LAJMI I FUNDIT:

Departamenti Amerikan i Shtetit

193 Artikuj

DASH konstaton dobësi në trajtimin e të dënuarve në Shqipëri dhe Kosovë për vepra që lidhen me terrorizmin

DASH konstaton dobësi në trajtimin e të dënuarve në Shqipëri dhe Kosovë për vepra që lidhen me terrorizmin

Drejtësi
Raporti i DASH për terrorizmin, vlerësohet Shqipëria

Raporti i DASH për terrorizmin, vlerësohet Shqipëria

Shqipëri
DASH kritikon Kosovën për dënime të ulëta për akuzat e lidhura me terrorizëm

DASH kritikon Kosovën për dënime të ulëta për akuzat e lidhura me terrorizëm

Kosovë
Mbyllet kampi Liya në Bondsteel, një grup afganësh mbetet ende në Kosovë

Mbyllet kampi Liya në Bondsteel, një grup afganësh mbetet ende në Kosovë

Kosovë
Netanyahu pohoi se Gaza do të udhëhiqet për një kohë nga Izraeli, reagon SHBA-ja

Netanyahu pohoi se Gaza do të udhëhiqet për një kohë nga Izraeli, reagon SHBA-ja

Amerika
SHBA: Nuk mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

SHBA: Nuk mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

Kosovë
DASH mbron Lajçakun pas akuzave të Kurtit: Po bën përpjekje të palodhura për dialogun Kosovë-Serbi

DASH mbron Lajçakun pas akuzave të Kurtit: Po bën përpjekje të palodhura për dialogun Kosovë-Serbi

Kosovë
Departamenti Amerikan i Shtetit: I papranueshëm presioni politik ndaj policëve serbë në veri të Kosovës

Departamenti Amerikan i Shtetit: I papranueshëm presioni politik ndaj policëve serbë në veri të Kosovës

Siguri
30 afganët e fundit në kampin Bondsteel, kush ishin dhe ku shkuan afganët pas Kosovës?

30 afganët e fundit në kampin Bondsteel, kush ishin dhe ku shkuan afganët pas Kosovës?

Kosovë
Roli i Microsoft në shkeljen e të dhënave bëhet pjesë e hetimit kibernetik në SHBA

Roli i Microsoft në shkeljen e të dhënave bëhet pjesë e hetimit kibernetik në SHBA

Lajme Teknologji
Departamenti amerikan i Shtetit i bën thirrje Serbisë që të hetojë vrasjen e vëllezërve Bytyqi

Departamenti amerikan i Shtetit i bën thirrje Serbisë që të hetojë vrasjen e vëllezërve Bytyqi

Kosovë
Një propozim i ri i BE-së si mundësi për shtensionim në veri të Kosovës

Një propozim i ri i BE-së si mundësi për shtensionim në veri të Kosovës

Kosovë
E paqartë se si do të zbatohet vendimi i Qeverisë për dy organizatat e shpallura terroriste

E paqartë se si do të zbatohet vendimi i Qeverisë për dy organizatat e shpallura terroriste

Kosovë
Shpallja e “Mbrojtjes Civile” dhe “Brigada e Veriut” organizata terroriste, reagimi i SHBA-së dhe destinacioni i armëve të sekuestruara në Zveçan

Shpallja e “Mbrojtjes Civile” dhe “Brigada e Veriut” organizata terroriste, reagimi i SHBA-së dhe destinacioni i armëve të sekuestruara në Zveçan

Kosovë
SHBA: Shpallja e dy organizatave në veri si terroriste, vendim i pakoordinuar

SHBA: Shpallja e dy organizatave në veri si terroriste, vendim i pakoordinuar

Kosovë
SHBA kërkon nga Kosova dhe Serbia hapa urgjentë në depërshkallëzimin e situatës, që përfshin lirimin e tre policëve kosovarë

SHBA kërkon nga Kosova dhe Serbia hapa urgjentë në depërshkallëzimin e situatës, që përfshin lirimin e tre policëve kosovarë

Kosovë
Lista e zezë amerikane “zgjon” institucionet e Maqedonisë për masa anti-korrupsioni

Lista e zezë amerikane “zgjon” institucionet e Maqedonisë për masa anti-korrupsioni

Maqedonia e Veriut
DASH mbështet aksionin policor të Shqipërisë në kampin e opozitës iraniane

DASH mbështet aksionin policor të Shqipërisë në kampin e opozitës iraniane

Shqipëri
Koordinatori i DASH për Anti-korrupsion: Ramiz Merko është përfshirë në afera të mëdha korruptive

Koordinatori i DASH për Anti-korrupsion: Ramiz Merko është përfshirë në afera të mëdha korruptive

Politikë
Aleanca për Shqiptarët: Ramiz Merko është vetëm fillimi, korrupsioni ka pasoja

Aleanca për Shqiptarët: Ramiz Merko është vetëm fillimi, korrupsioni ka pasoja

Politikë
Departamenti Amerikan i Shtetit shpall “non grata” kryetarin e Komunës së Strugës, Ramiz Merko

Departamenti Amerikan i Shtetit shpall “non grata” kryetarin e Komunës së Strugës, Ramiz Merko

Komunat
DASH: Maqedonia e Veriut nuk i përmbush plotësisht standardet për eliminimin e trafikimit të qenieve njerëzore

DASH: Maqedonia e Veriut nuk i përmbush plotësisht standardet për eliminimin e trafikimit të qenieve njerëzore

Maqedonia e Veriut
Ambasadorja Amerikane në Shqipëri merr një nga pozicionet më të rëndësishme në Departamentin e Shtetit

Ambasadorja Amerikane në Shqipëri merr një nga pozicionet më të rëndësishme në Departamentin e Shtetit

Shqipëri
SHBA kërkon lirimin pa kushte të tre pjesëtarëve të policisë së Kosovës

SHBA kërkon lirimin pa kushte të tre pjesëtarëve të policisë së Kosovës

Kosovë