LAJMI I FUNDIT:

Djersitja

39 Artikuj

Soda e bikarbonatit zbut erën e fortë të djersës!

Soda e bikarbonatit zbut erën e fortë të djersës!

Të tjera
Arsyeja se përse djersiteni shumë, madje edhe gjatë stërvitjeve të shkurta

Arsyeja se përse djersiteni shumë, madje edhe gjatë stërvitjeve të shkurta

Aktivitete sportive
Soda e bukës, vërtet një përbërës magjik – i bën flokët të shëndetshëm, e eliminon aromën e keqe dhe i zbardhon dhëmbët

Soda e bukës, vërtet një përbërës magjik – i bën flokët të shëndetshëm, e eliminon aromën e keqe dhe i zbardhon dhëmbët

Këshilla dhe arsye
Pesë arsye përse djersitemi kur jashtë është ftohtë dhe cilat nga to na tregojnë diçka të rrezikshme

Pesë arsye përse djersitemi kur jashtë është ftohtë dhe cilat nga to na tregojnë diçka të rrezikshme

Këshilla mjekësore
Nëse sqetullat dimrit ju kruhen shumë – ndoshta është fjala për këtë infeksion të pakëndshëm

Nëse sqetullat dimrit ju kruhen shumë – ndoshta është fjala për këtë infeksion të pakëndshëm

Këshilla mjekësore
Kjo është arsyeja e vërtetë përse shuplakat na djersiten kur jemi nervozuar dhe si ta shmangim atë

Kjo është arsyeja e vërtetë përse shuplakat na djersiten kur jemi nervozuar dhe si ta shmangim atë

Shëndetësi Lajme
Nëse nuk djersiteni gjatë verës, jeta juaj është në rrezik!

Nëse nuk djersiteni gjatë verës, jeta juaj është në rrezik!

Këshilla mjekësore
Gjatë verës, kafja ju bën të djersiteni

Gjatë verës, kafja ju bën të djersiteni

Këshilla mjekësore
Gjashtë gjërat befasuese që mund të dëmtojnë lëkurën këtë verë

Gjashtë gjërat befasuese që mund të dëmtojnë lëkurën këtë verë

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Rënia e flokëve, djersitja dhe lodhja ndërlidhen me mungesën e vitaminës D

Rënia e flokëve, djersitja dhe lodhja ndërlidhen me mungesën e vitaminës D

Të tjera
Arsyet të cilat do t’ju bindin të filloni të vraponi çdo ditë

Arsyet të cilat do t’ju bindin të filloni të vraponi çdo ditë

Të tjera
Parandaloni djersitjen gjatë stinës së verës, përmes këtyre metodave efikase

Parandaloni djersitjen gjatë stinës së verës, përmes këtyre metodave efikase

Këshilla Lifestyle
VAJZA: Lexoni dhe mësoni se si të dukeni PESË vite më e RE!

VAJZA: Lexoni dhe mësoni se si të dukeni PESË vite më e RE!

Bukuri dhe Kujdes
Këto janë truqet e lehta për t’i parandaluar njollat e djersëve në rroba

Këto janë truqet e lehta për t’i parandaluar njollat e djersëve në rroba

Lifestyle
Ja përse disa njerëz djersiten më shumë se të tjerët

Ja përse disa njerëz djersiten më shumë se të tjerët

Këshilla mjekësore