LAJMI I FUNDIT:

Enver Hoxhaj

1433 Artikuj

Hoxhaj: Organizimi i zgjedhjeve në veri nga OSBE-ja, kthim prapa për Kosovën

Hoxhaj: Organizimi i zgjedhjeve në veri nga OSBE-ja, kthim prapa për Kosovën

Kosovë
Hoxhaj në Izrael: Tensionet në veri, shkak kontrollimi territorial e jo udhëheqja politike e komunave

Hoxhaj në Izrael: Tensionet në veri, shkak kontrollimi territorial e jo udhëheqja politike e komunave

Kosovë
Hoxhaj: Është koha që Izraeli të hapë ambasadë në Kosovë 

Hoxhaj: Është koha që Izraeli të hapë ambasadë në Kosovë 

Kosovë
Hoxhaj: Bashkësia ndërkombëtare ta mbajë Vuçiqin përgjegjës për dhunën në veri

Hoxhaj: Bashkësia ndërkombëtare ta mbajë Vuçiqin përgjegjës për dhunën në veri

Kosovë
Hoxhaj kërkon përgjigje nga Hungaria, pse votoi kundër Kosovës në KE: Po mbështetë politikat hegjemoniste të Beogradit

Hoxhaj kërkon përgjigje nga Hungaria, pse votoi kundër Kosovës në KE: Po mbështetë politikat hegjemoniste të Beogradit

Kosovë
​Hoxhaj për zgjedhjet në Mal të Zi: Fitoi versioni serbo-rus

​Hoxhaj për zgjedhjet në Mal të Zi: Fitoi versioni serbo-rus

Kosovë
Konjufca: Mbështetja e SHBA-së është qenësore për Kosovën

Konjufca: Mbështetja e SHBA-së është qenësore për Kosovën

Kosovë
Kurti tha se Chollet ia uroi suksesin në Ohër, i reagon deputeti i PDK-së

Kurti tha se Chollet ia uroi suksesin në Ohër, i reagon deputeti i PDK-së

Kosovë
Hoxhaj: Marrëveshja e Ohrit humbja më e madhe e Kosovës

Hoxhaj: Marrëveshja e Ohrit humbja më e madhe e Kosovës

Kosovë
Hoxhaj vizitoi Thaçin e Veselin: Të vendosur e besimplotë që drejtësia do të triumfojë

Hoxhaj vizitoi Thaçin e Veselin: Të vendosur e besimplotë që drejtësia do të triumfojë

Kosovë
Hoxhaj: E rëndësishme që BE-ja dhe SHBA-ja të sigurojnë që Kosova të ketë një perspektivë të qartë të anëtarësimit në NATO

Hoxhaj: E rëndësishme që BE-ja dhe SHBA-ja të sigurojnë që Kosova të ketë një perspektivë të qartë të anëtarësimit në NATO

Kosovë
Hoxhaj: Kurti ta ketë vëmendjen te plani për zbatim

Hoxhaj: Kurti ta ketë vëmendjen te plani për zbatim

Kosovë
“Zajednica, Zajednica, u bëre kryeministër e lëshove bajrakun”, “Nuk kam ndryshuar për të keq, ju po shihni ndryshe” – përplasjet në seancën e natës

“Zajednica, Zajednica, u bëre kryeministër e lëshove bajrakun”, “Nuk kam ndryshuar për të keq, ju po shihni ndryshe” – përplasjet në seancën e natës

Kosovë
Hoxhaj: Në 15 vitet e fundit asnjë grup negociator i Kosovës nuk pranoi që statusi i Kosovës të mbetet çështje e hapur – Kurti pranoi neutralitetin

Hoxhaj: Në 15 vitet e fundit asnjë grup negociator i Kosovës nuk pranoi që statusi i Kosovës të mbetet çështje e hapur – Kurti pranoi neutralitetin

Politikë
Hoxhaj i ashpër ndaj Borrell e Lajçak: Nuk mund të na shesin mend e të mos i bindin qeveritë e tyre

Hoxhaj i ashpër ndaj Borrell e Lajçak: Nuk mund të na shesin mend e të mos i bindin qeveritë e tyre

Kosovë
Hoxhaj, Kurtit: I ke siguruar një fitore diplomatike Serbisë

Hoxhaj, Kurtit: I ke siguruar një fitore diplomatike Serbisë

Kosovë
Kurti e pranoi propozimin e BE-së, Hoti e Hoxhaj pyesin se ku mbeti transparenca: Opinioni nuk ka informata përveç fotos nga restoranti

Kurti e pranoi propozimin e BE-së, Hoti e Hoxhaj pyesin se ku mbeti transparenca: Opinioni nuk ka informata përveç fotos nga restoranti

Elfije Boletini
Enver Hoxhaj emërohet anëtar bordi në “Vienna Congress”, në vend të Erhard Busek

Enver Hoxhaj emërohet anëtar bordi në “Vienna Congress”, në vend të Erhard Busek

Kosovë
Hoxhaj në Kongresin e Vjenës, bën thirrje për njohje të plotë evropiane ndaj Kosovës dhe integrim 

Hoxhaj në Kongresin e Vjenës, bën thirrje për njohje të plotë evropiane ndaj Kosovës dhe integrim 

Kosovë
Ish-kryediplomatët kritikojnë Qeverinë: Dështim në diplomaci, të heshtur përballë fushatës ilegale të Serbisë për “çnjohje”

Ish-kryediplomatët kritikojnë Qeverinë: Dështim në diplomaci, të heshtur përballë fushatës ilegale të Serbisë për “çnjohje”

Donjeta Zeqiraj
Hoxhaj: Me qasjen e Kurtit në dialog s’pres të ketë marrëveshje Kosovë-Serbi

Hoxhaj: Me qasjen e Kurtit në dialog s’pres të ketë marrëveshje Kosovë-Serbi

Politikë
Pse ka çnjohje të Kosovës dhe cilat janë pasojat?

Pse ka çnjohje të Kosovës dhe cilat janë pasojat?

Kosovë
Paralajmëron tërheqje të reja të njohjeve, Hoxhaj: Qeveria e Kosovës pa strategji në luftën diplomatike kundër Serbisë

Paralajmëron tërheqje të reja të njohjeve, Hoxhaj: Qeveria e Kosovës pa strategji në luftën diplomatike kundër Serbisë

Kosovë
Hoxhaj thotë se s’ka marrëveshje për njohje të ndërsjellë derisa Kurti s’do dialog serioz e as marrëveshje

Hoxhaj thotë se s’ka marrëveshje për njohje të ndërsjellë derisa Kurti s’do dialog serioz e as marrëveshje

Kosovë