LAJMI I FUNDIT:

Dhuna në familje

496 Artikuj

Zënkë e çastit në çift që përfundoi me sulm ndaj gruas, Policia raporton disa raste të dhunës në familje në 24 orë

Zënkë e çastit në çift që përfundoi me sulm ndaj gruas, Policia raporton disa raste të dhunës në familje në 24 orë

Kronika e Zezë
Dhunë fizike, psikike, kanosje e përdorim i armës – 12 raste të dhunës në familje në Kosovë në 24 orë

Dhunë fizike, psikike, kanosje e përdorim i armës – 12 raste të dhunës në familje në Kosovë në 24 orë

Kronika e Zezë
Ushtronte dhunë fizike ndaj bashkëshortes, arrestohet në flagrancë 55-vjeçari

Ushtronte dhunë fizike ndaj bashkëshortes, arrestohet në flagrancë 55-vjeçari

Shqipëri
Terapistja familjare Adelina Toplica-Badivuku i bashkohet Radio Dukagjinit, emisioni i ri “Labirinth” trajton problemet në familje e lidhjet në çift

Terapistja familjare Adelina Toplica-Badivuku i bashkohet Radio Dukagjinit, emisioni i ri “Labirinth” trajton problemet në familje e lidhjet në çift

Sociale
Dhuna në familje, vetëm të dielën policia raportoi për gjashtë raste

Dhuna në familje, vetëm të dielën policia raportoi për gjashtë raste

Kosovë
Ushtronte dhunë psikike ndaj gruas së tij, policia arreston gjakovarin dhe ia konfiskon një armë

Ushtronte dhunë psikike ndaj gruas së tij, policia arreston gjakovarin dhe ia konfiskon një armë

Kronika e Zezë
Lipjan, një vajze të mitur ia keqpërdorin fotot dhe incizimet në rrjetet sociale

Lipjan, një vajze të mitur ia keqpërdorin fotot dhe incizimet në rrjetet sociale

Kronika e Zezë
Burri sulmoi gruan dhe vajzën e tij në Rahovec, shkak xhelozia

Burri sulmoi gruan dhe vajzën e tij në Rahovec, shkak xhelozia

Kronika e Zezë
Shqetësuese rastet e dhunës në familje

Shqetësuese rastet e dhunës në familje

Sociale
Një burrë në Podujevë rrahu gruan e tij në prezencë të nënës së saj

Një burrë në Podujevë rrahu gruan e tij në prezencë të nënës së saj

Kronika e Zezë
Dhunë fizike, psikike dhe dëmtim të orendive në shtëpi- rastet e dhunës në familje të raportuara në Polici

Dhunë fizike, psikike dhe dëmtim të orendive në shtëpi- rastet e dhunës në familje të raportuara në Polici

Kronika e Zezë
Policia njofton për disa raste të dhunës në familje brenda 24-orëve të fundit në Kosovë

Policia njofton për disa raste të dhunës në familje brenda 24-orëve të fundit në Kosovë

Kronika e Zezë
Arrestohet një person në Istog, ushtroi dhunë psikike ndaj bashkëshortes së tij

Arrestohet një person në Istog, ushtroi dhunë psikike ndaj bashkëshortes së tij

Kronika e Zezë
​Tri gra të vrara e mbi 2 mijë raste të dhunës në familje gjatë 2023-ës

​Tri gra të vrara e mbi 2 mijë raste të dhunës në familje gjatë 2023-ës

Sociale
22 raste të dhunës në familje në rajonin e Ferizajt gjatë dhjetorit

22 raste të dhunës në familje në rajonin e Ferizajt gjatë dhjetorit

Kosovë
Sulmoi fizikisht babanë e tij, arrestohet i dyshuari në Malishevë

Sulmoi fizikisht babanë e tij, arrestohet i dyshuari në Malishevë

Kronika e Zezë
Viktimat e dhunës e fëmijët pa përkujdesje – disa strehimore rrezikojnë të mbyllen, KOMF e RrGK kërkojnë nga Qeveria të adresohet urgjentisht çështja

Viktimat e dhunës e fëmijët pa përkujdesje – disa strehimore rrezikojnë të mbyllen, KOMF e RrGK kërkojnë nga Qeveria të adresohet urgjentisht çështja

Kosovë
RrGK i bën thirrje Qeverisë të adresojë nevojat e strehimoreve dhe shërbimeve tjera sociale

RrGK i bën thirrje Qeverisë të adresojë nevojat e strehimoreve dhe shërbimeve tjera sociale

Kosovë
Policia njofton për disa raste të dhunës në familje brenda 24-orëve të fundit në rajonin e Prishtinës

Policia njofton për disa raste të dhunës në familje brenda 24-orëve të fundit në rajonin e Prishtinës

Kosovë
Arrestohet një person në Gjakovë, ushtroi dhunë fizike ndaj familjarëve të tij

Arrestohet një person në Gjakovë, ushtroi dhunë fizike ndaj familjarëve të tij

Kronika e Zezë
Rrahu bashkëshorten për shkak të një mosmarrëveshje, arrestohet i dyshuari në Prizren – i konfiskohet arma pa leje

Rrahu bashkëshorten për shkak të një mosmarrëveshje, arrestohet i dyshuari në Prizren – i konfiskohet arma pa leje

Kronika e Zezë
Evidentimi i rasteve të dhunës në familje, MD: Tri module të reja i janë shtuar bazës së të dhënave

Evidentimi i rasteve të dhunës në familje, MD: Tri module të reja i janë shtuar bazës së të dhënave

Kosovë
Lansohet masa për punësimin e grave – viktima të dhunës në familje, 70 për qind e pagës subvencionohet nga Qeveria

Lansohet masa për punësimin e grave – viktima të dhunës në familje, 70 për qind e pagës subvencionohet nga Qeveria

Kosovë
Fonde të pamjaftueshme për riintegrimin e viktimave të dhunës në familje

Fonde të pamjaftueshme për riintegrimin e viktimave të dhunës në familje

Kosovë