LAJMI I FUNDIT:

Daniel Cormier

24 Artikuj

Legjenda e UFC-së, Daniel Cormier mendon se do të mundte Mike Tyson në një përleshje në rrugë

Legjenda e UFC-së, Daniel Cormier mendon se do të mundte Mike Tyson në një përleshje në rrugë

Sportet Luftarake
Gjyqtari kritikohet ashpër për numërim të ngadalësuar në rrëzimin e Furyt nga Wilder

Gjyqtari kritikohet ashpër për numërim të ngadalësuar në rrëzimin e Furyt nga Wilder

Boks
Renditja e re në UFC pas pensionimit të Khabibit – në listë gjenden më të mirët e të gjitha kohërave

Renditja e re në UFC pas pensionimit të Khabibit – në listë gjenden më të mirët e të gjitha kohërave

Sportet Luftarake
Renditen top 10 yjet e UFC-së në dekadën e kaluar

Renditen top 10 yjet e UFC-së në dekadën e kaluar

Sportet Luftarake
Pasuria e kampionit të UFC-së, Stipe Miocic dhe përfitimet nga meçet me Daniel Cormier

Pasuria e kampionit të UFC-së, Stipe Miocic dhe përfitimet nga meçet me Daniel Cormier

Sportet Luftarake
Jones do ta ketë shansin ta kërkojë titullin e peshave të rënda në UFC, por pas Francis Ngannou

Jones do ta ketë shansin ta kërkojë titullin e peshave të rënda në UFC, por pas Francis Ngannou

Sportet Luftarake
Miocic mposht Cormierin dhe konfirmohet më i madhi i peshave të rënda në UFC

Miocic mposht Cormierin dhe konfirmohet më i madhi i peshave të rënda në UFC

Sportet Luftarake
Konfirmohet dueli i të vërtetës – trilogjia në mes të Stipe Miocic dhe Daniel Cormier

Konfirmohet dueli i të vërtetës – trilogjia në mes të Stipe Miocic dhe Daniel Cormier

Sportet Luftarake
Pas deklaratës së McGregor se është më i miri në histori të MMA – publikohet lista e 20 më të mirëve

Pas deklaratës së McGregor se është më i miri në histori të MMA – publikohet lista e 20 më të mirëve

Sportet Luftarake
Top 35 luftëtarët më të mëdhenj MMA të të gjitha kohërave janë renditur – bazuar në “Arritjet në të gjitha Divizionet”

Top 35 luftëtarët më të mëdhenj MMA të të gjitha kohërave janë renditur – bazuar në “Arritjet në të gjitha Divizionet”

Sportet Luftarake
Miocic flet pas fitores: Faleminderit Zotit, ishte shumë e vështirë

Miocic flet pas fitores: Faleminderit Zotit, ishte shumë e vështirë

Sportet Luftarake
Miocic është kampioni i ri i botës në UFC, mposht me nokaut ikonën Cormier

Miocic është kampioni i ri i botës në UFC, mposht me nokaut ikonën Cormier

Sportet Luftarake
Dy përballje që nuk duhet humbur sonte në UFC: Cormier – Miocic dhe Diaz – Pettis

Dy përballje që nuk duhet humbur sonte në UFC: Cormier – Miocic dhe Diaz – Pettis

Sportet Luftarake
Daniel Cormier e ngacmon Jon Jonesin pasi Agjencia anti-doping e lejoi të ndeshej në ‘UFC 232’ dhe ai u bë kampion

Daniel Cormier e ngacmon Jon Jonesin pasi Agjencia anti-doping e lejoi të ndeshej në ‘UFC 232’ dhe ai u bë kampion

Sportet Luftarake
Jon Jones i kërkon rimeç Daniel Cormierit: Dëshmoje para tifozëve se je kampion

Jon Jones i kërkon rimeç Daniel Cormierit: Dëshmoje para tifozëve se je kampion

Sportet Luftarake
Legjendari Jon Jones fiton ndaj Gustafssonit, pas triumfit i kërkon duel Cormierit

Legjendari Jon Jones fiton ndaj Gustafssonit, pas triumfit i kërkon duel Cormierit

Arbios Kryeziu
Cormier thërret Lesnarin pas fitores ndaj Lewisit, dëshiron të bëhet kampion edhe i WWE-së

Cormier thërret Lesnarin pas fitores ndaj Lewisit, dëshiron të bëhet kampion edhe i WWE-së

Sportet Luftarake
Daniel Cormier bën historinë në UFC pas fitores ndaj Derrick Lewis

Daniel Cormier bën historinë në UFC pas fitores ndaj Derrick Lewis

Arbios Kryeziu
Daniel Cormier do ta mbrojë titullin e peshave të rënda në UFC ndaj Derrick Lewis

Daniel Cormier do ta mbrojë titullin e peshave të rënda në UFC ndaj Derrick Lewis

Sportet Luftarake
Momenti kur Brock Lesnar futet në oktagon dhe konfrontohet me kampionin Cormier

Momenti kur Brock Lesnar futet në oktagon dhe konfrontohet me kampionin Cormier

Sportet Luftarake
Cormier triumfon ndaj Miocic dhe shpallet kampion i peshave të rënda në UFC, barazon arritjen e McGregorit

Cormier triumfon ndaj Miocic dhe shpallet kampion i peshave të rënda në UFC, barazon arritjen e McGregorit

Sportet Luftarake
Kampioni Cormier i përgjigjet Latifit: Më pëlqen ai, por jam duke bërë gjëra më të mëdha tani

Kampioni Cormier i përgjigjet Latifit: Më pëlqen ai, por jam duke bërë gjëra më të mëdha tani

Sportet Luftarake
Latifi nuk trembet, i kërkon përballje kampionit Cormier dhe i falënderon të gjithë edhe në gjuhën shqipe

Latifi nuk trembet, i kërkon përballje kampionit Cormier dhe i falënderon të gjithë edhe në gjuhën shqipe

Arbios Kryeziu
Jon Jones rikthehet me fitore, ‘shkatërron’ Cormierin dhe fiton titullin në UFC (Foto/Video)

Jon Jones rikthehet me fitore, ‘shkatërron’ Cormierin dhe fiton titullin në UFC (Foto/Video)

Sportet Luftarake