LAJMI I FUNDIT:

Arbnor Sadiku

15 Artikuj

A ka fuqi Parlamenti Evropian të ndikojë për heqjen e sanksioneve ndaj Kosovës?

A ka fuqi Parlamenti Evropian të ndikojë për heqjen e sanksioneve ndaj Kosovës?

Kosovë
​Vendimi për dinarin, shqetësime për sanksione të reja

​Vendimi për dinarin, shqetësime për sanksione të reja

Ekonomi
Analistët flasin për modelin kroat të Asociacionit, në të cilin po insiston Kosova

Analistët flasin për modelin kroat të Asociacionit, në të cilin po insiston Kosova

Kosovë
Mbi 1 mijë e 700 euro pagë në muaj për deputetët serbë që nuk shkojnë kurrë në Kuvend

Mbi 1 mijë e 700 euro pagë në muaj për deputetët serbë që nuk shkojnë kurrë në Kuvend

Kosovë
“Injorimi” i Kurtit nga ambasada amerikane, po shihet si shenjë përkeqësimi të raporteve mes palëve

“Injorimi” i Kurtit nga ambasada amerikane, po shihet si shenjë përkeqësimi të raporteve mes palëve

Politikë
ShBA rrit presionin për Asociacionin, kërkesa vlerësohet strikte

ShBA rrit presionin për Asociacionin, kërkesa vlerësohet strikte

Kosovë
“Politika e jashtme ta humbë shtetin, kurse politika e brendshme vetëm pushtetin”, analistët komentojnë kritikat e BE-së ndaj Kosovës për targat

“Politika e jashtme ta humbë shtetin, kurse politika e brendshme vetëm pushtetin”, analistët komentojnë kritikat e BE-së ndaj Kosovës për targat

Kosovë
Shpresë se Këshilli i Ministrave të BE-së mund të ndryshojë kërkesën e Francës për vizat

Shpresë se Këshilli i Ministrave të BE-së mund të ndryshojë kërkesën e Francës për vizat

Kosovë
Analistët: Deklaratat e Vuçiqit – lojë politike që kanë qëllim Asociacionin  

Analistët: Deklaratat e Vuçiqit – lojë politike që kanë qëllim Asociacionin  

Politikë
Analistët: Deklaratat e Petkoviqit – luftënxitëse, të reagojnë BE dhe SHBA

Analistët: Deklaratat e Petkoviqit – luftënxitëse, të reagojnë BE dhe SHBA

Nazmi Elezi
Partitë sytë kah mërgata – a po shkon Kosova drejt zgjedhjeve?

Partitë sytë kah mërgata – a po shkon Kosova drejt zgjedhjeve?

Donjeta Zeqiraj
Mësohet arsyeja pse Dementor u largua nga XTEAM

Mësohet arsyeja pse Dementor u largua nga XTEAM

eSports
Mësohet cila është super ekipa nga Kosova që është formuar për t’i arritur majat në CS:GO

Mësohet cila është super ekipa nga Kosova që është formuar për t’i arritur majat në CS:GO

eSports
Në balotazh pritet të dalin më pak votues, mësoni arsyet (Video)

Në balotazh pritet të dalin më pak votues, mësoni arsyet (Video)

Kosovë
Liberalizmi i vizave brenda 90 ditësh, misioni i pamundur i Haradinajt (Video)

Liberalizmi i vizave brenda 90 ditësh, misioni i pamundur i Haradinajt (Video)

Kosovë