LAJMI I FUNDIT:

Formula E

12 Artikuj

Një veturë e Formula E ka vendosur një rekord të ri botëror Guinness për shpejtësi brenda pistës së brendshme

Një veturë e Formula E ka vendosur një rekord të ri botëror Guinness për shpejtësi brenda pistës së brendshme

Auto Lajme
Cupra i bashkohet Maseratit dhe McLaren-it në kampionatin e vitit 2023 të Formula E

Cupra i bashkohet Maseratit dhe McLaren-it në kampionatin e vitit 2023 të Formula E

Auto Lajme
Maserati prezantoi veturën e parë për Formula E

Maserati prezantoi veturën e parë për Formula E

Auto Lajme
Nissan e prezanton bolidin e ri të Formula E për sezonin 2023

Nissan e prezanton bolidin e ri të Formula E për sezonin 2023

EVs
“Attack Charge” i Formula E do të pompojë 4kWh energji në bateri brenda 30 sekondave

“Attack Charge” i Formula E do të pompojë 4kWh energji në bateri brenda 30 sekondave

Auto Lajme
Vetura e sigurisë në Formula E do të jetë Porsche Taycan

Vetura e sigurisë në Formula E do të jetë Porsche Taycan

Auto Lajme
Garat e Formula E do të zhvillohen nga shtëpia dhe komentatorja është Rita Ora

Garat e Formula E do të zhvillohen nga shtëpia dhe komentatorja është Rita Ora

Yjet
Këto janë sportet e tjera që janë suspenduar shkaku i coronavirusit

Këto janë sportet e tjera që janë suspenduar shkaku i coronavirusit

Ndërkombëtare
Lewis Hamilton paralajmëron largimin nga Formula 1

Lewis Hamilton paralajmëron largimin nga Formula 1

Formula 1
Rita Ora me veshje atraktive shijon xhiro me Formula

Rita Ora me veshje atraktive shijon xhiro me Formula

Yjet
Virgin Racing do garojë me motorë Audi në Formula E

Virgin Racing do garojë me motorë Audi në Formula E

AutoMoto
Hipermakina elektrike Pininfarina, nga zero deri në 100 kilometra në orë arrin për dy sekonda (Foto)

Hipermakina elektrike Pininfarina, nga zero deri në 100 kilometra në orë arrin për dy sekonda (Foto)

Modelet e Reja