LAJMI I FUNDIT:

Federica Mogherini

593 Artikuj

Kumbaro dhe Mogherini nënshkruajnë memorandumin për studentët e Kolegjit të Evropës

Kumbaro dhe Mogherini nënshkruajnë memorandumin për studentët e Kolegjit të Evropës

Shqipëri
Mustafa: Borrelli duhet ta respektojë zotimin Mogehrinit për Asociacionin

Mustafa: Borrelli duhet ta respektojë zotimin Mogehrinit për Asociacionin

Kosovë
Bëhen 7 vjet nga nënshkrimi i katër marrëveshjeve Kosovë-Serbi

Bëhen 7 vjet nga nënshkrimi i katër marrëveshjeve Kosovë-Serbi

Kosovë
Mogherini: Në interes të BE-së është mosshtyrja e bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Mogherini: Në interes të BE-së është mosshtyrja e bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Maqedonia e Veriut
Shërbimi Evropian për Punë të Jashtme: Koha për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

Shërbimi Evropian për Punë të Jashtme: Koha për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

Kosovë
Gjashtë vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes për drejtësi në mes Prishtinës dhe Beogradit

Gjashtë vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes për drejtësi në mes Prishtinës dhe Beogradit

Kosovë
Pesë vjet nga nënshkrimi i katër marrëveshjeve Kosovë-Serbi

Pesë vjet nga nënshkrimi i katër marrëveshjeve Kosovë-Serbi

Kosovë
Haradinaj: Mogherini ndihej në borxh ndaj Serbisë e Rusisë – ofendoi popullin e Kosovës

Haradinaj: Mogherini ndihej në borxh ndaj Serbisë e Rusisë – ofendoi popullin e Kosovës

Kosovë
Borrell bën thirrje për unitet më të madh brenda BE-së

Borrell bën thirrje për unitet më të madh brenda BE-së

Nga Bota
BE-ja ofron ndihmë për Shqipërinë pas tërmetit

BE-ja ofron ndihmë për Shqipërinë pas tërmetit

Shqipëri
Thaçi: Dëshiroj të besoj se BE-ja do të fillojë të ndryshojë pozitivisht për Kosovën

Thaçi: Dëshiroj të besoj se BE-ja do të fillojë të ndryshojë pozitivisht për Kosovën

Kosovë
Vuçiqi e ngacmon Thaçin në Bruksel: Hashim, Federica më së shumti ka dëshirë të përqafohet me ty!  

Vuçiqi e ngacmon Thaçin në Bruksel: Hashim, Federica më së shumti ka dëshirë të përqafohet me ty!  

Kosovë
Mogherini takoi liderët e Ballkanit Perëndimor

Mogherini takoi liderët e Ballkanit Perëndimor

Kosovë
Zaev: Mogherini ka qenë mbështetësja jonë si në kohë krize ashtu edhe në suksese

Zaev: Mogherini ka qenë mbështetësja jonë si në kohë krize ashtu edhe në suksese

Politikë
DW: Mogherini dhe politika e saj e (pa)suksesshme në Ballkan

DW: Mogherini dhe politika e saj e (pa)suksesshme në Ballkan

Kosovë
Mogherini takon sonte liderët e Ballkanit Perëndimor, pjesëmarrës edhe presidenti Thaçi

Mogherini takon sonte liderët e Ballkanit Perëndimor, pjesëmarrës edhe presidenti Thaçi

Kosovë
Mogherini të martën do të realizojë takimin e fundit me liderët e Ballkanit Perëndimorë

Mogherini të martën do të realizojë takimin e fundit me liderët e Ballkanit Perëndimorë

Politikë
Mogherini: Shtyrja e negociatave ishte gabim historik

Mogherini: Shtyrja e negociatave ishte gabim historik

Shqipëri
Mogherini: Refuzimi i Shkupit dhe Tiranës është gabim historik

Mogherini: Refuzimi i Shkupit dhe Tiranës është gabim historik

Politikë
Mogherini shpreh keqardhje për gabimin historik në lidhje me bisedimet për zgjerim

Mogherini shpreh keqardhje për gabimin historik në lidhje me bisedimet për zgjerim

Kosovë
Vuçiq i shkruan letër Bashkimit Evropian lidhur me “helmimin e komisionerëve të KQZ-së”

Vuçiq i shkruan letër Bashkimit Evropian lidhur me “helmimin e komisionerëve të KQZ-së”

Kosovë
Mogherini: Liderët evropian të marrin vendimin e duhur për Shkupin dhe Tiranën

Mogherini: Liderët evropian të marrin vendimin e duhur për Shkupin dhe Tiranën

Politikë
Thaçi merr pjesë në darkën e shtruar nga Mogherini

Thaçi merr pjesë në darkën e shtruar nga Mogherini

Kosovë
BE: I gjithë rajoni mbështesin vazhdimin e dialogut dhe arritjen e një marrëveshje Kosovë-Serbi

BE: I gjithë rajoni mbështesin vazhdimin e dialogut dhe arritjen e një marrëveshje Kosovë-Serbi

Kosovë