LAJMI I FUNDIT:

Anija

141 Artikuj

Brenda anijes së “vendosur në karantinë”, ku mjekët po trajtojnë të dyshuarit me coronavirus

Brenda anijes së “vendosur në karantinë”, ku mjekët po trajtojnë të dyshuarit me coronavirus

Nga Bota
Gruaja kishte grip të zakonshëm e jo coronavirus – vazhdon rrugëtimin anija me mijëra pasagjerë që u bllokua në Itali

Gruaja kishte grip të zakonshëm e jo coronavirus – vazhdon rrugëtimin anija me mijëra pasagjerë që u bllokua në Itali

Nga Bota
Një grua shfaqi simptoma të coronavirusit, bllokohet anija me 6 mijë pasagjerë në Itali

Një grua shfaqi simptoma të coronavirusit, bllokohet anija me 6 mijë pasagjerë në Itali

Nga Bota
Erërat e forta “egërsojnë” detin, anija përplaset për murin e portit – pamjet tregojnë momentin e frikshëm

Erërat e forta “egërsojnë” detin, anija përplaset për murin e portit – pamjet tregojnë momentin e frikshëm

Nga Bota
Sfidojnë dallgët, vullnetarët hidhen në aksion – momenti kur ata shpëtojnë pesë peshkatarët, varka e të cilëve rrezikonte të mbytej

Sfidojnë dallgët, vullnetarët hidhen në aksion – momenti kur ata shpëtojnë pesë peshkatarët, varka e të cilëve rrezikonte të mbytej

Nga Bota
Anija e mallrave përplaset me vinçin gjigant në një port të Belgjikës – publikohen pamjet e rrëzimit të vinçit

Anija e mallrave përplaset me vinçin gjigant në një port të Belgjikës – publikohen pamjet e rrëzimit të vinçit

Nga Bota
Pse anijet e lundrimit janë pothuajse gjithmonë të bardha?

Pse anijet e lundrimit janë pothuajse gjithmonë të bardha?

Interesante
Bill dhe Melinda Gates po mbështesin “një metal që nuk fundoset në ujë” dhe që mund të përdoret për ndërtimin e anijeve ose qyteteve lundruese – shkencëtarët tregojnë se për çfarë bëhet fjalë

Bill dhe Melinda Gates po mbështesin “një metal që nuk fundoset në ujë” dhe që mund të përdoret për ndërtimin e anijeve ose qyteteve lundruese – shkencëtarët tregojnë se për çfarë bëhet fjalë

Nga Bota
Mjegulla në Durrës “mban peng” anijen me 670 turistë

Mjegulla në Durrës “mban peng” anijen me 670 turistë

Shqipëri
“Anije kasollë” për të udhëtuar nëpër lumenjtë e Amerikës, profesori nga Kalifornia tregon si dhe pse e bëri këtë!

“Anije kasollë” për të udhëtuar nëpër lumenjtë e Amerikës, profesori nga Kalifornia tregon si dhe pse e bëri këtë!

Interesante
Irani pretendon se një qeveri e jashtme qëndron pas sulmit “të pabesë” – publikon imazhet a anijes së dëmtuar

Irani pretendon se një qeveri e jashtme qëndron pas sulmit “të pabesë” – publikon imazhet a anijes së dëmtuar

Nga Bota
Edhe pse vetëm 24 metra i gjerë, anija më e madhe në botë kalon përmes kanalit Corinth – gjerësia e saj është 22 metra

Edhe pse vetëm 24 metra i gjerë, anija më e madhe në botë kalon përmes kanalit Corinth – gjerësia e saj është 22 metra

Interesante
“A ka ma t’fortë?”: Shihni se si ky njeri tërheq anijen 200 tonëshe vetëm me një gisht

“A ka ma t’fortë?”: Shihni se si ky njeri tërheq anijen 200 tonëshe vetëm me një gisht

Interesante
Po transportonte automjete, përmbyset anija gjigante në brigjet e Georgia – po tentohet shpëtimi i katër anëtarëve të ekuipazhit

Po transportonte automjete, përmbyset anija gjigante në brigjet e Georgia – po tentohet shpëtimi i katër anëtarëve të ekuipazhit

Nga Bota
Anija e djegur në Kaliforni, shkon në 8 numri i të vdekurve

Anija e djegur në Kaliforni, shkon në 8 numri i të vdekurve

Nga Bota
Flakët përfshijnë anijen turistike në Karaburun

Flakët përfshijnë anijen turistike në Karaburun

Shqipëri
Anija gjigante humb kontrollin në portin e Venedikut

Anija gjigante humb kontrollin në portin e Venedikut

Nga Bota
Momenti kur anija gjigante përplaset me një më të vogël në portin e Venedikut (Video)

Momenti kur anija gjigante përplaset me një më të vogël në portin e Venedikut (Video)

Nga Bota
Arrestohet kapiteni i anijes së mbytur në Danub, asnjë gjurmë nga 21 të zhdukurit (Video)

Arrestohet kapiteni i anijes së mbytur në Danub, asnjë gjurmë nga 21 të zhdukurit (Video)

Nga Bota
Aksidenti me disa të vdekur në Danub, momenti kur dy anijet përplasen njëra me tjetrën (Video)

Aksidenti me disa të vdekur në Danub, momenti kur dy anijet përplasen njëra me tjetrën (Video)

Nga Bota
Shtatë persona të vdekur dhe 19 të zhdukur pas përmbytjes së varkës në Budapest

Shtatë persona të vdekur dhe 19 të zhdukur pas përmbytjes së varkës në Budapest

Nga Bota
Balena gjigante doli papritmas mbi sipërfaqej, anija e peshkatarit dukej shumë më e vogël (Video)

Balena gjigante doli papritmas mbi sipërfaqej, anija e peshkatarit dukej shumë më e vogël (Video)

Fun Lajme
Anija autonome lundroi nga Anglia për në Belgjikë, në lundrimin e parë ndonjëherë pa asnjë anëtar të ekuipazhit (Video)

Anija autonome lundroi nga Anglia për në Belgjikë, në lundrimin e parë ndonjëherë pa asnjë anëtar të ekuipazhit (Video)

Interesante
Përmbyset anija në Mesdhe, raportohet për dhjetëra emigrantë të vdekur

Përmbyset anija në Mesdhe, raportohet për dhjetëra emigrantë të vdekur

Nga Bota