LAJMI I FUNDIT:

Dialogu Kosovë-Serbi

5295 Artikuj

Kthimi në bisedime, “mision i pamundur” për Lajçakun

Kthimi në bisedime, “mision i pamundur” për Lajçakun

Politikë
Bislimi pas takimit me Lajçakun: Serbia në vazhdimësi e ka shkelur marrëveshjen në shumicën e neneve të saj

Bislimi pas takimit me Lajçakun: Serbia në vazhdimësi e ka shkelur marrëveshjen në shumicën e neneve të saj

Politikë
Mospërputhja e agjendës, Osmani nuk takohet me Lajçakun

Mospërputhja e agjendës, Osmani nuk takohet me Lajçakun

Kosovë
Zhvillmet rreth dialogut, Lajçak vjen sot në Prishtinë – takohet me Bislimin

Zhvillmet rreth dialogut, Lajçak vjen sot në Prishtinë – takohet me Bislimin

Kosovë
Kush e pengon paqen e qëndrueshme mes Kosovës e Serbisë?

Kush e pengon paqen e qëndrueshme mes Kosovës e Serbisë?

Kosovë
Kryeziu: Njëherë paqe me Serbinë, pastaj njohje reciproke

Kryeziu: Njëherë paqe me Serbinë, pastaj njohje reciproke

Kosovë
Vuçiq bisedon me Sarrazinin për marrëveshjet e “pazbatuara” mes Kosovës dhe Serbisë

Vuçiq bisedon me Sarrazinin për marrëveshjet e “pazbatuara” mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë
Shefi i Zyrës sllovake në Prishtinë: Kosova e Serbia të zbatojnë marrëveshjen e Brukselit dhe aneksin e Ohrit

Shefi i Zyrës sllovake në Prishtinë: Kosova e Serbia të zbatojnë marrëveshjen e Brukselit dhe aneksin e Ohrit

Politikë
BE: Lobimi i Serbisë kundër Kosovës përben shkelje të qartë të Marrëveshjes së Brukselit

BE: Lobimi i Serbisë kundër Kosovës përben shkelje të qartë të Marrëveshjes së Brukselit

Kosovë
Lajçak informon Këshillin e Evropës për dialogun Kosovë-Serbi

Lajçak informon Këshillin e Evropës për dialogun Kosovë-Serbi

Kosovë
Hovenier: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të përfundojë me njohje të ndërsjellë

Hovenier: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të përfundojë me njohje të ndërsjellë

Kosovë
​Rama “këshillon” Kurtin për të dalë nga kurthi i lojës “macja me miun” me Serbinë

​Rama “këshillon” Kurtin për të dalë nga kurthi i lojës “macja me miun” me Serbinë

Kosovë
Vuçiq: Duhet një zgjidhje kompromisi për Kosovën

Vuçiq: Duhet një zgjidhje kompromisi për Kosovën

Kosovë
​Gërvalla: Drafti për Asociacionin shqyrtohet vetëm nëse Serbia zbaton marrëveshjen bazë

​Gërvalla: Drafti për Asociacionin shqyrtohet vetëm nëse Serbia zbaton marrëveshjen bazë

Kosovë
Hovenier: Kosova mund të përparojë vetëm me përkrahjen e SHBA-së, duhet të marrë parasysh shqetësimet tona

Hovenier: Kosova mund të përparojë vetëm me përkrahjen e SHBA-së, duhet të marrë parasysh shqetësimet tona

Kosovë
Dialogu në Bruksel, Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë: I stërzgjatur, BE të zhvillojë dialog të drejtë që respekton pavarësinë e Kosovës

Dialogu në Bruksel, Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë: I stërzgjatur, BE të zhvillojë dialog të drejtë që respekton pavarësinë e Kosovës

Kosovë
Hill: SHBA dhe Serbia kanë mospajtim thelbësor pasi Beogradi nuk e njeh Kosovën

Hill: SHBA dhe Serbia kanë mospajtim thelbësor pasi Beogradi nuk e njeh Kosovën

Kosovë
BE në kërkim të opsioneve për dialogun, pas largimit të Lajçakut

BE në kërkim të opsioneve për dialogun, pas largimit të Lajçakut

Kosovë
Analistët ndërkombëtar: Kosova të rimendojë strategjinë, aleatët kryesor të saj tani po mbajnë qëndrim më neutral

Analistët ndërkombëtar: Kosova të rimendojë strategjinë, aleatët kryesor të saj tani po mbajnë qëndrim më neutral

Kosovë
Profesori amerikan: Biden duhet të emërojë emisar special për njohjen e Kosovës nga pesë vendet e BE-së

Profesori amerikan: Biden duhet të emërojë emisar special për njohjen e Kosovës nga pesë vendet e BE-së

Kosovë
Paralajmërimet për hapjen e urës së Ibrit, Stano: Çdo vendim lidhur me këtë të diskutohet dhe të merret në dialog

Paralajmërimet për hapjen e urës së Ibrit, Stano: Çdo vendim lidhur me këtë të diskutohet dhe të merret në dialog

Kosovë
Qeveria e vlerëson të vonuar heqjen e masave ndëshkuese ndaj Kosovës

Qeveria e vlerëson të vonuar heqjen e masave ndëshkuese ndaj Kosovës

Kosovë
Maqedonci jep alarmin: Serbia ka vendosur tri brigada jo shumë larg kufirit me Kosovën

Maqedonci jep alarmin: Serbia ka vendosur tri brigada jo shumë larg kufirit me Kosovën

Siguri
Raporti i ICG-së: Normalizimi Kosovë-Serbi kyç për stabilitetin në rajon, prania e NATO-s ende e nevojshme

Raporti i ICG-së: Normalizimi Kosovë-Serbi kyç për stabilitetin në rajon, prania e NATO-s ende e nevojshme

Kosovë