LAJMI I FUNDIT:

Mjekësi alternative - Faqja 2

Mos pini ilaçe kundër dhimbjeve: Limoni dhe kafja mund t’ju ndihmojnë

Mos pini ilaçe kundër dhimbjeve: Limoni dhe kafja mund t’ju ndihmojnë

Mjekësi alternative
Kur digjeni në diell, lyeni lëkurën me qumësht dhe me këtë përbërës: Skuqja do të zhduket menjëherë!

Kur digjeni në diell, lyeni lëkurën me qumësht dhe me këtë përbërës: Skuqja do të zhduket menjëherë!

Mjekësi alternative
Bimët e egra në përdorimin ushqimor

Bimët e egra në përdorimin ushqimor

Mjekësi alternative
Mbështilleni vendin ku ju dhemb me foli të zakonshme dhe mos u brengosni: Teknika e lashtë jep rezultate të shpejta!

Mbështilleni vendin ku ju dhemb me foli të zakonshme dhe mos u brengosni: Teknika e lashtë jep rezultate të shpejta!

Mjekësi alternative
Margarina qetëson dhimbjet dhe zbut shfaqjen e hematomave

Margarina qetëson dhimbjet dhe zbut shfaqjen e hematomave

Mjekësi alternative
Pesë metodat natyrale për të trajtuar infeksionet urinare pa qenë nevoja të shkoni tek doktori

Pesë metodat natyrale për të trajtuar infeksionet urinare pa qenë nevoja të shkoni tek doktori

Mjekësi alternative
Vetëshërimi në shtëpi: Me shtypjen e këtyre pikave mund t’i shëroni të gjitha organet

Vetëshërimi në shtëpi: Me shtypjen e këtyre pikave mund t’i shëroni të gjitha organet

Mjekësi alternative
Vazhdoni të vraponi në tualet? Soda e bukës ndihmon te inflamacioni i fshikëzës dhe infeksionet urinare

Vazhdoni të vraponi në tualet? Soda e bukës ndihmon te inflamacioni i fshikëzës dhe infeksionet urinare

Mjekësi alternative
Ndihma e parë për plagët nga djegia gjenden në frigoriferin tuaj – të bardhët e vezës dhe kolagjeni

Ndihma e parë për plagët nga djegia gjenden në frigoriferin tuaj – të bardhët e vezës dhe kolagjeni

Mjekësi alternative
Pastrimi me jogë i hundës dhe i sinuseve. Vetëm për më të guximshmit!

Pastrimi me jogë i hundës dhe i sinuseve. Vetëm për më të guximshmit!

Mjekësi alternative
Farat e kungullit, ilaç i mrekullueshëm natyror

Farat e kungullit, ilaç i mrekullueshëm natyror

Mjekësi alternative
Kur nuk mund të ndërpritni lemzën: Doktorët zbulojnë metodën e cila arrin sukses!

Kur nuk mund të ndërpritni lemzën: Doktorët zbulojnë metodën e cila arrin sukses!

Mjekësi alternative
Ja si të ulni tensionin e lartë të gjakut për vetëm pesë minua pa përdorur kurrëfarë ilaçesh

Ja si të ulni tensionin e lartë të gjakut për vetëm pesë minua pa përdorur kurrëfarë ilaçesh

Mjekësi alternative
Provoni pa tableta: Lakra është ilaç natyror kundër dhembjes së kokës, tërshëra kundër inflamacionit!

Provoni pa tableta: Lakra është ilaç natyror kundër dhembjes së kokës, tërshëra kundër inflamacionit!

Mjekësi alternative
Ndikon vetëm pas pak minutash. Mjekët rekomandojnë këtë ilaç natyral për shërimin e të thatit të dhembshëm dhe aftave të gojës

Ndikon vetëm pas pak minutash. Mjekët rekomandojnë këtë ilaç natyral për shërimin e të thatit të dhembshëm dhe aftave të gojës

Mjekësi alternative
Nëse keni probleme me fryrjen dhe tretjen, kjo është pija ideale për ju: Mjafton një gotë në ditë

Nëse keni probleme me fryrjen dhe tretjen, kjo është pija ideale për ju: Mjafton një gotë në ditë

Mjekësi alternative
Ky është antibiotiku më i fuqishëm natyror, mund ta bëni vetë

Ky është antibiotiku më i fuqishëm natyror, mund ta bëni vetë

Mjekësi alternative
Antibiotiku natyral: Zhduk të gjitha infeksionet e traktit urinar dhe të veshkave, këmbët më nuk ënjten!

Antibiotiku natyral: Zhduk të gjitha infeksionet e traktit urinar dhe të veshkave, këmbët më nuk ënjten!

Mjekësi alternative
Ndalon kollën dhe rregullon sheqerin në gjak, por jo te të gjithë: Mjekët paralajmërojnë se kush nuk duhet ta pijë këtë çaj

Ndalon kollën dhe rregullon sheqerin në gjak, por jo te të gjithë: Mjekët paralajmërojnë se kush nuk duhet ta pijë këtë çaj

Mjekësi alternative
Çorapet me uthull, janë ndihmesë e madhe në shërimin e gripit

Çorapet me uthull, janë ndihmesë e madhe në shërimin e gripit

Mjekësi alternative
Mos u brengosni: Çfarë duhet të bëni kur e digjni gjuhën

Mos u brengosni: Çfarë duhet të bëni kur e digjni gjuhën

Mjekësi alternative
Tri herë në ditë pini këtë çaj: “Shëron” fshikëzën dhe lukthin, por pengon edhe rënien e flokëve

Tri herë në ditë pini këtë çaj: “Shëron” fshikëzën dhe lukthin, por pengon edhe rënien e flokëve

Mjekësi alternative
Çdo gisht është i lidhur me dy organe: metoda japoneze e cila do t’ju shërojë për një minutë

Çdo gisht është i lidhur me dy organe: metoda japoneze e cila do t’ju shërojë për një minutë

Mjekësi alternative
Shurupi i hurmave mund të lehtësojë ftohjet, kollën dhe dhimbjet e fytit

Shurupi i hurmave mund të lehtësojë ftohjet, kollën dhe dhimbjet e fytit

Mjekësi alternative