LAJMI I FUNDIT:

Blerta Deliu-Kodra

262 Artikuj

Miratohet Rregullorja e re punës së Kuvendit të Kosovës

Miratohet Rregullorja e re punës së Kuvendit të Kosovës

Kosovë
Deliu-Kodra, Bislimit: A ke fjet zëvendëskryeministër, se jemi bë merak

Deliu-Kodra, Bislimit: A ke fjet zëvendëskryeministër, se jemi bë merak

Kosovë
Nuk ka kuorum për miratimin e Projektligjit për Byronë Shtetërore për Konfiskimin e Pasurisë së Pajustifikueshme

Nuk ka kuorum për miratimin e Projektligjit për Byronë Shtetërore për Konfiskimin e Pasurisë së Pajustifikueshme

Kosovë
Debat mes Deliu-Kodrës dhe ministrit Aliu për parregullsitë në Ministrinë e Infrastrukturës

Debat mes Deliu-Kodrës dhe ministrit Aliu për parregullsitë në Ministrinë e Infrastrukturës

Kosovë
PDK kërkon shkarkimin e Liburn Aliut dhe Hysen Durmishit: Auditori konfirmoi pretendimet tona për hajni e korrupsion në MI

PDK kërkon shkarkimin e Liburn Aliut dhe Hysen Durmishit: Auditori konfirmoi pretendimet tona për hajni e korrupsion në MI

Kosovë
PDK mbështet shkarkimin e Bordit të ZRRE-së

PDK mbështet shkarkimin e Bordit të ZRRE-së

Energjetika
Deliu: Nga Qeveria e PDK-së që ndërtonte shkolla e autostrada, në Qeverinë e Kurtit që merret me ujin e lokaleve

Deliu: Nga Qeveria e PDK-së që ndërtonte shkolla e autostrada, në Qeverinë e Kurtit që merret me ujin e lokaleve

Kosovë
Deputetja Deliu, ministrit Murati: Sa kushton çmimi i lirisë?

Deputetja Deliu, ministrit Murati: Sa kushton çmimi i lirisë?

Kosovë
Ligji i Pagave, tërheqja e mjeteve nga Trusti dhe çmimi i rrymës – përplasje mes Hekuran Muratit me PDK-në e LDK-në në Kuvend

Ligji i Pagave, tërheqja e mjeteve nga Trusti dhe çmimi i rrymës – përplasje mes Hekuran Muratit me PDK-në e LDK-në në Kuvend

Të Tjera
PDK dhe LDK kërkojnë shkarkimin e ambasadorit Berishaj

PDK dhe LDK kërkojnë shkarkimin e ambasadorit Berishaj

Kosovë
Deliu-Kodra: Politika e jashtme në status-quo, skandale të shumta e asnjë njohje

Deliu-Kodra: Politika e jashtme në status-quo, skandale të shumta e asnjë njohje

Kosovë
“Fëmija shkoi e u përplas në veturën time”, Deliu-Kodra i reagon Hajdarit: Çfarë deklarate është kjo ministre?

“Fëmija shkoi e u përplas në veturën time”, Deliu-Kodra i reagon Hajdarit: Çfarë deklarate është kjo ministre?

Kosovë
E heshtur dhe pa rezultate konkrete – opozita kritika ndaj punës një vjeçare të presidentes Osmani

E heshtur dhe pa rezultate konkrete – opozita kritika ndaj punës një vjeçare të presidentes Osmani

Jehona Hulaj
Javën e ardhshme seanca për politikën e jashtme, Deliu-Kodra: Ky debat do ta zgjojë Qeverinë

Javën e ardhshme seanca për politikën e jashtme, Deliu-Kodra: Ky debat do ta zgjojë Qeverinë

Kosovë
PDK: E pa pranueshme heshtja e presidentes Osmani për dështimin e miratimit të Kodit Civil

PDK: E pa pranueshme heshtja e presidentes Osmani për dështimin e miratimit të Kodit Civil

Kosovë
Deliu-Kodra: Një Komision Hetimor do ta zbardhte keqmenaxhimin e situatës energjetike në vend

Deliu-Kodra: Një Komision Hetimor do ta zbardhte keqmenaxhimin e situatës energjetike në vend

Energjetika
Deputetja Deliu-Kodra: Presidentja Osmani po hesht karshi deklaratës së frikshme të bashkëshortit të saj

Deputetja Deliu-Kodra: Presidentja Osmani po hesht karshi deklaratës së frikshme të bashkëshortit të saj

Kosovë
Presidenca i reagon deputetes Deliu-Kodra pasi hodhi kritika ndaj Osmanit se po hesht kundrejt gjendjes pandemike

Presidenca i reagon deputetes Deliu-Kodra pasi hodhi kritika ndaj Osmanit se po hesht kundrejt gjendjes pandemike

Kosovë
Deputetja e PDK-së: Qytetarët në gjendje të rëndë, presidentja Osmani po heshtë

Deputetja e PDK-së: Qytetarët në gjendje të rëndë, presidentja Osmani po heshtë

Kosovë
Përplasje pozitë-opozitë në Komisionin për Integrime, shkak mungesa e ministres Gërvalla

Përplasje pozitë-opozitë në Komisionin për Integrime, shkak mungesa e ministres Gërvalla

Kosovë
Menaxhimi i pandemisë vlerësohet si sukses i Qeverisë Kurti, opozita e quan qeveri të arrogancës

Menaxhimi i pandemisë vlerësohet si sukses i Qeverisë Kurti, opozita e quan qeveri të arrogancës

Kosovë
Deputetja Deliu për deklaratën rreth rastit “Kumanova”: Është keqinterpretuar, të arrestuarit nuk i kam cilësuar terrorist

Deputetja Deliu për deklaratën rreth rastit “Kumanova”: Është keqinterpretuar, të arrestuarit nuk i kam cilësuar terrorist

Kosovë
Ftesa e SHBA-së për Samitin e Demokracisë, përplasjet e ashpra në Kuvend dhe bisedimet Kosovë-Serbi në Bruksel – top lajmet e javës

Ftesa e SHBA-së për Samitin e Demokracisë, përplasjet e ashpra në Kuvend dhe bisedimet Kosovë-Serbi në Bruksel – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Komandant Malisheva kërkon nga deputetja Deliu-Kodra të formojë një grup për hetim parlamentar, që të del në shesh e vërteta për Rastin “Kumanova”

Komandant Malisheva kërkon nga deputetja Deliu-Kodra të formojë një grup për hetim parlamentar, që të del në shesh e vërteta për Rastin “Kumanova”

Drejtësi