LAJMI I FUNDIT:

Ferat Shala

142 Artikuj

​Pretendimet për mbylljen e AKP-së, deputeti Shala i quan mashtrime, reagon kryesuesi Hyseni

​Pretendimet për mbylljen e AKP-së, deputeti Shala i quan mashtrime, reagon kryesuesi Hyseni

Të Tjera
Kosova jashtë KiE-së, flasin pozita e opozita

Kosova jashtë KiE-së, flasin pozita e opozita

Kosovë
Tension në Kuvend mes PDK-së e LVV-së, Shala ia ndalon fjalën Kusari-Lilës – nënkryetarja thërret sigurimin

Tension në Kuvend mes PDK-së e LVV-së, Shala ia ndalon fjalën Kusari-Lilës – nënkryetarja thërret sigurimin

Kosovë
Për tre muaj u nënshkruan 108 kontrata sekrete, kërkohet hetim

Për tre muaj u nënshkruan 108 kontrata sekrete, kërkohet hetim

Kosovë
Përplasje mes deputetëve të PDK-së dhe LVV-së për planin e ndërtimit të tunelit në rrugën Prizren – Tetovë

Përplasje mes deputetëve të PDK-së dhe LVV-së për planin e ndërtimit të tunelit në rrugën Prizren – Tetovë

Kosovë
“Kërkoj falje, por nuk i dëgjova se të bullizuan”, “a është bullizim me kundërshtu ligjin”, replika mes deputetëve dhe ministres Hajdari

“Kërkoj falje, por nuk i dëgjova se të bullizuan”, “a është bullizim me kundërshtu ligjin”, replika mes deputetëve dhe ministres Hajdari

Kosovë
Rizvanolli raporton në Komision për Ekonomi, Shala: Investime kapitale nuk kam parë

Rizvanolli raporton në Komision për Ekonomi, Shala: Investime kapitale nuk kam parë

Ekonomi
Kriptorrëmujë në Kosovë, ligji ende i papërfunduar

Kriptorrëmujë në Kosovë, ligji ende i papërfunduar

Financa
Shala për rritjen e çmimit të rrymës: KESCO ka importuar për rreth 500 për qind më shumë sesa që ZRRE-ja i ka lejuar

Shala për rritjen e çmimit të rrymës: KESCO ka importuar për rreth 500 për qind më shumë sesa që ZRRE-ja i ka lejuar

Energjetika
100 euro për fëmijët dhe pensionistët, pushteti lavdërohet e opozita kritikon

100 euro për fëmijët dhe pensionistët, pushteti lavdërohet e opozita kritikon

Financa
Përplasje për importin e produkteve serbe, deputetë të opozitës lëshojnë mbledhjen e Komisionit

Përplasje për importin e produkteve serbe, deputetë të opozitës lëshojnë mbledhjen e Komisionit

Biznes
Dështon mbledhja e Komisionit për Ekonomi, Shala: Mazhoranca po ikën nga debati për Fondin Sovran

Dështon mbledhja e Komisionit për Ekonomi, Shala: Mazhoranca po ikën nga debati për Fondin Sovran

Financa
PDK e dërgon në Gjykatë Kushtetuese Projektligjin për Investime të Qëndrueshme

PDK e dërgon në Gjykatë Kushtetuese Projektligjin për Investime të Qëndrueshme

Kosovë
Shkarkohet Bordi i Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale – i njëjti ishte emëruar vetë nga pushteti

Shkarkohet Bordi i Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale – i njëjti ishte emëruar vetë nga pushteti

Të Tjera
Shala kritikon Qeverinë: Minatorët në grevë tash e tri ditë, i keni mashtruar keq

Shala kritikon Qeverinë: Minatorët në grevë tash e tri ditë, i keni mashtruar keq

Kosovë
Pozita dhe opozita me mendime të ndryshme për vazhdimin e dialogut, pa u sanksionuar Serbia

Pozita dhe opozita me mendime të ndryshme për vazhdimin e dialogut, pa u sanksionuar Serbia

Kosovë
“Sa më nacionaliste qeveritë, aq më të korruptuara janë”, Shala komenton hulumtimin e “The Economist”

“Sa më nacionaliste qeveritë, aq më të korruptuara janë”, Shala komenton hulumtimin e “The Economist”

Kosovë
​Pushteti i vendosur për të vazhduar punën e Kuvendit, opozita e akuzon për dështim

​Pushteti i vendosur për të vazhduar punën e Kuvendit, opozita e akuzon për dështim

Kosovë
Dështon seanca e Kuvendit të Kosovës, shtyhet diskutimi për kredinë e KOSTT-it dhe Ngrohtoren Solare të Prishtinës

Dështon seanca e Kuvendit të Kosovës, shtyhet diskutimi për kredinë e KOSTT-it dhe Ngrohtoren Solare të Prishtinës

Financa
Opozita dhe ekspertët thonë se ka tkurrje të punësimit, e mohon mazhoranca

Opozita dhe ekspertët thonë se ka tkurrje të punësimit, e mohon mazhoranca

Të Tjera
Ministrja Hajdari, Reçicës: E kam ndal klientelën tuaj në MINT

Ministrja Hajdari, Reçicës: E kam ndal klientelën tuaj në MINT

Të Tjera
Shala: Dikush nga Qeveria Kurti po i mbulon aferat milionëshe të MINT-it

Shala: Dikush nga Qeveria Kurti po i mbulon aferat milionëshe të MINT-it

Të Tjera
Qeverisë i kërkohet që të shkarkoj të gjithë Bordin e OSHP-së

Qeverisë i kërkohet që të shkarkoj të gjithë Bordin e OSHP-së

Të Tjera
Guvernatori i ri i BQK-së, dilema nëse procesi do të kthehet në pikën zero

Guvernatori i ri i BQK-së, dilema nëse procesi do të kthehet në pikën zero

Financa