LAJMI I FUNDIT:

Cambridge Analytica

47 Artikuj

Rriten aksionet e Facebook pas dëshmisë së Zuckerbergut para Kongresit

Rriten aksionet e Facebook pas dëshmisë së Zuckerbergut para Kongresit

Financa
Zuckerberg: Ishte faji im dhe unë kërkoj falje

Zuckerberg: Ishte faji im dhe unë kërkoj falje

Lajme Teknologji
Zuckerberg: Facebook duhej të kishte bërë më shumë për të parandaluar ndërhyrjen Ruse

Zuckerberg: Facebook duhej të kishte bërë më shumë për të parandaluar ndërhyrjen Ruse

Lajme Teknologji
Skandali me të dhënat e 50 milionë përdoruesve – Çfarë do të ndodhë me Facebook-un?

Skandali me të dhënat e 50 milionë përdoruesve – Çfarë do të ndodhë me Facebook-un?

Teknologji
Gjermania kërkon rregulla të qarta në rrjetet sociale pas skandalit të Facebook-ut

Gjermania kërkon rregulla të qarta në rrjetet sociale pas skandalit të Facebook-ut

Media Sociale
Udhëheqësit e Facebook-ut kërkojnë falje, por ende mungon transparenca

Udhëheqësit e Facebook-ut kërkojnë falje, por ende mungon transparenca

Lajme Teknologji
Zuckerberg më 11 prill do të dëshmojë përballë Kongresit amerikan

Zuckerberg më 11 prill do të dëshmojë përballë Kongresit amerikan

Lajme Teknologji
PlayBoy fshin llogaritë nga Facebook

PlayBoy fshin llogaritë nga Facebook

Lajme Teknologji
Skandali Cambridge Analytica, Facebook me masa shtesë për mbrojtjen e të dhënave personale

Skandali Cambridge Analytica, Facebook me masa shtesë për mbrojtjen e të dhënave personale

Lajme Teknologji
Zuckerberg kërkon publikisht falje, por kjo nuk mjafton

Zuckerberg kërkon publikisht falje, por kjo nuk mjafton

Media Sociale
Ademi: E vërteta duhet të thuhet fuqishëm përballë dezinformimit (Foto)

Ademi: E vërteta duhet të thuhet fuqishëm përballë dezinformimit (Foto)

Venhar Ramadani
Telekomi i Maqedonisë ”bojkoton” Facebook-un shkaku i aferës së keqpërdorimeve të privatësisë (Foto)

Telekomi i Maqedonisë ”bojkoton” Facebook-un shkaku i aferës së keqpërdorimeve të privatësisë (Foto)

Venhar Ramadani
SHBA nis hetimet ndaj Facebook-ut

SHBA nis hetimet ndaj Facebook-ut

Lajme Teknologji
‘Local News’ në Facebook, së shpejti një shërbim botëror

‘Local News’ në Facebook, së shpejti një shërbim botëror

Media Sociale
Çfarë po ndodh me Facebook?

Çfarë po ndodh me Facebook?

Media Sociale
Stuhia kundër Facebook

Stuhia kundër Facebook

Teknologji
BE i kërkon Facebook-ut të prononcohet lidhur me të dhënat personale

BE i kërkon Facebook-ut të prononcohet lidhur me të dhënat personale

Lajme Teknologji
Skandali i Facebook-ut dhe Cambridge Analytica

Skandali i Facebook-ut dhe Cambridge Analytica

Teknologji
Zuckerberg: Kemi bërë gabime, jam përgjegjës

Zuckerberg: Kemi bërë gabime, jam përgjegjës

Lajme Teknologji
‘Cambridge Analytica’ pranon influencën në zgjedhjet amerikane

‘Cambridge Analytica’ pranon influencën në zgjedhjet amerikane

Nga Bota
Suspendohet drejtori i Cambridge Analytica

Suspendohet drejtori i Cambridge Analytica

Nga Bota
Edward Snowden sulmon Facebook-un

Edward Snowden sulmon Facebook-un

Lajme Teknologji
Bien aksionet e Facebook pas raporteve të keqpërdorimit të të dhënave

Bien aksionet e Facebook pas raporteve të keqpërdorimit të të dhënave

Financa