LAJMI I FUNDIT:

Dastid Pallaska

65 Artikuj

Zyra e Prokurorit të Specializuar paralajmëron sanksione për Dastid Pallaskën për shkak të deklaratave të tij

Zyra e Prokurorit të Specializuar paralajmëron sanksione për Dastid Pallaskën për shkak të deklaratave të tij

Drejtësi
Pallaska: Shqetësuese synimi i Speciales për të shtrembëruar realitetin

Pallaska: Shqetësuese synimi i Speciales për të shtrembëruar realitetin

Drejtësi
Pallaska: Hetimet e Speciales hoqën “renë e zezë” mbi Kosovën e Shqipërinë për trafikim organesh

Pallaska: Hetimet e Speciales hoqën “renë e zezë” mbi Kosovën e Shqipërinë për trafikim organesh

Drejtësi
Për rezolutën kundër raportit të Dick Marty, Pallaska: Shqipëria veproi brenda mandatit të saj

Për rezolutën kundër raportit të Dick Marty, Pallaska: Shqipëria veproi brenda mandatit të saj

Drejtësi
Avokati Pallaska: Thaçi dhe të tjerët po mbahen në paraburgim me supozime

Avokati Pallaska: Thaçi dhe të tjerët po mbahen në paraburgim me supozime

Kosovë
​Pallaska në Hagë: Prokuroria po vepron sikur kjo gjykatë nuk i përket Kosovës

​Pallaska në Hagë: Prokuroria po vepron sikur kjo gjykatë nuk i përket Kosovës

Drejtësi
Avokati Pallaska për rastin Thaçi dhe të tjerët: Si ka kuptim që edhe pas 1 viti të vazhdojnë hetimet

Avokati Pallaska për rastin Thaçi dhe të tjerët: Si ka kuptim që edhe pas 1 viti të vazhdojnë hetimet

Drejtësi
Avokati Dastid Pallaska: Nuk ekziston asnjë arsye që Thaçi të mbahet në paraburgim

Avokati Dastid Pallaska: Nuk ekziston asnjë arsye që Thaçi të mbahet në paraburgim

Kosovë
Pallaska tregon pse pranoi të jetë avokati i Thaçit në Speciale

Pallaska tregon pse pranoi të jetë avokati i Thaçit në Speciale

Kosovë
Qeveria propozon Pallaskën, Ramajlin dhe Pecin për anëtar të Komisionit për provim të Jurisprudencës 

Qeveria propozon Pallaskën, Ramajlin dhe Pecin për anëtar të Komisionit për provim të Jurisprudencës 

Kosovë
Nagavci: Kur edhe avokatëve u mungojnë argumentet juridike e merren me keqinformim tregon se jemi në rrugë të drejtë

Nagavci: Kur edhe avokatëve u mungojnë argumentet juridike e merren me keqinformim tregon se jemi në rrugë të drejtë

Kosovë
Pallaska: E turpshme për LVV-në të citoj Kushtetutën e Serbisë në kërkesën e saj për dekretin e presidentit Thaçi

Pallaska: E turpshme për LVV-në të citoj Kushtetutën e Serbisë në kërkesën e saj për dekretin e presidentit Thaçi

Kosovë
Pallaska: Ish-këshilltari i Kurtit ishte edhe kundër intervenimit të NATO-s

Pallaska: Ish-këshilltari i Kurtit ishte edhe kundër intervenimit të NATO-s

Kosovë
Pallaska: Nëse Vjosa Osmani futet në vallen e Vetëvendosjes, e pret fati i Shpend Ahmetit

Pallaska: Nëse Vjosa Osmani futet në vallen e Vetëvendosjes, e pret fati i Shpend Ahmetit

Kosovë
Pallaska: Vetëvendosje nuk e ka të drejtën ta bllokojë procesin nëse s’mund ta bëjë qeverinë

Pallaska: Vetëvendosje nuk e ka të drejtën ta bllokojë procesin nëse s’mund ta bëjë qeverinë

Kosovë
Kufizim i të drejtave të njeriut, në emër të shpëtimit të jetëve

Kufizim i të drejtave të njeriut, në emër të shpëtimit të jetëve

Kosovë
Pallaska për nenin 82.2 të Kushtetutës: I pabesueshëm insistimi i Kurtit

Pallaska për nenin 82.2 të Kushtetutës: I pabesueshëm insistimi i Kurtit

Kosovë
Pallaska: Refuzimi eventual nga gjykata i padisë ndaj Haradinajt, do të mund të nënkuptonte se Edi Rama është “tradhtar”

Pallaska: Refuzimi eventual nga gjykata i padisë ndaj Haradinajt, do të mund të nënkuptonte se Edi Rama është “tradhtar”

Kosovë
Pallaska: Vetëvendosje nuk do të ketë ministra, ata do të jenë vetëm asistentë të Kurtit

Pallaska: Vetëvendosje nuk do të ketë ministra, ata do të jenë vetëm asistentë të Kurtit

Kosovë
Pallaska: LVV dhe LDK të përbashkët e kanë vetëm sharjen që ia bëjnë Hashim Thaçit

Pallaska: LVV dhe LDK të përbashkët e kanë vetëm sharjen që ia bëjnë Hashim Thaçit

Kosovë
A po i skadon mandati Gjykatës Speciale?

A po i skadon mandati Gjykatës Speciale?

Kosovë
Pallaska: Për Serbinë, fitore është vetë fillimi i procesit të “korrigjimit të kufijve”

Pallaska: Për Serbinë, fitore është vetë fillimi i procesit të “korrigjimit të kufijve”

Kosovë
LDK kritikohet për mospjesëmarrjen në varrimin e Demaçit

LDK kritikohet për mospjesëmarrjen në varrimin e Demaçit

Kosovë
Pallaska: Flamurin shtetëror nuk e dizajnoi Ahtisaari, por një ushtar i UÇK-së

Pallaska: Flamurin shtetëror nuk e dizajnoi Ahtisaari, por një ushtar i UÇK-së

Kosovë