LAJMI I FUNDIT:

Albulena Balaj – Halimaj

26 Artikuj

​Në Krushë të Madhe shënohet Dita e gjenocidit serbë kundër shqiptarëve

​Në Krushë të Madhe shënohet Dita e gjenocidit serbë kundër shqiptarëve

Kosovë
Balaj-Halimaj jep detaje për mbledhjen e përbashkët Kosovë-Maqedoni

Balaj-Halimaj jep detaje për mbledhjen e përbashkët Kosovë-Maqedoni

Kosovë
​Balaj-Halimaj: Specialja të nxjerrë para drejtësisë ata që kryen gjenocid ndaj civilëve shqiptarë

​Balaj-Halimaj: Specialja të nxjerrë para drejtësisë ata që kryen gjenocid ndaj civilëve shqiptarë

Kosovë
Haskuka i reagon Balaj-Halimajt: Është mirë t’i hedhësh diplomat e t’i bësh pyetje vetes se pse po ikin qytetarët

Haskuka i reagon Balaj-Halimajt: Është mirë t’i hedhësh diplomat e t’i bësh pyetje vetes se pse po ikin qytetarët

Kosovë
Balaj-Halimaj: Prej se VV mori pushtetin në Prizren, migrimi është rritur 400% në këtë qytet

Balaj-Halimaj: Prej se VV mori pushtetin në Prizren, migrimi është rritur 400% në këtë qytet

Kosovë
Balaj-Halimaj: Qeveria së shpejti do të funksionalizojë zyrën për mbështetje të qytetarëve të Luginës

Balaj-Halimaj: Qeveria së shpejti do të funksionalizojë zyrën për mbështetje të qytetarëve të Luginës

Kosovë
​Mbledhja e përbashkët e qeverive Kosovë-Maqedoni e Veriut më së largu në janar

​Mbledhja e përbashkët e qeverive Kosovë-Maqedoni e Veriut më së largu në janar

Kosovë
Balaj-Halimaj: Kosova nuk do të ndalet deri sa përgjegjësit që kryen gjenocid të dalin para drejtesisë

Balaj-Halimaj: Kosova nuk do të ndalet deri sa përgjegjësit që kryen gjenocid të dalin para drejtesisë

Kosovë
Pas dyshimit se babai i këshilltares së zv/kryeministres është i përfshirë në vjedhjen e mbi dy milionë eurove, Gashi shkarkohet nga detyra

Pas dyshimit se babai i këshilltares së zv/kryeministres është i përfshirë në vjedhjen e mbi dy milionë eurove, Gashi shkarkohet nga detyra

Kosovë
Balaj-Halimaj: Marrëveshja e Washingtonit ishte e njëjtë, si më 3 ashtu edhe më 4 shtator

Balaj-Halimaj: Marrëveshja e Washingtonit ishte e njëjtë, si më 3 ashtu edhe më 4 shtator

Politikë
​Shtatori rikthehen mbledhjet e qeverive shqiptare, kërkohet zbatimi konkret i marrëveshjeve

​Shtatori rikthehen mbledhjet e qeverive shqiptare, kërkohet zbatimi konkret i marrëveshjeve

Kosovë
Balaj-Halimaj: Shqipëri-Kosovë, marrëveshje me ndikim te qytetarët

Balaj-Halimaj: Shqipëri-Kosovë, marrëveshje me ndikim te qytetarët

Kosovë
Premtohet përkrahja e bizneseve vendore nga Qeveria

Premtohet përkrahja e bizneseve vendore nga Qeveria

Biznes
Analistët: Përplasjet brenda koalicionit dhe mocioni i VV-së nuk e rrezikojnë Qeverinë Hoti

Analistët: Përplasjet brenda koalicionit dhe mocioni i VV-së nuk e rrezikojnë Qeverinë Hoti

Kosovë
Nisma e do PDK-në në qeveri, kërkon nga AAK t’i besojë partnerëve të koalicionit

Nisma e do PDK-në në qeveri, kërkon nga AAK t’i besojë partnerëve të koalicionit

Kosovë
Balaj-Halimaj: Javën e ardhshme mund të kryhen testime në laboratore private

Balaj-Halimaj: Javën e ardhshme mund të kryhen testime në laboratore private

Kosovë
Zëvendëskryeministrja Balaj-Halimaj vizitë zyrtare në Shqipëri

Zëvendëskryeministrja Balaj-Halimaj vizitë zyrtare në Shqipëri

Kosovë
Zëvendëskryeministrja Balaj-Halimaj zhvilloi bisedë virtuale me ambasadorin Kosnett, flasin për zhvillimet politike dhe pandeminë COVID-19

Zëvendëskryeministrja Balaj-Halimaj zhvilloi bisedë virtuale me ambasadorin Kosnett, flasin për zhvillimet politike dhe pandeminë COVID-19

Kosovë
Profili i zëvendëskryeministres dhe ministrave të Nismës në Qeverinë Hoti

Profili i zëvendëskryeministres dhe ministrave të Nismës në Qeverinë Hoti

Kosovë
Mandatari Hoti prezanton kabinetin qeveritar, Selmanaj, Tahiri, Balaj dhe Rakiq zëvendës të tij

Mandatari Hoti prezanton kabinetin qeveritar, Selmanaj, Tahiri, Balaj dhe Rakiq zëvendës të tij

Kosovë
Opozita thotë se do të jetë e fuqishme në raport me qeverinë

Opozita thotë se do të jetë e fuqishme në raport me qeverinë

Kosovë
Balaj-Halimaj: Ngritja e pagës minimale do të jetë kusht i NISMA-s për ta votuar qeverinë e ardhshme

Balaj-Halimaj: Ngritja e pagës minimale do të jetë kusht i NISMA-s për ta votuar qeverinë e ardhshme

Dukagjini
Vetëm 12.7% e femrave të punësuara, kërkohet përkrahje nga qeveria

Vetëm 12.7% e femrave të punësuara, kërkohet përkrahje nga qeveria

Të Tjera
Balaj – Halimaj: Një pjesë e opozitës qëllimin e ka te zgjedhjet, jo te dialogu me Serbinë

Balaj – Halimaj: Një pjesë e opozitës qëllimin e ka te zgjedhjet, jo te dialogu me Serbinë

Kosovë