LAJMI I FUNDIT:

Astra Zeneca

28 Artikuj

Lajm i mirë rreth vaksinave kundër COVID-19: Pfizer dhe AstraZeneca janë efektive edhe kundër variantit Delta

Lajm i mirë rreth vaksinave kundër COVID-19: Pfizer dhe AstraZeneca janë efektive edhe kundër variantit Delta

Nga Bota
Haziri: Kam marr vaksinën Astra Zeneca, vaksinohuni e mos iu besoni teorive konspirative

Haziri: Kam marr vaksinën Astra Zeneca, vaksinohuni e mos iu besoni teorive konspirative

Komunat
Debati për vaksinën Astra Zeneca, ministri Vitia vaksinohet sot

Debati për vaksinën Astra Zeneca, ministri Vitia vaksinohet sot

Kosovë
Debat i ashpër mes Haxhiut dhe Vitisë për afatin e vaksinave Astra Zeneca

Debat i ashpër mes Haxhiut dhe Vitisë për afatin e vaksinave Astra Zeneca

Kosovë
Haxhiu sqarohet për vaksinat nga Norvegjia, kërkon nga MSH-ja ta publikojë datën e skadimit

Haxhiu sqarohet për vaksinat nga Norvegjia, kërkon nga MSH-ja ta publikojë datën e skadimit

Kosovë
Zemaj: Danimarka i dhuron Kosovës 250 mijë doza të vaksinës Astra Zeneca

Zemaj: Danimarka i dhuron Kosovës 250 mijë doza të vaksinës Astra Zeneca

Kosovë
Thotë se vaksinave të ardhura nga Norvegjia u ka skaduar afati, Haxhiu: Dikush nga Qeveria duhet të përgjigjet

Thotë se vaksinave të ardhura nga Norvegjia u ka skaduar afati, Haxhiu: Dikush nga Qeveria duhet të përgjigjet

Shëndetësi
Arrijnë në Kosovë mbi 180 mijë vaksina AstraZeneca nga Norvegjia

Arrijnë në Kosovë mbi 180 mijë vaksina AstraZeneca nga Norvegjia

Shëndetësi
Haxhiu i PDK-së: Vaksinat nga Norvegjia, mashtrimi i radhës për Qeverinë Kurti 2

Haxhiu i PDK-së: Vaksinat nga Norvegjia, mashtrimi i radhës për Qeverinë Kurti 2

Shëndetësi
Vazhdon vaksinimi, Kurti merr dozën e dytë të vaksinës Astra-Zeneca

Vazhdon vaksinimi, Kurti merr dozën e dytë të vaksinës Astra-Zeneca

Shëndetësi
Ministria e Shëndetësisë konfirmon arritjen e 38 mijë dozave të reja të vaksinës AstraZeneca

Ministria e Shëndetësisë konfirmon arritjen e 38 mijë dozave të reja të vaksinës AstraZeneca

Kosovë
Studime të reja: Ja sa ju mbron një dozë vaksine e Pfizer dhe sa ju mbron e Moderna-s dhe AstraZeneca-s

Studime të reja: Ja sa ju mbron një dozë vaksine e Pfizer dhe sa ju mbron e Moderna-s dhe AstraZeneca-s

Shkencë
Valdrin Sahiti flet për problemet që i janë shfaqur pas vaksinimit me AstraZeneca: Qëndroj me mendimin se çdo simptomë është më e arsyeshme dhe efikase sesa mosvaksinimi

Valdrin Sahiti flet për problemet që i janë shfaqur pas vaksinimit me AstraZeneca: Qëndroj me mendimin se çdo simptomë është më e arsyeshme dhe efikase sesa mosvaksinimi

Yjet
Valdrin Sahiti merr vaksinën antiCOVID në Shqipëri

Valdrin Sahiti merr vaksinën antiCOVID në Shqipëri

Yjet
Zemaj: Po arrihet qëllimi, sot vijnë 24 mijë vaksinat e para anti-COVID

Zemaj: Po arrihet qëllimi, sot vijnë 24 mijë vaksinat e para anti-COVID

Shëndetësi
Danimarka shtyn me tri javë të tjera pezullimin për vaksinën AstraZeneca

Danimarka shtyn me tri javë të tjera pezullimin për vaksinën AstraZeneca

Nga Bota
Vendet në Evropë të ndara rreth përdorimit të vaksinës së AstraZeneca

Vendet në Evropë të ndara rreth përdorimit të vaksinës së AstraZeneca

Evropa
Çfarë duhet të dini për vaksinën e AstraZenecas, të cilën e pret Kosova?

Çfarë duhet të dini për vaksinën e AstraZenecas, të cilën e pret Kosova?

Kosovë
Rama: Një shtet mik do t’i japë Shqipërisë 360 mijë doza të vaksinës Astra Zeneca

Rama: Një shtet mik do t’i japë Shqipërisë 360 mijë doza të vaksinës Astra Zeneca

Shqipëri
Licencohet vaksina 63 për qind efektive kundër COVID-19, Kosova do të ketë qasje në të

Licencohet vaksina 63 për qind efektive kundër COVID-19, Kosova do të ketë qasje në të

Kosovë
Efektet anësore të vaksinës Oxford / AstraZeneca – cilat janë më të zakonshmet?

Efektet anësore të vaksinës Oxford / AstraZeneca – cilat janë më të zakonshmet?

Shëndetësi Lajme
Italia fillon edhe me një vaksinë tjetër kundër COVID-19, atë të AstraZeneca

Italia fillon edhe me një vaksinë tjetër kundër COVID-19, atë të AstraZeneca

Evropa
Vaksina AstraZeneca e vlefshme edhe për njerëzit mbi 65 vjeç, thotë OBSH

Vaksina AstraZeneca e vlefshme edhe për njerëzit mbi 65 vjeç, thotë OBSH

Shëndetësi Lajme
Pas publikimit të të dhënave të reja rreth reagimit ndaj variantit dominues të coronavirusit në vend, Afrika e Jugut ndalon përdorimin e vaksinës së AstraZeneca

Pas publikimit të të dhënave të reja rreth reagimit ndaj variantit dominues të coronavirusit në vend, Afrika e Jugut ndalon përdorimin e vaksinës së AstraZeneca

Afrika