LAJMI I FUNDIT:

Bakllava

28 Artikuj

Recetë origjinale për mbretëreshën e sofrës së festës së Bajramit – bakllavanë

Recetë origjinale për mbretëreshën e sofrës së festës së Bajramit – bakllavanë

Ëmbëlsirë
Bakllava pa kore me jogurt: Shije e cila nuk harrohet!

Bakllava pa kore me jogurt: Shije e cila nuk harrohet!

Ëmbëlsirë
Bakllava që deri tani nuk e keni provuar: Shija më e bukur e ëmbël me kumbulla të thata!

Bakllava që deri tani nuk e keni provuar: Shija më e bukur e ëmbël me kumbulla të thata!

Ëmbëlsirë
Tahiri, Kurtit: Lëre bakllavën e filmat, jepja shtesat e rrezikshmërisë policëve 

Tahiri, Kurtit: Lëre bakllavën e filmat, jepja shtesat e rrezikshmërisë policëve 

Kosovë
Bakllava e errët: Ëmbëlsira më e bukur dhe e ëmbël me arra, çokollatë dhe biskota!

Bakllava e errët: Ëmbëlsira më e bukur dhe e ëmbël me arra, çokollatë dhe biskota!

Ëmbëlsirë
177 tetovarë e tepruan me bakllavë, përfunduan në spital

177 tetovarë e tepruan me bakllavë, përfunduan në spital

Maqedonia e Veriut
Bakllava pa gluten: Kënaquni me shijen e saj unike

Bakllava pa gluten: Kënaquni me shijen e saj unike

Ëmbëlsirë
Bakllava me arra, bajame, lajthi dhe fëstëkë: Mënyra e re e përgatitjes i ka ngazëllyer të gjithë

Bakllava me arra, bajame, lajthi dhe fëstëkë: Mënyra e re e përgatitjes i ka ngazëllyer të gjithë

Ëmbëlsirë
Një truk ndihmon që bakllavaja të jetë e butë dhe e lëngshme

Një truk ndihmon që bakllavaja të jetë e butë dhe e lëngshme

Ëmbëlsirë
Përgatitja e bakllavasë nga pastiçierët më të mirë nga Shqipëria dhe Kosova në “Prishtina Gastronomy Festival”

Përgatitja e bakllavasë nga pastiçierët më të mirë nga Shqipëria dhe Kosova në “Prishtina Gastronomy Festival”

Meridiana Statovci
Bakllava në mënyrë vegane

Bakllava në mënyrë vegane

Ëmbëlsirë
Ja si bëhet bakllavaja më e thjeshtë: Amvisat turke zbulojnë një truk!

Ja si bëhet bakllavaja më e thjeshtë: Amvisat turke zbulojnë një truk!

Ëmbëlsirë
Desert tradicional në mënyrën bullgare: Gatuani bakllava pa petë

Desert tradicional në mënyrën bullgare: Gatuani bakllava pa petë

Desert
Receta më e mirë për bakllava me kanellë dhe arra – gatuhet lehtë

Receta më e mirë për bakllava me kanellë dhe arra – gatuhet lehtë

Ëmbëlsirë
Goditje nga pandemia pësuan edhe prodhuesit e bakllavasë, autoritetet turke tregojnë rënien drastike në prag të Bajramit

Goditje nga pandemia pësuan edhe prodhuesit e bakllavasë, autoritetet turke tregojnë rënien drastike në prag të Bajramit

Interesante
Bakllava të këtillë akoma nuk keni provuar: Shijen e saj të mrekullueshme një kohë të gjatë do ta mbani në mend!

Bakllava të këtillë akoma nuk keni provuar: Shijen e saj të mrekullueshme një kohë të gjatë do ta mbani në mend!

Ëmbëlsirë
Ambasadori britanik në Bosnjë i gëzohet festës së Bajramit: I gatshëm për bakllava (Foto)

Ambasadori britanik në Bosnjë i gëzohet festës së Bajramit: I gatshëm për bakllava (Foto)

Fun Lajme
Bakllava tradicionale

Bakllava tradicionale

Ëmbëlsirë
Rrëfimi i gruas nga Prishtina që gatuan hiq më pak se 300 bakllava për një festë (Video)

Rrëfimi i gruas nga Prishtina që gatuan hiq më pak se 300 bakllava për një festë (Video)

Kosovë
Bakllava ekspres: Shije e mirë e njohur, gatuhet për vetëm gjysmë ore!

Bakllava ekspres: Shije e mirë e njohur, gatuhet për vetëm gjysmë ore!

Ëmbëlsirë
Bakllava më e madhe në botë (Foto)

Bakllava më e madhe në botë (Foto)

Interesante
Bakllava e shijshme me shqind dhe grizë

Bakllava e shijshme me shqind dhe grizë

Ëmbëlsirë
Bakllava, “tradicionalja” në sofrën e Bajramit!

Bakllava, “tradicionalja” në sofrën e Bajramit!

Marketing
Bakllava e shpejtë

Bakllava e shpejtë

Ëmbëlsirë