LAJMI I FUNDIT:

Evropa

520 Artikuj

Agjencitë e inteligjencës paralajmërojnë se Rusia po komploton sabotim në të gjithë Evropën

Agjencitë e inteligjencës paralajmërojnë se Rusia po komploton sabotim në të gjithë Evropën

Evropa
Nëse Trumpi fiton, përgjithmonë do të largohem nga Amerika!

Nëse Trumpi fiton, përgjithmonë do të largohem nga Amerika!

David A. Andelman
Kush po investon më shumë në Evropë në inteligjencën artificiale?

Kush po investon më shumë në Evropë në inteligjencën artificiale?

Lajme Teknologji
Evropë, mos u relakso

Evropë, mos u relakso

Constanze Stelzenmuller
Shpenzime të mëdha ushtarake në Evropë – njëri nga vendet madje ka dyfishuar buxhetin e tij të armëve që nga viti 2014

Shpenzime të mëdha ushtarake në Evropë – njëri nga vendet madje ka dyfishuar buxhetin e tij të armëve që nga viti 2014

Nga Bota
Evropa është kontinenti me ngrohjen më të shpejtë, me gati dyfishin e normës mesatare globale

Evropa është kontinenti me ngrohjen më të shpejtë, me gati dyfishin e normës mesatare globale

Nga Bota
Pas fundjavës me temperatura të larta, moti i ftohtë mund të përfshijë Spanjën dhe Francën

Pas fundjavës me temperatura të larta, moti i ftohtë mund të përfshijë Spanjën dhe Francën

Nga Bota
Ku në Evropë do të mund të shihni eklipsin diellor të së hënës?

Ku në Evropë do të mund të shihni eklipsin diellor të së hënës?

Nga Bota
Putini pret heshtjen e Uashingtonit

Putini pret heshtjen e Uashingtonit

Gideon Rachman
A do ta ndalojë Evropa ligjin për ndryshimin e orës?

A do ta ndalojë Evropa ligjin për ndryshimin e orës?

Evropa
Lufta, një kërcënim real dhe Evropa nuk është gati – paralajmëron Tusk i Polonisë

Lufta, një kërcënim real dhe Evropa nuk është gati – paralajmëron Tusk i Polonisë

Evropa
Perëndimi duhet të jetë në gjendje lufte

Perëndimi duhet të jetë në gjendje lufte

Anders Fogh Rasmussen
Cilat qytete në Evropë janë më të mirat për “bizneset start-up”?

Cilat qytete në Evropë janë më të mirat për “bizneset start-up”?

Botë
Evropës i jepet një paralajmërim ogurzi: “Nëse duam paqe, duhet të përgatitemi për luftë”

Evropës i jepet një paralajmërim ogurzi: “Nëse duam paqe, duhet të përgatitemi për luftë”

Nga Bota
Von der Leyen ka një lajm të mirë për palestinezët

Von der Leyen ka një lajm të mirë për palestinezët

Nga Bota
Ka marrë fund paqja në Evropë, duhet të bëhemi gati për rreziqet

Ka marrë fund paqja në Evropë, duhet të bëhemi gati për rreziqet

Nick Timothy
A mund t’ia dalë vetëm një ushtri evropiane?

A mund t’ia dalë vetëm një ushtri evropiane?

Evropa
Raporti britanik: Rusia po rinovon kapacitetet për të destabilizuar Evropën, kërcënohet Ballkani

Raporti britanik: Rusia po rinovon kapacitetet për të destabilizuar Evropën, kërcënohet Ballkani

Evropa
Pse ushtritë evropiane po e kanë të vështirë për të rekrutuar ushtarë?

Pse ushtritë evropiane po e kanë të vështirë për të rekrutuar ushtarë?

Evropa
A mund të mbrohet Evropa pa SHBA-në?

A mund të mbrohet Evropa pa SHBA-në?

Evropa
Sa miliarda euro do të fitojnë punonjësit e Stellantis gjatë vitit 2024

Sa miliarda euro do të fitojnë punonjësit e Stellantis gjatë vitit 2024

Auto Lajme
Pse ekonomia amerikane po ecën përpara asaj të Evropës?

Pse ekonomia amerikane po ecën përpara asaj të Evropës?

Botë
Jeep Renegade vjen me ndryshime teknologjike

Jeep Renegade vjen me ndryshime teknologjike

Auto Lajme
Çfarë paralajmëruan vendet në Evropë për një pushtim të mundshëm nga Rusia?

Çfarë paralajmëruan vendet në Evropë për një pushtim të mundshëm nga Rusia?

Evropa