LAJMI I FUNDIT:

Bomba

85 Artikuj

Gërmimet e qenit në Florida çojnë në zbulimin e një bombe të vjetër ushtarake

Gërmimet e qenit në Florida çojnë në zbulimin e një bombe të vjetër ushtarake

Interesante
Shkaktoi një nga evakuimet më të mëdha në Britani, bomba e Luftës së Dytë Botërore shpërthehet në mënyrë të sigurt në det

Shkaktoi një nga evakuimet më të mëdha në Britani, bomba e Luftës së Dytë Botërore shpërthehet në mënyrë të sigurt në det

Evropa
Evakuohet zona pasi një bombë e epokës së Luftës së Dytë Botërore zbulohet afër një aeroporti rajonal në Florida

Evakuohet zona pasi një bombë e epokës së Luftës së Dytë Botërore zbulohet afër një aeroporti rajonal në Florida

Amerika
Një peshkatar “dha alarmin” – një bombë e Luftës së Dytë Botërore është shpërthyer në brigjet e Danimarkës

Një peshkatar “dha alarmin” – një bombë e Luftës së Dytë Botërore është shpërthyer në brigjet e Danimarkës

Evropa
Lajmërim i rrejshëm, u tha se dyshohet për bombë në një objekt në veri të Mitrovicës

Lajmërim i rrejshëm, u tha se dyshohet për bombë në një objekt në veri të Mitrovicës

Kosovë
Policia e Irlandës së Veriut zbulon bomba të dyshuara përpara vizitës së Joe Biden në këtë vend

Policia e Irlandës së Veriut zbulon bomba të dyshuara përpara vizitës së Joe Biden në këtë vend

Nga Bota
Ushtria amerikane teston bombën më të re 900 kilogramëshe, anijen për transportimin e mallrave e ndan në dysh

Ushtria amerikane teston bombën më të re 900 kilogramëshe, anijen për transportimin e mallrave e ndan në dysh

Amerika
Boki-13: Nis operacioni ”Bumerang” – do të dorëzohen mbi një milion ”bomba”

Boki-13: Nis operacioni ”Bumerang” – do të dorëzohen mbi një milion ”bomba”

Maqedonia e Veriut
Kërcënimet me bomba në shkolla në RMV: Nxënësit kanë humbur shumë orë mësimore

Kërcënimet me bomba në shkolla në RMV: Nxënësit kanë humbur shumë orë mësimore

Maqedonia e Veriut
Patrulla e EULEX-it u sulmua mbrëmë me shok-bombë në veri të vendit

Patrulla e EULEX-it u sulmua mbrëmë me shok-bombë në veri të vendit

Kosovë
Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në Qeverinë e Republikës së Kroacisë

Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në Qeverinë e Republikës së Kroacisë

Kroacia
Kryeministri spanjoll merr një ‘paketë të ngjashme’ me letër-bombën që shpërtheu në ambasadën e Ukrainës në Ukrainë

Kryeministri spanjoll merr një ‘paketë të ngjashme’ me letër-bombën që shpërtheu në ambasadën e Ukrainës në Ukrainë

Evropa
Pas shpërthimit në ambasadën e Ukrainës në Madrid, një letër-bombë e tretë e dyshuar gjendet në bazën e forcave ajrore spanjolle

Pas shpërthimit në ambasadën e Ukrainës në Madrid, një letër-bombë e tretë e dyshuar gjendet në bazën e forcave ajrore spanjolle

Nga Bota
Zbulohen 837 bomba të pashpërthyera nga Lufta e Parë Botërore në Manastir

Zbulohen 837 bomba të pashpërthyera nga Lufta e Parë Botërore në Manastir

Maqedonia e Veriut
Arrestohet adoleshenti amerikan i cili po tentonte të rekrutonte shokët e tij për sulm të armatosur dhe vendosje të bombës në shkollë

Arrestohet adoleshenti amerikan i cili po tentonte të rekrutonte shokët e tij për sulm të armatosur dhe vendosje të bombës në shkollë

Amerika
Zyrtarët e aeroportit të Bostonit thirrën një skuadër për bomba pasi një pajisje ‘e dyshimtë’ shkaktoi panik, por doli të ishte një PlayStation me defekt

Zyrtarët e aeroportit të Bostonit thirrën një skuadër për bomba pasi një pajisje ‘e dyshimtë’ shkaktoi panik, por doli të ishte një PlayStation me defekt

Interesante
Një video që tregon ‘nacionalistët ukrainas duke përgatitur një bombë radioaktive kundër rusëve’ po cilësohet si ‘gënjeshtra e radhës e Kremlinit’

Një video që tregon ‘nacionalistët ukrainas duke përgatitur një bombë radioaktive kundër rusëve’ po cilësohet si ‘gënjeshtra e radhës e Kremlinit’

Nga Bota
Ushtria amerikane kryen me sukses testimin e bombës së re, nuk është e madhe – por ka efekt të madh për objektivët në tokë

Ushtria amerikane kryen me sukses testimin e bombës së re, nuk është e madhe – por ka efekt të madh për objektivët në tokë

Amerika
“Lëshimi” i ministrisë sllovene të Mbrojtjes në Facebook: Mos hidhni mjete piroteknike, por bomba

“Lëshimi” i ministrisë sllovene të Mbrojtjes në Facebook: Mos hidhni mjete piroteknike, por bomba

Dështime
Bomba e Luftës së Dytë Botërore u çaktivizua me sukses në një spital në Berlin

Bomba e Luftës së Dytë Botërore u çaktivizua me sukses në një spital në Berlin

Evropa
Ushtria amerikane teston bombën nga e cila nuk kanë shpëtim bunkerët

Ushtria amerikane teston bombën nga e cila nuk kanë shpëtim bunkerët

Amerika
FBI publikon pamjet e burrit që kishte vendosur bombat para selisë së partisë Republikane dhe asaj Demokratike – një natë para sulmit në Capitol

FBI publikon pamjet e burrit që kishte vendosur bombat para selisë së partisë Republikane dhe asaj Demokratike – një natë para sulmit në Capitol

Amerika
Qëndroi e pazbuluar për 81 vjet, momenti kur bomba e Luftës së Dytë Botërore shpërthehet në mes të një qyteti në Angli

Qëndroi e pazbuluar për 81 vjet, momenti kur bomba e Luftës së Dytë Botërore shpërthehet në mes të një qyteti në Angli

Evropa
Ekipet britanike të deminimit kryejnë shpërthimin e kontrolluar, zhurma e bombës së Luftës së Dytë Botërore është dëgjuar dhjetëra milje larg

Ekipet britanike të deminimit kryejnë shpërthimin e kontrolluar, zhurma e bombës së Luftës së Dytë Botërore është dëgjuar dhjetëra milje larg

Evropa