LAJMI I FUNDIT:

Athinë

69 Artikuj

Pasi Greqia bllokoi kufijtë, reagon ambasada e Shqipërisë në Athinë

Pasi Greqia bllokoi kufijtë, reagon ambasada e Shqipërisë në Athinë

Shqipëri
Atentati ndaj shqiptarit në Greqi, identifikohen autorët

Atentati ndaj shqiptarit në Greqi, identifikohen autorët

Shqipëri
Arrestohet shqiptari në Athina, policia greke: Mik me Alket Rizain

Arrestohet shqiptari në Athina, policia greke: Mik me Alket Rizain

Shqipëri
Arrestohet 56-vjeçari shqiptar në Greqi, abuzonte prej vitesh me të bijën e të dashurës

Arrestohet 56-vjeçari shqiptar në Greqi, abuzonte prej vitesh me të bijën e të dashurës

Shqipëri
Fragmentet e së shkuarës: Artisti Gjyljan Fetaj sjell historinë e Kosovës me artin e tij në Athinë

Fragmentet e së shkuarës: Artisti Gjyljan Fetaj sjell historinë e Kosovës me artin e tij në Athinë

Kulturë
Kurti në Athinë takoi drejtuesit e kompanive nga fusha e energjisë – i njofton pse Kosova është destinacion tërheqës për investitorët

Kurti në Athinë takoi drejtuesit e kompanive nga fusha e energjisë – i njofton pse Kosova është destinacion tërheqës për investitorët

Energjetika
Mitsotakis nuk e ftoi në takimin në Athinë, Rama: S’e marr personale, por s’do veproja si ai

Mitsotakis nuk e ftoi në takimin në Athinë, Rama: S’e marr personale, por s’do veproja si ai

Shqipëri
Kurti: Kur s’ka protesta të dhunshme të planfikuara e të organizuara nga Beogradi, nuk ka eskalim në veri

Kurti: Kur s’ka protesta të dhunshme të planfikuara e të organizuara nga Beogradi, nuk ka eskalim në veri

Kosovë
Zbërthimi i Samitit të Athinës, matematika e re e zgjerimit të BE-së

Zbërthimi i Samitit të Athinës, matematika e re e zgjerimit të BE-së

Kosovë
Detaje nga takimi i dy kryeministrave në Athinë, Kurti: Marrëveshja me Serbinë duhet të zbatohet e plotë dhe pa kushte

Detaje nga takimi i dy kryeministrave në Athinë, Kurti: Marrëveshja me Serbinë duhet të zbatohet e plotë dhe pa kushte

Kosovë
Normalizimi i marrëdhënieve Kosovë-Serbi, temë diskutimi në takimin e Kurtit me kryeministrin grek

Normalizimi i marrëdhënieve Kosovë-Serbi, temë diskutimi në takimin e Kurtit me kryeministrin grek

Kosovë
Kurti sot takim kokë më kokë me homologun e tij grek, Mitsotakis

Kurti sot takim kokë më kokë me homologun e tij grek, Mitsotakis

Kosovë
“Ballkani Perëndimor i përket Bashkimit Evropian” – tetë pikat e deklaratës së përbashkët të lëshuar në Athinë nga liderët e Ballkanit

“Ballkani Perëndimor i përket Bashkimit Evropian” – tetë pikat e deklaratës së përbashkët të lëshuar në Athinë nga liderët e Ballkanit

Kosovë
Kurti në Athinë, shtrëngon duart me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky

Kurti në Athinë, shtrëngon duart me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky

Kosovë
Kurti mori pjesë në darkën e shtruar nga kryeministri i Greqisë, Mitsotakis për liderët e shteteve të Ballkanit Perëndimor

Kurti mori pjesë në darkën e shtruar nga kryeministri i Greqisë, Mitsotakis për liderët e shteteve të Ballkanit Perëndimor

Kosovë
Kurti takoi Presidenten e Komisionit Evropian: Është e rëndësishme që BE të largojë masat ndaj Kosovës

Kurti takoi Presidenten e Komisionit Evropian: Është e rëndësishme që BE të largojë masat ndaj Kosovës

Kosovë
Kurti në Athinë takohet me homologun nga Kroacia, flasin për sfidat me të cilat ballafaqohet rajoni

Kurti në Athinë takohet me homologun nga Kroacia, flasin për sfidat me të cilat ballafaqohet rajoni

Kosovë
Kurti udhëtoi drejt Athinës, pritet të zhvillojë disa takime pas darkës së ftuar nga homologu grek

Kurti udhëtoi drejt Athinës, pritet të zhvillojë disa takime pas darkës së ftuar nga homologu grek

Kosovë
Gruaja e shqiptarit “koka” e grupit, goditet rrjeti i prostitucionit në Athinë, zbulohet skema e rekrutimit të vajzave

Gruaja e shqiptarit “koka” e grupit, goditet rrjeti i prostitucionit në Athinë, zbulohet skema e rekrutimit të vajzave

Shqipëri
Bislimi takon deputetët grekë në Athinë, flasin për procesin e dialogut dhe të integrimeve

Bislimi takon deputetët grekë në Athinë, flasin për procesin e dialogut dhe të integrimeve

Kosovë
Momenti i vrasjes së shqiptarit në Athinë: I shtrirë në mes të rrugës, qytetarët vrapojnë të alarmuar nga krismat

Momenti i vrasjes së shqiptarit në Athinë: I shtrirë në mes të rrugës, qytetarët vrapojnë të alarmuar nga krismat

Shqipëri
Tre shqiptarë të vrarë në Athinë, zbulohet identiteti i viktimës së dytë

Tre shqiptarë të vrarë në Athinë, zbulohet identiteti i viktimës së dytë

Shqipëri
Babai po mbyste foshnjën e tij në mes të rrugës në Athinë, ndërhyjnë shqiptarët dhe e shpëtojnë

Babai po mbyste foshnjën e tij në mes të rrugës në Athinë, ndërhyjnë shqiptarët dhe e shpëtojnë

Shqipëri
​Kosova do t’i drejtojë dy komisione brenda Asamblesë Parlamentare të Evropës Juglindore në Athinë

​Kosova do t’i drejtojë dy komisione brenda Asamblesë Parlamentare të Evropës Juglindore në Athinë

Kosovë