LAJMI I FUNDIT:

Abelard Tahiri

887 Artikuj

Haxhiu i reagon Tahirit: A ke qenë i informuar apo edhe i përfshirë në misionin e zhdukjeve të mostrave të Deharit?

Haxhiu i reagon Tahirit: A ke qenë i informuar apo edhe i përfshirë në misionin e zhdukjeve të mostrave të Deharit?

Kosovë
Tahiri, LVV-së: Çka është kjo heshtje për mostrat e rastit Dehari? 

Tahiri, LVV-së: Çka është kjo heshtje për mostrat e rastit Dehari? 

Kosovë
PDK: Kurti mos të frikësohet nga zgjedhjet, Qeveria e ardhshme formohet nga Bedri Hamza

PDK: Kurti mos të frikësohet nga zgjedhjet, Qeveria e ardhshme formohet nga Bedri Hamza

Kosovë
Humbja dhe gjetja e mostrave të Deharit, Tahiri pyet Kurtin, Konjfucën dhe Haxhiun: Për çfarë qëllimi u vodhën nga IML-ja?

Humbja dhe gjetja e mostrave të Deharit, Tahiri pyet Kurtin, Konjfucën dhe Haxhiun: Për çfarë qëllimi u vodhën nga IML-ja?

Kosovë
Tahiri: Tri raste që dëshmojnë se VV synon të fsheh hajninë dhe mashtrimet

Tahiri: Tri raste që dëshmojnë se VV synon të fsheh hajninë dhe mashtrimet

Kosovë
Tahiri: S’do të heqim dorë nga Komisioni Hetimor për kontratat njëburimore

Tahiri: S’do të heqim dorë nga Komisioni Hetimor për kontratat njëburimore

Kosovë
Propozimi i PDK-së për datën e zgjedhjeve, ristrukturimi në këtë parti dhe deklarata e Hamzës për Kurtin, Abdixhikun e Haradinajn

Propozimi i PDK-së për datën e zgjedhjeve, ristrukturimi në këtë parti dhe deklarata e Hamzës për Kurtin, Abdixhikun e Haradinajn

Kosovë
PDK propozon datën e zgjedhjeve të parakohshme

PDK propozon datën e zgjedhjeve të parakohshme

Kosovë
Tahiri: Është sfidë për prokurorët që të hetojnë volumin e kontratave të nënshkruara në tavolinë në vlerë 200 milionë euro

Tahiri: Është sfidë për prokurorët që të hetojnë volumin e kontratave të nënshkruara në tavolinë në vlerë 200 milionë euro

Të Tjera
PDK thërret seancë të jashtëzakonshme për të enjten, kërkon themelimin e Komisionit hetimor parlamentar për kontratat njëburimore

PDK thërret seancë të jashtëzakonshme për të enjten, kërkon themelimin e Komisionit hetimor parlamentar për kontratat njëburimore

Kosovë
Premtimi i Abelard Tahirit: Nëse Kurti edhe një herë bëhet kryeministër, unë e lë mandatin e deputetit

Premtimi i Abelard Tahirit: Nëse Kurti edhe një herë bëhet kryeministër, unë e lë mandatin e deputetit

Kosovë
PDK kërkon hetim parlamentar: 220 kontrata njëburimore në vlerë 153 milionë euro u nënshkruan nga shtatë institucione

PDK kërkon hetim parlamentar: 220 kontrata njëburimore në vlerë 153 milionë euro u nënshkruan nga shtatë institucione

Të Tjera
Deputetët të enjten debatojnë për kontratat njëburimore – opozita i quan burim korrupsioni dhe kërkon hetim

Deputetët të enjten debatojnë për kontratat njëburimore – opozita i quan burim korrupsioni dhe kërkon hetim

Të Tjera
Tahiri: Mospjesëmarrja e Kurtit në samitin e Tiranës, e papranueshme

Tahiri: Mospjesëmarrja e Kurtit në samitin e Tiranës, e papranueshme

Kosovë
Tahiri: Nuk i votojmë marrëveshjet ndërkombëtare, vendin duam ta dërgojmë në zgjedhje

Tahiri: Nuk i votojmë marrëveshjet ndërkombëtare, vendin duam ta dërgojmë në zgjedhje

Kosovë
Tekstet shkollore dhe kontratat njëburimore – PDK kërkon themelimin edhe të dy komisioneve hetimore

Tekstet shkollore dhe kontratat njëburimore – PDK kërkon themelimin edhe të dy komisioneve hetimore

Kosovë
Përplasje në Kuvend – Abelard Tahiri dhe Albulena Haxhiu shkëmbejnë akuza për bashkëpunim me Radoiçiqin

Përplasje në Kuvend – Abelard Tahiri dhe Albulena Haxhiu shkëmbejnë akuza për bashkëpunim me Radoiçiqin

Kosovë
“Qytetarët po sanksionohen jo vetëm nga BE-ja por edhe nga deputetët e Kuvendit” – marrëveshjet ndërkombëtare shkaktojnë debat mes pozitës e opozitës

“Qytetarët po sanksionohen jo vetëm nga BE-ja por edhe nga deputetët e Kuvendit” – marrëveshjet ndërkombëtare shkaktojnë debat mes pozitës e opozitës

Kosovë
SBASHK alarmon për ndryshimet në skemën pensionale që prekin punëtorët arsimorë

SBASHK alarmon për ndryshimet në skemën pensionale që prekin punëtorët arsimorë

Arsim
PDK-ja propozon krijimin e dy komisioneve hetimore, njërën për rastin e Gani Jakupit e tjetrën për zhdukjen e mostrave të Deharit

PDK-ja propozon krijimin e dy komisioneve hetimore, njërën për rastin e Gani Jakupit e tjetrën për zhdukjen e mostrave të Deharit

Politikë
Tahiri: Nëse Kurti e miraton draftstatutin e Asociacionit do ta ketë problem qëndrimin në Kosovë

Tahiri: Nëse Kurti e miraton draftstatutin e Asociacionit do ta ketë problem qëndrimin në Kosovë

Kosovë
Tahiri: Humbje e shpresës dhe rritje e kostos së jetesës, qytetarët po e lëshojnë vendin  

Tahiri: Humbje e shpresës dhe rritje e kostos së jetesës, qytetarët po e lëshojnë vendin  

Kosovë
Tahiri i reagon Avokatit të Popullit: Para se të merresh me Ligjin për Zgjedhje, merru me faturat e energjisë

Tahiri i reagon Avokatit të Popullit: Para se të merresh me Ligjin për Zgjedhje, merru me faturat e energjisë

Kosovë
Faturat e larta të rrymës, Tahiri: Goditja e radhës për qytetarët nga Qeveria Kurti

Faturat e larta të rrymës, Tahiri: Goditja e radhës për qytetarët nga Qeveria Kurti

Energjetika