LAJMI I FUNDIT:

Apple TV

21 Artikuj

Real Madridi synon një marrëveshje sponsorizimi me kompaninë Apple

Real Madridi synon një marrëveshje sponsorizimi me kompaninë Apple

La Liga
Beteja e Luftës së Ftohtë për Tetris-in

Beteja e Luftës së Ftohtë për Tetris-in

Filmi
Rrëfimi i padëgjuar i Modricit për Carvajalin pas humbjes ndaj PSG-së në Ligën e Kampionëve, pjesë e dokumentarit për Real Madridin

Rrëfimi i padëgjuar i Modricit për Carvajalin pas humbjes ndaj PSG-së në Ligën e Kampionëve, pjesë e dokumentarit për Real Madridin

Liga e Kampionëve
Po vjen filmi për lojën më të famshme të të gjitha kohërave, Tetris

Po vjen filmi për lojën më të famshme të të gjitha kohërave, Tetris

TV / Film
Kontrollorët retro Nintendo mund të përdoren për iPhone, Apple TV dhe Mac

Kontrollorët retro Nintendo mund të përdoren për iPhone, Apple TV dhe Mac

Lajme Teknologji
Aplikacioni i Facebook për video mund të mos funksionojë më në Apple TV

Aplikacioni i Facebook për video mund të mos funksionojë më në Apple TV

Lajme Teknologji
Apple mund të zbulojë iPhone të ri dhe pajisje të tjera që në mars

Apple mund të zbulojë iPhone të ri dhe pajisje të tjera që në mars

Mobile
Këto mund të jenë katër lansimet e mëdha nga Apple, pas iPhone 12

Këto mund të jenë katër lansimet e mëdha nga Apple, pas iPhone 12

Mobile
Gjashtë produkte të Apple që mund t’i shohim në ngjarjen e 13 tetorit

Gjashtë produkte të Apple që mund t’i shohim në ngjarjen e 13 tetorit

Mobile
Bie shitja e iPhoneve, rritet në masë të madhe biznesi i Apple Music dhe Apple Store

Bie shitja e iPhoneve, rritet në masë të madhe biznesi i Apple Music dhe Apple Store

Lajme Teknologji
Interneti është ngadalësuar shumë në Evropë dhe Shtetet e Bashkuara

Interneti është ngadalësuar shumë në Evropë dhe Shtetet e Bashkuara

Internet
Apple Arcade është pak më i lirë, nëse doni të paguani për një vit

Apple Arcade është pak më i lirë, nëse doni të paguani për një vit

Lojëra
Shumë shërbime transmetimi – për momentin, mos e përzgjidhni asnjë prej tyre

Shumë shërbime transmetimi – për momentin, mos e përzgjidhni asnjë prej tyre

Këshilla Teknologjike
Spotify tani është në dispozicion edhe për Siri dhe Apple TV

Spotify tani është në dispozicion edhe për Siri dhe Apple TV

Aplikacione
Lansohet versioni i aplikacionit Apple Music, që mund të përdoret edhe në kompjuter

Lansohet versioni i aplikacionit Apple Music, që mund të përdoret edhe në kompjuter

Aplikacione
Apple do ta prezantojë iPhone 11, drejtpërdrejt në YouTube

Apple do ta prezantojë iPhone 11, drejtpërdrejt në YouTube

Mobile
Aplikacioni i ri i Apple TV vjen në iOS, Apple dhe Samsung TV

Aplikacioni i ri i Apple TV vjen në iOS, Apple dhe Samsung TV

Aplikacione
Apple pritet ta ndalojë iTunes për të krijuar aplikacione të ndara (Foto)

Apple pritet ta ndalojë iTunes për të krijuar aplikacione të ndara (Foto)

Aplikacione
Apple prezanton shërbimin për filma TV+ të ngjashëm me Netflix (Foto)

Apple prezanton shërbimin për filma TV+ të ngjashëm me Netflix (Foto)

Lajme Teknologji
Apple mund të jetë duke punuar në një produkt të lirë

Apple mund të jetë duke punuar në një produkt të lirë

Geek
Apple ndalon gërmimin e kriptovalutave në iPhone

Apple ndalon gërmimin e kriptovalutave në iPhone

Financa