LAJMI I FUNDIT:
el Clasico

el Clasico

788 Artikuj

Info

El Clasico është derbi më i madh botëror që zhvillohet në mes të rivalëve të përbetuar, Real Madrid dhe Barcelona.

Në fillim, iu referohej vetëm ndeshjeve të dy gjigantëve në kuadër të kampionatit spanjoll, por tash është gjeneralizuar dhe konsiderohet si i tillë në çfarëdo gare ku luajnë këto dy skuadra mes vete, duke përfshirë Ligën e Kampionëve dhe Kupën e Mbretit.

El Clasico është një prej evenimenteve më të shikuara sportive dhe gjithmonë është shoqëruar me momente tensioni nga të dyja palët.

No posts found