LAJMI I FUNDIT:

CONMEBOL

20 Artikuj

Inter Miami i Lionel Messit është ftuar për të marrë pjesë në turneun prestigjioz

Inter Miami i Lionel Messit është ftuar për të marrë pjesë në turneun prestigjioz

Ndërkombëtare
Copa America 2024 do të luhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Copa America 2024 do të luhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Ligat tjera
Formacioni ideal i Evropës kundrejt formacionit ideale të Amerikës – cila skuadër është më e mirë?

Formacioni ideal i Evropës kundrejt formacionit ideale të Amerikës – cila skuadër është më e mirë?

Ndërkombëtare
Debutimi i Luis Suarez me Nacionalin nuk shkoi siç pritej, humb dhe nuk arrin të lë gjurmë

Debutimi i Luis Suarez me Nacionalin nuk shkoi siç pritej, humb dhe nuk arrin të lë gjurmë

Ndërkombëtare
Formacionet zyrtare të Finalissima ndërmjet Italisë dhe Argjentinës

Formacionet zyrtare të Finalissima ndërmjet Italisë dhe Argjentinës

Përfaqësueset
UEFA dhe CONMEBOL me marrëveshje, Brazili dhe Argjentina pjesë e Ligës së Kombeve

UEFA dhe CONMEBOL me marrëveshje, Brazili dhe Argjentina pjesë e Ligës së Kombeve

Përfaqësueset
FIFA po tenton komercializojë edhe më shumë futbollin – rregulla e re acaron edhe më shumë tifozët e Ligës Premier

FIFA po tenton komercializojë edhe më shumë futbollin – rregulla e re acaron edhe më shumë tifozët e Ligës Premier

Ndërkombëtare
Italia dhe Argjentina do të përballen në Copa EuroAmerica

Italia dhe Argjentina do të përballen në Copa EuroAmerica

Përfaqësueset
Pas Ligës Premier dhe La Ligas, edhe Serie A pritet të ndalojë lojtarët për ndeshjet ndërkombëtare

Pas Ligës Premier dhe La Ligas, edhe Serie A pritet të ndalojë lojtarët për ndeshjet ndërkombëtare

Ndërkombëtare
CONMEBOL publikon formacionin më të mirë të Copa America: Spikasin emra si Messi, Neymar e Casemiro

CONMEBOL publikon formacionin më të mirë të Copa America: Spikasin emra si Messi, Neymar e Casemiro

Përfaqësueset
CONMEBOL shtyn ndeshjet kualifikuese të marsit

CONMEBOL shtyn ndeshjet kualifikuese të marsit

Përfaqësueset
FIFA shtyn kualifikimet e Amerikës së Jugut për Kupën e Botës 2022 dhe Copa Libertadores

FIFA shtyn kualifikimet e Amerikës së Jugut për Kupën e Botës 2022 dhe Copa Libertadores

Përfaqësueset
Messi deklaronte se Copa America ishte e korruptuar, Conmebol e dënon rëndë yllin argjentinas

Messi deklaronte se Copa America ishte e korruptuar, Conmebol e dënon rëndë yllin argjentinas

Ndërkombëtare
Messi nuk e pranoi medaljen dhe shpërtheu pas ndeshjes: Nuk e mora medaljen sepse nuk dua të bëhem pjesë e korrupsionit

Messi nuk e pranoi medaljen dhe shpërtheu pas ndeshjes: Nuk e mora medaljen sepse nuk dua të bëhem pjesë e korrupsionit

Ndërkombëtare
Zyrtare: Finalja e Copa Libertadores mes Riverit dhe Bocas zhvillohet në Bernabeu

Zyrtare: Finalja e Copa Libertadores mes Riverit dhe Bocas zhvillohet në Bernabeu

Ligat tjera
Zyrtare: River Plate – Boca Juniors, do të zhvillohet mes 8 ose 9 dhjetorit jashtë Argjentinës

Zyrtare: River Plate – Boca Juniors, do të zhvillohet mes 8 ose 9 dhjetorit jashtë Argjentinës

Ligat tjera
Zyrtare: Shtyhet përsëri ‘superclasico’ mes River Plate dhe Boca Juniors

Zyrtare: Shtyhet përsëri ‘superclasico’ mes River Plate dhe Boca Juniors

Ndërkombëtare
Ndryshime në formatin e Kupës së Botës për Klube, me 24 skuadra pjesëmarrëse – do të ftohen klubet e mëdha

Ndryshime në formatin e Kupës së Botës për Klube, me 24 skuadra pjesëmarrëse – do të ftohen klubet e mëdha

Ndërkombëtare
Arrestohet një gjeneral i forcave ajrore, në lidhje me tragjedinë e Chapecoenses

Arrestohet një gjeneral i forcave ajrore, në lidhje me tragjedinë e Chapecoenses

Ndërkombëtare
Klubi kundërshtar kërkon që kupa t’i dhurohet Chapecoenses

Klubi kundërshtar kërkon që kupa t’i dhurohet Chapecoenses

Ndërkombëtare