LAJMI I FUNDIT:

Bujar Bukoshi

29 Artikuj

Bicaj për luftën e FARK-ut: Na mbeti një anije me armatim në portin e Durrësit, kurrë s’e kemi marrë

Bicaj për luftën e FARK-ut: Na mbeti një anije me armatim në portin e Durrësit, kurrë s’e kemi marrë

Kosovë
Bicaj: Fatos Klosi ishte njeri i shitur

Bicaj: Fatos Klosi ishte njeri i shitur

Kosovë
Ish-ministri i Mbrojtjes në Qeverinë Bukoshi: Ka pasur zëra që thoshin “Kosova kurrë mos u çliroftë me Rugovën”

Ish-ministri i Mbrojtjes në Qeverinë Bukoshi: Ka pasur zëra që thoshin “Kosova kurrë mos u çliroftë me Rugovën”

Kosovë
Edhe në rigjykim, Naser Osmani  dhe Atdhe Gashi dënohen me nga 3 vite burgim për rastin “Fondi i 3-përqindëshit”

Edhe në rigjykim, Naser Osmani  dhe Atdhe Gashi dënohen me nga 3 vite burgim për rastin “Fondi i 3-përqindëshit”

Drejtësi
Jakup Nura: Bujar Bukoshi i premtoi Adem Jasharit mbështetje të parezervë, kjo gjë nuk ndodhi

Jakup Nura: Bujar Bukoshi i premtoi Adem Jasharit mbështetje të parezervë, kjo gjë nuk ndodhi

Kosovë
Fatos Klosi tregon se si e zbuloi që Bujar Bukoshi bashkëpunonte me SHIK-un e Berishës

Fatos Klosi tregon se si e zbuloi që Bujar Bukoshi bashkëpunonte me SHIK-un e Berishës

Kosovë
Bujar Bukoshi: Kosova është i vetmi vend në Ballkan, që nuk ka asnjë lider që i është fshehur drejtësisë

Bujar Bukoshi: Kosova është i vetmi vend në Ballkan, që nuk ka asnjë lider që i është fshehur drejtësisë

Kosovë
Caktohet super-ekspertizë e re financiare në rastin e njohur si “Fondi 3%”

Caktohet super-ekspertizë e re financiare në rastin e njohur si “Fondi 3%”

Drejtësi
Gjykimi në rastin “Fondi 3%”, eksperti financiar thotë se 54 mijë euro nuk dihet se në çfarë destinimi janë shpenzuar

Gjykimi në rastin “Fondi 3%”, eksperti financiar thotë se 54 mijë euro nuk dihet se në çfarë destinimi janë shpenzuar

Drejtësi
Dështon sërish të nisë gjykimi ndaj Bukoshit, për “Fondin e 3%”

Dështon sërish të nisë gjykimi ndaj Bukoshit, për “Fondin e 3%”

Drejtësi
Gani Geci: Mora 32 mijë marka nga Bujar Bukoshi dhe i ndamë tetë veta, nuk kishim kulm mbi kokë

Gani Geci: Mora 32 mijë marka nga Bujar Bukoshi dhe i ndamë tetë veta, nuk kishim kulm mbi kokë

Kosovë
Prokuroria kërkon dënimin e të akuzuarve në rastin e njohur si “Fondi 3%”, mbrojtja thotë se u vërtetua pafajësia e tyre

Prokuroria kërkon dënimin e të akuzuarve në rastin e njohur si “Fondi 3%”, mbrojtja thotë se u vërtetua pafajësia e tyre

Kosovë
Bukoshi për aktakuzën ndaj Thaçit e Veselit: Nuk mund të diktohet politika duke përdorur Gjykatën Speciale

Bukoshi për aktakuzën ndaj Thaçit e Veselit: Nuk mund të diktohet politika duke përdorur Gjykatën Speciale

Kosovë
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1919, 1929, 1939… 2019!

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1919, 1929, 1939… 2019!

Agron Shala
Kur Bushi i tha Milosheviqit të mos gabojë me prek Kosovën: Si u përgatit “Kërcënimi i Kërshëndellave”?

Kur Bushi i tha Milosheviqit të mos gabojë me prek Kosovën: Si u përgatit “Kërcënimi i Kërshëndellave”?

Fakte
Viti 1999: Kthesa e madhe

Viti 1999: Kthesa e madhe

Agron Shala
Haradinaj, zyrtari që iu rrit pasuria më së shumti në tri vitet e fundit – FOL publikon listën e 10 zyrtarëve më të pasur në Kosovë

Haradinaj, zyrtari që iu rrit pasuria më së shumti në tri vitet e fundit – FOL publikon listën e 10 zyrtarëve më të pasur në Kosovë

Kosovë
Limaj: Thaçi e Bukoshi më lanë me dy plumba në mal, paslufte u bënë bashkë në qeveri (Video)

Limaj: Thaçi e Bukoshi më lanë me dy plumba në mal, paslufte u bënë bashkë në qeveri (Video)

Kosovë
Hafiz Gagica: Raportet mes Bujar Bukoshit dhe Ibrahim Rugovës u zbehën nga fundi i vitit 1993 (Video)

Hafiz Gagica: Raportet mes Bujar Bukoshit dhe Ibrahim Rugovës u zbehën nga fundi i vitit 1993 (Video)

Kosovë
Kallamari, verë e ‘Jagermeister’ në darkën e Bujar Bukoshit me para të shtetit

Kallamari, verë e ‘Jagermeister’ në darkën e Bujar Bukoshit me para të shtetit

Politikë
Ndarja e 30 mijë eurove për trajtimin e Bukoshit, sjell reagime (Video)

Ndarja e 30 mijë eurove për trajtimin e Bukoshit, sjell reagime (Video)

Kosovë
Edhe 30 mijë euro të rezervave shtetërore ndahen për shërimin e Bujar Bukoshit

Edhe 30 mijë euro të rezervave shtetërore ndahen për shërimin e Bujar Bukoshit

Kosovë
Kërkohet precizimi i aktakuzës në rastin e Bukoshit dhe Tolajt

Kërkohet precizimi i aktakuzës në rastin e Bukoshit dhe Tolajt

Drejtësi
Për shërimin e Bujar Bukoshit në Gjermani shteti ndau 90 mijë euro

Për shërimin e Bujar Bukoshit në Gjermani shteti ndau 90 mijë euro

Shëndetësi