LAJMI I FUNDIT:

Daniel Serwer

189 Artikuj

Serwer ia përkujton Daçiqit: SHBA nuk e ka ndryshuar qëndrimin ndaj Kosovës

Serwer ia përkujton Daçiqit: SHBA nuk e ka ndryshuar qëndrimin ndaj Kosovës

Kosovë
Ambasadori Petritsch përfshihet në debatin për korrigjimin e kufijve

Ambasadori Petritsch përfshihet në debatin për korrigjimin e kufijve

Politikë
Serwer thotë se Thaçi po bën garë me Lutfi Hazirin dhe Vetëvendosjen – ndarja e Kosovës është e papranueshme

Serwer thotë se Thaçi po bën garë me Lutfi Hazirin dhe Vetëvendosjen – ndarja e Kosovës është e papranueshme

Kosovë
Serwer: Korrigjimi i kufijve është ndarje, sjell destabilitet në Ballkan

Serwer: Korrigjimi i kufijve është ndarje, sjell destabilitet në Ballkan

Kosovë
Diplomati austriak mbështet Thaçin për shkëmbim territoresh

Diplomati austriak mbështet Thaçin për shkëmbim territoresh

Kosovë
Ish-diplomati amerikan i përgjigjet Thaçit: Korrigjimi i kufijve apo çfarëdo tjetër është një ide e keqe

Ish-diplomati amerikan i përgjigjet Thaçit: Korrigjimi i kufijve apo çfarëdo tjetër është një ide e keqe

Kosovë
Daniel Serwer reagon ashpër ndaj propozimit serb për ndarjen e Kosovës

Daniel Serwer reagon ashpër ndaj propozimit serb për ndarjen e Kosovës

Kosovë
Serwer: S’ka ndryshim të politikës amerikane ndaj Kosovës

Serwer: S’ka ndryshim të politikës amerikane ndaj Kosovës

Kosovë
Serwer: Marrëveshja me Greqinë është hap i madh për gjithë Ballkanin

Serwer: Marrëveshja me Greqinë është hap i madh për gjithë Ballkanin

Bashkim Iljazi
Serwer: I gjithë spektri politik i Kosovës le të shkojë në bisedime me Serbinë

Serwer: I gjithë spektri politik i Kosovës le të shkojë në bisedime me Serbinë

Kosovë
Serwer: Krijimi i Asociacionit, problem i madh për Kosovën

Serwer: Krijimi i Asociacionit, problem i madh për Kosovën

Kosovë
Haradinaj dhe Serwer flasin për rrugëtimin euroatlantik të Kosovës

Haradinaj dhe Serwer flasin për rrugëtimin euroatlantik të Kosovës

Kosovë
Serwer: Kosovës i duhen miqtë për të arritur qëllimet e veta strategjike

Serwer: Kosovës i duhen miqtë për të arritur qëllimet e veta strategjike

Kosovë
Daniel Serwer në Prishtinë flet për Ballkanin, BE-në dhe SHBA-të

Daniel Serwer në Prishtinë flet për Ballkanin, BE-në dhe SHBA-të

Kosovë
Ziadin Sela takoi analistin Daniel Serwer, diskutuan për situatën politike në Maqedoni

Ziadin Sela takoi analistin Daniel Serwer, diskutuan për situatën politike në Maqedoni

Politikë
Serwer: Rruga e Maqedonisë për në BE dhe NATO kalon kah Athina

Serwer: Rruga e Maqedonisë për në BE dhe NATO kalon kah Athina

Politikë
Daniel Serwer do ta vizitojë Maqedoninë

Daniel Serwer do ta vizitojë Maqedoninë

Maqedonia e Veriut
Serwer: Rezoluta 1244 nuk është problem, UNMIK-u nuk mund të bllokojë asgjë

Serwer: Rezoluta 1244 nuk është problem, UNMIK-u nuk mund të bllokojë asgjë

Kosovë
Serwer: Reagimi i Erdoganit, në vazhdën e prirjeve të tij autokrate

Serwer: Reagimi i Erdoganit, në vazhdën e prirjeve të tij autokrate

Politikë
Daniel Serwer: Maqedonia të anëtarësohet në NATO me referencën IRJM, nëse nuk zgjidhet çështja e emrit

Daniel Serwer: Maqedonia të anëtarësohet në NATO me referencën IRJM, nëse nuk zgjidhet çështja e emrit

Lirim Shabani
Serwer: Amerika dhe Evropa i kanë treguar Serbisë se nuk mund ta merr veriun e Kosovës (Video)

Serwer: Amerika dhe Evropa i kanë treguar Serbisë se nuk mund ta merr veriun e Kosovës (Video)

Politikë
Serwer: Kosova ka ende rrugë të gjatë përpara

Serwer: Kosova ka ende rrugë të gjatë përpara

Politikë
Serwer: Liderët kosovarë po veprojnë sikur të jenë kërcënuar nga Gjykata

Serwer: Liderët kosovarë po veprojnë sikur të jenë kërcënuar nga Gjykata

Kosovë
Serwer: Shfuqizimi i Speciales me pasoja serioze për Kosovën

Serwer: Shfuqizimi i Speciales me pasoja serioze për Kosovën

Kosovë