LAJMI I FUNDIT:
Edin Dzeko

Edin Dzeko

461 Artikuj

Info

Edin Dzeko është futbollist boshnjak i lindur më 17 mars 1986.

Edin Dzeko refuzoi ofertën e Juventusit

Edin Dzeko refuzoi ofertën e Juventusit

Serie A
Pasi bëri disa super goditje këtë afat kalimtar, Monza dhe Galliani po përgatiten për blerjen e madhe – sulmuesi i Interit në radarin e tyre

Pasi bëri disa super goditje këtë afat kalimtar, Monza dhe Galliani po përgatiten për blerjen e madhe – sulmuesi i Interit në radarin e tyre

Serie A
Interi refuzon propozimin e Juventusit për shkëmbim lojtarësh

Interi refuzon propozimin e Juventusit për shkëmbim lojtarësh

Serie A
Lukaku do ta bartë numrin 90 te Interi, çfarë nënkupton kjo për Dzekon

Lukaku do ta bartë numrin 90 te Interi, çfarë nënkupton kjo për Dzekon

Serie A
Dzeko drejt largimit nga Interi, kërkohet nga dy skuadrat e mëdha spanjolle

Dzeko drejt largimit nga Interi, kërkohet nga dy skuadrat e mëdha spanjolle

Serie A
Liverpooli barazoi rekordin e madh të Man Cityt në Ligën Premier pas golit të Manes kundër Aston Villa

Liverpooli barazoi rekordin e madh të Man Cityt në Ligën Premier pas golit të Manes kundër Aston Villa

Premier League
Gruaja e Dzekos pozon me të gjithë fëmijët pas ribashkimit me vajzën nga martesa tjetër

Gruaja e Dzekos pozon me të gjithë fëmijët pas ribashkimit me vajzën nga martesa tjetër

Yjet
Interi fiton me lehtësi ndaj Veronës dhe vazhdon fuqishëm garën për titull

Interi fiton me lehtësi ndaj Veronës dhe vazhdon fuqishëm garën për titull

Serie A
Dzeko për 30 vjetorin e rrethimit të Sarajevës: Lufta nuk i sjell askujt asgjë të mirë

Dzeko për 30 vjetorin e rrethimit të Sarajevës: Lufta nuk i sjell askujt asgjë të mirë

Ndërkombëtare
Statistikat prapa rënies së Interit në vitin 2022

Statistikat prapa rënies së Interit në vitin 2022

Serie A
Mos shënimi i golave, nuk është problemi i vetëm për Interin

Mos shënimi i golave, nuk është problemi i vetëm për Interin

Serie A
Tre lojtarët e Interit që mund të ekspozojnë dobësitë e Liverpoolit – këto pozicione mund të jenë vendimtare në ndeshje

Tre lojtarët e Interit që mund të ekspozojnë dobësitë e Liverpoolit – këto pozicione mund të jenë vendimtare në ndeshje

Liga e Kampionëve
Nainggolan: Derbi i Romës shumë më i zjarrtë se sa ai i Milanos

Nainggolan: Derbi i Romës shumë më i zjarrtë se sa ai i Milanos

Serie A
Napoli dhe Interi ndahen në paqe në derbin e javës në Serie A

Napoli dhe Interi ndahen në paqe në derbin e javës në Serie A

Serie A
Mourinho me fshesë në dorë, ka larguar plot 20 futbollistë që nga ardhja e tij në Romë

Mourinho me fshesë në dorë, ka larguar plot 20 futbollistë që nga ardhja e tij në Romë

Serie A
Interi fiton mes vuajtjeve ndaj Venezias

Interi fiton mes vuajtjeve ndaj Venezias

Serie A
Top 20 lojtarët që kanë shënuar më së shumti gola me kokë në këtë shekull – vendi i parë ka diferencë të thellë

Top 20 lojtarët që kanë shënuar më së shumti gola me kokë në këtë shekull – vendi i parë ka diferencë të thellë

Ndërkombëtare
Ronaldo, Messi, Aguero, Suarez: 10 lojtarët me më shumë gola të shënuar në shekullin e 21-të

Ronaldo, Messi, Aguero, Suarez: 10 lojtarët me më shumë gola të shënuar në shekullin e 21-të

Shkumbin Pireva
Interi konfirmon tri raste me COVID-19 në skuadër

Interi konfirmon tri raste me COVID-19 në skuadër

Serie A
Newcastle ëndërron transferimin e Dzekos në janar, gati oferta për Interin

Newcastle ëndërron transferimin e Dzekos në janar, gati oferta për Interin

Serie A
Ausilio pranon që Interit nuk i mungojnë Conte, Lukaku e Hakimi

Ausilio pranon që Interit nuk i mungojnë Conte, Lukaku e Hakimi

Serie A
Giuseppe Marotta flet për transferimin mjeshtëror të Edin Dzekos: Shitëm Lukakun për 115 milionë euro, morën sulmues të njëjtë pothuajse falas

Giuseppe Marotta flet për transferimin mjeshtëror të Edin Dzekos: Shitëm Lukakun për 115 milionë euro, morën sulmues të njëjtë pothuajse falas

Serie A
Interi nuk e ndjen mungesën e Lukakut- Dzeko më i mirë se ai duke i siguruar klubit edhe 20 milionë euro

Interi nuk e ndjen mungesën e Lukakut- Dzeko më i mirë se ai duke i siguruar klubit edhe 20 milionë euro

Serie A
Interi bën një hap të madh drejt kualifikimit, golat e Edin Dzekos sjellin fitoren

Interi bën një hap të madh drejt kualifikimit, golat e Edin Dzekos sjellin fitoren

Liga e Kampionëve