LAJMI I FUNDIT:

Turqia

Dhjetëra mijëra rusë që ikën në Turqi, detyrohen të largohen nga vendi

Dhjetëra mijëra rusë që ikën në Turqi, detyrohen të largohen nga vendi

Turqia
Arrestohen 544 persona në Turqi – thuhet se kishin lidhje me Gulenin

Arrestohen 544 persona në Turqi – thuhet se kishin lidhje me Gulenin

Turqia
Erdogan mbron Hamasin, thotë se 1 mijë anëtarë të grupit militant palestinez po trajtohen në spitalet turke

Erdogan mbron Hamasin, thotë se 1 mijë anëtarë të grupit militant palestinez po trajtohen në spitalet turke

Turqia
Nuk i hapet rrota e përparme, Boeing mezi aterroi në aeroportin e Stambollit

Nuk i hapet rrota e përparme, Boeing mezi aterroi në aeroportin e Stambollit

Turqia
Rrotat e përparme nuk iu hapën, hunda e aeroplanit transportues përplaset në pistën e aeroportit turk gjatë aterrimit

Rrotat e përparme nuk iu hapën, hunda e aeroplanit transportues përplaset në pistën e aeroportit turk gjatë aterrimit

Turqia
Turqia mbështet Mark Rutte si shefin e ardhshëm të NATO-s

Turqia mbështet Mark Rutte si shefin e ardhshëm të NATO-s

Turqia
Turqia së shpejti do të vë në veprim sistemin “e diskutueshëm” rus të mbrojtjes S-400?

Turqia së shpejti do të vë në veprim sistemin “e diskutueshëm” rus të mbrojtjes S-400?

Turqia
Stuhia rrëzoi minaren e një xhamie në Turqi – por ky nuk ishte dëmi i vetëm që shkaktoi

Stuhia rrëzoi minaren e një xhamie në Turqi – por ky nuk ishte dëmi i vetëm që shkaktoi

Turqia
Tërmet i fuqishëm në Turqi – raportohet për dëme materiale

Tërmet i fuqishëm në Turqi – raportohet për dëme materiale

Turqia
Tërmet në Turqi

Tërmet në Turqi

Turqia
Erdogan thotë se Netanyahu është fajtori i vetëm për provokimin e konfliktit rajonal

Erdogan thotë se Netanyahu është fajtori i vetëm për provokimin e konfliktit rajonal

Turqia
Përfundon operacioni i shpëtimit pas aksidentit në një teleferik në Turqi – detajet dhe pamjet e fundit nga vendi i ngjarjes

Përfundon operacioni i shpëtimit pas aksidentit në një teleferik në Turqi – detajet dhe pamjet e fundit nga vendi i ngjarjes

Turqia
Një i vdekur dhe disa të plagosur në një aksident me teleferik në Turqi

Një i vdekur dhe disa të plagosur në një aksident me teleferik në Turqi

Turqia
Erdogan thuhet se ka një propozim të ri për Ukrainën dhe Rusinë – marrëveshja e paqes përmban shtatë pika kyçe

Erdogan thuhet se ka një propozim të ri për Ukrainën dhe Rusinë – marrëveshja e paqes përmban shtatë pika kyçe

Turqia
Turqia tërhiqet nga marrëveshja ushtarake ndërkombëtare – çfarë po përgatit Ankaraja?

Turqia tërhiqet nga marrëveshja ushtarake ndërkombëtare – çfarë po përgatit Ankaraja?

Turqia
Erdogan ka gjetur fajtorin për humbjen në zgjedhjet lokale

Erdogan ka gjetur fajtorin për humbjen në zgjedhjet lokale

Turqia
Protesta të dhunshme në Van – kurdëve u mohohet fitorja, AKP-ja e Erdoganit nuk e dorëzon pushtetin

Protesta të dhunshme në Van – kurdëve u mohohet fitorja, AKP-ja e Erdoganit nuk e dorëzon pushtetin

Turqia
Trazira në qytetin turk të Vanit – fituesit nuk i dorëzohet komuna, por partisë humbëse të Erdoganit

Trazira në qytetin turk të Vanit – fituesit nuk i dorëzohet komuna, por partisë humbëse të Erdoganit

Turqia
Të paktën 25 të vdekur nga një zjarr në një klub nate në Stamboll – pamje nga vendi i ngjarjes

Të paktën 25 të vdekur nga një zjarr në një klub nate në Stamboll – pamje nga vendi i ngjarjes

Turqia
Tragjedi në festimin e fitores zgjedhore në Turqi, një zyrtar i CHP-së humb jetën nga shembja e ballkonit të ndërtesës

Tragjedi në festimin e fitores zgjedhore në Turqi, një zyrtar i CHP-së humb jetën nga shembja e ballkonit të ndërtesës

Turqia
Prejardhje nga i njëjti rajon, karriera ‘të ngjashme’ politike, të dy ishin futbollistë – kush është Ekrem Imamoglu, njeriu që ‘po ndjek gjurmët e Erdoganit’

Prejardhje nga i njëjti rajon, karriera ‘të ngjashme’ politike, të dy ishin futbollistë – kush është Ekrem Imamoglu, njeriu që ‘po ndjek gjurmët e Erdoganit’

Turqia
Zgjedhjet në Turqi, Erdogan ‘pranon humbjen’ – ja çfarë tha pak pas publikimit të rezultateve të pjesshme

Zgjedhjet në Turqi, Erdogan ‘pranon humbjen’ – ja çfarë tha pak pas publikimit të rezultateve të pjesshme

Turqia
Zgjedhjet lokale, opozita shënon fitore në qytetet kryesore të Turqisë

Zgjedhjet lokale, opozita shënon fitore në qytetet kryesore të Turqisë

Turqia
Zgjedhjet në Turqi, opozita po udhëheq në votat për të drejtuar Stambollin dhe disa qytete të tjera

Zgjedhjet në Turqi, opozita po udhëheq në votat për të drejtuar Stambollin dhe disa qytete të tjera

Turqia