LAJMI I FUNDIT:
Anthony Joshua

Anthony Joshua

886 Artikuj

Info

Anthony Oluwafemi Olaseni Joshua është një boksier profesionist britanik. Ai është ish-kampion i unifikuar në kategorinë e peshave të rënda.

Britaniku e ka mbajtur titullin IBF nga viti 2016, ndërsa tituj WBA (Super) dhe IBO i ka poseduar nga viti 2017. Në mars të vitit 2018, ai u bë kampion i unifikuar duke fituar edhe titullin WBO pas triumfit ndaj  Joseph Parker.

Në maj të vitit 2019, Andy Ruiz Jr e shokoi botën e boksit duke e mposhtur Joshuan në raundin e shtatë me nokaut teknik. Britaniku që deri atëherë ishte i pamposhtur, u rrëzua plot katër herë në Madison Square Garden të New Yorkut.

Anthony Joshua jep parashikimin e tij për fituesin e duelit mes Mike Tyson dhe Jake Paul

Anthony Joshua jep parashikimin e tij për fituesin e duelit mes Mike Tyson dhe Jake Paul

Boks
Anthony Joshua zbulon datën e saktë kur do të tërhiqet nga boksi

Anthony Joshua zbulon datën e saktë kur do të tërhiqet nga boksi

Boks
Zbulohet muaji dhe vendndodhja e “duelit të dekadës” mes Tyson Fury dhe Anthony Joshua

Zbulohet muaji dhe vendndodhja e “duelit të dekadës” mes Tyson Fury dhe Anthony Joshua

Boks
Pasi u nokautua brutalisht nga Joshua – zbulohet kundërshtari i radhës për Ngannoun

Pasi u nokautua brutalisht nga Joshua – zbulohet kundërshtari i radhës për Ngannoun

UFC
Ngannou vazhdon të nxjerrë detajet shokuese nga lufta me Joshuan

Ngannou vazhdon të nxjerrë detajet shokuese nga lufta me Joshuan

Boks
Francis Ngannou thotë se është mashtruar përpara luftës me Anthony Joshuan

Francis Ngannou thotë se është mashtruar përpara luftës me Anthony Joshuan

Boks
Francis Ngannou zbulon momentin kur iu bë e ditur se do të humbiste nga Anthony Joshua

Francis Ngannou zbulon momentin kur iu bë e ditur se do të humbiste nga Anthony Joshua

Boks
Ngannou shpjegon arsyen e humbjes ndaj Joshuas, informacione të panjohura më parë dalin në dritë

Ngannou shpjegon arsyen e humbjes ndaj Joshuas, informacione të panjohura më parë dalin në dritë

Boks
Pretendohet se fitorja e Anthony Joshuas ndaj Francis Ngannou ka dridhur themelin e kampionit të peshave të rënda

Pretendohet se fitorja e Anthony Joshuas ndaj Francis Ngannou ka dridhur themelin e kampionit të peshave të rënda

Boks
Videoja e re tregon se dueli mes Anthony Joshua dhe Francis Ngannou mund të ishte manipuluar

Videoja e re tregon se dueli mes Anthony Joshua dhe Francis Ngannou mund të ishte manipuluar

Boks
I pyetur se çfarë i bëri më shumë përshtypje te Joshua, Ngannou befason të gjithë me përgjigjen

I pyetur se çfarë i bëri më shumë përshtypje te Joshua, Ngannou befason të gjithë me përgjigjen

Boks
Tifozët mendojnë se Francis Ngannou ‘mallkoi’ veten gjatë ecjes për në ring

Tifozët mendojnë se Francis Ngannou ‘mallkoi’ veten gjatë ecjes për në ring

Boks
Anthony Joshua tregon katër kundërshtarët e mundshëm për duelin e tij të radhës

Anthony Joshua tregon katër kundërshtarët e mundshëm për duelin e tij të radhës

Boks
Cila ishte arsyeja e mungesës së Ronaldos në duelin Joshua-Ngannou, ai e kishte ulësen të rezervuar

Cila ishte arsyeja e mungesës së Ronaldos në duelin Joshua-Ngannou, ai e kishte ulësen të rezervuar

Boks
A ishte nokauti i Joshuas ndaj Ngannou i manipuluar? Tifozët nxisin spekulime

A ishte nokauti i Joshuas ndaj Ngannou i manipuluar? Tifozët nxisin spekulime

Boks
Kush do të fitonte mes Tyson Fury dhe Anthony Joshua – Ngannou jep një përgjigje interesante

Kush do të fitonte mes Tyson Fury dhe Anthony Joshua – Ngannou jep një përgjigje interesante

Boks
Reagimi me tre fjalë i Conor McGregor ndaj fitores së Joshua kundër Ngannou

Reagimi me tre fjalë i Conor McGregor ndaj fitores së Joshua kundër Ngannou

Boks
Nokauti i Joshuas ndaj Ngannou duket edhe më brutal në xhirim të ngadalësuar

Nokauti i Joshuas ndaj Ngannou duket edhe më brutal në xhirim të ngadalësuar

Boks
“Një mal me para” – Shuma që kanë fituar Joshua dhe Ngannou pas përballjes spektakolare në Arabinë Saudite

“Një mal me para” – Shuma që kanë fituar Joshua dhe Ngannou pas përballjes spektakolare në Arabinë Saudite

Ndërkombëtare
“Me mua është tjetër lojë”, reagimi i Furyt pas fitores së Joshuas me nokaut ndaj Ngannou

“Me mua është tjetër lojë”, reagimi i Furyt pas fitores së Joshuas me nokaut ndaj Ngannou

Boks
Pas fitores spektakolare ndaj Ngannou, Joshua i dërgon një porosi nga ringu dyshes Fury – Usyk

Pas fitores spektakolare ndaj Ngannou, Joshua i dërgon një porosi nga ringu dyshes Fury – Usyk

Boks
“Të lutëm mposhte Usykun që të kemi meçin më të madh në histori” – promotori i Joshua kishte një lutje për Furyn para syve të tij

“Të lutëm mposhte Usykun që të kemi meçin më të madh në histori” – promotori i Joshua kishte një lutje për Furyn para syve të tij

Boks
Goditjet brutale të Anthony Joshuas që e rrëzuan Francis Ngannoun dhe e bën të kishte nevojë për oksigjen pas meçit

Goditjet brutale të Anthony Joshuas që e rrëzuan Francis Ngannoun dhe e bën të kishte nevojë për oksigjen pas meçit

Boks
“Ai është frymëzim, nuk duhet ta lë boksin” – fjalët e Anthony Joshua për Francis Ngannou pas fitores

“Ai është frymëzim, nuk duhet ta lë boksin” – fjalët e Anthony Joshua për Francis Ngannou pas fitores

Boks