LAJMI I FUNDIT:

AAK

3470 Artikuj

Haradinaj për Kurtin: E ka turpëruar Kosovën duke dalur nga kontrata politike me NATO-n

Haradinaj për Kurtin: E ka turpëruar Kosovën duke dalur nga kontrata politike me NATO-n

Siguri
Ish-zv/guvernatori i BQK-së, Fatmir Gashi për dinarin: Qeverisë po i mungon memoria institucionale

Ish-zv/guvernatori i BQK-së, Fatmir Gashi për dinarin: Qeverisë po i mungon memoria institucionale

Financa
Haradinaj vazhdon ngjitjet në bjeshkët me borë

Haradinaj vazhdon ngjitjet në bjeshkët me borë

Kosovë
Tahiri: Fatkeqësi e madhe që vendimi i brendshëm i BQK-së të bëhet temë ndërkombëtare

Tahiri: Fatkeqësi e madhe që vendimi i brendshëm i BQK-së të bëhet temë ndërkombëtare

Kosovë
​S’ka kuorum, nuk votohet rezoluta për gjendjen në shëndetësi e sigurimet shëndetësore

​S’ka kuorum, nuk votohet rezoluta për gjendjen në shëndetësi e sigurimet shëndetësore

Kosovë
Seanca e jashtëzakonshme në Kuvend, Dreshaj: Kosova vendi i vetëm në Evropë pa sigurime të mirëfillta shëndetësore

Seanca e jashtëzakonshme në Kuvend, Dreshaj: Kosova vendi i vetëm në Evropë pa sigurime të mirëfillta shëndetësore

Shëndetësi
Debati për Projektligjin për Shëndetin Riprodhues – çfarë thonë nga partitë politike e çka deputeti i LVV-së që po e kundërshton

Debati për Projektligjin për Shëndetin Riprodhues – çfarë thonë nga partitë politike e çka deputeti i LVV-së që po e kundërshton

Mirjeta Hajzeraj
Tahiri: Kemi një kryeministër që gjatë tri viteve nuk ka pasur një vizitë bilaterale në Amerikë

Tahiri: Kemi një kryeministër që gjatë tri viteve nuk ka pasur një vizitë bilaterale në Amerikë

Politikë
Reforma e administratës publike, Tahiri: Nuk udhëhiqet shteti me ushtrues detyre

Reforma e administratës publike, Tahiri: Nuk udhëhiqet shteti me ushtrues detyre

Kosovë
Dyshimet për keqpërdorim dhe abuzim me rezervat shtetërore, dështon mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar

Dyshimet për keqpërdorim dhe abuzim me rezervat shtetërore, dështon mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar

Ekonomi
Haradinaj me bashkëpunëtorë viziton familjen e të riut që humbi jetën në Prishtinë

Haradinaj me bashkëpunëtorë viziton familjen e të riut që humbi jetën në Prishtinë

Kosovë
Çështja e pronave dhe 53 milionë eurove përplas deputetët Thaçi e Bytyqi në Komision

Çështja e pronave dhe 53 milionë eurove përplas deputetët Thaçi e Bytyqi në Komision

Kosovë
Haradinaj: Kosova është në udhëkryq, në një fazë vendimtare politike – Qeveria antishtet duhet të ndalet

Haradinaj: Kosova është në udhëkryq, në një fazë vendimtare politike – Qeveria antishtet duhet të ndalet

Kosovë
AAK kërkon debat parlamentar për gjendjen në shëndetësi

AAK kërkon debat parlamentar për gjendjen në shëndetësi

Kosovë
Daut Haradinaj pritet të fillojë dëshminë në rastin “Veteranët”

Daut Haradinaj pritet të fillojë dëshminë në rastin “Veteranët”

Drejtësi
Haradinaj uron Nismën në 10-vjetorin e themelimit: Partneriteti me ju, Kosovës do t’i sjell fitore

Haradinaj uron Nismën në 10-vjetorin e themelimit: Partneriteti me ju, Kosovës do t’i sjell fitore

Kosovë
Kadrijaj thotë se një ambasadë e Kosovës i ka rekomanduar një kosovari nxjerrjen dhe pranimin e dokumenteve të Serbisë

Kadrijaj thotë se një ambasadë e Kosovës i ka rekomanduar një kosovari nxjerrjen dhe pranimin e dokumenteve të Serbisë

Kosovë
AAK-së i bashkohet profesori Nagip Skenderi, Haradinaj: Ndryshimi në vend është i mundshëm

AAK-së i bashkohet profesori Nagip Skenderi, Haradinaj: Ndryshimi në vend është i mundshëm

Kosovë
Projektligji i ri për KPM-në, replika mes Tahirit dhe Ramadanit

Projektligji i ri për KPM-në, replika mes Tahirit dhe Ramadanit

Kosovë
Tahiri i AAK-së: Kjo Qeveri ka dështuar me skemat pensionale dhe reformat sociale

Tahiri i AAK-së: Kjo Qeveri ka dështuar me skemat pensionale dhe reformat sociale

Sociale
Tahiri: AAK po punon që javën tjetër të ketë seancë të jashtëzakonshme për sigurimet shëndetësore

Tahiri: AAK po punon që javën tjetër të ketë seancë të jashtëzakonshme për sigurimet shëndetësore

Kosovë
Opozita vazhdon kritikat ndaj qeverisë për rrezikim të aleancës me ShBA-në

Opozita vazhdon kritikat ndaj qeverisë për rrezikim të aleancës me ShBA-në

Kosovë
Haradinaj i reagon Kurtit për raportet me SHBA-në: Përpjekje dëshpëruese e tij për të fshehur mospajtimet aty ku s’duhet

Haradinaj i reagon Kurtit për raportet me SHBA-në: Përpjekje dëshpëruese e tij për të fshehur mospajtimet aty ku s’duhet

Siguri
Haradinaj thotë se Trepça është drejt kolapsit: Turpëruese retorika mashtruese e pushtetarëve

Haradinaj thotë se Trepça është drejt kolapsit: Turpëruese retorika mashtruese e pushtetarëve

Kosovë