LAJMI I FUNDIT:

Christian Danielsson

40 Artikuj

Bujar Osmani: Fillimi i negociatave këtë vit përqendrimin e plotë do ta vendos në integrimet evropiane

Bujar Osmani: Fillimi i negociatave këtë vit përqendrimin e plotë do ta vendos në integrimet evropiane

Maqedonia e Veriut
Cakaj bisedë me Danielsson: Integrimi, COVID-19, BE mbështet Shqipërinë

Cakaj bisedë me Danielsson: Integrimi, COVID-19, BE mbështet Shqipërinë

Shqipëri
Basha: Kërkuam të shembet ky sistem

Basha: Kërkuam të shembet ky sistem

Shqipëri
Danielsson-Ramës: Reformat, në qershor na duhen prova bindëse

Danielsson-Ramës: Reformat, në qershor na duhen prova bindëse

Shqipëri
Osmani: Prespa e hapi rrugën, por plani 18 do të na çojë në nisjen e bisedimeve

Osmani: Prespa e hapi rrugën, por plani 18 do të na çojë në nisjen e bisedimeve

Rexhep Azizi
Danielsson: Vëmendja të jetë tek reformat dhe jo në zgjedhjet e parakohshme

Danielsson: Vëmendja të jetë tek reformat dhe jo në zgjedhjet e parakohshme

Politikë
Danielsson: Marrëveshja e Prespës është shembulli i diplomacisë së mirë

Danielsson: Marrëveshja e Prespës është shembulli i diplomacisë së mirë

Amir Jakupi
Dhurata Hoxha në Bruksel shpreh zhgënjimin për vonesat në liberalizimin e vizave

Dhurata Hoxha në Bruksel shpreh zhgënjimin për vonesat në liberalizimin e vizave

Kosovë
Danielsson për skriningun: Sot fillon angazhimi në lidhjen tonë të gjatë

Danielsson për skriningun: Sot fillon angazhimi në lidhjen tonë të gjatë

Bashkim Iljazi
Danielsson: Më 30 shtator do të keni mundësi unike për ta rrethuar të ardhmen (Video)

Danielsson: Më 30 shtator do të keni mundësi unike për ta rrethuar të ardhmen (Video)

Rexhep Azizi
Mickoski dhe Danielsson flasin për integrimin e Maqedonisë

Mickoski dhe Danielsson flasin për integrimin e Maqedonisë

Rexhep Azizi
Danielsson: Referendumi do ta krijojë të ardhmen e gjeneratave të reja

Danielsson: Referendumi do ta krijojë të ardhmen e gjeneratave të reja

Bashkim Iljazi
Danielson: 2025 nuk është vit i gdhendur në gur për zgjerimin e BE-së

Danielson: 2025 nuk është vit i gdhendur në gur për zgjerimin e BE-së

Amir Jakupi
Hoxha në takimin me Danielssonin: Procesi integrues është prioritet i vendit

Hoxha në takimin me Danielssonin: Procesi integrues është prioritet i vendit

Kosovë
Veseli: Agjenda evropiane mbetet prioritet yni

Veseli: Agjenda evropiane mbetet prioritet yni

Kosovë
Haradianaj: Rruga e integrimit evropian të Kosovës s’ka alternativë

Haradianaj: Rruga e integrimit evropian të Kosovës s’ka alternativë

Kosovë
Lista Serbe takim me Danielsson, flasin për Asociacionin

Lista Serbe takim me Danielsson, flasin për Asociacionin

Kosovë
Pacolli: Qytetarët e Kosovës që duan lëvizjen e lirë nuk kanë lidhje me Demarkacionin

Pacolli: Qytetarët e Kosovës që duan lëvizjen e lirë nuk kanë lidhje me Demarkacionin

Politikë
Danielsson dhe Haradinaj lansojnë programin për reforma ekonomike

Danielsson dhe Haradinaj lansojnë programin për reforma ekonomike

Të Tjera
Veseli: 70.5 milionë euro të IPA-s ndihmesë e madhe për Kosovën

Veseli: 70.5 milionë euro të IPA-s ndihmesë e madhe për Kosovën

Të Tjera
Danielsson takohet me Haradinajn dhe Veselin

Danielsson takohet me Haradinajn dhe Veselin

Kosovë
Drejtori Gjeneral për Fqinjësi dhe Zgjerim, Danielsson viziton Kosovën

Drejtori Gjeneral për Fqinjësi dhe Zgjerim, Danielsson viziton Kosovën

Kosovë
Një delegacion qeveritar i Maqedonisë niset për në Bruksel, diskutohen reformat

Një delegacion qeveritar i Maqedonisë niset për në Bruksel, diskutohen reformat

Lirim Shabani
Veseli dhe Danielsson bisedojnë për proceset integruese

Veseli dhe Danielsson bisedojnë për proceset integruese

Politikë