LAJMI I FUNDIT:

Egjipt

198 Artikuj

Militantët i vranë tetë policë në Egjipt

Militantët i vranë tetë policë në Egjipt

Nga Bota
E rrallë: 80-vjeçari i krishterë që u mëson fëmijëve leximin e Kuranit (Video)

E rrallë: 80-vjeçari i krishterë që u mëson fëmijëve leximin e Kuranit (Video)

Interesante
Momenti i shpërthimit të bombës në një kishë në Egjipt (Foto/Video)

Momenti i shpërthimit të bombës në një kishë në Egjipt (Foto/Video)

Nga Bota
Arkeologët zbulojnë një qytet të ri të lashtë në Egjipt (Foto)

Arkeologët zbulojnë një qytet të ri të lashtë në Egjipt (Foto)

Interesante
Dhoma me zë të izoluar që shfrytëzohet për të bërtitur dhe liruar stresin (Video)

Dhoma me zë të izoluar që shfrytëzohet për të bërtitur dhe liruar stresin (Video)

Interesante
E tmerrshme: 12-vjeçari do të martohet me kushërirën 11-vjeçe (Foto)

E tmerrshme: 12-vjeçari do të martohet me kushërirën 11-vjeçe (Foto)

Nga Bota
Me peshën prej gjysmë tonelate, kjo besohet të jetë gruaja më e rëndë në botë (Foto)

Me peshën prej gjysmë tonelate, kjo besohet të jetë gruaja më e rëndë në botë (Foto)

Interesante
Egjipt: Deputeti kërkon që vajzat t’i nënshtrohen testit të virgjërisë

Egjipt: Deputeti kërkon që vajzat t’i nënshtrohen testit të virgjërisë

Nga Bota
Po debatonin rreth shamisë, myftiu rrihet me këpucë gjatë transmetimit LIVE (Video)

Po debatonin rreth shamisë, myftiu rrihet me këpucë gjatë transmetimit LIVE (Video)

Fun Lajme
Tronditëse: Leopardi vret vajzën 9-vjeçare, njerëzve u shkon mendja edhe për selfie (Video)

Tronditëse: Leopardi vret vajzën 9-vjeçare, njerëzve u shkon mendja edhe për selfie (Video)

Nga Bota
29 emigrantë humbin jetën në brigjet e Egjiptit

29 emigrantë humbin jetën në brigjet e Egjiptit

Nga Bota
Del në shitje koleksioni i rrallë i fotografive turistike, të bëra në Egjipt para 170 vitesh (Foto)

Del në shitje koleksioni i rrallë i fotografive turistike, të bëra në Egjipt para 170 vitesh (Foto)

Interesante
Televizoni shtetëror egjiptian pezullon nga puna tetë punëtore, urdhërohen të humbin në peshë

Televizoni shtetëror egjiptian pezullon nga puna tetë punëtore, urdhërohen të humbin në peshë

Interesante
Hija e Hitlerit po ndihmon ISIS-in: Xhihadistët po shfrytëzojnë armët naziste për të luftuar armiqtë (Foto)

Hija e Hitlerit po ndihmon ISIS-in: Xhihadistët po shfrytëzojnë armët naziste për të luftuar armiqtë (Foto)

Nga Bota
Zbulohet video e fshehtë e KGB-së ruse: Agjenti sovjetik zhvarros trupin e një jashtëtokësori në Egjipt (Video)

Zbulohet video e fshehtë e KGB-së ruse: Agjenti sovjetik zhvarros trupin e një jashtëtokësori në Egjipt (Video)

Nga Bota
Kështu nxirret dhëmbi në Egjipt: ‘Dentisti’ masakrues  (Video)

Kështu nxirret dhëmbi në Egjipt: ‘Dentisti’ masakrues (Video)

Fun Lajme
Pamje të tmerrshme: Tenton t’ia presë kokën gruas së tij, në mes të rrugës (Video,+18)

Pamje të tmerrshme: Tenton t’ia presë kokën gruas së tij, në mes të rrugës (Video,+18)

Nga Bota
Shikojeni si është lidhur marinari shqiptar i marrë peng nga egjiptiani (Foto)

Shikojeni si është lidhur marinari shqiptar i marrë peng nga egjiptiani (Foto)

Shqipëri
Anija e rrëmbyer shqiptare ndodhet në Egjipt, kërkohen 70 mijë euro

Anija e rrëmbyer shqiptare ndodhet në Egjipt, kërkohen 70 mijë euro

Shqipëri
Egjipti dënon me burg të përjetshëm 36 persona nga Vëllazëria Myslimane

Egjipti dënon me burg të përjetshëm 36 persona nga Vëllazëria Myslimane

Nga Bota
Forcat egjiptiane me gaz lotsjellës kundër protestuesve

Forcat egjiptiane me gaz lotsjellës kundër protestuesve

Nga Bota
Sharm El-Sheikh, dikur një atraksion turistik, sot një qytet fantazmë (Foto)

Sharm El-Sheikh, dikur një atraksion turistik, sot një qytet fantazmë (Foto)

Interesante
Momenti i shpërthimit të cisternës me benzinë ku mbetën të lënduar 21 persona (Foto/Video, +18)

Momenti i shpërthimit të cisternës me benzinë ku mbetën të lënduar 21 persona (Foto/Video, +18)

Nga Bota
Rrëmbimi i aeroplanit të EgyptAir: Ekuipazhi dhe katër të huaj ende mbahen peng (Foto/Video)

Rrëmbimi i aeroplanit të EgyptAir: Ekuipazhi dhe katër të huaj ende mbahen peng (Foto/Video)

Nga Bota