LAJMI I FUNDIT:

Bashkimi Evropian

4167 Artikuj

Mbahet mbledhja e parë e Komitetit kombëtar drejtues i Programit horizontal të Bashkimit Evropian dhe Këshillit të Evropës për mbështetje të Ballkanit perëndimor dhe Turqisë

Mbahet mbledhja e parë e Komitetit kombëtar drejtues i Programit horizontal të Bashkimit Evropian dhe Këshillit të Evropës për mbështetje të Ballkanit perëndimor dhe Turqisë

Lirim Shabani
BE në panik, ngjarjet që do të shkaktojnë kaos në Ballkan

BE në panik, ngjarjet që do të shkaktojnë kaos në Ballkan

Kosovë
BE: Zgjidheni krizën, Evropa ju pret

BE: Zgjidheni krizën, Evropa ju pret

Bashkim Iljazi
BE-ja ndanë edhe 30 milonë euro për refugjatët, përfiton edhe Maqedonia

BE-ja ndanë edhe 30 milonë euro për refugjatët, përfiton edhe Maqedonia

Lirim Shabani
Bashkimi Evropian nuk merr në konsideratë letrën e Ivanovit (Video)

Bashkimi Evropian nuk merr në konsideratë letrën e Ivanovit (Video)

Bashkim Iljazi
Bashkimi Evropian pret fund të shpejtë të krizës institucionale në Maqedoni

Bashkimi Evropian pret fund të shpejtë të krizës institucionale në Maqedoni

Bashkim Iljazi
Fushata “BE për ty” të hënën në Tetovë

Fushata “BE për ty” të hënën në Tetovë

Bashkim Iljazi
BE-ja drejt ndarjes: Mund të ndodhë e pamendueshmja

BE-ja drejt ndarjes: Mund të ndodhë e pamendueshmja

Nga Bota
Mogherini: Zbatimi i reformës në drejtësi, kusht për hapjen e bisedimeve në BE-së dhe Shqipërisë

Mogherini: Zbatimi i reformës në drejtësi, kusht për hapjen e bisedimeve në BE-së dhe Shqipërisë

Shqipëri
Parlamenti Evropian i jep fund udhëtimit pa viza për amerikanët

Parlamenti Evropian i jep fund udhëtimit pa viza për amerikanët

Nga Bota
Dobësia e BE-së, dobëson edhe Ballkanin

Dobësia e BE-së, dobëson edhe Ballkanin

Politikë
BE riforcon sanksionet kundër Koresë së Veriut

BE riforcon sanksionet kundër Koresë së Veriut

Nga Bota
“S`ka BE pa anëtarësim të Kosovës në NATO”

“S`ka BE pa anëtarësim të Kosovës në NATO”

Politikë
Thyhet zyra e BE-së në Shkup

Thyhet zyra e BE-së në Shkup

Bashkim Iljazi
Thaçi: Askush nuk ka të drejtë ta mbajë peng të ardhmen evropiane të Kosovës

Thaçi: Askush nuk ka të drejtë ta mbajë peng të ardhmen evropiane të Kosovës

Politikë
Thaçi e përsërit edhe njëherë “mesazhin e BE-së”, thotë se pa Demarkacion s’ka viza

Thaçi e përsërit edhe njëherë “mesazhin e BE-së”, thotë se pa Demarkacion s’ka viza

Politikë
Mogherini: Uashingtoni të mos ndërhyjë në politikën e BE-së

Mogherini: Uashingtoni të mos ndërhyjë në politikën e BE-së

Nga Bota
Bashkimi Evropian duhet të ketë një qasje strategjike për Ballkanin Perëndimor

Bashkimi Evropian duhet të ketë një qasje strategjike për Ballkanin Perëndimor

Kosovë
Hoxhaj: Këtë vit synojmë statusin e kandidatit për BE (Video)

Hoxhaj: Këtë vit synojmë statusin e kandidatit për BE (Video)

Politikë
Vendet e BE-së rrisin bashkëpunimin ushtarak dhe sigurinë e kufijve

Vendet e BE-së rrisin bashkëpunimin ushtarak dhe sigurinë e kufijve

Nga Bota
Assad sulmon BE-në, thotë se i mbështeti terroristët

Assad sulmon BE-në, thotë se i mbështeti terroristët

Nga Bota
Prilepi e para për shfrytëzimin e parave të Evropës

Prilepi e para për shfrytëzimin e parave të Evropës

Bashkim Iljazi
BE-ja të ushtrojë presion ndaj Rusisë për çështjen e Ukrainës

BE-ja të ushtrojë presion ndaj Rusisë për çështjen e Ukrainës

Nga Bota
Maqedonia merr leje për eksport të mishit të shpezëve në Bashkimin Evropian

Maqedonia merr leje për eksport të mishit të shpezëve në Bashkimin Evropian

Lirim Shabani