LAJMI I FUNDIT:

BDI

1810 Artikuj

LSDM dhe OBRM-PDUKM refuzojnë kërkesën e BDI-së që presidenti të zgjidhet në Kuvend

LSDM dhe OBRM-PDUKM refuzojnë kërkesën e BDI-së që presidenti të zgjidhet në Kuvend

Politikë
Osmani: Do të vendosim bord mbikqyrës për bartësit e funksioneve politike

Osmani: Do të vendosim bord mbikqyrës për bartësit e funksioneve politike

Maqedonia e Veriut
BDI: Opozita shqiptare nuk braktis agjendën pro-ruse, kazinotë i mban gjallë Mexhiti që nuk e votoi Ligjin

BDI: Opozita shqiptare nuk braktis agjendën pro-ruse, kazinotë i mban gjallë Mexhiti që nuk e votoi Ligjin

Maqedonia e Veriut
Fronti Europian: OBRM-PDUKM po sulmon BDI-në njëjtë si qendrat e shumta pro-ruse

Fronti Europian: OBRM-PDUKM po sulmon BDI-në njëjtë si qendrat e shumta pro-ruse

Politikë
Ahmeti flet për konfliktet mes dy anëtarëve të BDI-së në Haraçinë: Është akt kriminal

Ahmeti flet për konfliktet mes dy anëtarëve të BDI-së në Haraçinë: Është akt kriminal

Maqedonia e Veriut
Frontit Europian i bashkohet edhe Unioni Demokratik Boshnjak

Frontit Europian i bashkohet edhe Unioni Demokratik Boshnjak

Politikë
BDI: Ministri i OBRM-PDUKM-së shënjestron Qendrat Sociale në vendbanimet shqiptare

BDI: Ministri i OBRM-PDUKM-së shënjestron Qendrat Sociale në vendbanimet shqiptare

Politikë
BDI konfirmon listat për deputetë dhe mbështetjen për Frontin Europian e kandidaturën e Osmanit për president

BDI konfirmon listat për deputetë dhe mbështetjen për Frontin Europian e kandidaturën e Osmanit për president

Maqedonia e Veriut
BDI: Opozita shqiptare akuzon me skenar të Rusisë putiniste

BDI: Opozita shqiptare akuzon me skenar të Rusisë putiniste

Maqedonia e Veriut
BDI: Frikë nga “Fronti Europian” ka edhe Mickoski

BDI: Frikë nga “Fronti Europian” ka edhe Mickoski

Maqedonia e Veriut
BDI: Heshtja e opozitës për sulmin e tyre ndaj mediave është miratim i mendësisë diktatoriale në tentativë

BDI: Heshtja e opozitës për sulmin e tyre ndaj mediave është miratim i mendësisë diktatoriale në tentativë

Maqedonia e Veriut
Deputetja e BDI-së: Faturat për mbeturinat në Tetovë janë rritur katërfish më shumë

Deputetja e BDI-së: Faturat për mbeturinat në Tetovë janë rritur katërfish më shumë

Politikë
Kovaçevski: Kjo fushatë do të jetë ndryshe, temat nacionale nuk kalojnë te qytetarët

Kovaçevski: Kjo fushatë do të jetë ndryshe, temat nacionale nuk kalojnë te qytetarët

Politikë
VLEN për kryeministrin shqiptar: Naser Ziberi demantoi tezat e Ali Ahmetit

VLEN për kryeministrin shqiptar: Naser Ziberi demantoi tezat e Ali Ahmetit

Politikë
Gashi: Gjithçka që BDI pati në kampin opozitar tani i ka marrë pranë vetes, opozita do të fitojë mbi 20 deputetë

Gashi: Gjithçka që BDI pati në kampin opozitar tani i ka marrë pranë vetes, opozita do të fitojë mbi 20 deputetë

Politikë
“Ta dërgojmë në Moskë” – çfarë thoshte Skender Rexhepi për Ali Ahmetin para dy viteve

“Ta dërgojmë në Moskë” – çfarë thoshte Skender Rexhepi për Ali Ahmetin para dy viteve

Politikë
VLEN për “Frontin evropian” të BDI-së: Ahmeti e ka të qartë se është drejt rrugës së humbjes

VLEN për “Frontin evropian” të BDI-së: Ahmeti e ka të qartë se është drejt rrugës së humbjes

Politikë
VLEN: Proamerikaznimi i rremë i BDI-së e ka emrin “Sergej Lavrov mysafir i Bujar Osmanit”

VLEN: Proamerikaznimi i rremë i BDI-së e ka emrin “Sergej Lavrov mysafir i Bujar Osmanit”

Politikë
BDI: Me shqetësim po përcjellim akuzat, shpifjet dhe fyerjet që opozita po i bëjnë Osmanit dhe Xhaferit

BDI: Me shqetësim po përcjellim akuzat, shpifjet dhe fyerjet që opozita po i bëjnë Osmanit dhe Xhaferit

Politikë
Opozita kundër “vetingut” të propozuar nga Bujar Osmani

Opozita kundër “vetingut” të propozuar nga Bujar Osmani

Politikë
VLEN i përgjigjet BDI-së: Zgjidhni noterin dhe le të nënshkruajmë deklarata – humbësi të tërhiqet nga politika

VLEN i përgjigjet BDI-së: Zgjidhni noterin dhe le të nënshkruajmë deklarata – humbësi të tërhiqet nga politika

Politikë
BDI: Përshëndesim mbështetjen e Escobarit për hapjen e negociatave të Maqedonisë me BE-në

BDI: Përshëndesim mbështetjen e Escobarit për hapjen e negociatave të Maqedonisë me BE-në

Politikë
Koalicioni VLEN: Bujar Osmani, shqiptari i parë dhe i vetëm me lëndë në Prokurorinë Speciale

Koalicioni VLEN: Bujar Osmani, shqiptari i parë dhe i vetëm me lëndë në Prokurorinë Speciale

Politikë
BDI: Akuzat e opozitës për krizë janë porosi ruse

BDI: Akuzat e opozitës për krizë janë porosi ruse

Politikë