LAJMI I FUNDIT:

Departamenti Amerikan i Shtetit

197 Artikuj

Chollet dhe Escobar: Si vendi më pro-kosovar në botë, SHBA garanton popullin e Kosovës se Kushtetuta nuk cenohet me Asociacion

Chollet dhe Escobar: Si vendi më pro-kosovar në botë, SHBA garanton popullin e Kosovës se Kushtetuta nuk cenohet me Asociacion

Kosovë
Departamenti amerikan i Shtetit, sanksionon Wagnerin rus

Departamenti amerikan i Shtetit, sanksionon Wagnerin rus

Amerika
SHBA sanksionon dy ish-deputetë serbë për përfshirje në korrupsion

SHBA sanksionon dy ish-deputetë serbë për përfshirje në korrupsion

Serbia
DASH ofron mbështetje për Kosovën në fushat e trajtimit të të burgosurve me nevoja të veçanta

DASH ofron mbështetje për Kosovën në fushat e trajtimit të të burgosurve me nevoja të veçanta

Kosovë
Përpjekja amerikane për njohjen Kosovë-Serbi, Chollet të mërkurën vjen për vizitë në Prishtinë

Përpjekja amerikane për njohjen Kosovë-Serbi, Chollet të mërkurën vjen për vizitë në Prishtinë

Kosovë
Chollet dhe Escobar e anulojnë vizitën e tyre në Shkup

Chollet dhe Escobar e anulojnë vizitën e tyre në Shkup

Politikë
SHBA dënon incidentet e dhunshme në veri të Kosovës

SHBA dënon incidentet e dhunshme në veri të Kosovës

Kosovë
Chollet: Zgjedhjet në veriun e Kosovës duhet të shtyhen

Chollet: Zgjedhjet në veriun e Kosovës duhet të shtyhen

Kosovë
Këshilltari i lartë amerikan, Chollet: SHBA mbështet fuqishëm dialogun Kosovë-Serbi, të ndërmjetësuar nga BE-ja

Këshilltari i lartë amerikan, Chollet: SHBA mbështet fuqishëm dialogun Kosovë-Serbi, të ndërmjetësuar nga BE-ja

Kosovë
SHBA-ja shpreson në arritjen e një marrëveshjeje për targat

SHBA-ja shpreson në arritjen e një marrëveshjeje për targat

Kosovë
Çështja e targave, SHBA shpreson për një marrëveshje Kosovë-Serbi në ditët në vijim

Çështja e targave, SHBA shpreson për një marrëveshje Kosovë-Serbi në ditët në vijim

Kosovë
Vizita e liderëve opozitarë në SHBA, mesazh për Kurtin

Vizita e liderëve opozitarë në SHBA, mesazh për Kurtin

Kosovë
Zëdhënësi i DASh-it: Largimi i serbëve nga institucionet e Kosovës, mund ta përshkallëzojë më tutje situatën

Zëdhënësi i DASh-it: Largimi i serbëve nga institucionet e Kosovës, mund ta përshkallëzojë më tutje situatën

Siguri
Maqedonia e Veriut e paaftë në luftën e trafikimit të qenie njerëzore

Maqedonia e Veriut e paaftë në luftën e trafikimit të qenie njerëzore

Maqedonia e Veriut
Çështja e targave, Departamenti Amerikan: Shpresojmë të zgjidhet në mënyrë paqësore ditëve në vijim   

Çështja e targave, Departamenti Amerikan: Shpresojmë të zgjidhet në mënyrë paqësore ditëve në vijim   

Kosovë
Kosova dhe Shqipëria në fokus të hakerëve – pushtimi rus në Ukrainë pati ndikim në sigurinë kibernetike, propagandë dhe dezinformata

Kosova dhe Shqipëria në fokus të hakerëve – pushtimi rus në Ukrainë pati ndikim në sigurinë kibernetike, propagandë dhe dezinformata

Jehona Hulaj
Elon Musk merr dritën e gjelbër për aktivizimin e internetit me Starlink për iranianët

Elon Musk merr dritën e gjelbër për aktivizimin e internetit me Starlink për iranianët

Lajme Teknologji
Siguria kibernetike, DASH fillon turneun virtual me gazetarët botërorë – pjesë e saj edhe Telegrafi

Siguria kibernetike, DASH fillon turneun virtual me gazetarët botërorë – pjesë e saj edhe Telegrafi

Jehona Hulaj
DASH: Marrëveshja për dokumentet, një hap drejt normalizimit të marrëdhënieve Kosovë-Serbi

DASH: Marrëveshja për dokumentet, një hap drejt normalizimit të marrëdhënieve Kosovë-Serbi

Kosovë
Ambasada amerikane në Kiev u bën thirrje qytetarëve të saj të largohen nga Ukraina

Ambasada amerikane në Kiev u bën thirrje qytetarëve të saj të largohen nga Ukraina

Evropa
Pas Brukselit, ShBA dhe BE zbarkojnë në Kosovë e Serbi, DASH: Escobar po vjen për të mbështetur dialogun

Pas Brukselit, ShBA dhe BE zbarkojnë në Kosovë e Serbi, DASH: Escobar po vjen për të mbështetur dialogun

Muhamet Hajrullahu
DASH s’i përmend emrin Berishës, por e cilëson si faktor destabiliteti për ekonominë

DASH s’i përmend emrin Berishës, por e cilëson si faktor destabiliteti për ekonominë

Shqipëri
Qeveria: Nuk kemi ndërhyrë në fotografitë nga takimi me Sekretarin amerikan

Qeveria: Nuk kemi ndërhyrë në fotografitë nga takimi me Sekretarin amerikan

Kosovë
Kosova nuk i përmbush standardet minimale për eliminimin e trafikimit me qenie njerëzore

Kosova nuk i përmbush standardet minimale për eliminimin e trafikimit me qenie njerëzore

Sociale