LAJMI I FUNDIT:

Artan Murati

118 Artikuj

Presidenca: Së shpejti shqiptarët e Luginës mund ta marrin nënshtetësinë e Kosovës

Presidenca: Së shpejti shqiptarët e Luginës mund ta marrin nënshtetësinë e Kosovës

Kosovë
Reagon këshilltari i Vjosa Osmanit, pasi Kushtetuesja refuzoi ta interpretojë kërkesën e Presidentes për emërimin e dy anëtarëve të KQZ-së

Reagon këshilltari i Vjosa Osmanit, pasi Kushtetuesja refuzoi ta interpretojë kërkesën e Presidentes për emërimin e dy anëtarëve të KQZ-së

Kosovë
Para se të betohej si Presidente, Osmani dha dorëheqje nga funksionet politike në “Listën Vjosa” dhe dorëzoi mandatin e deputetes

Para se të betohej si Presidente, Osmani dha dorëheqje nga funksionet politike në “Listën Vjosa” dhe dorëzoi mandatin e deputetes

Politikë
Murati thotë se Qeveria Hoti s’mund të ndihmojnë qytetarët pa kaluar Buxheti 2021

Murati thotë se Qeveria Hoti s’mund të ndihmojnë qytetarët pa kaluar Buxheti 2021

Financa
Dekretohet Ligji për Rimëkëmbjen Ekonomike – i hapet rrugë tërheqjes së 10 përqindëshit nga Trusti

Dekretohet Ligji për Rimëkëmbjen Ekonomike – i hapet rrugë tërheqjes së 10 përqindëshit nga Trusti

Albert Spahiu
Murati flet për tre rastet kur deputetët u dënuan dhe të njëjtit u zëvendësuan pastaj

Murati flet për tre rastet kur deputetët u dënuan dhe të njëjtit u zëvendësuan pastaj

Kosovë
Murati: Kryeparlamentarja Osmani nuk ka qenë në dijeni për dënimin e deputetit Arifi

Murati: Kryeparlamentarja Osmani nuk ka qenë në dijeni për dënimin e deputetit Arifi

Kosovë
Kryesia e Kuvendit mblidhet nesër për të shqyrtuar kërkesën e LDK-së për seancë

Kryesia e Kuvendit mblidhet nesër për të shqyrtuar kërkesën e LDK-së për seancë

Kosovë
Rasti i deputetit Arifi, Osmani i drejtohet Këshillit Gjyqësor dhe Gjykatës së Apelit

Rasti i deputetit Arifi, Osmani i drejtohet Këshillit Gjyqësor dhe Gjykatës së Apelit

Kosovë
Artan Murati emërohet këshilltar i kryeparlamentares Vjosa Osmani

Artan Murati emërohet këshilltar i kryeparlamentares Vjosa Osmani

Kosovë
Marrëveshja LVV-LDK pas tre muaj negociatash, dialogu me Serbinë, sfidë për Qeverinë ‘Kurti’

Marrëveshja LVV-LDK pas tre muaj negociatash, dialogu me Serbinë, sfidë për Qeverinë ‘Kurti’

Kosovë
Liberalizimi i vizave, skepticizëm që do të realizohet së shpejti

Liberalizimi i vizave, skepticizëm që do të realizohet së shpejti

Kosovë
Murati: Të mos shkohet në zgjedhje pa u formuar paraprakisht një qeveri teknike

Murati: Të mos shkohet në zgjedhje pa u formuar paraprakisht një qeveri teknike

Kosovë
Përplasjet në LDK – analistët: Arritja e koalicionit me LVV-në, defaktorizon Veliun ndërkaq forcon Osmanin

Përplasjet në LDK – analistët: Arritja e koalicionit me LVV-në, defaktorizon Veliun ndërkaq forcon Osmanin

Jehona Hulaj
Kurti takon sot Thaçin, analistët thonë se për LVV-në nuk ka më kthim mbrapa

Kurti takon sot Thaçin, analistët thonë se për LVV-në nuk ka më kthim mbrapa

Mirjeta Hajzeraj
Analistët: Presidenti të zgjidhet nga populli

Analistët: Presidenti të zgjidhet nga populli

Kosovë
Murati: Mos u besoni deklaratave banale të politikanëve, s’ka liberalizim të vizave as në pjesën e parë të 2020-së  

Murati: Mos u besoni deklaratave banale të politikanëve, s’ka liberalizim të vizave as në pjesën e parë të 2020-së  

Kosovë
Murati: Presidenti në mënyrë indirekte mund t’i përshpejtojë procedurat e negociatave për koalicion mes LVV-së e LDK-së

Murati: Presidenti në mënyrë indirekte mund t’i përshpejtojë procedurat e negociatave për koalicion mes LVV-së e LDK-së

Kosovë
Murati: Nëse Qeveria e re ka më shumë se 12 ministri, serbëve me ligj u takojnë dy poste ministrore

Murati: Nëse Qeveria e re ka më shumë se 12 ministri, serbëve me ligj u takojnë dy poste ministrore

Kosovë
Nëse koalicioni NISMA-AKR-PD e kalon pragun, LVV mbetet pa tre deputetë, LDK, PDK e AAK, humbin nga një

Nëse koalicioni NISMA-AKR-PD e kalon pragun, LVV mbetet pa tre deputetë, LDK, PDK e AAK, humbin nga një

Valdete Berisha
Murati: Edhe në të kaluarën ka pasur ankesa për votat e ardhura nga Serbia, nuk janë marrë parasysh

Murati: Edhe në të kaluarën ka pasur ankesa për votat e ardhura nga Serbia, nuk janë marrë parasysh

Kosovë
Migrimet ilegale, pengesë serioze për liberalizimin e vizave për Kosovën

Migrimet ilegale, pengesë serioze për liberalizimin e vizave për Kosovën

Kosovë
Murati: Votat me kusht janë kryesisht të personave të përfshirë në procesin zgjedhor

Murati: Votat me kusht janë kryesisht të personave të përfshirë në procesin zgjedhor

Zgjedhjet 2019
Analistët: U votua për ndryshime, koalicioni VV-LDK duhet të ndodhë

Analistët: U votua për ndryshime, koalicioni VV-LDK duhet të ndodhë

Kosovë