LAJMI I FUNDIT:

Ejup Maqedonci

136 Artikuj

​Maqedonci në takim me shefen e operacioneve të NATO-s: Vendosja e ushtrisë serbe rreth kufirit me Kosovën përbën kërcënim

​Maqedonci në takim me shefen e operacioneve të NATO-s: Vendosja e ushtrisë serbe rreth kufirit me Kosovën përbën kërcënim

Kosovë
Ministri Maqedonci e ambasadori Rohde “provojnë” kamionët e rinj, donacion nga Gjermania për FSK-në

Ministri Maqedonci e ambasadori Rohde “provojnë” kamionët e rinj, donacion nga Gjermania për FSK-në

Siguri
Mbështetje ushtarake nga Gjermania, FSK pranon kamionët ushtarakë

Mbështetje ushtarake nga Gjermania, FSK pranon kamionët ushtarakë

Siguri
Maqedonci: Gjenocidi, kemi prova ndaj Serbisë

Maqedonci: Gjenocidi, kemi prova ndaj Serbisë

Drejtësi
Kosova krah Ukrainës, këtë javë i dërgon kamionë e autoblinda ushtarake

Kosova krah Ukrainës, këtë javë i dërgon kamionë e autoblinda ushtarake

Kosovë
Ministri i Mbrojtjes, Maqedonci: Armatosja e Serbisë kërcënim për rajonin, FSK e gatshme për çdo rrezik

Ministri i Mbrojtjes, Maqedonci: Armatosja e Serbisë kërcënim për rajonin, FSK e gatshme për çdo rrezik

Siguri
FSK-ja përfundon me sukses trajnimin me mortaja të udhëhequr nga instruktorët turq

FSK-ja përfundon me sukses trajnimin me mortaja të udhëhequr nga instruktorët turq

Siguri
Miratohet marrëveshja kornizë ushtarake mes Kosovës dhe Turqisë

Miratohet marrëveshja kornizë ushtarake mes Kosovës dhe Turqisë

Kosovë
Ministri italian i Mbrojtjes pritet me ceremoni zyrtare, konfirmon mbështetjen në proceset e anëtarësimit në NATO dhe BE  

Ministri italian i Mbrojtjes pritet me ceremoni zyrtare, konfirmon mbështetjen në proceset e anëtarësimit në NATO dhe BE  

Siguri
“Grupet e armatosura joformale janë një element rreziku”, ministri Maqedonci tregon nëse Serbia po përgatit sulm në veri

“Grupet e armatosura joformale janë një element rreziku”, ministri Maqedonci tregon nëse Serbia po përgatit sulm në veri

Siguri
Kroacia premton mbështetje për Kosovën në BE e NATO

Kroacia premton mbështetje për Kosovën në BE e NATO

Kosovë
Hap i madh për sigurinë – avancimi i statusit të Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, roli i saj dhe reagimet  

Hap i madh për sigurinë – avancimi i statusit të Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, roli i saj dhe reagimet  

Siguri
Ministri i Mbrojtjes: Avancimi i Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, hap i madh për sigurinë

Ministri i Mbrojtjes: Avancimi i Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, hap i madh për sigurinë

Kosovë
Takimi i Këshillit të Sigurisë në Serbi, Maqedonci: Shqetësuese pjesëmarrja e komandantëve të dyshuar për sulmin në Banjskë

Takimi i Këshillit të Sigurisë në Serbi, Maqedonci: Shqetësuese pjesëmarrja e komandantëve të dyshuar për sulmin në Banjskë

Kosovë
Kosova i dërgon mjete ushtarake Ukrainës

Kosova i dërgon mjete ushtarake Ukrainës

Siguri
Maqedonci takon ambasadorin Hargreaves, bisedojnë për bashkëpunimin ushtarak

Maqedonci takon ambasadorin Hargreaves, bisedojnë për bashkëpunimin ushtarak

Siguri
Kurti takohet me komandantin e KFOR-it, diskutojnë për bashkëpunimin dhe sigurinë e vendit

Kurti takohet me komandantin e KFOR-it, diskutojnë për bashkëpunimin dhe sigurinë e vendit

Siguri
Ambasadori britanik përgëzon Kosovën për hapjen e Qendrës për Siguri Kibernetike

Ambasadori britanik përgëzon Kosovën për hapjen e Qendrës për Siguri Kibernetike

Kosovë
Maqedonci tregon karakteristikat e kamionëve ushtarakë RheinMetall, që iu shtuan sot FSK-së

Maqedonci tregon karakteristikat e kamionëve ushtarakë RheinMetall, që iu shtuan sot FSK-së

Kosovë
Fotografi të flotës së kamionëve ushtarakë të ardhur nga Gjermania për FSK-në

Fotografi të flotës së kamionëve ushtarakë të ardhur nga Gjermania për FSK-në

Kosovë
Inaugurohet Qendra Shtetërore Trajnuese, moment i rëndësishëm drejt një hapësire më të sigurt kibernetike

Inaugurohet Qendra Shtetërore Trajnuese, moment i rëndësishëm drejt një hapësire më të sigurt kibernetike

Kosovë
Maqedonci: Rezistenca dhe lufta e Jasharëve të Prekazit, është kthyer në burim frymëzimi

Maqedonci: Rezistenca dhe lufta e Jasharëve të Prekazit, është kthyer në burim frymëzimi

Kosovë
Hapja e bazës në Kuçovë, Maqedonci: Është mesazh i NATO-s për Ballkanin Perëndimor

Hapja e bazës në Kuçovë, Maqedonci: Është mesazh i NATO-s për Ballkanin Perëndimor

Kosovë
Çfarë koncepti të mbrojtjes po planifikon Kosova?

Çfarë koncepti të mbrojtjes po planifikon Kosova?

Siguri