LAJMI I FUNDIT:

Fadil Lepaja

248 Artikuj

A do të arrij PAN-i ta formojë qeverinë këtë javë, flasin analistët

A do të arrij PAN-i ta formojë qeverinë këtë javë, flasin analistët

Jehona Hulaj
Kleptokracia, ideokracia dhe qytetari i hutuar

Kleptokracia, ideokracia dhe qytetari i hutuar

Fadil Lepaja
Kur shartohet politika

Kur shartohet politika

Fadil Lepaja
Tregu i votës së lirë

Tregu i votës së lirë

Fadil Lepaja
Demokracia si një bastore publike

Demokracia si një bastore publike

Fadil Lepaja
E kujt është këpuca?

E kujt është këpuca?

Fadil Lepaja
Lepaja: Veseli e Haradinaj po shfrytëzojnë njëri-tjetrin

Lepaja: Veseli e Haradinaj po shfrytëzojnë njëri-tjetrin

Politikë
Politika e çmendur dhe populli i hutuar

Politika e çmendur dhe populli i hutuar

Fadil Lepaja
Karremi për partnerët e rinj të koalicionit

Karremi për partnerët e rinj të koalicionit

Fadil Lepaja
Analistët: Avdullah Hoti zëvendësim i denjë i Isa Mustafës për postin e kryeministrit

Analistët: Avdullah Hoti zëvendësim i denjë i Isa Mustafës për postin e kryeministrit

Jehona Hulaj
Zgjedhjet, a mund të ndodhë sërish koalicioni PDK-LDK?

Zgjedhjet, a mund të ndodhë sërish koalicioni PDK-LDK?

Jehona Hulaj
1 Prilli si festë nacionale

1 Prilli si festë nacionale

Fadil Lepaja
A mund të funksionojë Maqedonia pa armikun “kujdestar”?

A mund të funksionojë Maqedonia pa armikun “kujdestar”?

Fadil Lepaja
LDK nuk mund ta shkarkojë Thaçin, pa votat e PDK-së

LDK nuk mund ta shkarkojë Thaçin, pa votat e PDK-së

Jehona Hulaj
E djathta e të majtës

E djathta e të majtës

Fadil Lepaja
Shkupi kopjon modelin kosovar të krizës parlamentare?

Shkupi kopjon modelin kosovar të krizës parlamentare?

Fadil Lepaja
Dita “D”

Dita “D”

Fadil Lepaja
Votimi i Demarkacionit nga Lista Serbe, rezultat i ndonjë kompromisi të dhimbshëm nga qeveria!

Votimi i Demarkacionit nga Lista Serbe, rezultat i ndonjë kompromisi të dhimbshëm nga qeveria!

Jehona Hulaj
“Korporata” dhe (vetë)vrasja e alternativës

“Korporata” dhe (vetë)vrasja e alternativës

Fadil Lepaja
Kur luan me topa të gabuar

Kur luan me topa të gabuar

Fadil Lepaja
Profesioni: patriot

Profesioni: patriot

Fadil Lepaja
Destruktiviteti i serbëve unifikon partitë shqiptare

Destruktiviteti i serbëve unifikon partitë shqiptare

Politikë
Lepaja: Thaçi është regjisor i madh, një Alfred Hitchcock i Kosovës

Lepaja: Thaçi është regjisor i madh, një Alfred Hitchcock i Kosovës

Politikë
Potemkini në Shkup

Potemkini në Shkup

Fadil Lepaja