LAJMI I FUNDIT:

Alfredo Di Stefano

47 Artikuj

Messi mund të fitojë Super Topin e Artë të rrallë – por vetëm në vitin 2029

Messi mund të fitojë Super Topin e Artë të rrallë – por vetëm në vitin 2029

Ndërkombëtare
Nga Messi dhe Ronaldo te Raul – Golashënuesit më të mirë të të gjitha kohërave në La Liga

Nga Messi dhe Ronaldo te Raul – Golashënuesit më të mirë të të gjitha kohërave në La Liga

La Liga
Ekipi i ëndrrave në histori të Real Madridit – CR7 dhe Luka Modric, nuk ka vend për ‘Fenomenin’ Ronaldo dhe Raulin

Ekipi i ëndrrave në histori të Real Madridit – CR7 dhe Luka Modric, nuk ka vend për ‘Fenomenin’ Ronaldo dhe Raulin

La Liga
Golashënuesit më të mirë në histori të Realit – a do të mund Benzema ta arrijë Ronaldon

Golashënuesit më të mirë në histori të Realit – a do të mund Benzema ta arrijë Ronaldon

La Liga
Cristiano Ronaldo dhe yjet e tjerë që përfunduan karrierën e tyre në ekipe më pak të njohura

Cristiano Ronaldo dhe yjet e tjerë që përfunduan karrierën e tyre në ekipe më pak të njohura

Ndërkombëtare
Super Topi i Artë, çmimi më prestigjioz dhe më i rrallë që vetëm një lojtar e ka fituar në histori

Super Topi i Artë, çmimi më prestigjioz dhe më i rrallë që vetëm një lojtar e ka fituar në histori

Shkumbin Pireva
Messi ende nuk është më i miri i të gjitha kohërave – legjendat që janë para tij

Messi ende nuk është më i miri i të gjitha kohërave – legjendat që janë para tij

Driton Gajraku
A është Lionel Messi lojtari më i mirë në historinë e futbollit?

A është Lionel Messi lojtari më i mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Fituesit e Topit të Artë ndër vite: Nga Ronaldo dhe Messi te Owen e Best – kush e ka fituar çmimin prestigjioz?

Fituesit e Topit të Artë ndër vite: Nga Ronaldo dhe Messi te Owen e Best – kush e ka fituar çmimin prestigjioz?

Ndërkombëtare
Cilët lojtarë të Real Madridit e kanë fituar Topin e Artë dhe a është radha e Karim Benzemas

Cilët lojtarë të Real Madridit e kanë fituar Topin e Artë dhe a është radha e Karim Benzemas

La Liga
Legjenda Karim Benzema: Kalon 308 golat e Di Stefanos te Real Madridi dhe 66 të Raulit në Ligën e Kampionëve

Legjenda Karim Benzema: Kalon 308 golat e Di Stefanos te Real Madridi dhe 66 të Raulit në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Lojtarët që kanë fituar më shumë El Clasico në histori

Lojtarët që kanë fituar më shumë El Clasico në histori

La Liga
Sergio Ramos renditet si lojtari i 13-të më i mirë në histori të Real Madridit

Sergio Ramos renditet si lojtari i 13-të më i mirë në histori të Real Madridit

La Liga
Formacioni mbresëlënës me lojtarët që ndërruan kombëtaret në futboll, pjesë e tij edhe Taulant Xhaka

Formacioni mbresëlënës me lojtarët që ndërruan kombëtaret në futboll, pjesë e tij edhe Taulant Xhaka

Përfaqësueset
IFFHS publikon listën e golashënuesve më të mirë në historinë e futbollit – Romario i pari, Ronaldo i treti

IFFHS publikon listën e golashënuesve më të mirë në historinë e futbollit – Romario i pari, Ronaldo i treti

Ndërkombëtare
Renditen top 50 më të mirët në histori të futbollit

Renditen top 50 më të mirët në histori të futbollit

Ndërkombëtare
Emrat e mëdhenj që nuk u përfshinë në ‘Formacionin e ëndrrave’

Emrat e mëdhenj që nuk u përfshinë në ‘Formacionin e ëndrrave’

Ndërkombëtare
Pas formacionit të parë – France Football publikon edhe të dytin e të tretin nga ai i ëndrrave

Pas formacionit të parë – France Football publikon edhe të dytin e të tretin nga ai i ëndrrave

Ndërkombëtare
Maradona, Messi, Ronaldo: Cili është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave?

Maradona, Messi, Ronaldo: Cili është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave?

Ndërkombëtare
Lionel Messi është zyrtarisht golashënuesi i katërt më i madh në historinë e futbollit

Lionel Messi është zyrtarisht golashënuesi i katërt më i madh në historinë e futbollit

Ndërkombëtare
Messi është ‘mbret’ i golave në El Clasico – golashënuesit më të mirë në histori të derbit të madh spanjoll

Messi është ‘mbret’ i golave në El Clasico – golashënuesit më të mirë në histori të derbit të madh spanjoll

La Liga
Ronaldo, Messi, Lewandowski: Kush janë top golashënuesit në historinë e Ligës së Kampionëve?

Ronaldo, Messi, Lewandowski: Kush janë top golashënuesit në historinë e Ligës së Kampionëve?

Liga e Kampionëve
Benzema kalon Puskasin, bëhet golashënuesi i pestë më i mirë në histori të Real Madridit

Benzema kalon Puskasin, bëhet golashënuesi i pestë më i mirë në histori të Real Madridit

La Liga
Dhjetë lojtarët më të trofeshëm të Real Madridit: Ramos e Marcelo në pozitat tre dhe katër, Raul e Ronaldo nuk janë në listë

Dhjetë lojtarët më të trofeshëm të Real Madridit: Ramos e Marcelo në pozitat tre dhe katër, Raul e Ronaldo nuk janë në listë

La Liga