LAJMI I FUNDIT:

Djathi

63 Artikuj

Disa ushqime që mund të konsiderohen toksike në rrethana të caktuara

Disa ushqime që mund të konsiderohen toksike në rrethana të caktuara

Të njohim produktet
Paralajmëruan rritje çmimi, Autoriteti i Konkurrencës nis monitorimin e tregut të nënprodukteve të qumështit në Shqipëri

Paralajmëruan rritje çmimi, Autoriteti i Konkurrencës nis monitorimin e tregut të nënprodukteve të qumështit në Shqipëri

Shqipëri
Konsumimi i rregullt i një ushqimi mund të zvogëlojë rrezikun e disa sëmundjeve

Konsumimi i rregullt i një ushqimi mund të zvogëlojë rrezikun e disa sëmundjeve

Këshilla mjekësore
Falsifikimi i nënprodukteve të qumështit në Shqipëri,  prova sesi mund ta zbuloni nga shtëpia

Falsifikimi i nënprodukteve të qumështit në Shqipëri, prova sesi mund ta zbuloni nga shtëpia

Shqipëri
Si ta mbani djathin të freskët sa më gjatë në ditët e ngrohta

Si ta mbani djathin të freskët sa më gjatë në ditët e ngrohta

Nga duart tua
“Djathi feta është grek”, i thotë Danimarkës gjykata e lartë e BE-së

“Djathi feta është grek”, i thotë Danimarkës gjykata e lartë e BE-së

Kuriozitete
Nëse keni kolesterinë të lartë, mos hiqni dorë nga djathi: Vetëm një lloj është i dëmshëm!

Nëse keni kolesterinë të lartë, mos hiqni dorë nga djathi: Vetëm një lloj është i dëmshëm!

Nutricion
Ngrënia e këtyre ushqimeve mund të ndihmojë në parandalimin e rënies njohëse

Ngrënia e këtyre ushqimeve mund të ndihmojë në parandalimin e rënies njohëse

Shëndetësi Lajme
“E tradhtoi djathi”, një fotografi e postuar mjaftoi që policia britanike ta lokalizojë dhe kap kriminelin e shumëkërkuar

“E tradhtoi djathi”, një fotografi e postuar mjaftoi që policia britanike ta lokalizojë dhe kap kriminelin e shumëkërkuar

Evropa
Çfarë vëmendje duhet t’i kushtoni kur blini djathë të imët dhe sa gjatë mund ta ruani në frigorifer me ngrirje të thellë

Çfarë vëmendje duhet t’i kushtoni kur blini djathë të imët dhe sa gjatë mund ta ruani në frigorifer me ngrirje të thellë

Nga duart tua
Këto ushqime mund t’i hani edhe pasi t’u ketë skaduar afati

Këto ushqime mund t’i hani edhe pasi t’u ketë skaduar afati

Të njohim produktet
Konsumimi i përditshëm i djathit zvogëlon rrezikun nga sëmundjet e zemrës

Konsumimi i përditshëm i djathit zvogëlon rrezikun nga sëmundjet e zemrës

Ushqim i shëndetshëm
Garat e djathit në Angli – një garë ku mund të thyesh edhe qafën

Garat e djathit në Angli – një garë ku mund të thyesh edhe qafën

Nga Bota
Djathi: sekreti për një jetë më të gjatë dhe metabolizëm të shpejtë?

Djathi: sekreti për një jetë më të gjatë dhe metabolizëm të shpejtë?

Shëndetësi Lajme
Toptha brazilianë nga mielli dhe djathi: Paragjellë shumë e shijshme dhe do t’u pëlqejë të gjithëve!

Toptha brazilianë nga mielli dhe djathi: Paragjellë shumë e shijshme dhe do t’u pëlqejë të gjithëve!

Kuzhina e huaj
Si të zgjidhni djathin për ushqimin, i cili përpunohet në mënyrë termike?

Si të zgjidhni djathin për ushqimin, i cili përpunohet në mënyrë termike?

Të njohim produktet
Lista me ushqimet që jua djegin dhjamin përderisa ju jeni duke fjetur

Lista me ushqimet që jua djegin dhjamin përderisa ju jeni duke fjetur

Nutricion
Pse verën e bardhë duhet ta shoqëroni me djathë

Pse verën e bardhë duhet ta shoqëroni me djathë

Trend
E dini përse djathi zviceran ka vrima? Përgjigja do t’ju befasojë

E dini përse djathi zviceran ka vrima? Përgjigja do t’ju befasojë

Të tjera
Ushqimet që shtatzënat duhet t’i shmangin

Ushqimet që shtatzënat duhet t’i shmangin

Shtatzëna
Parandalimi i demencës: Shmangni këto pesë ushqime për ta zvogëluar rrezikun e sëmundjes së Alzheimerit

Parandalimi i demencës: Shmangni këto pesë ushqime për ta zvogëluar rrezikun e sëmundjes së Alzheimerit

Nutricion
Djathi, super-ushqimi të cilin duhet ta konsumoni për një jetë më të gjatë

Djathi, super-ushqimi të cilin duhet ta konsumoni për një jetë më të gjatë

Të njohim produktet
Keni probleme me gjumë? Këto janë ushqimet që po ju mbajnë zgjuar natën

Keni probleme me gjumë? Këto janë ushqimet që po ju mbajnë zgjuar natën

Këshilla mjekësore
Hamburgerët me djathë janë të mirë për shëndetin tuaj

Hamburgerët me djathë janë të mirë për shëndetin tuaj

Shëndetësi Lajme