LAJMI I FUNDIT:

Damon Wilson

17 Artikuj

Wilson: Marrëveshja në Shtëpinë e Bardhë, pjesë e një procesi historik

Wilson: Marrëveshja në Shtëpinë e Bardhë, pjesë e një procesi historik

Kosovë
Wilson: Vuçiq po e përgatit publikun për vendime të vështira

Wilson: Vuçiq po e përgatit publikun për vendime të vështira

Kosovë
Wilson: Rusia do status quo në Kosovë

Wilson: Rusia do status quo në Kosovë

Kosovë
Analistët amerikanë flasin për takimin Kosovë-Serbi në Uashington

Analistët amerikanë flasin për takimin Kosovë-Serbi në Uashington

Kosovë
Analistët amerikanë: Kosova dhe Shtetet e Bashkuara kanë marrëdhënie të posaçme

Analistët amerikanë: Kosova dhe Shtetet e Bashkuara kanë marrëdhënie të posaçme

Kosovë
Eksperti amerikan: Për Trumpin, më e lehtë është që të trajtojë çështjen e Kosovës, sesa Iranin

Eksperti amerikan: Për Trumpin, më e lehtë është që të trajtojë çështjen e Kosovës, sesa Iranin

Kosovë
Damon Wilson: Siguria e Maqedonisë së Veriut është e garantuar, vendi meriton anëtarësim në BE

Damon Wilson: Siguria e Maqedonisë së Veriut është e garantuar, vendi meriton anëtarësim në BE

Maqedonia e Veriut
Vuçiq takohet me Palmer dhe Wilson, temë kryesore marrëdhëniet Kosovë-Serbi

Vuçiq takohet me Palmer dhe Wilson, temë kryesore marrëdhëniet Kosovë-Serbi

Politikë
Wilson: Kosova ka bllokuar veten…., kriza aktuale duhet përdorur si mundësi

Wilson: Kosova ka bllokuar veten…., kriza aktuale duhet përdorur si mundësi

Kosovë
Wilson: Është koha për marrëveshjen e Kosovës me Serbinë, e keni vëmendjen e politikës amerikane

Wilson: Është koha për marrëveshjen e Kosovës me Serbinë, e keni vëmendjen e politikës amerikane

Kosovë
Thaçi pas takimit me Wilson: Mungesa e një marrëveshje Kosovë-Serbi mund të ketë pasoja për rajonin

Thaçi pas takimit me Wilson: Mungesa e një marrëveshje Kosovë-Serbi mund të ketë pasoja për rajonin

Kosovë
Veseli takoi nënkryetarin e Këshillit të Atlantikut, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

Veseli takoi nënkryetarin e Këshillit të Atlantikut, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

Politikë
Bushati për shkëmbimin e territoreve: Duhet të ketë kujdes që të mos hapet kutia e Pandorës për rastet tjera në rajon

Bushati për shkëmbimin e territoreve: Duhet të ketë kujdes që të mos hapet kutia e Pandorës për rastet tjera në rajon

Kosovë
Bushati: SHBA-të janë kyçe për zbatimin e marrëveshjes së Prespës

Bushati: SHBA-të janë kyçe për zbatimin e marrëveshjes së Prespës

Amir Jakupi
Shpërthejnë shakatë mes Pacollit dhe Daçiqit në Këshillin Atlantik (Foto)

Shpërthejnë shakatë mes Pacollit dhe Daçiqit në Këshillin Atlantik (Foto)

Kosovë
Wilson: SHBA-të të jenë pjesë e dialogut Kosovë-Serbi

Wilson: SHBA-të të jenë pjesë e dialogut Kosovë-Serbi

Kosovë
Këshilli i Atlantikut kërkon prani të përhershëm amerikane në Kosovë

Këshilli i Atlantikut kërkon prani të përhershëm amerikane në Kosovë

Kosovë