Afati kalimtar i janarit ka filluar, ku klubet kanë një muaj në dispozicion që të përmirësojnë skuadrat e tyre me ndonjë afrim të mundshëm.

Reklama

Ky afat mbyllet me 31 janar në mesnatë.

Telegrafi do t’ju mbajë të informuar me lajmet më të mëdha të transferimeve nga Bundesliga(18:00), Serie A (20:00), ndërsa Liga Premier, La Liga, Ligue 1 (00:00).

Na ndiqni edhe në rrjetet tona sociale të sportit: Instagram, Twitter dhe Facebook.

Lajme Live

12 muaj

Carvalho te Liverpooli, dështon gjithçka

Liverpool nuk ka arritur ta mbyll marrëveshjen me Fulhamin për të riun, Fabio Carvalho.

Reklama

Klubet nuk kanë arritur të mbyllin marrëveshjen para kohës, shkruan SkySports.

12 muaj

Transferimet e mëdha të futbollistëve shqiptarë që ndodhën në ditën e fundit të afatit kalimtar

Dita e fundit e afatit kalimtar dimëror ka qenë shumë aktive për futbollistët shqiptarë, ku disa prej tyre kanë ndërruar mjedis.

Reklama

Lajmi i plotë…

12 muaj

E kryer, Aubameyang bashkohet me Barcelonën

Pierre Emerick-Aubameyang bashkohet me Barcelonën, marrëveshje e mbyllur.

Reklama

Ka marrëveshja dhe do të nënshkruhet edhe kontrata, shkruan Fabrizio Romano.

Ai i ka kryer me sukseset testet mjekësore, ndërsa me largimin e tij Arsenali do të kursejë miliona euro.

12 muaj

Kryhet marrëveshja për Alli

Është arritur marrëveshja për kompletimin e Dele Alli nga Tottenham te Evertoni në marrëveshje afatgjate – njofton SkySports.

Reklama

Gjithçka është në rregull me dokumentacion dhe Alli do të jetë lojtar i Frank Lampard.

12 muaj

Në cilat vende mbetet afati kalimtar i hapur?

Afati kalimtar mbetet i hapur ende në disa nga kampionatet më të forta në Evropë, si Portugali, Turqi, Zvicër dhe Rusi.

Reklama

Më poshtë datat e sakta se kur mbyllen afatet kalimtare në këto vende.

Portugali: Mbyllet më 2 shkurt

Turqi: Mbyllet më 8 shkurt

Zvicër: Mbyllet më 15 shkurt

Rusia: Mbyllet më 22 shkurt

12 muaj

Mbyllet afati kalimtar i janarit në ligat kryesore

Ka përfunduar afati kalimtar i janarit në top-ligat evropiane. Telegrafi do t’ju mbajë të informuar për zyrtarizimet eventuale në momentet e fundit.

Reklama

12 muaj

Barca nuk do ta zyrtarizojë sonte Aubameyangun?

Gazeta spanjolle, Sport, njofton se Barcelona nuk do ta bëjë njoftimin zyrtar për Pierre-Emerick Aubameyang sonte (e hënë).

Reklama

Futbollisti duhet fillimisht ta ndërpresë kontratën me Arsenalin dhe pasi ta bëjë këtë, do të jetë në gjendje të nënshkruajë me Barcën edhe pas mbylljes së afatit kalimtar.

12 muaj

Liverpooli është në garë me kohën për të nënshkruar me Fabio Carvalho.

Reklama

12 muaj

Brentfordi e ka huazuar 19-vjeçarin Deji Sotona nga Nice deri në fund të sezonit.

Reklama

12 muaj

Bournemouthi shumë aktiv në treg

Bournemouthi transferon edhe Todd Cantwell nga Norwichi deri në fund të sezonit.

Reklama

12 muaj

Dan Burn lojtar i Newcastle

Newcastle United e ka transferuar Dan Burnin nga Brightoni për 13 milionë funte (15.5 milionë euro). Ai ka nënshkruar marrëveshje prej dy vjet e gjysmë.

Reklama

12 muaj

Marrëveshjet kryesore në pritje

Pierre-Emerick Aubameyang te Barcelona.

Reklama

Dele Alli te Evertoni.

12 muaj

Aubameyang në zyrat e Barcës

Pierre-Emerick Aubameyang në zyrat e Barcelonës para kompletimit të transferimit nga Arsenalit.

Reklama

12 muaj

Islam Slimani i është bashkuat Sportingut të Lisbonës. Marrëveshja është arritur pas ndërprerjes së kontratës me Lyonin.

Reklama

12 muaj

Stoke City e ka transferuar Josh Maja nga Bordeaux në formë huazimi deri në fund të këtij edicioni.

Reklama

12 muaj

Myrto Uzuni prezantohet te Granada

Myrto Uzuni e ka kompletuar transferimin e tij nga Ferencvaros te Granada CF në La Liga.

Reklama

Sulmuesi shqiptar Uzuni, ka nënshkruar me Granadan deri në vitin 2025.

Lajmi i plotë…

12 muaj

Zyrtare: Reinildo Mandava kalon te Atletico Madridi

Mbrojtësi i majtë, Reinildo Mandava kalon te Atletico Madridi nga Lille.

Reklama

Llojtari ka nënshkruar deri në vitin 2025 me klubin spanjoll.

12 muaj

E kryer, Dele Alli ka nënshkruar kontratën me Evertonin

Dele Alli sapo ka nënshkruar kontratën me Evertonin. Koha që të bëhet zyrtare, shkruan Fabrizio Romano.

Reklama

Real Madridi në anën tjetër e ka refuzuar Evertonin për Luka Jovicin.

12 muaj

Brentfordi e ka transferuar lojtarin 18 vjeçar, Hans Mpongo, nga ekipi i Needham Market (që bën gara në Southern Premier Central League).

Reklama

12 muaj

Ferencvaros konfirmon largimin e Uzunit drejt Granadas

Myrto Uzuni mbërriti në korrik 2020 te Ferencvaros nga Lokomotiva e Zagrebit.

Reklama

Pas dy vitesh, një titull kampion hungarez, Myrto Uzuni kalon te klubi spanjoll Granada, shkruan faqja zyrtare e klubit hungarez.

Uzuni mund të debutojë në La Liga pikërisht  kundër liderit, Real Madridit, këtë fundjavë, e cila do të zhvillohet në Santiago Bernabéu.

12 muaj

E fundit: Dembele do të qëndrojë te Barcelona

Ousmane Dembele do të qëndrojë në Barcelonë pavarësisht interesimit të vonë nga Chelsea.

Reklama

Blutë bënë pyetje më herët këtë mbrëmje, por bisedimet nuk kanë përparuar. Mungesa e kohës dhe pengesat financiare në marrëveshje nënkuptonin se do të ishte e vështirë.

Chelsea mbeten i interesuar për nënshkrimin e tij në verë. Ai mund të flasë me klubet e huaja tani që është në gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij me Barçën dhe të bjerë dakord për një parakontratë.

12 muaj

Liverpooli afër Carvalhos

Liverpool është afër nënshkrimit të mesfushorit sulmues të Fulham, Fabio Carvalho.

Reklama

Carvalhon edhe nëse arrin marrëveshje do të kthehet në Fulham në formë huazimi deri në fund të sezonit.

Carvalho kishte hyrë në gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij me Fulham.

12 muaj

Brightoni ka nënshkruar me anësorin e Portos, Benicio Baker-Boaitey, deri në fund të sezonit, me opsion blerjeje.

Reklama

12 muaj

Zyrtare: Ramsey nënshkruan për Rangers

Rangers e ka transferuar Aaron Ramseyn në formë huazimi nga Juventusi deri në fund të sezonit.

Reklama

12 muaj

Të gjitha transferimet në Serie A në afatin kalimtar dimëror – spikatin disa blerje të mëdha

Serie A ka mbyllur afatin kalimtar dimëror, ku nuk kanë munguar goditjet e mëdha.

Reklama

Në një përmbledhje të të gjitha atyre që  ndodhën, shihet se klubet e Serie A kanë qenë aktive në këtë afat.

Duket se Juventusi ka bërë goditjet më të mëdha, ndërsa nuk kanë qëndruar duarkryq as klube si Inter, Atalanta, Lazio e Roma.

Lajmi i plotë…

12 muaj

Jean-Philippe Mateta ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me Crystal Palace, duke e kthyer huazimin në marrëveshje afatgjate. Mainzi do të përfitojë 11 milionë euro.

Reklama

12 muaj

Newcastle nuk arriti ta transferojë Wijnaldumin

Newcastle United tentoi dhe dështoi në një tjetër përpjeke për transferimin e Georginio Wijnaldum nga Paris Saint-Germaini gjatë ditës së sotme (e hënë).

Reklama

12 muaj

Dembele do të mbetet te Barca deri në fund të sezonit?

Duket se Ousmane Dembele nuk do të largohet nga Barcelona në këtë afat kalimtar, ashtu që do të luajë për Balugranët deri në mbyllje të sezonit.

Reklama

12 muaj

Situata me arrestimin e Mason Greenwood është një prej arsyeve kryesore pse Manchester Unitedi dëshiron ta mbajë Jesse Lingardin.

Reklama

12 muaj

Fulhami është duke planifikuar ofertë të vonshme për lojtarin e Liverpoolit, Neco WËilliams, ndërkohë që Redsat po shpresojnë në transferimin e Fabio Carvalhos.

Reklama

12 muaj

Siriki Dembele nënshkruan për Bournemouth

Bournemouth e ka transferuara Siriki Dembele nga Peterborough United për një shumë të panjohur.

Reklama

12 muaj

Aubameyang është duke i kryer testet te Barca

Pierre-Emerick Aubameyang aktualisht është duke iu nënshtruar ekzaminimeve mjekësore te Barcelona.

Reklama

12 muaj

Arsenali e ka kompletuar transferimin e qendërmbrojtësit Auston Trusty nga Colorado Rapids. Ai do të mbetet në huazim te klubi i MLS-së deri në fund të sezonit.

Reklama

12 muaj

Arritja e Ramseyt në Ibrox për kompletimin e transferimit te Rangers

Reklama

12 muaj

Saga drejt fundit, Alli do të konfirmohet si lojtar i Evertonit

Saga e Dele Allit është pranë përfundimit. Evertoni është pranë nënshkrimit të kontratës dhe dokumentacionit dhe ka shmangur konkurrencën e klubeve tjera.

Reklama

Alli së shpejti do të konfirmohet si lojtar i ri i Evertonit.

12 muaj

Pandev i bashkohet Parmas në një transferim definitiv

Veterani Goran Pandev i është bashkuar ekipit nga Serie B, Parma, me një kontratë gjashtëmujore nga Genoa – njofton Sky Sports.

Reklama

12 muaj

Aubameyang do të nënshkruajë kontratë afatgjate me Barcën

Pierre-Emerick Aubameyang pritet t’i bashkohet Barcelonës me marrëveshje afatgjate dhe jo në firmë huazimi.

Reklama

Sulmuesi i Arsenalit është pajtuar të heqë dorë nga një pjesë e madhe e pagës së tij, në mënyrë që të nënshkruajë për Blaugranët.

12 muaj

Dembele nuk kalon te Tottenhami

Ousmane Dembele dhe Tottenham, nuk do të arrijnë të nënshkruajnë kontratë, një lajm i konfirmuar nga të dyja palët.

Reklama

12 muaj

Zyrtare: Kemal Ademi kalon te Paderborn

Kemal Ademi është huazuar te skuadra e Paderbornit, ka raportuar klubi gjerman, që garon në Bundesliga 2.

Reklama

Te skuadra gjermane është huazuar nga ajo elitare e Rusisë, Khimki.

Ademi është zhvilluar si lojtar te St. Galleni, ndërsa në vitin 2015 iu bashkua ekipit të dytë të Hoffenhemit.

Karrierë ka bërë edhe te Xamaxi, ndërsa ka luajture dhe për Baselin, Fenerbahçen dhe Karagumrukun.

12 muaj

Joan Laporta jep detajet e fundit për situatën e transferimeve të Barcelonës

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, shpreson se klubi mund të nënshkruajë me Pierre Emerick Aubameyang dhe të heqë qafe Ousmane Dembelen përpara afatit të transferimit.

Reklama

Aubameyang: “Le të shohim para mesnate nëse mund të marrim ndonjë lajm të mirë”.

“Ndoshta ka pak shpresë se mund të ketë një marrëveshje huazimi. Nuk do të ishte me një opsion për të shkuar më tej se kaq në këtë fazë”.

Dembele: “Janë propozuar zgjidhje të ndryshme dhe kjo e fundit varet nga lojtari që ta pranojë, në mënyrë që ai të shkojë në një klub anglez”.

12 muaj

Newcastle i konkurron Evertonit për Dele Alli

Pas dështimit për ta transferuar Jesse Lingardin nga Manchester Unitedi, Newcastle United është duke u përpjekur që ta huazojë Dele Allin.

Reklama

Tottenhami është në bisedime të avancuara me Evertonin dhe është raportuar për arritje të marrëveshjes, por Newcastle dëshiron ‘ta rrëmbejë’ Dele Allin.

12 muaj

Drejtori i Barcës është parë me ndërmjetësin e Aubameyang

Drejtori i Barcelonës, Mateu Alemany, është xhiruar me njërin nga ndërmjetësit në transferimin potencial të Pierre-Emerick Aubameyang.

Reklama

Janë duke u shqyrtuar të gjitha opsionet për huazimin e sulmuesit të Arsenalit.

12 muaj

Muhamed Dubova kompleton transferimin në Sllovaki te Dubnica

Talenti gjilanas Muhamed Dubova, do ta vazhdojë karrierën në Sllovaki te klubi Dubnica Nad Vahom.

Reklama

Dubova i rritur te Gjilani, ku edhe kishte debutuar me këtë klub, ka vendosur për një aventurë të re.

12 muaj

Bundesliga e qetë me blerje në janar – të gjitha afrimet dhe largimet e afatit kalimtar dimëror

Bundesliga e ka mbyllur afatin kalimtar dimëror, pa goditje të bujshme, ku si zakonisht, klubet gjermane u treguan të përmbajtura.

Reklama

Afati kalimtar dimëror ka përfunduar në ora 18:00 në Bundesliga.

Kliko për të parë të gjitha transferimet që ndodhën në këtë afat kalimtar në Bundesliga.

12 muaj

Van de Beek huazohet te Evertoni

Donny van de Beek i është bashkuar Evertonit në formë huazimi nga Manchester Unitedi deri në fund të sezonit aktual.

Reklama

12 muaj

Mbyllet afati kalimtar në Itali

Ka përfunduar afati kalimtar i janarit në Itali. Telegrafi do t’ju mbajë të informuar për transferimet eventuale në minutat e fundit.

Reklama

12 muaj

Chelsea bën përpjekjet e fundit për Dembele

Chelsea ka bërë një kërkesë tjetër për transferimin e anësorit të Barcelonës, Ousmane Dembele, mirëpo duket e vështirë që marrëveshja të finalizohet në këtë fazë.

Reklama

Blutë ringjallën interesin për francezin pasi dëgjuan se transferimi potencial te Paris Saint-Germaini ka ngecur.

Burime të Sky Sports News bëjnë të ditur se arritja e marrëveshjes para mbylljes së afatit kalimtar nuk është e pamundur, mirëpo është shumë vështirë për shkak të mungesës së kohës së mjaftueshme.

(Foto: Instagram/o.dembele7)

12 muaj

Zyrtare: Mallorca prezanton Vedat Muriqin

RCD Mallorca ka prezantuar sulmuesin shqiptar Vedat Muriqin, i cili kalon si huazim nga Lazio.

Reklama

Muriqi kishte arritur dje në Mallorca, ku sot gjatë ditës kreu testet mjekësore.

Lojtari ka kaluar te Mallorca deri në fund të sezonit.

Lexo lajmin e plotë…

12 muaj

Tolisso në planet e Realit për afatin veror

Real Madridi planifikon ta transferojë Corentin Tolisson si lojtar të lirë, pas skadimit të kontratës me Bayern Munichun në fund të sezonit.

Reklama

12 muaj

LA Galaxy kërkon Douglas Costan

Los Angeles Galaxy janë duke u përpjekur ta transferojnë Douglas Costan.

Reklama

Bisedimet kanë përparuar me brazilianin, i cili po largohet nga Gremio për ta vazhduar karrierën në MLS.

12 muaj

Unitedi i thotë Lingardit se nuk mund të largohet

Manchester Unitedi e ka njoftuar Jesse Lingardin se nuk do ta lejojë largimin e tij gjatë këtij afati kalimtar.

Reklama

Përkundër interesimeve dhe përpjekjeve të mëdha nga Newcastle Unitedh dhe West Ham United në ditën e fundit, 29-vjeçari do t’i respektojë gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij në Old Trafford.

12 muaj

Ramsey i kalon testet mjekësore te Rangers

Aaron Ramsey i ka kaluar ekzaminimet mjekësore te Rangers. Së shpejti pritet të bëhet njoftimi zyrtar për huazimin nga Juventusi.

Reklama

12 muaj

Matt Targett huazohet te Newcastle

Newcastle United e ka transferuar Matt Targett nga Aston Villa në formë huazimi në pjesën e mbetur të sezonit.

Reklama

12 muaj

Laporta nuk ka hequr dorë nga Aubameyang

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, ka thënë se akoma ka shpresë për huazimin e Pierre-Emerick Aubameyang nga Arsenali.

Reklama

“Do të dëshironim që ta inkorporonim Aubameyangun. Është shumë e komplikuar, mirëpo akoma ka shpresë”, citon Mundo Deportivo fjalët e Laporta.

12 muaj

A mund të largohet Xherdan Shaqiri nga Lyon?

Xherdan Shaqiri ishte në lisë që të largohet nga Lyoni pas gjashtë muajsh dhe duket se situata nuk ka ndryshuar edhe pse ka pasur lëvizje të shumta te klubi francez.

Reklama

Në fundjavë, rivali i tij në mesfushë , Houssem Aouar pësoi një lëndim në kofshë e tij gjatë një stërvitjeve dhe do të mbetet jashtë për javë të tëra.

Largimi i Bruno Guimaraes te Neecastle United është tashmë zyrtar dhe dukej që skuadra franceze nuk dëshiron më të humb lojtarë.

Lexo lajmin e plotë… 

12 muaj

Lo Celso do të luajë të Villarreali

Villarreali e ka transferuar Giovani Lo Celson nga Tottenham Hotspur në formë huazimi deri në fund të sezonit.

Reklama

12 muaj

Zyrtare: Riza Durmishi kalon te Sparta Rotterdam

Mbrojtësi i Lazios, Riza Durmishi i është bashkuar zyrtarisht skuadrës së Eredivisie, Sparta Roterdam.

Reklama

Ai është huazuar te skuadra elitare e Holandës, ku shpreson të luajë rregullisht te skuadra e Spartës.

Durmishi me skuadrën e Lazios ka kontratë deri në qershor të vitit të ardhshëm.

Ish-reprezentuesi i Danimarkës ka qenë i huazuar edhe te Nice dhe Salernitana, ndërsa më herët karrierë ka bërë te Real Betisi dhe Brondby.

12 muaj

Real Madrid mendon për Tolisson

Real Madrid po planifikon një ofertë për Correntin Tolisso, shkruan AS .

Reklama

Mesfushori mund të largohet falas nga Bayer Munich në fund të sezonit, por klubi gjerman shpreson ta mbajë atë dhe ka hapur bisedimet për një zgjatje të kontratës.

Por Madridi po konsideron të bëjë një ofertë pasi ata kërkojnë të nënshkruajnë me lojtarin për të qenë një opsion për Luka Modric dhe Toni Kroos.

12 muaj

Lorent Tolaj nga Brighton bashkohet me Cambridge

Sulmuesi i Brighton, Lorent Tolaj , do ta kalojë pjesën e mbetur të sezonit në formë huazimi te Cambridge United.

Reklama

Trajneri i U23, Andrew Crofts tha: “Lorent ka qenë në formë mbresëlënëse në Premier League 2 këtë sezon, pas një periudhe të vështirë me lëndim sezonin e kaluar”.

“Tani është një kohë e mirë që ai të përjetojë mjedisin e ekipit të parë të meshkujve, si dhe të konkurrojë në një nivel vërtet të mirë në League One”

Tolaj iu bashkua Brighton në qershor 2018 nga skuadra zvicerane FC Sion dhe ka përfaqësuar Zvicrën deri në nivelin U19.

12 muaj

Zyrtare: Valon Behrami kalon te Brescia

Futbollisti veteran, Valon Behrami, do ta vazhdojë karrierën në Serie B te skuadra e Brescias.

Reklama

Mesfushori shqiptar në dy sezonet e fundit ka veshur fanellën e Genoas.

Lexo lajmin e plotë…

12 muaj

Zyrtare: Bryan Gil i bashkohet Valencias si huazim

Bryan Gil i është bashkuar Valencias në formë huazimi nga Tottenham deri në fund të sezonit.

Reklama

Anësori i ri iu bashkua me Spurs verën e kaluar nga Sevilla dhe ka bërë 20 paraqitje në të gjitha garat.

Njoftimi i Valencias për lojtarin ishte thjeshtë magjik…

12 muaj

Zyrtare: Denis Zakaria kalon te Juventusi

Denis Zakaria është tashmë zyrtarisht një lojtar i Juventusit.

Reklama

Nga sot ai do të veshë fanellën e Juventusit, duke i dhënë lamtumirën Bundesligës pas 125 paraqitjeve, të gjitha me Borussia Mönchengladbach.

Lexo lajmin e plotë…

12 muaj

Situata e Aubameyang, Arsenali ‘mesazh’ lojtarit

Situata aktuale e Pierre Emerick-Aubameyang, duket paksa komplekse.

Reklama

Arsenali i ka bërë të qartë Pierre Emerick-Aubameyang pak minuta më parë se ata nuk kanë ndërmend të bashkëpunojnë ose të paguajnë një pjesë të pagës së tij për Barçën.

Varet nga Barça dhe Aubameyang që të gjejnë një zgjidhje ose gjithçka do të shkatërrohet si marrëveshje. Në anën tjetër Dembele nuk do të shkojë në Arsenal.

12 muaj

E kryer, Dele Alli kalon te Everton

Everton dhe Tottenham janë duke i nënshkruar dokumentet për Dele Alli. Këtë gjë e ka konfirmuar gazetari, Fabrizio Romano.

Reklama

Transferim falas, por nëse lojtari luan 20 ndeshje, atëherë duhet të paguhen 12 milionë euro.

Transferimi mund të arrijë 35 deri në 40 milionë euro nëse Dele Alli kthehet në lojtar të rëndësishëm te Evertoni.

12 muaj

Castillejo refuzon kalimin te Sampdoria

Samu Castillejo nuk do t’i bashkohet Sampdorias në formë huazimi nga Milani, pasi e ka refuzuar këtë transferim.

Reklama

12 muaj

Mbyllet afati kalimtar në Gjermani

Është mbyllur afati kalimtar në Gjermani. Telegrafi do t’ju mbajë të informuar për zyrtarizimet eventuale që kanë ndodhur në minutat e fundit.

Reklama

12 muaj

Tagliafico nuk do të kalojë te Barcelona

Nicolas Tagliafico me shumë gjasë nuk do të kalojë te Barcelona.

Reklama

Sipas gazetarit Mike Verweij, nuk ka marrëveshje me Ajaxin, që deshën ta shesin te Barcelona, e cili e donte vetëm në huazim.

12 muaj

Arminia Biefeld nënshkruan me lojtarin nga MLS

Arminia Biefeld e ka konfirmuar blerjen e George Bello nga Atlanta United.

Reklama

Marrëveshja tashmë është kryer.

12 muaj

Pandev nga Genoa te Parma?

Sulmuesi veteran maqedonas Goran Pandev prite të kalojë nga Genoa te skuadra e Serie B, Parma, shkruan Gianluca Di Marzio.

12 muaj

Albin Thaqi kalon te Fortuna Koln

Mbrojtësi Albin Thaqi është larguar nga Borussia Dortmundi II të hënën.

Reklama

Ai ka firmosur me skuadrën Fortuna Koln, që bën gara në nivelin e katërt gjerman.

Thaqi është zhvilluar si lojtar te Borussia Dortmundi e Schalke 04.

Ai i ka dy paraqitje për U16 të Gjermanisë.

12 muaj

Roman Burki drejt Lorient

Roman Burki pritet ta kompletojë transferimin e tij nga Bolrussia Dortmund te Lorient.

Reklama

12 muaj

Ginther dhe Thuram qëndrojnë te Borussia M’Gladbach

Transferimi i Denis Zakaria te Juve, do të mbetet marrëveshja e vetme e Gladbach në ditën e fundit të afatit kalimtar.

Reklama

BILD shkruan se Marcus Thuram (24) dhe Matthias Ginter (28, kontrata i skadon në fund të sezonit) do të qëndrojnë te Borussia.

Ginter kishte pasur oferta nga Neëcastle dhe Bayern Munich, ndërsa Thuram pëlqehej nga Interi.

Ginter dëshiron të largohet në verë, ndërsa për Thuram milanezët e kishin tërhequr ofertën e tyre.

12 muaj

Juventusi konfirmon kalimin e Kulusevski dhe Bentacur te Tottenham

Juventusi ka konfirmuar se Dejan Kulusevski dhe Rodrigo Bentancur janë larguar në drejtim të Tottenhamit.

Reklama

Zonja e Vjertër , ka njoftuar fillimisht se Rodrigo Bentancur është larguar nga klubi pas afër pesë vitesh, ku do ta vazhdojë karrierën në Tottenham.

Bentancur do të kalojë për 19 milionë euro tek klubi anglez, ndërsa 6 milionë euro do të jenë bonuse.

Po ashtu klubi ka njoftuar se në të njëjtin klub ka kaluar edhe Dejan Kulusevski.

Tottenham Hotspur e ka marr lojtarin në huazim deri më 30 qershor 2023, që do të kushtojë 10 milionë euro

Shuma e rënë dakord për shitjen përfundimtare është 35 milionë euro, e pagueshme në pesë vjet.

12 muaj

Dele Alli mund t’i kushtojë Evertonit deri në 54 milionë euro

Sky Sports News bën të ditur se çmimi i transferimit të Dele Allit nga Tottenhami te Evertoni mund të arrijë shumën prej 45 milionë funtesh (54 milionë euro).

Reklama

Transferimi do të strukturohet duke u mbështetur në shtesat e bazuara në performancë.

12 muaj

Arritja e Dan Burn për testet mjekësore te Newcastle

Reklama

12 muaj

Paul Wanner e ka nënshkruar kontratën e parë profesionale te Bayern Munichu

Reklama

12 muaj

Mungon vetëm zyrtarizimi Ramsey te Rangers

Aaron Ramsey është pranë zyrtarizimit për t’iu bashkëngjitur ekipit të Rangers, në formë huazimi nga Juventusi. Ai ndodhet në Glasgou për ta kompletuar marrëveshjen.

Reklama

12 muaj

Gladbachu konfirmon transferim e Zakarias te Juve

Borussia Monchengladbachu e ka konfirmuar kompletimin e transferimit të Denis Zakaria te Juventusi.

Reklama

12 muaj

Sampdoria në bisedime të avancuara për Castillejo

Sipas raportimeve nga mediat italiane, Sampdoria është në bisedime të avancuara me Milanin për huazimin e Samu Castillejo, duke qenë se Sassuolo po heziton ta lejojë kthimin e Gregoire Defrel në Marassi.

Reklama

Castillejo nuk është në planet e Stefano Piolit, ndërsa gjatë këtij afati kalimtar është lidhur fuqishëm me një kthim edhe në La Liga.

12 muaj

Talenti i Chelseat nënshkruan për Marseille

Talenti 16 vjeçar i Chelseat, Emran Sogl, ka nënshkruar për klubin francez Marseille.

Reklama

(Foto: Twitter)

12 muaj

City pritet ta rikthejë Rogersin dhe ta dërgojë sërish në huazim

Manchester City planifikon ta rikthejë anësorin Morgan Rogers nga huazimi te Bournemouthi, për ta dërguar në huazim diku tjetër.

Reklama

Shumë klube nga Championship janë të interesuar për transferimin e 19-vjeçarit, i cili po ashtu kërkohet edhe nga klubet e Ligës Skoceze, Aberdeen e Hibs.

12 muaj

Nat Phillips i bashkohet Bournemouthit

Qendërmbrojtësi i Liverpoolit, Nat Phillips, i është bashkuar ekipit të Bournemouthit.

Reklama

12 muaj

Zhvillime pozitive lidhur me kalimin e Delle Alli te Evertoni

Gjërat po zhvillohen shpejtë në situatën e Delle Alli për kalimin nga Tottenhami te Evertoni.

Reklama

Tashmë është caktuar edhe termini për ekzaminimet mjekësore, me një kontratë prej dy vjet e gjysmë që akoma nuk është miratuar zyrtarisht nga palët, por burimet e Sky Sports News thonë se zhvillimet janë pozitive.

12 muaj

West Ham pas Kurzawas

Mbrojtësi i Paris Saint-Germain, Layvin Kurzawa është shfaqur si objektiv i West Hamit, shkruan FootMercato .

Reklama

Thuhet se Hammers janë të prirur për të gjetur një alternativë të besueshme për mbrojtësin e majtë, Aaron Cresswell.

12 muaj

Aubameyang pritet të rikthehet në Londër

Pas dështimit të bisedimet ndërmjet Barcelonës dhe Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang pritet të kthehet në Londër pas “udhëtimit familjar” në Barcelonës, pos nëse ndodhë ndonjë ndryshim i dukshëm.

Reklama

12 muaj

Dështon huazimi i Aubameyang te Barca?

Kanë dështuar bisedimet ndërmjet Barcelonës dhe Arsenalit për huazimin e Pierre-Emerick Aubameyang, si pasojë e çmimit të pagës – njofton The Athletic.

Reklama

12 muaj

Zyrtare: Goditje e dyfishtë e Lyon, Faivre dhe Ndombele blerjet e reja të klubit francez

Lyon nuk ka qëndruar duarkryq në këtë afat kalimtar, ku humbi njërin prej lojtarëve kryesor, Bruno Guimaraes.

Reklama

Fillimisht është prezantuar mesfushori francez Romain Faivre, që ka nënshkruar për 4 vjet e gjysmë, pra deri më 30 qershor 2026.

Shuma e transferimit është 15 milionë euro, por mund të rritet edhe për 2 milionë euro bonuse.

Po ashtu është afruar edhe mesfushori tjetër francez nga Tottenham, Tanguy Ndombele, deri më 30 qershor 2022, si huazim për 1.42 milion euro, por klubi mund ta blejë në fund.

Ndombele ka veshur tashmë ngjyrat e Olympique Lyon për 2 sezone, midis 2017 dhe 2019, duke luajtur 96 ndeshje në të gjitha garat.

12 muaj

Espanyoli i përgjigjet Arsenalit për De Tomas

Arsenali ka pyetur në lidhje me disponueshmërinë e Raul de Tomas në ditën e fundit të afatit kalimtar të janarit, por është informuar nga Espanyol se sulmuesi spanjoll nuk është në listën e shitjeve.

Reklama

12 muaj

Sheffieldi konfirmon huazimin e Charlie Goode

Sheffield United ka konfirmuar transferimin e mbrojtësit Charlie Goode në formë huazimi nga Brentfordi deri në fund të sezonit.

Reklama

12 muaj

Situata e Dele Alli

Evertoni dhe Tottenham Hotspur janë në bisedime për një transferim afatgjatë të Dele Alli.

Reklama

Në bisedime janë përfshirë Daniel Levy dhe Fabio Paratici, mirëpo Evertoni nuk mund të huazojë lojtar tjetër kur t’i sigurojë shërbimet e Donny van der Beek nga Manchester United.

Vetëm dy huazime nga liga vendore janë të disponueshme në bazë të rregullave, ndërsa tashmë e kanë huazuar më herët gjatë muajit Anwar El Ghazin nga Aston Villa si pjesë e marrëveshjes për Lucas Digne.

12 muaj

Mikael Filipe i bashkohet Salernitanas

Sulmuesi brazilian, Mikael Filipe, është huazuar te Salernitana me opsionin për blerje.

Reklama

12 muaj

Pulgar do të huazohet te Galata, Gagliardini refuzon Fenerin

Futbollisti i Fiorentinas, Erik Pulgar, do të huazohet te Galatasaray.

Reklama

Ndërkaq, mesfushori i Interit, Roberto Gagliardini, nuk do ta ndjekë drejt Turqisë, pasi Nerazzurrët e kanë refuzuar ofertën e Fenerbahces.

12 muaj

Ribery mund të pensionohet nga futbolli

Njoftimet të shumta në Itali bëjnë të ditur se Franck Ribery mund ta shfuqizojë kontratën me Salernitanan dhe të pensionohet nga futbolli.

Reklama

12 muaj

Zyrtare: Ferderico Gatti lojtar i ri i Juventusi

Federico Gatti është mbrojtësi i ri i Juventusit duke nënshkruar kontatë deri në vitin 2026.

Reklama

Ai sezonin 2021/22 do ta mbyllë në formë huazimi pikërisht në radhët e klubit te Frosinones nga ky kaloi te Juve.

12 muaj

Diawara refuzon kalimin te Venezia

Sipas Sky Sport Italia, Amadou Diawara nuk do t’i bashkohet Venezias, ashtu që pritet qëndrimi i tij te Roma deri në fund të sezonit.

Reklama

12 muaj

E kryer, Ramsey kalon te Rangers

Aaron Ramsey kalon nga Juventusi te Rangers, ku lojtari do të nënshkruajë pas disa orësh.

Reklama

Uellsiani kalon si huazim me të drejt blerje, shkruan gazetari Aaron Ramsey.

12 muaj

Everton refuzohet për dy yjet e Napolit 

Sipas Il Mattino , Everton pyeti Napolin për Victor Osimhen dhe Kalidou Koulibably gjatë afatit kalimtar të dimrit.

Reklama

Ata u refuzuan në të dyja rastet, me Everton që detyrohet të kërkojë përforcime diku tjetër.

12 muaj

Everton dhe Crystal Palace i bashkohen garës për Dele Allin

Everton dhe Crystal Palace i janë bashkuar garës për yllin e Tottenham, Dele Alli, shkruan talkSPORT.

Reklama

Reprezentuesi anglez pritet të lëviz përpara mbylljes së afatit të dimrit dhe mund të qëndrojë në Londër në “Selhurst Park” ose t’i bashkohet Frank Lampard në “Goodison Park”.

12 muaj

West Ham refuzohet nga Benfica për Nunez  

Pavarësisht se West Ham kishte bërë një ofertë për Darwin Nunez, Sky Sports shkruan se ajo është refuzuar nga Benfica.

Reklama

Një marrëveshje për uruguaian tani konsiderohet të jetë e pamundur, me David Moyes që ka mbetur i frustruar me klubin që kjo nuk është arritur.

12 muaj

Në sekondë, minutë, orë, ditë, javë, muaj dhe vit – shuma që do ta fitojë Mbappe te Reali

Kylian Mbappe raportohet se tashmë ka arritur marrëveshje me Real Madridin dhe do t’u bashkohet si lojtar i lirë.

Reklama

Sulmuesi francez ka kohë që ka refuzuar rinovimin e kontratës me Paris Saint-Germain dhe në qershor do të largohet nga parku i Princave, atëherë edhe kur i përfundon marrëveshja.

Lajmi i plotë…

12 muaj

Zyrtare: Julian Alvarez lojtari më i ri i Cityt

Manchester City ka njoftuar zyrtarisht se ka nënshkruar me Julian Alvarez.

Reklama

Talenti i madh argjentinas ka arritur marrëveshje me Cityn ku do të jetë aty për pesë vite e gjysmë.

Vetëm disa çaste më parë, City e ka prezantuar yllin e ri argjentinas në faqen e tyre zyrtare.

Lajmi i plotë

12 muaj

Zyrtare: Tino Anjorin huazohet te Huddersfield

Huddersfield Town ka njoftuar se e ka transferuar Tino Anjorin nga Chelsea në formë huazimi deri në fund të këtij sezoni.

Reklama

12 muaj

Zyrtare: Hertha përforcohet në sulm me francezin Nsona

Hertha Berlin ka bërë një transferim në repartin ofensivë.

Reklama

Sulmuesi i talentuar francez, Kelian Nsona është bashkuar me skuadrën e njohur gjermane.

Hertha ka paguar 500 mijë euro për transferimin e Nsonas në Bundesliga nga skuadra franceze Caen.

12 muaj

Chelsea projekton transferimin e Carrascos

Chelsea është në diskutime me Atletico Madridin për një lëvizje verore për Yannick Carrascon, raporton FootMercato.

Reklama

12 muaj

Zyrtare: Arrey-Mbi prezantohet te Kolni

Skuadra gjermane Koln ka fituar garën për mbrojtësin Bright Akwo Arrey-Mbi.

Reklama

18-vjeçari i është bashkuar Kolnit si huazim për një vit e gjysmë nga gjiganti gjerman Bayern Munich.

Ai shihet si një nga talentet më të mëdhenj në futbollin gjerman, derisa ka zgjedhur fanellën me numrin pesë te Koln.

12 muaj

Rangnick e lejon Lingardin të largohet nga United

Ralf Rangnick i dha Jesse Lingard lejen e tij për t’u larguar nga Manchester United në takimin e tyre këtë mëngjes. Tani i takon bordit nëse do ta lënë të shkojë, raporton David Ornstein.

Reklama

12 muaj

Zyrtare: Frank Lampard prezantohet te Evertoni

Frank Lampard është rikthyer për të drejtuar në Ligën Premier pas largimit nga Chelsea.

Reklama

Ish-mesfushori legjendar anglez ka marrë drejtimin e skuadrës së Evertonit.

Lampard ka nënshkruar kontratë për dy vite e gjysmë me skuadrën nga Goodison Park.

Lajmi i plotë

12 muaj

Feyenoordi futet në garë për mesfushorin Kastriot Imeri

Kastriot Imeri mund të ndërrojë skuadër në ditën e fundit të afatit kalimtar dimëror.

Reklama

Mesfushori shqiptar ka shpërthyer në edicionin e fundit me fanellën e Servettes në Superligën zvicerane.

Imeri ka zgjuar interesimin e disa skuadrave të njohura, ndër to edhe Nice në Ligue 1 dhe Genoa në Serie A.

Por së fundmi garës për të i është futur edhe gjiganti holandez Feyenoord Roterdam.

Lajmi i plotë

12 muaj

Bryan Gil arrin në Valencia

Sulmuesi spanjoll Bryan Gil ka arritur në zbarkuar në Spanjë pas fluturimit nga Londra.

Reklama

Pas dështimit te Spurs në Ligën Premier, Gil është huazuar te Valencia për gjashtë muaj.

12 muaj

Ndombele po kthehet te Lyoni

Tanguy Ndombele do të rikthehet te Lyoni, por vetëm si huazim.

Reklama

Mesfushori francez u kërkua nga PSG, Valencia e Roma, por Lyoni ka fituar garën për shërbimet e tij.

Spurs janë pajtuar që ta huazojnë Ndombelen në Lyon, me klubin francez që nuk ka të drejtë blerje në fund të sezonit.

12 muaj

Roman Burki mes Galatasaray dhe Lorient

Portieri zviceran roman Burki do të largohet sot nga Borussia Dortmund.

Reklama

Zvicerani e ka humbur vendin e titullarit dhe largimi i tij është i sigurt nga gjiganti gjerman.

E ardhmja e tij është mes Turqisë dhe Francës ku skuadrat si Galatasaray dhe Lorient janë në garë për të.

12 muaj

Arrihet marrëveshja mes palëve, Mbappe pajtohet me kushtet e Realit – pagë prej një milionë eurove në muaj për francezin

Kylian Mbappe është i destinuar të transferohet te gjiganti spanjoll Real Madrid.

Reklama

Gjiganti spanjoll ka arritur marrëveshje personale me sulmuesin francez për t’iu bashkuar atyre në verë si transferim i lirë.

Mbappe është futur në vitin e fundit të kontratës me PSG dhe nuk ka pranuar rinovimin pasi ëndrra e tij e madhe është të luaj për Los Blancos.

Gazeta e madhe gjermane Sport Bild ka lajmëruar ekskluzivisht se Mbappe dhe Reali janë pajtuar për një kontratë pesë vjeçare.

Lajmi i plotë

12 muaj

Ramsey ka pranuar tri oferta huazimi

Aaron Ramsey ka tre oferta huazimi: – Rangers – Një klub ende i paidentifikuar në Ligën Premier – Një klub evropian i paidentifikuar. Ai do të bëjë zgjedhjen e tij dhe më pas do të udhëtojë për të përfunduar punën e dokumenteve përpara se të mbyllet afati kalimtar, raporton David Ornstein.

Reklama

12 muaj

Aubameyang arrin në Barcelonë, në pritje të zyrtarizimit

Pierre-Emerick Aubameyang pritet të jetë transferimi i radhës i Barcelonës.

Reklama

Sulmuesi gabonez tanimë ka arritur në Barcelonë përpara një huazimi te gjiganti katualunas.

Lajmi i plotë…

12 muaj

Bournemouth po e huazon Nat Phillips

Bournemouth ka rënë dakord për një marrëveshje me Liverpoolin për të marrë Nat Phillips në huazim për pjesën tjetër të sezonit, raporton SkySports.

Reklama

12 muaj

Dele Alli drejt largimit nga Spurs

Crystal Palace dhe Everton synojnë huazimin e Dele Alli gjatë ditës së sotme.

Reklama

Mesfushori anglez nuk është në planet e trajnerit Antonio Conte i cili i ka dhënë leje të largohet nga klubi.

12 muaj

Real Madridi arrin marrëveshje me Mbappen

Sipas BILD, Real Madrid dhe Kylian Mbappe kanë arritur marrëveshje, ai do t’i bashkohet Los Blancos në verë si lojtar i lirë dhe do të ketë rrogë vjetore 50 milionë euro.

Reklama

Me këtë rast transferimi i Erling Haaland del në plan të dytë.

12 muaj

Aubameyang në Barcelonë

Pierre Emerick-Aubameyang tashmë është në Barcelonë, kështu konfirmon gazetari spanjoll Gerard Romero. Ai pritet ti bashkohet klubit spanjoll në formë të huazimit nga Arsenali.

Reklama

12 muaj

Zyrtare: Burnley transferon Weghorst

Burnley ka nënshkruar me sulmuesin Wout Weghorst nga VfL Wolfsburg për rreth 15 milionë euro + bonuse. Kontratë tre vjeçare e gjysmë.

Reklama

12 muaj

Tottenham dhe Newcastle gati të paguajnë klauzolën e Carrascos

Tottenham Hotspur dhe NEwcastle United janë vënë pas anësorit belg Yannick Ferreira-Carrasco.

Reklama

Anëtari i Atletico Madrid pëlqehet shumë në Angli me dy skuadrat që janë gati ta paguajnë klauzolën e lojtarit për ta transferuar në Ligën Premier.

Carrasco ka një klauzolë largimi prej 60 milionë eurove dhe drejtuesit e dy klubeve angleze po diskutojnë me agjentin e tij Pini Zahavi.

12 muaj

Napoli po tenton transferimin e Januzajt, shqiptari shihet si zëvendësues i kapitenit Insigne

Adnan Januzaj pritet të largohet nga Real Sociedadi, por jo në afatin kalimtar dimërorë.

Reklama

Sulmuesi shqiptar nuk ka pranuar rinovimin e kontratës me klubin bask, kontratë e cila skadon në verën e këtij viti.

Gjiganti italian Napoli po monitoron situatën e istogasit dhe është gati ta transferojë atë në Diego Armando Maradona Stadium.

Corriere dello Sport ka raportuar se kontaktet e para mes klubit italian dhe agjentëve të lojtarit tanimë janë.

Lajmi i plotë

12 muaj

Burnley po shihet si skuadra favorite për të nënshkruar me Origin

Divock Origi do të largohet gjatë ditës së sotme nga Liverpooli.

Reklama

E ardhmja e sulmuesit belg duket se do të jetë përsëri në Angli, pasi Burnley tani po shihet si skuadra favorite për të nënshkruar me të.

Fiorentina, Atalanta dhe Galatasaray janë gjithashtu në garë për belgun.

The Reds nuk do ta lejojnë huazimin e lojtarit, pasi duan një ofertë për shitjen e përhershme.

12 muaj

Zyrtare: Jonas Wind transferohet te Wolfsburg

Wolfsburgu ka kompletuar transferimin e sulmuesit danez Jonas Wind.

Reklama

22-vjeçari i është bashkuar ‘Ujqërve’ nga skuadra daneze Copenhagen pas një sezoni shumë të mirë.

Megjithatë dy skuadrat nuk kanë bërë të ditur detajet financiare të këtij transferimi.

12 muaj

Ditë e ngjeshur sot te Liverpooli, priten afrime dhe largime të mëdha

Jemi futur në ditën e fundit të afatit kalimtar të janarit, ditë që te Liverpooli pritet të jetë shumë e ngjeshur.

Reklama

Skuadra e madhe angleze është shumë aktive ditën e fundit, pasi përveç që pritet të ketë afrime në skuadër do të ketë edhe largime.

Talenti i madh anglezo-portugez, Fabio Carvalho pritet të jetë transferimi i parë i The Reds në këtë ditë.

Lajmi i plotë

12 muaj

Van de Beek po i kompleton testet mjekësore te Evertoni

Donny van de Beek aktualisht po i nënshtrohet testeve mjekësore përpara se të nënshkruajë kalimin e tij huazues në Everton nga Manchester United, raporton Sky Sports.

Reklama

12 muaj

Dembele nuk i bashkohet PSG-së në këtë afat

Ousmane Dembele nuk do t’i bashkohet Paris Saint-Germainit sot, raporton Le Parisien.

Reklama

12 muaj

Lampard i ka kërkuar Fergusonit të qëndrojë te Evertoni

Frank Lampard i ka kërkuar Duncan Fergusonit të qëndrojë në klub si pjesë e stafit të tij të Evertonit, raporton gazetari Paul Joyce.

Reklama

12 muaj

Ibrahimovic dëshiron ta vazhdojë kontratën edhe për një vit

Zlatan Ibrahimovic dëshiron të vazhdojë kontratën e tij me Milanin edhe për një vit shtesë. Kontrata e tij aktuale skadon në qershor, raporton Gazzetta dello Sport.

Reklama

12 muaj

Carles Perez drejt rikthimit në La Liga

Sulmuesi anësorë i Romës, Carles Perez po rikthehet në kampionatin spanjoll La Liga.

Reklama

Duke parë hapësirat e vogla nga Jose Mourinho, Perez ka vendosur të rikthehet në vendlindje.

Valencia, Cadiz dhe Mallorca janë duke tentuar huazimin e lojtarit.

12 muaj

Zakaria arrin në J Medical për testet mjekësore

Denis zakaria tanimë ka arritur në klinikën J Medical për testet mjekësore.

Reklama

Sapo t’i kryejë testet mjekësore, mesfushori zviceran pritet të zyrtarizohet nga Juventusi.

12 muaj

Isak largohet vetëm nëse paguhet klauzola e tij

Alexander Isak nuk do të largohet në afatin kalimtar të janarit nga Real Sociedadi.

Reklama

Mundo Deportivo ka raportuar se Alexander Isak nuk do të largohet nga Sociedad pa u paguar klauzola e tij.

Arsenali është skuadra më e interesuar për suedezin, por duket e vështirë t’i paguhet klauzola prej 90 milionë eurove.

12 muaj

Fjalët e para të Eriksenit pas kalimit te Brentfordi dhe rikthimit në futboll

Christian Eriksen ka kompletuar zyrtarisht kalimin te Brentfordi.

Reklama

Mesfushori danez nuk ka luajtur futboll që nga Euro 2020, atëherë edhe kur pësoi arrest kardiak në takimin që Danimarak e zhvilloi ndaj Finlandës.

Lajmi i plotë…

12 muaj

Koha kur mbyllet afati kalimtar i janarit në top pesë ligat evropiane

Jemi futur në ditën e fundit të afatit kalimtar të janarit, ditë ku është shumë aktive nga skuadrat evropiane.

Reklama

Afati kalimtar dimëror është më i varfër se ai veror zakonisht, por këtë vit skaudrat kanë qenë shumë aktive duke ndodhur transferime të mëdha.

Edhe në ditën e fundit të transferimeve pritet të jetë nxehtë nga skuadrat e top pesë ligave evropiane që synojnë të marrin objektivat e tyre.

Por kur mbyllet afati kalimtar dimëror në top pesë ligat më të mëdha evropiane?

Bundesliga

Kampionati gjerman Bundesliga është i pari që e mbyll afatin kalimtar dimëror nga top pesë ligat evropiane. Në ora 18:00 mbyllet dritarja e transferimeve në Bundesliga dhe skuadrat gjermane synojnë që të afrojnë lojtarët para kësaj kohe.

Serie A

Ndryshe nga Bundesliga, kampionati italian Serie A është i dyti që e mbyll afatin kalimtar nga top pesë ligat evropiane. Afati kalimtar dimëror në Itali përfundon në ora 20:00 dhe shumë skuadra janë në ‘luftë’ me kohë për t’i regjistruar futbollistët e rinj.

La Liga, Liga Premier dhe Ligue 1

Përveç Bundesligës dhe Serie A që mbyllet afati kalimtar më herët, kampionati anglez Liga Premier, ai spanjoll La Liga dhe ai francez Ligue 1 kanë të njëjtin orar.

Dritarja e transferimeve në këto tri liga të mëdha mbyllet në momentin që përfundon data 31 janar, pra në ora 00:00.

12 muaj

Phil Jones po huazohet në Ligue 1 te Bordeaux

Phil Jones po largohet nga Manchester United pas një kohe shumë të gjatë të kaluar në Old Traford.

Reklama

Mbrojtësi anglez ka vendosur të largohet edhe nga Liga Premier, pasi karrierën do ta vazhdoj në Ligue 1.

Manchester United ka arritur marrëveshje me skuadrën franceze Bordeaux për huazimin e qendërmbrojtësit deri në fund të sezonit.

12 muaj

Zakaria po kryen testet mjekësore te Juventusi

Denis Zakaria ka mbërritur në Itali të dielën në mbrëmje.

Reklama

Mesfushori zviceran është duke kryer testet mjekësore te Juventusi para zyrtarizimit që pritet të bëhet ditën e sotme.

Zonja e Vjetër do të paguajë pesë milionë euro plus tre milionë të tjera bonuse te Borussia Moenchegladbach.

Zyrtarizimi i tij pritet të bëhet pas disa orëve nga Juventus.

12 muaj

Newcastle United nuk ndalet, bën dy transferime të tjera në ditën e fundit

Newcastle United ka vazhduar me përforcimin e skuadrës edhe në ditën e fundit të afatit kalimtar dimëror.

Reklama

‘Laraskat’ kanë marrë shërbimet e Kieran Trippier, Bruno Guimaraes dhe Chris Wood deri më tani.

Por ditën e fundit të transferimeve, skuadra angleze ka bërë edhe dy goditje të tjera.

Mbrojtësi i majtë anglez i Aston Villës, Matt Targett do ti përforcojë bardhezinjtë.

Lajmi i plotë

12 muaj

Tani vjen edhe zyrtarizimi

ZYRTARE: Brentfordi ka nënshkruar me Christian Eriksenin për 6 muaj

Reklama

12 muaj

Milan arrin marrëveshje me Lille për transferimin e Sanches, por dështon ta bëjë një gjë të tillë me lojtarin

Renato Sanches ishte në rrugë të mirë për tu transferuar te Milani, por si duket kjo gjë nuk do të ndodhë së paku në janar.

Reklama

Mesfushori portugez ishte objektivi kryesor i Rossonerëve për mesfushën, madje ata gjetën marrëveshje edhe me Lille.

Calciomercato raportoi se Milan e Lille kishin arritur marrëveshje që Sanches t’iu bashkohet kuqezinjve për 25 milionë euro plus pesë milionë euro të tjera bonuse.

24-vjeçari në fund nuk ka pranuar transferimin te Milani, pasi nuk ka gjetur gjuhë të përbashkët për kontratën e tij.

Lajmi i plotë

12 muaj

United nis ofertën në drejtim të Barcelonës për Dembelen

Ousmane Dembele do të largohet gjatë ditës së sotme nga Barcelona.

Reklama

Edhe pse u raportua se ka një marrëveshje mes lojtarit dhe Paris Saint Germain, e ardhmja e tij ende nuk është definuar.

Në orët e fundit në garë për lojtarin është futur edhe gjiganti anglez Manchester United që po tenton ta transferojë në Old Traford.

Lajmi i plotë

12 muaj

Newcastle ende shpreson në transferimin e Lingard

Newcastle United po insiston në transferimin e Jesse Lingard nga Manchester United.

Reklama

Djajtë e Kuq po refuzojnë ta lëshojnë sulmuesin që të kalojë në radhët e rivalit nga Liga Premier, por është dëshira e lojtarit që e kërkon një gjë të tillë.

Lajmi i plotë…

12 muaj

Bayern Munichu i bashkohet garës për Hakim Ziyech

Hakim Ziyech mund të largohet nga Stamford Bridge dhe të shkojë drejt Bundesligës gjermane.

Reklama

Pas mungesës së minutave, Hakim Ziyech do të mirëpriste një largim të mundshëm. Thomas Tuchel nuk e përfshin shumë lojtarin maroken në planet e tij të lojës, kështu që një huazim me një opsion blerje të detyrueshme ose një shitje për një ofertë të mirë do të ishin dy skenarë që bordi i Chelseat do të shqyrtonte.

Lajmi i plotë…

12 muaj

Ramsey rikthehet në radarin e Wolves

Wolverhampton Wanderers ende nuk e kanë përfunduar afatin kalimtar të janarit dhe po shpresojnë që të bëjnë edhe disa prurje të reja.

Reklama

Sipas asaj që raporton Calciomrcato, klubi nga Liga Premier po synon që të transferojë Aaron Ramseyn nga Juventusi.

Lajmi i plotë…

12 muaj

Dembele te PSG – Barcelona interesohet për dy lojtarë të skuadrës parisiene

Barcelona duket se do ta lë Ousmane Dembelen të largohet nga Camp Nou, mirëpo jo edhe pa asgjë.

Reklama

Kontrata e sulmuesit francez skadon në qershor të këtij viti, andaj skuadra katalunase nuk dëshiron ta lëshojë si lojtar të lirë.

Lajmi i plotë…

12 muaj

Eriksen i kalon testet te Brentfordi, pritet ta vazhdojë karrierën në Ligën Premier

Sipas Sky Sports, Christian Eriksen i ka kaluar ekzaminimet mjekësore te Brentfordi dhe do të nënshkruajë për klubin e Ligës Premier në orët në vijim.

Reklama

Danezi do të shënojë rikthimin në futboll për herë të parë që nga kolapsi që pësoi në ‘Euro 2020’ si pasojë e një problemi në zemër.

12 muaj

Royston Drenthe ka një klub të ri

Ish-futbollisti i Real Madridit, Royston Drenthe, është bërë pjesë e klubit Real Murcia që bën gara në ligat më të ulëta spanjolle.

Reklama

Së fundmi, ai ka qenë pjesë e Kozakken Boys në Holandë.

(Foto: Instagram/Screenshot)

12 muaj

Liverpooli pas talentit të Fulhamit

Liverpooli është në bisedime me Fulhamin për transferimin e 19-vjeçarit Fabio Carvalho për pesë milionë funte (gjashtë milionë euro).

Reklama

12 muaj

Zakaria arrin te Juve për testet mjekësore

Mesfushori i Borussia Monchengladbachut, Denis Zakaria, ka arritur në Torino, ku nesër (e hënë) do t’iu nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore te Juventusi.

Reklama

12 muaj

Kulusevski ka udhëtuar drejt Londrës

Dejan Kulusevski është nisur për në Londër, ku pritet ta kompletojë transferimin te Tottenham Hotspur.

Reklama

12 muaj

Arrihet marrëveshje verbale mes Dembeles dhe PSG-së

Paris Saint-Germain ka arritur marrëveshje verbale me Ousmane Dembelen, sipas asaj që raporton Foot Mercato.

Reklama

Sulmues francez ka kërkuar kontratë të përmirësuar te Barcelona dhe kjo shkaktoi rrëmujë në rinovimin e saj.

Lajmi i plotë…

12 muaj

Juve shpreson që Ramsey ta pranojë ofertën e Wolverhamptonit

Juventusi ka një shpresë përfundimtare për largimin e Aaron Ramsey, pasi uellsiani i refuzoi tri oferta nga klubet e Ligës Premier.

Reklama

Wolverhampton Wanderers është kandidati më i fundit dhe Zonja e Vjetër shpreson që 30-vjeçari ta pranojë ofertë

12 muaj

Uzuni drejt La Ligas

Sipas csakfoci.hu, Myrto Uzuni mund të largohet së shpejti nga Ferencvaros

Reklama

Sulmuesi shqiptar mund ta vazhdojë karrierën në La Liga te skuadra e Granadas.

(Foto: Screenshot/Twitter)

12 muaj

Kulusevski ka kursyer një pjesë të kohës

Kulusevski do të huazohet te Tottenham Hotspur për një vit e gjysmë për pesë milionë euro, me obligim blerjeje për 35 milionë euro të tjera, në rast se Tottenhami kualifikohet në Ligën e Kampionëve dhe nëse ai luan së paku në gjysmën e ndeshjeve.

Reklama

Në bazë të njoftimeve nga eksperti i Sportitalia dhe Gazzetta dello Sport, Alfredo Pedulla, Kulusevski vendosi të kursente kohë dhe iu nënshtrua një pjese të testeve mjekësore në Torino.

(Foto: Instagram/dejan.k10)

12 muaj

Vazhdojnë spekulimet që e lidhin Aubameyangun me Barcelonën

Ndërkohë që klubet e pasura nga Lindja e Mesme kanë shprehur interesim për Pierre-Emerick Aubameyang, duket se destinacioni i tij mund të jetë La Liga.

Reklama

Sulmuesi i Arsenalit dëshiron të vazhdojë të luajë në nivelet më të larta të futbollit, ashtu që përfaqësuesit e tij janë në pritje të ofertave të duhura.

Barcelona është në mesin e atyre që i duan shërbimet yllit nga Gaboni dhe tashmë janë duke u diskutuar mundësitë e transferimit.

12 muaj

Galatasaray dhe Marseille në garë për Erick Pulgar

Mesfushori i Fiorentinas, Erick Pulgar, mund të bëjë një transferimet në orët e fundit te Galatasaray apo te Olympique Marseille.

Reklama

Sipas ekspertit të transferimeve te Sky Sport Italia, Gianluca Di Marzio, dy klubet kanë bërë kërkesë për kilianin 28 vjeçar.

12 muaj

Ramsey refuzoi tri klube angleze

Aaron Ramsey i ka refuzuar tri oferta në klubet e Ligës Premier dhe pritet të vazhdojë të jetë pjesë e Juventusit, megjithëse mund të qëndrojë në bankën rezervë.

Reklama

Uellsiani ka luajtur vetëm 112 minuta në të gjitha garat këtë sezon, mirëpo ka refuzuar kalimin te Newcastle United, Crystal Palace dhe Burnley.

(Foto: The Sun/Getty)

12 muaj

Transferimi i Nandez te Juve po tregohet problematik

Bisedimet e Juventusit me Cagliarin për transferimin e Nahitan Nandez duket të jenë të komplikuara, madje as me shkuarjen e Kaio Jorge në drejtim të kundërt.

Reklama

Sportitalia njofton se Cagliari mund ta lejojë huazimin me opsion blerjeje, por vetëm nëse përfshihen disa kushte në kontratë, sepse lojtari nuk do të shkojë te Juve vetëm për pjesën e mbetur të sezonit dhe të mos e ketë të siguruar minutazhin e lojës.

12 muaj

Nënshkrimi i Bruno Guimaraes me Newcastle

Newcastle United prezanton nënshkrimin me Bruno Guimaraes nga Lyoni për një marrëveshje prej katër vjet e gjysmë.

Reklama

12 muaj

Zakaria te Juve, marrëveshje e kryer

Është arritur marrëveshja për transferimin e Denis Zakarias te Juventusi nga Borussia Moenchengladbachu për pesë milionë euro plus shtesat.

Reklama

Në orët në vijim do të udhëtojë drejt Torinos, ku do të nënshkruajë kontratë deri në qershor të vitit 2026 për ta zënë vendin e Rodrigo Bentancur, i cili do t’i bashkohet Tottenham Hotspur.

12 muaj

Pas moslargimit, Morata mund të luajë si anësor në sistemin 4-2-3-1

Alvaro Morata nuk do të largohet nga Juventusi në afatin kalimtar të janarit duke e detyruar Massimiliano Allegrin që t’i bëjë vend në fazën e sulmit.

Reklama

Spanjolli shpresonte të transferohej te Barcelona gjatë afatit dimëror, mirëpo largimi nuk arriti të materializohej. Kjo do të thotë se pozita e spanjollit mund të jetë e ngjashme me atë që u shfrytëzua dikur Mario Mandzukic.

Sulmuesi mund të luajë si anësor në sistemin 4-2-3-1, me të cilin asokohe Allegri arriti deri në finale të Ligës së Kampionëve.

12 muaj

Bentancur te Tottenhami për 19 milionë euro plus gjashtë milionë në formë të shtesave

Tottenham Hotspur është pranë zyrtarizimit të dy lojtarëve të Juventusit, pasi Rodrigo Bentancur pritet t’i bashkohet Dejan Kulusevskit në Londrën veriore.

Reklama

Sipas ekspertit të transferimeve, Fabrizio Romano, uruguaiani do t’u kushtojë Spursave 19 milionë euro plus gjashtë milionë të tjera në formë të shtesave.

12 muaj

Barcelona – Aubameyang, gjithçka po shkon drejt zyrtarizimit

Pierre-Emerick Aubameyang duket se do të përfundojë te Barcelona.

Reklama

Sulmuesi afrikan ka prishur marrëdhëniet me trajnerin Mikel Arteta i cili i ka bërë të qartë se nuk do të luaj më nën urdhrat e tij.

Duket se garën për gabonezin e ka fituar Barcelona me skuadrat si Juventus, Milan, Lyon e PSG.

Gazetari i The Athletic, David Ornstein ka raportuar se gjithçka është duke shkuar drejt zyrtarizimi i cili mund të ndodhë në 24 orët e ardhshme.

Lajmi i plotë

12 muaj

Tottenhami mund ta transferojë Dembelen

Tottenham Hotspur e ka mundësinë që ta transferojë anësorin e Barcelonës, Ousmane Dembele – bën të ditur Daily Mail.

Reklama

Francezit i përfundon kontrata në fund të këtij edicioni, ndërsa Blaugranët janë të interesuar që të përfitojnë para nga shitja e tij në ditët e fundit të afatit kalimtar dimëror.

12 muaj

Haaland ëndërron t’i bashkohet Barcelonës

Daily Star raporton se Erling Haaland ëndërron që t’i bashkohet Barcelonës nga vera e ardhshme.

Reklama

Sulmuesi i Borussia Dortmundit kërkohet nga të gjitha klubet e mëdha evropiane, duke përfshirë Real Madridin dhe Manchester Unitedin, ndërsa raportohet se do t’i pëlqente kalimi në Camp Nou.

12 muaj

Roma dhe Valencia fillojnë bisedimet për një shkëmbim të madh, Guedes pritet t’i bashkohet Giallorosëve

Roma dhe Valencia janë duke diskutuar një shkëmbim shumë të bujshëm në verë.

Reklama

Për momentin dy skuadrat e njohura janë në bisedime për mesfushorin Amadaou Diawara të cilin spanjollët po e kërkojnë si huazim.

Gjatë bisedimeve për Diawaran, drejtuesit e dy skuadrave kanë hapur bisedime të reja, për një shkëmbim të madh i cili pritet të ndodhë në verë.

‘Lakuriqët’ janë interesuar për sulmuesin anësorë të Romës, Carles Perez, derisa kundërpërgjigja e Giallorosëve ka qenë se duan Gonçalo Guedes.

Lajmi i plotë

12 muaj

Zyrtare: Bologna nënshkruan me Denso Kasius

Klubi italian, Bologna ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e mbrojtësit holandez, Danso Kasius.

Reklama

“Bologna Fc 1909 mund të konfirmojë se ata kanë blerë mbrojtësin Denso Kasius nga FC Utrecht në një marrëveshje të përhershme”, thuhet në njoftim.

12 muaj

Ajeti në pritje të rikthimit në Zvicër, por Baseli nuk dëshiron të shpenzojë para

Albian Ajeti është në pritje për tu rikthyer te Baseli pas dy viteve e gjysmë të kaluara në Ishull.

Reklama

Sulmuesi nga Kosova ishte larguar në drejtim të West Ham United në verën e vitit 2019 për një shumë rreth 12 milionë euro.

Pas hapësirave të vogla te West Ham United, ishte gjiganti skocez Celtic që shpenzoi pesë milionë euro për transferimin e tij në Skoci.

Ajeti nuk ka pasur hapësira të mëdha këtë edicion dhe po kërkon largimin.

Edhe pse u raportua për një rikthim të tij në Zvicër që po mirëpritet nga vet llapjani, një gjë e tillë duket vështirë se do të ndodhë.

Baseli nuk është i interesuar të shpenzojë para në këtë afat kalimtar të janarit, përkundër se kanë shitur brazilianin Arthur Cabral për një shumë prej 14,5 milionë te Fiorentina.

Lajmi i plotë

Albian Ajeti

12 muaj

Bryan Gil po kompleton huazimin te Valencia

Valencia ka fituar garën për sulmuesin anësorë Bryan Gil.

Reklama

‘Lakuriqët’, do ta marrin në huazim spanjollin e ri nga Tottenham Hotspur deri në verë.

Në garë për anësorin ishin edhe skuadrat si Nice, Villarreal e Getafe.

ARNHEM, NETHERLANDS – OCTOBER 21: Bryan Gil of Tottenham Hotspur during the Conference League match between Vitesse v Tottenham Hotspur at the GelreDome on October 21, 2021 in Arnhem Netherlands (Photo by Rico Brouwer/Soccrates/Getty Images)

12 muaj

Zakaria mund të quhet lojtar i ri i Juventusit, zyrtarizimi është çështje orësh

Denis Zakaria mund të quhet një futbollist i ri i Juventusit, edhe pse ende jemi në pritje të zyrtarizimit.

Reklama

Mesfushori zviceran ka pranuar kushtet personale të ofruara nga gjiganti italian dhe është vetëm në pritje për tu zyrtarizuar.

Edhe dy klubet Juve dhe Borussia Moenchegladbach kanë arritur marrëveshje mes vete.

Kampioni i shumëfishtë italian do të paguajë pesë milionë euro plus bonuset për t’i marrë shërbimet e reprezentuesit zviceran.

Lajmi i plotë

12 muaj

Leeds United refuzon ofertat e West Ham për Kalvin Phillips dhe Raphinha

Leeds United refuzon ofertat e West Ham për Kalvin Phillips dhe Raphinha

Përpjekjet e West Ham United për të transferuar Raphinha dhe Kalvin Phillips nga Leeds United kanë dështuar, pasi klubi nga “Elland Road” kanë refuzuar qasjet e klubin londinez.

Reklama

David Moyes është i prirur të shtojë thellësinë në skuadrën e tij, pasi West Ham vazhdon sezonin e tyre në Ligën e Evropës në raundet eliminatore këtë sezon, ndërsa gjithashtu kërkon të bëjë një shtytje të madhe për kualifikim në Ligën e Kampionëve.

Trajneri skocez dhe drejtuesit e Çekanëve kanë etiketuar tashmë disa emra të njohur për t’i transferuar në ekip dhe ata janë yjet e Leedsit, Raphinha dhe Phillips.

Lajmi i plotë

12 muaj

Newcastle transferon mbrojtësin Dan Burn?

Sipas Sky Sports, Newcastle Unitedi ka gjetur qendërmbrojtësin e ri.

Reklama

Laraskat thuhet se kanë arritur marrëveshje me Brighton për Dan Burn.

Testet mjekësore do të përfundojnë sot, ndërsa transferimi do të kushtoj 15 milionë euro.

12 muaj

Juventus dhe Tottenham arrijnë marrëveshje për Bentancur

Rodrigo Bentancur do të kalojë nga Juventusi te Tottenham Hotspur, pasi marrëveshja mes klubeve është arritur tashmë.

Reklama

Marrëveshja ka përfunduar për 19 milionë euro plus 6 milionë euro tjera bonuse.

Uruguaiani do t’i bashkohet Spurs së bashku me suedezin Dejan Kulusevski.

12 muaj

Milani po konsideron transferimin e Dele Allit

Milani po konsideron transferimin e Dele Allit

Milani është i interesuar të bëjë një lëvizje në minutën e fundit për mesfushorin e Tottenham Hotspur, Dele Alli.

Reklama

Spurs janë të vendosur të nënshkruajnë me Dejan Kulusevski dhe Rodrigo Bentancur nga Juventus këtë muaj dhe kështu ata po përpiqen të largojnë disa nga lojtarët tjerë të panevojshëm.

Njëri prej tyre është mesfushori anglez 25-vjeçar, Dele Alli, i cili ende nuk ka bërë asnjë paraqitje në Ligën Premier në vitin 2022.

Lajmi i plotë

12 muaj

Donny Van de Beek do të largohet nga Manchester United gjatë orëve të ardhshme.

Reklama

Mesfushori holandez karrierën do ta vazhdoj te Evertoni, skuadër e cila ka fituar garën për t’i marrë shërbimet e tij.

Crystal Palace, Newcastle United, Borussia Dortmund ishin në garë gjithashtu për të, por ka qenë Frank Lampard që ka bindur lojtarin t’i bashkohet Evertonit.

Fabrizio Romano ka njoftuar se marrëveshja mes palëve është arritur dhe kjo gjë tanimë është konfirmuar.

Lajmi i plotë

12 muaj

Zyrtare: Luis Diaz, lojtar i ri i Liverpolit

Zyrtare: Luis Diaz, lojtar i ri i Liverpolit

Liverpooli ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e sulmuesit Luis Diaz nga Porto.

Reklama

Reds kanë bërë një goditje të madhe në afatin kalimtar të janarit.

Klubi nga Anfield kanë kompletuar tashmë transferimin e sulmuesit kolumbian, Luis Diaz nga Porto.

Lajmi i plotë

12 muaj

Zyrtare: Bekim Balaj rikthehet në futbollin turk, prezantohet te Boluspor

Bekim Balaj është bërë me skuadër të re pas largimit nga ekipi rus i Nizhny Novgorod.

Reklama

Sulmuesi shqiptar kishte shkëputur me marrëveshje kontratën me ekipin rus dhe tanimë është anëtari më i ri i skuadrës turke Boluspor.

Pas 11 viteve Balaj rikthehet në futbollin turk, pasi nga viti 2010 deri më 2011 kishte bërë karrierë me Genclerbirligin në Superligën e Turqisë.

Balaj tanimë është prezantuar tek skuadra turke që bën gara në Ligën e Parë, por që nuk janë dhënë detaje shtesë sa i përket kontratës së futbollistit.

Lajmi i plotë

12 muaj

Juventusi në bisedime për Nandezin e Cagliarit

Juventusi dhe Cagliari thuhet se do të diskutojnë sot për Nahitan Nandez dhe Kaio Jorge në një marrëveshje të mundshme të minutës së fundit.

Reklama

Sipas gazetarit Romeo Agresti, Juventusi do të diskutojë sot për Nandezin dhe Kaio Jorge me Cagliarin dhe bardhezinjtë janë seriozisht të interesuar për nënshkrimin e mesfushorit uruguaian për të forcuar ndjeshëm mesfushën e trajnerit Massimiliano Allegri.

12 muaj

Diego Costa i ofrohet Barcelonës

Barcelona ka qenë mjaftë aktive gjatë afatit kalimtar të janarit me ardhjen dhe largimin e futbollistëve.

Reklama

Por ende nuk ka përfunduar asgjë sa i përket prurjeve të reja në Camp Nou, pasi kur kanë mbetur më pak se 48 orë deri në fund të afatit kalimtar, mund të ketë të tjera risi.

Emri i fundit që i është ofruar kataluansve është sulmuesi brazilian Diego Costa.

Sipas asaj që ka raportuar gazeta katalunase Sport, agjentët Costas e kanë ofruar atë te Barcelona dhe katalunasit po shqyrtojnë që t’i ofrojnë një kontratë gjashtë mujore.

Lajmi i plotë

12 muaj

Dean Henderson te Newcastle?

Ekziston një shans i madh që portieri i Manchester United, Dean Henderson, t’i bashkohet Newcastle Unitedit.

Reklama

Sipas gazetarit Craig Hose, portieri anglez mund të transferohet te Newcastle në formë huazimi përpara mbylljes së afatit kalimtar.

12 muaj

Dembele mund të kalojë te Tottenhami

Ousmane Dembele mund të traferohet në Ligën Premier në ditën e fundit të afatit kalimtar të janarit.

Reklama

Sipas mediave, spanjolle Tottenham Hotspur po studion mundësinë e një transferimi të vonshëm për yllin e Barcelonës.

12 muaj

Juve dhe Roma në garë për francezin Lucas Tousart

Kur kanë mbetur më pak se 48 orë deri në mbyllje të afatit kalimtar të janarit, skuadrat po vazhdojnë të mendojnë për përforcime.

Reklama

Juventus dhe Roma shpesh herë kanë pasur objektiva të njëjtë në tregun e transferimeve dhe njësoj është edhe në këtë janar.

Mesfushori francez i Hertha Berlin, Lucas Tousart mund të ndërrojë skuadër gjatë orëve të ardhshme.

24-vjeçari është në listën e dëshirave të dy gjigantëve italianë, Roma dhe Juventus.

Lajmi i plotë

12 muaj

Kulusevski udhëton sot drejt Londrës për të kompletuar transferimin te Tottenhami

Kulusevski udhëton sot drejt Londrës për të kompletuar transferimin te Tottenhami

Transferimi i mesfushorit Dejan Kulusevski nga Juventusi te Tottenham Hotspur cilësohet si punë e kryer dhe vetëm çështje orësh.

Reklama

Suedezi thuhet se do të fluturojë sot (e diel) për në Londër, pas marrëveshjes totale mes klubeve.

Lajmi i plotë

12 muaj

Valencia afër Bryan Gil

Valencia është duke mbyllur marrëveshjen e huazimit të Bryan Gil me Tottenham Hotspurs.

Reklama

Sipas Fabrizio Romanos, Valencia po pret vetëm dritën jeshile përfundimtare nga Spurs për të përfunduar dokumentet dhe për të nënshkruar sa më shpejt të jetë e mundur.

12 muaj

Milani po përgatitet për të investuar gjatë verës në një sulmues klasi, tre emra në listën e ngushtë

Milani po përgatitet për të investuar gjatë verës në një sulmues klasi, tre emra në listën e ngushtë

Kuqezinjtë po planifikojnë përpara për të ardhmen, e cila mund të shohë që Zlatan Ibrahimovic të largohet gjatë verës, dhe ata duan të nënshkruajnë një sulmues të nivelit të lartë që i përshtatet projektit në klubin milanez dhe i përshtatet planit të lojës së Stefano Piolit.

Reklama

Lajmi i plotë

12 muaj

Zyrtare: Valmir Sylejmani transferohet te Ingolstadt

Valmi Sylejmani është larguar zyrtarisht nga skuadra e deritanishme, Hannover 96.

Reklama

Sulmuesi nga Kosova u largua nga Hannover pas hapësirave të vogla që kishte këtë edicion, por do të vazhdojë karrierën në Bundesliga 2.

Ingolstadt ka arritur ta fitojë garën për gjilanasit i cili tanimë është prezantuar nga drejtuesit e klubit gjerman.

Të dyja klubet kanë rënë dakord që mos t’i bëjnë publike kushtet e transferimit të 25-vjeçarit.

Lajmi i plotë

12 muaj

Chelsea synon ta mbyll këtë muaj

Chelsea synon ta mbyll këtë muaj

Chelsea dëshiron të përfundojë ardhjen e mbrojtësit Jules Kounde nga Sevilla, gjatë këtij muaji.

Reklama

Sipas gazetës AS, ideja do të ishte finalizimi i marrëveshjes me 60 milionë euro dhe huazimi i tij te Sevilla për pjesën tjetër të sezonit.

Lajmi i plotë

12 muaj

Burnley arrin marrëveshje për Weghorst

Burnley ka arritur marrëveshje të plotë me Wolfsburg për transferimin prej 15 milionë eurosh të sulmuesit holandez Wout Weghorst.

Reklama

Holandezi do t’i nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore sot (e diel) dhe konfirmimi do të vijë shumë shpejtë.

12 muaj

Lampard sot zyrtarizohet trajner i Evertonit

Frank Lampard do të nënshkruajë sot (e diel) kontratën e tij si trajner i ri i Evertonit, pas marrëveshjes verbale në fuqi që nga e premtja.

Reklama

Ai tashmë është duke punuar për transferime të reja – duke u përpjekur të fitojë garën ndaj Crystal Palace për Donny van de Beek të Manchester United.

12 muaj

Bëhen virale fotografitë e Luis Diaz duke nënshkruar kontratën me Liverpoolin dhe duke pozuar me fanellën e Reds

Bëhen virale fotografitë e Luis Diaz duke nënshkruar kontratën me Liverpoolin dhe duke pozuar me fanellën e Reds

Sulmuesi kolumbian, Luis Diaz, padyshim se do të jetë lojtari më i ri i Liverpoolit, pasi konfirmimi i transferimit të tij nga Porto është vetëm çështje orësh.

Reklama

Transferimi i sulmuesit kolumbian është vetëm çështje orësh, pasi Diaz thuhet se tashmë ka kryer me sukses testet mjekësore me Reds.

Lajmi i plotë

12 muaj

Bayerni futet në garë për Bremer, pritet oferta në ditën e fundit të afatit kalimtar

Fundi i afatit kalimtar të janarit ka ardhur dhe skuadrat tani po përshpejtojnë për të bërë goditjet e mëdha.

Reklama

Bayern Munich do të mbetet në verë pa mbrojtësin gjerman Nicklas Sule i cili ka vendosur të largohet i lirë pas përfundimit të sezonit.

Por bavarezët janë duke tentuar që tani në janar të marrin një mbrojtës dhe dëshira e madhe është braziliani Bremer.

24-vjeçari ka treguar formë të lartë në tri vitet e fundit me fanellën e Torinos në Serie A duke zgjuar interesimin e skuadrave të mëdha evropiane.

Duke parë se në verë për lojtarin është konkurrenca edhe më e madhe dhe çmimi i tij mund të rritet, Bayerni po mendon tani transferimin e tij.

Lajmi i plotë

12 muaj

PSG largohet nga gara, Ndombele mes Romës dhe Valencias

Tanguy Ndombele e ka të qartë se do të largohet nga Tottenham Hotspur gjatë afatit kalimtar të janarit.

Reklama

Mesfushori francez u transferua me bujë të madhe në Londër nga Lyon, por ai tani nuk pëlqehet fare nga trajneri Antonio Conte.

Madje francezi nuk është as duke stërvitur me pjesën tjetër të skuadrës dhe është në pritje të largimit deri nesër në mbrëmje.

Paris Saint Germain shihet si skuadra favorite për të nënshkruar me të, por mediat franceze kanë raportuar se parisienët kanë hequr dorë nga afrimi i Ndombeles.

Tani gara për t’i marrë shërbimet e mesfushorit defensivë është mes Romës dhe skuadrës spanjolle Valencia.

Lajmi i plotë

12 muaj

Dështimi i transferimit të Moratas ‘detyron’ Barcelonën të zgjedh Aubameyangun

Dështimi i transferimit të Moratas ‘detyron’ Barcelonën të zgjedh Aubameyangun

Sulmuesi i Juventusit, Alvaro Morata, përballet me mungesën e një transferimi te Barcelona këtë muaj dhe në vend të tij pritet të transferohet ylli i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang.

Reklama

Sipas gazetës katalunase Sport, Barcelona ka hequr dorë nga marrëveshja me Moratan duke pasur parasysh vështirësinë për ta realizuar atë me të gjitha, veçanërisht Atletico Madridin.

Lajmi i plotë

12 muaj

West Ham me ofertë për Phillipsin

Sipas The Sun, West Ham United ka bërë një ofertë prej 50 milionë funtesh për mesfushorin 26-vjeçar të Leeds United, Kalvin Phillips.

Reklama

Klubi londinez duan që djaloshi nga Yorkshire të luajë përkrah bashkëlojtarit të tij te Anglia, Declan Rice.

12 muaj

Evertoni arrin marrëveshje me Man Utd për Van de Beek

Evertoni ka arritur marrëveshje me Manchester United për huazimin e Donny van de Beek.

Reklama

Lojtari holandez thuhet se ka preferuar kalimin te Toffees para Crystal Palace.

12 muaj

Lyoni dëshiron Ndombelen

Lyoni është në bisedime me Tottenhamin për të rikthyer Tanguy Ndombele.

Reklama

Sipas mediave francez, Lyoni e do mesfushorin e Spurs në huazim deri në fund të sezonit.

12 muaj

Modric rinovon me Real Madridin?

Mesfushori kroat, Luka Modric thuhet se ka arritur marrëveshje rinovimi me Real Madridin.

Reklama

Sipas gazetës Marca, Modric ka nënshkruar kontratën e re me Los Blancos e cila e mban në klub deri në vitin 2023.

12 muaj

Liverpooli mund ta konfirmojë sot transferimin e Luis Diazit

Liverpooli mund ta konfirmojë sot transferimin e Luis Diazit

Liverpooli thuhet se ka marrë Luis Diaz për gjysmën e çmimit pasi nënshkroi një marrëveshje mahnitëse prej 50 milionë funtesh apo 60 milionë euro me Porton për sulmuesin anësor kolumbian.

Reklama

Porto po kërkonte 83 milionë funte apo 100 milionë euro për Diazin – që do të shkaktonte klauzolën prej 66.4 milionë funte (80 milionë euro) në kontratën e tij dhe do t’i jepte ish-klubit, Junior de Barranquilla, 16.6 milionë funte (20 milionë euro) për 20 për qind të kartonit të lojtarit që ata ende mbajnë.

Megjithatë, shefi i ri i transferimeve të klubit nga Anfield, Julian Ward, ishte në gjendje të rrëzonte kërkesat e Portos dhe të arrij një marrëveshje brilante në ditët e fundit të afatit kalimtar të janarit.

Lajmi i plotë

12 muaj

Tottenhami po punon që t’i largojë tre lojtarë

Tottenhami po punon që të largojë tre lojtarë në këtë afat kalimtar të janarit.

Reklama

Tanguy Dembele te PSG ose Lyon, Dele Alli te Borussia Dortmund dhe Bryan Gil te Valenica. Ky i fundit është më afër.

Në anën tjetër bisedimet për afrimin e Dejan Kulusevskit po vazhdojnë.

12 muaj

Fjalët e para të Vedat Muriqi në Spanjë

Vedat Muriqi ka mbërritur në Spanjë dhe nesër do t’i nënshtrohet ekzaminimeve të zakonshme mjekësore para nënshkrimit të kontratës me Mallorcan

Reklama

Menjëherë pasi zbriti Muriqi i ka thënë edhe fjalët e para për mediat që e kanë pritur, duke thënë se është i lumtur.

“Jam shumë i lumtur që jam këtu dhe se mezi pres të takojë shokët e rinj dhe trajnerin”, ka thënë ai.

12 muaj

Lazio pas Miranchuk

Lazio po e kërkon mesfushorin e Atalantas, Aleksei Miranchuk, i cili ishte qenë afër Genoas.

Reklama

26-vjeçari rus ka pasur pak minuta në Berbgamo.

Ai ka bërë 16 paraqitje këtë sezon duke kontribuar me një gol dhe dy asistime.

12 muaj

River Plate dëshiron Cavanin

River Plate ka shituar Julian Alvarez te Manchester City në një marrëveshje prej 22.5 milionë funtesh.

Reklama

Sipas Daily Mirror, klubi argjentinas dëshiron që Edinson Cavani ta zëvendësojë atë kur kontrata e tij me Manchester United të skadojë në verë.

12 muaj

Lyon transferon Romain Faivre

 Lyoni thuhet se ka kompletuar marrëveshjen me Brestin për transferimin e Romain Favre për 15 milionë euro plus bonuse.

Reklama

Marrëveshja me lojtarin thuhet se është pesëvjeçare dhe Faivre vjen si pasues i Bruno Guimaraes, i cili po kompleton kalimin te Newcastle.

Testet mjekësore dhe zyrtarizimi pritet të vijnë te dielën.

12 muaj

Man Utd i gatshëm te lejojë huazimin e Jones te Bordeaux

Manchester United është i gatshëm të pranojë propozimin për huazim nga Bordeaux për Phil Jones.

Reklama

Tani i takon lojtarit për ‘dritën jeshile’ përfundimtare për të përfunduar së shpejti marrëveshjen.

Bordeaux janë të sigurt pasi nuk po paguajnë asnjë tarifë huazimi.

12 muaj

Vedat Muriqi zbarkon në Mallorca

Vedat Muriqi ka zbarkuar në Mallorca, ku do të vazhdojë me procedurat e radhës para se ta mbyll transferimin.

Reklama

12 muaj

Brendford po punon për transferimin e Eriksen

Brendford ende po punon për të kompletuar transferimin e Christian Eriksen. Nevojiten testet të detajuara mjekësore para kësaj.

Reklama

Oferta është kontratë gjashtë mujore, me mundës zgjatje deri më 2023.

12 muaj

Zyrtare: Dong-Jun Lee në Hertha Berlin

Hertha e Berin e ka përforcuar sulmin e saj me futbollistin e Koresë së Jugut, Dong-Jun Lee.

Reklama

Ai ka nënshkruar me klubin gjerman deri në qershor të vitit 2025.

24-vjeçari vjen nga Ulsan Hyundai.

12 muaj

Arsenali e pëlqen Yvesa Bissoumu e Brighton, por çmimi i tij është i lartë

Arsenali dëshiron të sjellë mesfushorin e Brighton, Yvesa Bissoumu.

Reklama

Por Gunners nuk duan të paguajnë 50 milionë funte që Brighton kërkon tani.

Bisedimet vazhdojnë.

12 muaj

Juventusi arrin marrëveshje me Borussia M’gladbach për Zakarian

Juventusi tani ka marrëveshje edhe me Borussia M’gladbach për Denis Zakaria.

Reklama

Oferta prej 5 milionë euro dhe 2 milionë euro bonuse është pranuar nga gjermanët. Lojtari do të ketë pagë prej 2.7 milionë euro në sezon.

Tani mbetet të mbyllet vetëm edhe marrëveshja e Rodrigo Bentancur me Tottenham, që Zakaria të jetë lojtar i Juves.

12 muaj

Dy klube angleze me ofertë për Dembelen

Osumane Dembele duket rrugës për në Ligën Premier, pasi Barcelona nuk e do më në skuadër.

Reklama

Dy klube angleze kanë ofruar nga 20 milionë euro dhe tani pritet vendimi i klubit.

12 muaj

Zyrtare: Adama Traore lojtar i Barcelonës

Barcelona dhe Wolverhampton kanë arritur marrëveshje për huazimin e lojtarit Adama Traoré.

Reklama

Kontrata e tij me blaugranat do të jetë deri më 30 qershor 2022.

Blaugranët do të paguajnë pagat e lojtarit dhe ekziston një mundësi për ta bërë marrëveshjen e përhershme në Barcelona dëshiron.

12 muaj

Tri klube të njohura pas Adnan Januzajt

Adnan Januzaj nuk ka vendosur ende për të ardhmen e tij dhe ai është në vitin e fundit të kontratës me Real Sociedadi.

Reklama

Real Betisi, Sevilla dhe Napoli janë në garë për t’i siguruar shërbimet e Januzajt.

Të tri skuadrat janë të gatshme t’ia plotësojnë kushtet lojtarit për ta bindur të largohet nga Sociedadi.

12 muaj

E kryer, Bruno Guimaraes kalon te Newcastle

Bruno Guimaraes kalon nga Lyon te Newcastle, pasi marrëveshja është mbyllur me klubeve.

Reklama

Dokumentacioni është nënshkruar në Belo Horizonte të Brazilit, ku po qëndron lojtari mes drejtorëve të klubit anglez dhe agjentëve.

Kontrata është deri në vitin 2026. Newcastle paguan 40 milionë euro.

12 muaj

Vedat Muriqi zbarkon në Spanjë

Vedat Muriqi ka arritur në Spanjë, ku do t’i kryejë testet mjekësore te Mallorca.

Reklama

Ai pritet të nënshkruajë kontratën e re për gjashtë muaj, ku klubi spanjoll ka të drejtën e blerjes.

12 muaj

Zyrtare: Ulpiana nënshkruan me sulmuesin senegalez Bebeto

Ulpiana nga Lipjani e ka synim sigurimin e ekzistencën në elitën e futbollit të Kosovës.

Reklama

Lipjanasit kërkojnë të kompletohen në çdo pozicion dhe të janë sa më të përgatitur për pjesën e dytë të kampionatit.

“Qendërsulmuesi Senegalez së fundmi ka luajtur në Kamerun, ndërsa në të kaluarën ai bëri karrierë edhe në Superligën e Turqisë tek Gazientep si dhe në Hungari, Rumani e Qipro. Bebeto tashmë është duke u stërvitur me ekipin në parapërgatitjet që Ulpiana po i zhvillon në Antalya të Turqisë”, njofton Ulpiana.

12 muaj

Granit Xhaka nuk largohet nga Arsenali

Granit Xhaka nuk do të largohet nga Arsenali në ditët e fundit të afatit kalimtar të janarit.

Reklama

Jose Mourinho është fans i tij dhe e kërkoi në verb, por tani nuk ka bisedime, shkruan gazetari Fabrizio Romano.

12 muaj

Milani përshpejton rinovimin e Theo Hernandez

Theo Hernandez do të mbetet i lidhur me Milanin deri në vitin 2026.

Reklama

Lojtari dhe klubi tashmë kanë arritur një marrëveshje për rinovim dhe së shpejti do të bëhet zyrtare.

Tani drejtuesit kuqezi po punojnë për zgjatjen e kontratave për Bennacer dhe Rafael Leao.

12 muaj

Bailly nuk dëshiron të largohet nga Manchester United

Eric Bailly nuk dëshiron të largohet nga Manchester United dhe kërkesën e klubit për largim nuk e ka parë mirë.

Reklama

12 muaj

Zyrtare: Nadiem Amiri lojtar i Genoas

Nadiem Amiri është lojtar i ri i Genoas dhe do të mbajë fanellën me numrin 8.

Reklama

Mesfushori vjen nga Bayer Leverkusen në formë huazimi me detyrim blerje me disa kushte të caktuara.

Amiri bëri debutimin e tij në kombëtaren gjermane në vitin 2019.

12 muaj

Odion Ighalo kalon te Al Hilal

Odion Ighalo është larguar nga Watford për të kaluar te Al Hilal.

Reklama

Ai ka nënshkruar kontratë për një vit e gjysmë.

12 muaj

Asron Villa largohet nga gara për Bentancur, Tottenham afër uruguaianit

Gazetari i afërt me klubin e Juventusit, Romeo Agresti, ka thënë se Aston Villa është larguar nga gara për Rodrigo Bentancur.

Reklama

Tottenham mbetet në ‘pole positino’ për mesfushorin e Juventusit.

12 muaj

Bentacur dhe Kulusevski ‘çelësat’ e Juvenusit për afrimin e Zakaria

Juventus thuhet se tashmë ka rënë dakord për kushtet personale me agjentin e Denis Zakaria, kështu që janë duke pritur që Rodrigo Bentancur dhe Dejan Kulusevski të bashkohen me Aston Villa dhe Tottenham.

Reklama

Sipas Calciomercato.com, marrëveshja është bërë me mesfushorin zviceran Denis Zakaria, i cili ka refuzuar të nënshkruajë një kontratë të re me Borussia Monchengladbach dhe do të jetë lojtar i lirë në qershor.

Lajmi i plotë…

12 muaj

Lampard shpejt do të konfirmohet si trajner i Evertonit

Trajneri anglez, Frank Lampard pritet të jetë trajner i ri i Evertonit.

Reklama

Sipas Sky Sports, Lampard do të konfirmohet brenda 24 orëve të ardhshme.

12 muaj

Origi dhe Minamino drejt largimit, Liverpooli kërkon Matheus Cunha

Ditët e fundit të afatit kalimtar të janarit te Liverpooli janë shumë aktive.

Reklama

Gjiganti anglez mund të mbetet pa dy sulmues rezervë si Takumi Minamino dhe Divock Origi të cilët janë pranë largimit nga Anfield.

Për Minaminon kanë shprehur interesim Leeds United dhe Monaco, derisa Origi kërkohet nga Newcastle United, Fiorentina e Galatasaray.

Në rast largimit të dyshes, atëherë Liverpool synon që të përforcohet nga La Liga për repartin ofensivë.

Sulmuesi brazilian i Atletico Madrid, Matheus Cunha është duke u pëlqyer nga trajneri i The Reds, Jurgen Klopp.

Lajmi i plotë

12 muaj

Belotti refuzon dy oferta të larta financiare për ta bërë ëndrrën realitet

Andrea Belotti nuk do të largohet nga Torino, së paku deri në afatin kalimtar të verës.

Reklama

Sulmuesi italian është futur në vitin e fundit të kontratës me torinezët dhe nuk ka pranuar të vazhdojë bashkëpunimin me klubin.

Kjo ka bërë që shumë oferta të vijnë në drejtim të tij, por Belotti e ka të qartë tanimë se ku do të transferohet në afatin kalimtar të verës.

28-vjeçari ka refuzuar skuadrën arabe Al-Hilal dhe atë angleze Newcastle United, edhe pse ofertat e tyre ishin shumë të mira financiarisht.

Reprezentuesit italian i është ofruar një pagë rreth tetë milionë euro si nga arabët ashtu edhe nga anglezët, por asnjëra nuk i ka bërë përshtypje edhe pse kjo shumë është dyfishi që ai fiton aktualisht.

Lajmi i plotë

12 muaj

Marrëveshje në parim mes Barcelonës dhe Aubameyang

Barcelona është shumë afër që të transferojë Pierre-Emerick Aubameyangun nga Arsenali.

Reklama

Skuadra katalunase ka kohë që është e interesuar në sulmuesin gabonez, mirëpo fillimisht duhet të lirojë vend për të.

Lajmi i plotë…

12 muaj

Zyrtare: Interi kompleton transferimin e Caicedos

Interi ka njoftuar se ka arritur marrëveshje zyrtare me Genoan për Felipe Caicedon.

Reklama

Sipas njoftimit të kampionit në fuqi të Serie A-së, sulmuesi do të jetë në huazim deri në fund të sezonit.

Lajmi i plotë…

12 muaj

Pesë lojtarët që synon Barcelona t’i largojë, për t’ia bërë vendin Haalandit

Barcelona nën udhëheqjen e presidentit Joan Laporta ka treguar interesim të madh në këto dy afate kalimtare të transferimeve, respektivisht në atë veror dhe këtë momental dimëror.

Reklama

Pas transferimeve, duke sjellë emra si Emerson Royal (i shitur te Tottenhami), Sergio Aguero (i pensionuar), Memphis Depay, Eric Garcia gjatë verës, këtë janar Barça arriti të transferojë Ferran Torres dhe të sigurojë shërbimet e Adama Traores.

Lajmi i plotë…

12 muaj

Morata e Kulusevski në radarin e Tottenhamit

Tottenham po synon dyshen e Juventusit, Dejan Kulusevski dhe Alvaro Morata në një përpjekje të dëshpëruar për të shpëtuar afatin e tyre të trazuar të transferimeve, raporton Daily Mirror.

Reklama

12 muaj

PSG e sheh Rashfordin si zëvendësues të Mbappes

PSG është në kontakt të rregullt me ​​sulmuesin e Manchester United, Marcus Rashford, teksa po kërkon zëvendësues të mundshëm të Kylian Mbappes, raporton Canal+.

Reklama

12 muaj

Bailly mbetet te United

Eric Bailly nuk do të largohet nga Manchester United në ditët në vijim, raporton gazetari Jonathan Shrager.

Reklama

12 muaj

United rivalizon Chelsean për Dembelen

Situata e Ousmane Dembélé po monitorohet nga Chelsea, por Manchester United tani thuhet se ka hyrë në garë për sulmuesin e Barçës, raporton Football London.

Reklama

12 muaj

Milani insiston për transferimin e Renato Sanches

Renato Sanches vazhdon të jetë objektivi madhor i Milanit për repartin e mesfushës.

Reklama

Mesfushori portugez ka bërë shumë mirë në Lille dhe ka zgjuar interesimin e skuadrave të mëdha evropiane.

Barcelona, Roma, Arsenal e Tottenham Hotspur janë skuadrat tjera të interesuara për të.

Por Rossonerët janë në përparësi pasi kanë raporte të shkëlqyeshme me skuadrën franceze Lille.

Lajmi i plotë

12 muaj

Juventusi bën ofertë për Zakarian, e duan menjëherë transferimin e zviceranit

Edhe pse kishte vendosur të largohet në fund të sezonit nga Borussia Moenchegladbach, një gjë e tillë mund të vije më herët.

Reklama

Denis Zakaria mund të ndryshojë ambient qysh në 72 orët e ardhshme, ku nga Gjermania do ta bëj transferimin në Serie A italiane.

Mesfushori zviceran është në bisedime të avancuara me Juventusin, skuadër që ka kërkuar menjëherë transferimin e tij.

Fabrizio Romano ka raportuar se agjentët e rinj të Zakarias tanimë janë në bisedime të avancuara me drejtuesit e gjigantit italian.

12 muaj

Zyrtare: Arthur Cabral transferohet te Fiorentina

Fiorentina ka kompletuar transferimin e sulmuesit brazilian Arthur Cabral.

Reklama

Pas largimit të Vlahovic në drejtim të Juventusit, Viola kanë gjetur menjëherë zëvendësuesin e tij.

Klubi italian ka transferuar brazilianin Cabral për 14,5 milionë euro nga Baseli.

12 muaj

Zyrtare: Federico Fazio transferohet te Salernitana

Federico Fazio është larguar më në fund nga Roma, pasi nuk ishte në planet e Jose Mourinhos.

Reklama

Mbrojtësi qendror ka kompletuar transferimin tek skuadra italiane Salernitana.

Fazio ka nënshkruar kontratë gjashtë mujore me mundësi vazhdimi edhe për një vit tjetër.

12 muaj

Dortmundi futet në garë për transferimin e Dele Alli

Dele Alli i ka ditët e numëruara te Tottenham Hotspur, pasi do të largohet nga skuadra londineze.

Reklama

Mesfushori anglez në dy vitet e fundit ka rënie në formën e tij dhe natyrshëm ka rënë edhe çmimi i lojtarit në tregun e transferimeve.

Trajneri i Spurs, Antonio Conte nuk e ka në plane yllin anglez dhe i ka bërë të ditur se duhet ta gjej një skuadër gjatë janarit.

Newcastle United, Everton, Southampton dhe Brighton kanë shprehur dëshirë për transferimin e Alli, por së fundmi garës i është shtuar edhe Borussia Dortmund.

Lajmi i plotë

12 muaj

Nëse kompletohet transferimi i Luis Diaz, Liverpooli largon lojtarë nga skuadra

Sipas raportimeve, Liverpool është i gatshëm të marrë në konsideratë ofertat për Divock Origi dhe Takumi Minamino pasi klubi kërkon të përfundojë një marrëveshje për anësorin e Portos, Luis Diaz.

Reklama

The Reds kanë rrëmbyer primatin nga Tottenhami për Diaz dhe tani janë favorit për të nënshkruar me kolumbianin.

Lajmi i plotë…

12 muaj

Katër transferimet që pritet t’i realizojë Barcelona para se të mbyllet afati i janarit

Xavi Hernandez dëshiron që Barcelona të sjellë një sulmues dhe një anësor para përfundimit të afatit kalimtar të janarit.

Reklama

42-vjeçari – i cili do të kënaqej me vetëm një fytyrë të re në secilën prej këtyre pozicioneve – ka komunikuar kërkesën e tij në departamentin teknik të klubit dhe do të shpresojë që transferimi të bëhet në atë pak kohë që ka mbetur nga afati kalimtar.

Lajmi i plotë…

12 muaj

Monaco i shokon skuadrat e interesuara me çmimin e Aurelien Tchouamenit

Aurelin Tchouameni vazhdon të mbetet njëri nga mesfushorët më të kërkuar në Evropë.

Reklama

Mesfushori i talentuar francez ka shkëlqyer me Monacon viteve të fundit dhe ka zgjuar interesimin e skuadrave më të mëdha evropiane.

Real Madrid, Chelsea, Manchester United, Juventus, Bayern Munich, Manchester City e Arsenal janë ekipet që duan shërbimet e tij.

Monaco është gati ta shes yllin e saj dhe tanimë i ka vendosur çmimin.

Në fakt sipas asaj që ka raportuar Marca, klubi francez i ka shokuar ekipet e interesuara me çmimin që i kanë vendosur Tchouamenit.

Lajmi i plotë

12 muaj

Atletico bën ofertë zyrtare për Boubaar Kamara

Boubacar Kamara vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes gjatë afatit kalimtar të janarit.

Reklama

Mesfushori francez është futur në vitin e fundit të kontratës me Olympique Marseille dhe ka vendosur të largohet nga Stade Veledrome.

Juventus, Roma, Manchester United, Barcelona e Bayern Munich janë skuadrat që kanë shprehur interesim për francezin.

Por së fundmi garës i është bashkuar edhe Atletico Madrid që tanimë ka dërguar një ofertë zyrtare në drejtim të Marseilles për t’i marrë shërbimet e francezit.

Lajmi i plotë

12 muaj

Roma projekton transferimin e Danilos nga PSG

Roma është e gatshme që të bëjë edhe një tjetër transferime në këto ditët e fundit të afatit kalimtar të janarit.

Reklama

Giallorossët janë të interesuara që të transferojnë Danilo Pereiran nga Paris Saint Germain, raporton RMC Sport.

Lajmi i plotë…

12 muaj

Van de Beek mund të quhet lojtar i Crystal Palaces

Donny van de Beek duket se më në fund do të shpëtojë nga bankina e Manchester United.

Reklama

Mesfushori holandez ka kohë që po e kërkon largimin nga Djajtë e Kuq, mirëpo deri më tani nuk ka pasur sukses.

Lajmi i plotë…

12 muaj

Zyrtare: Wolfsburgu transferon Kevin Paredesin

Wolfsburgu e ka transferuar futbollistin amerikan Kevin Paredes, nga skuadra e ligës MLS, D.C. United.

Reklama

Lajmi është bërë i ditur të premten në mbrëmje nga skuadra gjermane, ndërsa 18-vjeçari nënshkroi kontratë deri në fund të edicionit 2025/26.

12 muaj

Bisedimet e Juventus-Tottenham për Kulusevskin, kjo është situata

Marrëveshja për Dejan Kulusevskin. Tottenham ofron huazim me të drejtë blerje në marrëveshje, por me mundësi ta blejë nëse arrihen disa suksese në gjashtë muaj dhe pastaj të paguajë 30 milionë euro.

Reklama

Juventus mendon vetëm huazim dhe detyrim shitje për 40 milionë euro.

Bisedimet vazhdojnë ende.

12 muaj

West Ham po vështron Raphinhan e Leeds

Një numër klubesh, duke përfshirë edhe West Hamin, janë të interesuar për anësorin  e Leeds, Raphinha.

Reklama

Bisedimet për kontratën e brazilianit me Leeds thuhet të jenë pozitive, me marrëveshjen e tij aktuale që skadon në vitin 2024.

Por West Ham po monitoron situatën e tij dhe bisedimet për kontratë janë në vazhdim.

12 muaj

Stefano Sensi regjistrohet nga Sampdoria

Stefano Sensi tashëm është një lojtar i Sampdorias, ku kaloi nga Interi.

Reklama

Klubi e ka regjistruar si lojtarin e tyre, ndërsa ka mbetur vetëm edhe klubet ta zyrtarizojnë në faqet zyrtare.

12 muaj

Lampard mbetet favorit për stolin e Evertonit

Frank Lampard, mbetet në krye për postin e trajnerit te Evertoni.

Reklama

Ai vazhdon të mbetet në komunikim dhe do të ketë një takim në mbrëmje.

Është çështje minutash dhe orësh, pasi Lampard e do këtë punë.

12 muaj

Dembele çelësi për ardhjen e Aubameyang te Barcelona

Në mënyrë që Barcelona të financojë një lëvizje të mundshme për Pierre-Emerick Aubameyang, klubi do të duhet ta largojë Ousmane Dembelen.

Reklama

Mundo Deportivo shkruan se Dembele është i hapur për t’u larguar në janar, megjithëse transferimi i tij do të jetë i vështirë për klubin.

Ata do të duhet ta bëjnë këtë për të regjistruar Aubameyangun, objektivi kryesor i klubit për sulmuesin, pasi largimit të Alvaro Moratas si opsion për sulmin.

12 muaj

Në Francë janë të sigurt: PSG ka marrëveshje me Paul Pogban

Paul Pogba është futur në vitin e fundit të kontratës me Manchester United dhe nuk ka vazhduar deri më tani kontratën.

Reklama

Gjiganti anglez i ka ofruar kontratë të re Pogbas, por deri më tani francezi nuk ka pranuar rinovimin e tij.

Mesfushori francez është në listën e dëshirave të klubeve më të mëdha evropiane si Real Madrid, Barelona, PSG, Juventus e Bayern Munich.

Lajmet e fundit që vijnë nga Franca kanë raportuar se Pogba do të rikthehet në vendlindje më së largu në verë.

E përditshmja franceze L’Equipe ka raportuar se ekziston një marrëveshje mes futbollistit dhe liderit aktual të Ligue 1, Paris Saint Germain.

Lajmi i plotë

12 muaj

Jorginho dëshiron rikthimin në Serie A

Sipas Football.London, mesfushori i Chelseat, Jorginho dëshiron një rikthim në Serie A.

Reklama

Juventusi ka qenë i interesuar për italianin që kur u largua nga Napoli për në Chelsea në vitin 2018.

12 muaj

Barcelona përjashton afrimin e Moratas në janar

Sipas RAC1, Barcelona e ka përjashtuar përfundimisht ardhjen e Alvaro Moratas në janar. Kërkesa e Atletico Madrid për një transferim përfundimtar është e tepërt për Blaugranët.

Reklama

Los Rojiblancos gjithashtu nuk duan të përforcojnë një rival të drejtpërdrejtë për një pozitë në Ligën e Kampionëve.

Edhe pagat e Alvaro Moratas janë pengesë për Barcelonën aktualisht.

12 muaj

Ramsey e ‘çmend’ Juventusin, refuzon pesë klube të Ligës Premier

Aaron Ramsey siç po duket nuk do të largohet nga Juventusi edhe pse trajneri Max Allegri nuk llogaritë në shërbimet e tij.

Reklama

Mesfushori uellsian ka refuzuar të gjitha destinacionet e mundshme javët e fundit, pavarësisht se klubi i Juventusit e ka lejuar në fakt të lirohet.

Klubet angleze si Burnley, Crystal Palace, Aston Villa, Newcastle dhe Wolverhampton kanë bërë ofertë për lojtarin.

12 muaj

Fazio do të largohet nga Roma, mund të kalojë te Salernitana

Federico Fazio do të largohet nga Roma pasi ra dakord për të ndërprerë kontratën e tij me klubin.

Reklama

Mbrojtësi 34-vjeçar argjentinas  mund të kalojë te Salernitana.

Gjatë gjashtë viteve të tij në Romë, Fazio bëri 169 paraqitje në të gjitha garat, duke shënuar 14 gola dhe duke dhënë tre asistime.

12 muaj

Valencia beson në transferimin e Bryan Gil

Valencia beson se do të mund të kompletojë transferimin e Bryan Gil nga Tottenham.

Reklama

Ka bisedime zyrtare mes klubeve dhe marrëveshja mund të arrihet së shpejti.

Valencia mund ta përballojë pagën e lojtarit deri në qershor. Vendimi pritet të merret së shpejti nga Tottenham.

12 muaj

Nadiem Amiri do të kalojë te Genoa

Nadiem Amiri do të largohet nga Bayer Leverkusen për tu bashkuar me Genoan.

Reklama

Sipas gazetarit Fabirizio Romano, marrëveshja është mbyllur.

Komunikatat zyrtare pritet të lëshohen së shpejti nga dy klubet.

12 muaj

Zyrtare: Erolind Krasniqi vazhdon me Rot-Weiss Essen

Rot-Weiss Essen dhe Erolind Krasniqi kanë rënë dakord për vazhdimin e kontratës.

Reklama

“Jam shumë i lumtur që vazhdoj të jem pjesë e ekipit dhe klubit. Dua të falënderoj përgjegjësit dhe trajnerin për besimin që më kanë dhënë”.

“Sigurisht që do të vazhdoj të jap gjithçka për të arritur qëllimet tona të përbashkëta”, ka thënë Krasniqi pas vazhdimit të kontratës.

12 muaj

Marca: E kryer, Vedat Muriqi sulmuesi i ri i Mallorcas

Vedat Muriqi do të bëhet blerja e dytë e Mallorcas në këtë afat kalimtar dhe ka mbetur vetëm edhe zyrtarizimi.

Reklama

Klubet kanë biseduar shumë gjatë për transferimin në fjalë, pasi spanjollët nuk dëshironin një detyrim blerje dhe ia kanë arritur kësaj gjëje, pasi sulmuesi ynë do të kalojë te Mallorca si huazim me opsion blerje.

Muriqi është nënshkrimi i dytë dimëror pas ardhjes së portierit të njohur spanjoll Sergio Rico nga PSG.

Lexo lajmin e plotë…

12 muaj

Manchester United teston Wolvesin me një ofertë të lartë për Ruben Neves

Manchester United e ka seriozisht transferimin e mesfushorit portugez Ruben Neves.

Reklama

Mesfushori portugez pëlqehet shumë nga trajneri Ralf Rangnick i cili ka kërkuar nga drejtuesit e klubit transferimin e tij.

Gazeta prestigjioze angleze The Sun ka raportuar se United gjatë ditës së sotme ka nisur një ofertë zyrtare në drejtim të Wovlerhampton për Ruben Neves.

Djajtë e Kuq duan me çdo kusht transferimin e Neves dhe kjo ofertë është vetëm fillestare.

Lajmi i plotë

12 muaj

Zyrtare: Vlahovic lojtar i Juventusit

Dusan Vlahovic tashmë është një lojtar i Juventusit, pasi ka mbyllur kalimin nga Fiorentina.

Reklama

Sulmuesi do të kushtojë 70 milionë euro, që do të paguhen për tri vite.

Kontributet e solidaritetit të caktuara nga FIFA shkojnë në një total prej 11.6 milionë euro, ndërsa do të ketë edhe bonuse që maksimumin e arrijnë 10.0 milionë euro.

Juventusi ka nënshkruar kontratë me lojtarin deri më 30 qershor 2026.

12 muaj

Baseli po tenton rikthimin e Ajetit, nis bisedimet me gjigantin skocez Celtic

Albian Ajeti është larguar nga Baseli në vitin 2019, por pas dy viteve e gjysmë në Britani mund të rikthehet në Zvicër.

Reklama

Sulmuesi llapjan fillimisht u transferua te West Ham United, por pas një viti qëndrim në Londër është bashkuar me gjigantin skocez, Celtic.

Aventura në Skoci nuk ka qenë më e mira e mundshme, pasi sulmuesi qendror vetëm në fillim ishte mirë pastaj humbi vendin e titullarit.

Në edicionin e parë Ajeti kishte shënuar gjashtë gola e kishte bërë katër asistime, derisa tani pas gjashtë muajve ka shënuar tre gola dhe ka asistuar në një tjetër në 17 ndeshje.

Baseli ka shprehur interesim për ta rikthyer në shtëpi shqiptarin me pasaportë zvicerane, për ta zëvendësuar sulmuesin brazilian Artur Cabral.

Lajmi i plotë

12 muaj

Lo Celso zëvendësues i Guimaraes te Lyon

Olympique Lyon kërkon të nënshkruajë me Giovani Lo Celso nga Tottenham për të zëvendësuar Bruno Guimaraesin, i cili pritet të shkojë te Newcastle.

Reklama

Argjentinasi është kandidati kryesor në listë, shkruan gazetari Fabricio Romano.

Tottenhami në anën tjetër dëshiron që paga e lojtarit të paguhet nga klubi francez.

12 muaj

Dortmund ofron 45 milionë euro për Scamaccan

Borussia Dortmund është futur fuqishëm në garë për transferimin e sulmuesit italian Gianluca Scamacca.

Reklama

Gjiganti gjerman ka bërë ofertë zyrtare në drejtim të Sassuolos prej 45 milionë eurove për italianin.

Dortmund është gati ta lë në huazim deri në verë Scamaccan në Sassuolo dhe dy klubet po diskutojnë për këtë transferim.

Megjithatë sipas mediave italiane, lojtari dëshiron të mbetet në Itali dhe po pret Interin.

12 muaj

Idriz Voca prezantohet te Cosenza

Cosenza Calcio ka njoftuar sot se ka nënshkruar me mesfushorin e Përfaqësueses së Kosovës, Idriz Vocën.

Reklama

Mesfushori, i lindur në Zvicër më 15 maj 1997, nënshkroi një marrëveshje deri më 30 qershor 2024.

12 muaj

Mourinho heq qafe dy lojtar të padëshiruar, tani në ofensivë për Xhakën

Mourinho heq qafe dy lojtar të padëshiruar, tani në ofensivë për Xhakën

Jose Mourinho po buzëqesh, pasi dy lojtarët e padëshiruar po i largohen nga Roma.

Reklama

Mbrojtësi argjentinas Federico Fazio dhe mesfushori afrikan Amadou Diawara do të largohen nga Roma brenda 48 orëve.

Tekniku portugez nuk llogaritë në asnjërin nga lojtarët në fjalë dhe largimi i tyre ishte i pashmangshëm.

Lajmi i plotë

12 muaj

Zyrtare: Cagliari merr Basellin

Mesfushori 29 vjeçar, Daniele Baselli ka kaluar në Sardenja nga Torino.

Reklama

12 muaj

Liverpooli pranon ofertat për Minaminon dhe Origin

Liverpool po i merr në konsideratë ofertat për Takumi Minaminon dhe Divock Origin në afatin kalimtar të janarit që mbyllet të hënën, shkruan The Athletic.

Reklama

Japonezi dhe belgu nuk janë futbollistë startues në Anfield dhe mund ta pranojnë largimin.

12 muaj

Newcastle po kërkon të nënshkruajë me Nketiah

Newcastle ka hapur bisedimet me Arsenalin për një marrëveshje për Eddie Nketiah, shkruan 90min.

Reklama

West Ham dhe Crystal Palace gjithashtu kanë qenë të lidhur me sulmuesin.

12 muaj

Zyrtare: Andy Carroll do të luajë te WBA

West Brom konfirmon nënshkrimin me sulmuesin Andy Carroll.

Reklama

Sulmuesi do të luajë deri në fund të sezonit.

12 muaj

Kulusevski pranon kalimin te Tottenham

Dejan Kulusevski mbetet lojtari i kërkuar nga Tottenham, ndërsa Juventusi duket i gatshëm ta lirojë.

Reklama

Suedezi ka do të kalojë si huazim me të drejtë blerje tek klubi anglez, pasi edhe vet ka pranuar largimin nga Juve.

12 muaj

Liverpooli po monitoron situatën e Camavingas te Reali

Eduardo Camavinga u transferua me bujë të madhe te Real Madridi në verën e vitit të kaluar.

Reklama

Mesfushori i talentuar francez bëri ëndrrën realitet për të luajtur për Los Blancos, por ai po has në vështirësi për të gjetur vend në formacionin bazë.

Hapësira jo e duhur ka bërë që lojtari të mendojë edhe largimin nga Santiago Bernabeu dhe Liverpooli po e monitoron situatën e tij.

12 muaj

Caicedo mund të konsiderohet lojtar i Interit

Felipe Caicedo do të jetë një lojtar i Interit, pasi ai sot ka kryer testet mjekësore.

Reklama

Marrëveshja është mbyllur dhe sulmuesi do të jetë në skuadër deri në qershor.

Në anën tjetër Stefano Sensi do të largohet drejt Sampdorias.

12 muaj

Evertoni interesohet për Loftus-Cheek

Sipas Daily Mail, lojtari i Chelseat, Ruben Loftus-Cheek, është bërë një objektiv i fundit për Evertonin.

Reklama

Toffees ende nuk kanë emëruar një pasardhës të përhershëm të Rafa Benitez, por ata janë duke synuar transferime të reja dhe anglezi është në listën e dëshirave.

12 muaj

Chelsea vazhdon të interesohet për De Ligt

Sipas Calciomercato, Chelsea ka qenë i lidhur me mbrojtësin holandez Matthijs de Ligt për disa kohë dhe mund të shohë një derë transferimi të hapur këtë verë.

Reklama

Juventusi mund të hapet ndaj ofertave për holandezin dhe klubi nga Stamford Bridge do të kërkon përforcime pasi Antonio Rudiger, Andreas Christensen dhe Cesar Azpilicueta pritet të largohen.

12 muaj

Tottenhami ofron Lo Celso në marrëveshjen për Amrabat

Gazetari Alfredo Pedulla, Tottenhami i ka ofruar Fiorentinas shërbimet e Giovani Lo Celso si pjesë e një oferte për të marrë Sofyan Amrabat në huazim.

Reklama

Reprezentuesi argjentinas është bërë tepricë ndaj kërkesave të Spurs, ndërsa Antonio Conte kërkon të freskojë radhët e tij.

12 muaj

Dhjetë lojtarët që janë afër një transferimi para përfundimit të afatit kalimtar të janarit

Dhjetë lojtarët që janë afër një transferimi para përfundimit të afatit kalimtar të janarit

Afati kalimtar i transferimeve të janarit do të mbyllet më 31 janar, që do të thotë se ka ende pak ditë që skuadrat të forcojnë organikat e tyre përpara pjesës së fundit të sezonit.

Reklama

Dusan Vlahovic iu bashkua Juventusit dhe Neëcastle kanë qenë veçanërisht aktivë, por ka disa lojtarë, e ardhmja e të cilëve mbetet e pasigurt dhe ata mund të largohen nga klubet e tyre në janar.

Gazeta Marca ka publikuar një artikull me dhjetë lojtarët që janë afër të mbyllin transferimin e tij në afatin kalimtar të janarit, përcjell Telegrafi.

Lajmi i plotë

12 muaj

Barcelona dhe Juventusi me oferta për Aubameyangun

Sulmuesi i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang ka përfunduar në radarin e klubeve të mëdha evropiane.

Reklama

Sipas gazetarit David Ornstein, Barcelona dhe Juventus kanë bërë oferta për të nënshkruar me Aubameyang në huazim deri në fund të sezonit.

12 muaj

Juventusi refuzon ofertën e Aston Villas

Aston Villa ka pasur një ofertë prej 20 milionë funte për mesfushorin Rodrigo Bentancur.

Reklama

Megjithatë, sipas Sky Sport, Zonja e Vjetër e ka refuzuar këtë ofertë të klubit anglez.

12 muaj

Zyrtare: Ilaix Moriba transferohet te Valencia

Valencia ka nënshkruar me Ilaix Moriba nga RB Leipzig në huazim deri në fund të sezonit.

Reklama

Njoftimi zyrtar ka ardhur nga vet klubi spanjoll.

12 muaj

Liverpooli refuzon Leedsin për Minamino

Sipas BBC Sport, Liverpooli i ka refuzua afrimet nga Leeds United dhe Monaco për sulmuesin japonez, Takumi Minamino.

Reklama

27-vjeçari mbetet një opsion rezervë në Anfield dhe është i etur për të parë më shumë kohë në lojë, por Jurgen Klopp heziton ta lërë të largohet pasi dëshiron të ketë opsione të shumta në luftën për titull në Ligën Premier.

12 muaj

Zyrtare: Bastien Toma transferohet te St Gallen

Zyrtare: Bastien Toma transferohet te St Gallen

Mesfushori shqiptar, Bastien Toma ka kompletuar huazimin e tij në St Gallen nga klubi belg, Genk.

Reklama

Afati kalimtar i janarit ka bërë që edhe disa futbollistë shqiptarë të ndryshojnë ambientin.

Njëri nga ta padyshim se është mesfushori 22-vjeçar, Bastien Toma, i cili ka kaluar te St Gallen në huazim.

Lajmi i plotë

12 muaj

Arsenali kërkon sulmuesin Jonathan David

Sipas mediumit ESPN, Arsenali është i interesuar për sulmuesin e Lille, Jonathan David, pasi përpjekjet e tyre për të nënshkruar me një sulmues këtë muaj janë të frustruara.

Reklama

Pasi ka humbur Dusan Vlahovic dhe duke u përballur me një tarifë të madhe për nënshkrimin e Alexander Isak, Arsenali është kthyer te ylli kanadez i Lille, David.

12 muaj

Newcastle nuk heq dorë nga Diego Carlos

Sipas Sky Sports, Newcastle ka parë të gjitha përpjekjet e tyre për të rrëmbyer Diego Carlos nga Sevilla, por nuk po dorëzohen.

Reklama

Një ofertë e fundit për të transferuar mbrojtësin brazilian mund të bëhet përpara mbylljes së dritares të dimrit më 31 janar.

12 muaj

West Ham dëshiron Brojën ose Breretonin

Sipas mediumit Football Insider, West Ham Unitedi dëshiron një sulmues të ri dhe tashmë ka etiketuar dy emra.

Reklama

Ylli shqiptar i Southamptonit, Armando Broja dhe Ben Brereton Diaz i Blackburnit janë dy emrat që pëlqehet nga drejtuesit e klubit londinez dhe trajneri David Moyes.

12 muaj

Barcelona nuk heq dorë nga Morata, Laporta takohet me Atletico Madridin

Barcelona nuk heq dorë nga Morata, Laporta takohet me Atletico Madridin

Barcelona ende shpreson të nënshkruajë me Alvaro Morata në afatin kalimtar të janarit dhe presidenti Joan Laporta u takua dje (e enjte) me drejtuesit e Atletico Madridit.

Reklama

Sulmuesi spanjoll është i huazuar te Juventusi deri në fund të sezonit, por bardhezinjtë nuk do ta bëjnë lëvizjen e tij të përhershme në verë për 35 milionë euro.

Massimiliano Allegri bllokoi largimin e sulmuesit në janar pasi Zonja e Vjetër dukej e paaftë për të përballuar një zëvendësim të vlefshëm për Moratan.

Megjithatë, kalimi i Dusan Vlahovic në Torino do të thotë se Morata mund të largohet nëse Juventusi kursen pesë milionë euro nga tarifa e huazimit të lojtarit.

Lajmi i plotë

12 muaj

Bayern Munichu kontakton Ginterin

Sipas gazetës Bild, Bayern Munich ka kontaktuar me përfaqësuesit e Matthias Ginter këtë javë për të diskutuar një lëvizje të mundshme.

Reklama

Mbrojtësi gjerman është një opsion rezervë nëse Bayern nuk mund të nënshkruajë me Andreas Christensen ose Antonio Rudiger.

12 muaj

Monaco me kërkesa të çmendura për Tchoumenin

Mesfushori Aurelien Tchoumeni po kërkohet me ngulm nga klubet më të mëdha evropiane.

Reklama

Megjithatë, sipas gazetës Marca, Monaco kërkon nga 80 milionë deri në 100 milionë euro për francezin.

12 muaj

Kessie refuzon Tottenhamin, dëshiron transferimin te Interi ose Juventusi

Kessie refuzon Tottenhamin, dëshiron transferimin te Interi ose Juventusi

Mesfushori i Milanit, Franck Kessie do të refuzojë një transferim si lojtar i lirë te Tottenhami këtë verë.

Reklama

Sipas La Gazzetta dello Sport, Kessie dëshiron të qëndrojë në Itali dhe të transferohet te Interi ose Juventusi.

12 muaj

Dortmundi e sheh Scamaccan si zëvendësues të Haalandit, bën ofertën e parë drejt Sassuolos

Dortmundi e sheh Scamaccan si zëvendësues të Haalandit, bën ofertën e parë drejt Sassuolos

Borussia Dortmund ka identifikuar sulmuesin e Sassuolos, Gianluca Scamacca, si një zëvendësues të mundshëm për Erling Haaland dhe gjigantët e Bundesligës kanë paraqitur tashmë një ofertë hapëse.

Reklama

Haaland pritet të largohet nga Borussia në verë, me disa klube kryesore evropiane të lidhura me sigurimin e shërbimeve të tij.

Sipas mediumit italian La Gazzetta dello Sport, sulmuesi i Sassuolos, Scamacca është një nga objektivat e tyre kryesore  për sulmin.

Lajmi i plotë

12 muaj

Transferimi i Arthur te Arsenali pranë dështimit

Lëvizja e Arsenalit për mesfushorin e Juventusit, Arthur Melo mund të dështojë.

Reklama

Sipas mediumit Daily Mail, Juventusi ka refuzuar lejimin e një huazim prej 18 muajve.

12 muaj

‘Zbulimi’ i Elangas detyron Rangnickun të largojë katër lojtarë nga Man Utd

‘Zbulimi’ i Elangas detyron Rangnickun të largojë katër lojtarë nga Man Utd

Ralf Rangnick është i hapur që katër lojtarë të ekipit të parë të largohen nga Manchester Unitedi në janar për shkak të shfaqjes befasuese të talentit Anthony Elanga.

Reklama

Sipas mediumit ESPN, dalja në skenë apo shpërthimi i talentit Elanga në Old Trafford është përgjegjës për sanksionimin e Rangnick për largimet e janarit.

Lajmi i plotë

12 muaj

Real Madridi i bashkohet Barcelonës në garën për Azpilicuetan

Sipas mediumit Defensa Central, Real Madridi i është bashkuar rivalëve të El Clasicos, Barcelonës, në kërkim të mbrojtësit Cesar Azpilicueta.

Reklama

Mbrojtësi veteran spanjoll po i afrohet fundit të kontratës së tij me Chelsea dhe pritet të kalojë në grupin e lojtarëve të lirë këtë verë.

12 muaj

Guimaraes afër transferimit të Newcastle, sot priten zyrtarizimi pas testeve mjekësore

Guimaraes afër transferimit të Newcastle, sot priten zyrtarizimi pas testeve mjekësore

Newcastle United shpreson të përfundojë sot (e premte) nënshkrimin e mesfushorit të Lyonit, Bruno Guimaraes.

Reklama

Sipas gazetës L’Equipe, kushtet midis dy klubeve janë rënë dakord, me Guimaraes që do të bëjë testet mjekësore gjatë ditës së sotme.

Nëse Guimaraes përfundon testet mjekësore pa probleme, marrëveshja do të vuloset gjatë ditës.

Lajmi i plotë

12 muaj

Caicedo arrin për teste mjekësore te Interi

Caicedo arrin për teste mjekësore te Interi

Felipe Caicedo është në prag të kalimit te Interi në formë huazimi nga Genoa dhe tashmë ka filluar testet mjekësore me Nerazzurrët.

Reklama

Caicedo mbërriti mëngjesin e sotëm në klinikën Humanitas në Rozzano për t’iu nënshtruar pjesës së parë të ekzaminimeve mjekësore me kampionët e Serie A.

Lajmi i plotë

12 muaj

Newcastle vihet pas Carrascos

Newcastle United është i etur për të siguruar një anësor të ri dhe Yannick Carrasco i Atletico Madridit është ndër objektivat e tyre kryesorë.

Reklama

Megjithatë, Los Rojiblancos kanë shmangur hetimin nga Newcastle, pasi klubi anglez duhet të paguajë klauzolën e lirimit të belgut për të realizuar marrëveshjen.

12 muaj

Njihuni me Luis Diaz, ylli i Portos tashmë konsiderohet transferim i kryer te Liverpooli

Reklama

12 muaj

Galatasaray pas Gedson Fernandes

Galatasaray po kërkon shërbimet e mesfushorit të Benficas, Gedson Fernandes.

Reklama

Lojtari ka qenë i huazuar në sezonin e fundit, por u kthye përsëri te Benfica.

12 muaj

Fenerbahce synon tri transferime në janar

Klubi turk, Fenerbahce kërkon mbrojtësin e krahut të majtë Ghislain Konan.

Reklama

Ata gjithashtu duan edhe mesfushorin e Arsenalit, Mohamed Elneny dhe sulmuesin e Benficas, Haris Seferovic.

12 muaj

Adama Traore pritet t’i kryej sot testet mjekësore te Barcelona

Adama Traore ndodhet sot në Barcelonë për t’iu nënshtruar testeve mjekësore dhe për të përfunduar formalitetet e huazimit.

Reklama

Barça ka rënë dakord për një kontratë 5-vjeçare me Traoren, në rast se vendos ta blejë atë përgjithmonë gjatë verës nga Wolves.

12 muaj

Vlahovic arrin për teste mjekësore te Juventusi

Dushan Vlahovic ka mbërritur në qendrën mjekësore të Juventusit për të përfunduar transferimin nga Fiorentina.

Reklama

Tarifa komplete e transferimi thuhet se është 70 milionë euro plus pesë milionë bonuse, ndërsa lojtari do të fitojë shtatë milionë euro në sezon.

12 muaj

Pogba, objektivi kryesor i PSG-së për verë

Sipas gazetës L’Equipe, Paul Pogba tani është një nënshkrim prioritet për Paris Saint-Germain këtë verë.

Reklama

PSG e do mesfushorin francez në verë, pasi Pogba mbetet lojtar i lirë pas përfundimit të kontratës me Manchester Untiedin.

12 muaj

Liverpooli fiton garën me Tottenhamin për Luis Diaz, transferimi afër zyrtarizimit

Liverpooli fiton garën me Tottenhamin për Luis Diaz, transferimi afër zyrtarizimit

Liverpooli thuhet se ka fituar garën për transferimin e sulmuesit të Portos, Luis Diaz, i cili kërkohej me ngulm edhe nga Tottenham Hotspur.

Reklama

Sipas Goal.com, Liverpooli po përpiqet të nënshkruajë me yllin e Portos para mbylljes së afatit kalimtar dimëror dhe marrëveshja është afër.

Liverpool do të paraqesë një ofertë zyrtare në orët në vijim për Diaz, i cili është në krye të listës së dëshirave.

Lajmi i plotë

12 muaj

Brentford shpreson të përfundojë marrëveshjen me Eriksenin këtë fundjavë

Brentford shpreson të përfundojë marrëveshjen me Eriksenin këtë fundjavë

Christian Eriksen pritet të rikthehet në Ligën Premier, pasi është afër një marrëveshje me Brentfordin.

Reklama

Eriksen pësoi një arrest kardiak në “Euro 2020” gjatë ndeshjes së Danimarkës ndaj Norvegjisë dhe mezi shpëtoi pas disa minutave ankth.

Mesfushorit danez iu desh t’i vendoset një difibrilator në zemër, dhe kjo bërë që Eriksen të largohet nga Interi me marrëveshje të ndërsjellë pasi Serie A nuk lejon lojtarit të luajnë me pajisje të vendosura në trup.

Megjithatë, ish-lojtari i Ajaxit dhe Tottenham Hotspur është gati t’i rikthehet fushave të blerta dhe atë në kampionatin anglez, Ligën Premier.

Lajmi i plotë

12 muaj

Paris Saint-Germain mban kontakte me sulmuesin Rashford

Paris Saint-Germain mban kontakte me sulmuesin Rashford

Paris Saint-Germain po mban kontakte joformale me sulmuesin e Manchester Unitedit, Marcus Rashford .

Reklama

24-vjeçari dukej se po luftonte për gola këtë sezon, duke shënuar vetëm dy në 11 ndeshjet e tij të para të sezonit në Ligën Premier.

Lajmi i plotë

12 muaj

Ndombele afër kalimit te Paris Saint-Germain

Mesfushori francez i Tottenham Hotspurs, Tanguy Ndombele pritet të bashkohet shumë shpejtë me Paris Saint-Germain.

Reklama

Sipas mediumit RMC Sport, Spurs dhe PSG janë afër një marrëveshjeje për huazimin e Ndombeles.

12 muaj

Arsenali arrin marrëveshje për portierin Matt Turner

Portieri Matt Turner nga New England Revolution do të kalojë te Arsenalit dhe marrëveshja konfirmohet si e përfunduar.

Reklama

Marrëveshje e plotë për shtatë milionë euro plus tre milionë euro tjera bonuse.

Turner do t’i bashkohet Arsenalit në verë dhe jo në janar, pasi Topçinjtë kanë dy portier dy portierë tashmë.

12 muaj

Zakaria dhe Nandez në listën e Juventusit

Denis Zakaria i Borussia Monchengladbach dhe Nahitan Nandez i Cagliarit, janë të dy në listën e Juventusit për ditët e fundit të afatit kalimtar të janarit.

Reklama

Transferimi i tyre ose ndonjërit do të vijë në rast se Rodrigo Bentancur ose Arthur Melo do të largohen këtë javë.

Zakaria është opsioni i preferuar i Allegrit, por varet nga çmimi i lëvizjes.

12 muaj

Ilaix Moriba i bashkohet Valencias

Ish-mesfushori i Barcelonës, Ilaix Moriba i bashkohet Valencias nga RB Leipzig në formë huazimi.

Reklama

Los Che do ta mbulojë pagën e plotë të mesfushorit deri në fund të qershorit.

Valencia gjithashtu po shtyn të nënshkruajë me Samu Castillejo nga Milani.

1 vit

Dembele vendos të largohet në afatin kalimtar të janarit

Sipas ‘ Cadena Ser’, sulmuesi i Barcelonës, Ousmane Dembele, ka hapur derën për një transferim të mundshme afatin kalimtar dimëror.

Reklama

Lojtari ka qenë deri më tani i mbyllur për të rinovuar kantatën përmes agjentëve të tij, duket lënë të kuptohet se do të largohej në verë.

1 vit

Morientes: Mbappe do të kalojë te Real Madridi këtë vit

Kylian Mbappe është i lidhur me një kalim nga Paris Saint-Germain te Real Madrid prej disa kohësh dhe ish-sulmuesi i Los Blancos, Fernando Morientes pret që kjo të ndodhë këtë vit.

Reklama

Morientes ka qenë në dijeni të asaj që presidenti i klubit, Florentino Perez ka thënë për këtë çështje dhe pret gjëra të mëdha nga Mbappe nëse ai bashkohet.

“Kylian [Mbappe] do t’i bashkohet Madridit këtë vit”.

1 vit

Newcastle duket se ka arritur marrëveshje me Guimaraes

Newcastle thuhet se ka kompletuar transferimin e mesfushorit të Lyon, Bruno Guimaraes.

Reklama

1 vit

Bristol City kompleton afrimin e Timm Kloses

Bristol City ka kompletuar nënshkrimin e mbrojtësit zviceran Timm Klose.

Reklama

33-vjeçari arrin si lojtar i lirë dhe ai bashkohet me skuadrën e Nigel Pearson për pjesën e mbetur të sezonit.

Klose ka një eksperiencë të mëparshme në futbollin anglez, pasi ka luajtur te Norwich City.

1 vit

Zyrtare: Calum Chambers te Aston Villa

Calum Chambers e ka mbyllur transferimin te Aston Villan, duke u bë nënshkrimi i katërt i klubit në afatin kalimtar të janarit.

Reklama

Mbrojtësi, 27 vjeç, ka lidhur një kontratë trevjeçare e gjysmë me Villa Park pasi kaloi nga Arsenali.

Philippe Coutinho, Lucas Digne dhe Robin Olsen u blen nga klubi këtë afat.

1 vit

Zyrtare: Wass kalon te Atletico Madridi

Daniel Wass është transferuar te Atletico Madridi të enjten mbrëma.

Reklama

32-vjeçari deri më tani ka luajtur për Valencian, ndërsa ka 41 paraqitje për Danimarkën.

Wass ka firmosur deri në fund të edicionit të ardhshëm.

1 vit

Arsenali po përpiqet shumë që të kompletojë të paktën dy blerje në afatin kalimtar të janarit  

Arsenali po punon për të bërë blerje të reja në skuadrën e tyre përpara mbylljes së afatit kalimtar të dimrit të hënën, shkruan The Daily Express.

Reklama

Topçinjtë po përgatiteshin për disa ditë të ngarkuara të afatit të janarit, megjithatë, kanë mbetur vetëm edhe katër ditë.

Lexo lajmin e plotë…

1 vit

Interi vazhdon përpjekjet për Felipe Caicedo

Interi është duke i vazhduar bisedimet me Genoan për huazimin e Felipe Caicedo, të cilin planifikon ta ribashkojë me ish-trajnerin nga Lazio, Simone Inzaghi.

Reklama

1 vit

Zyrtare: Gosens lojtar i Interit

Robin Gosens ka përfunduar zyrtarisht transferimin e tij te Interi, si huazim me detyrimin blerje për 25 milionë euro nga Atalanta.

Reklama

Reprezentuesi gjerman ka kaluar testet mjekësore mëngjesin e sotëm dhe ka vënë nënshkrimin në kontratë, duke u bërë pjesë e Nerazzurrëve.

Lexo lajmin e plotë…

1 vit

Morata nuk i ka humbur shpresat për kalimin te Barca

Alvaro Morata nuk i ka humbur shpresat për t’iu bashkuar Barcelonës para mbylljes së afatit kalimtar të janarit, ndërsa agjenti i tij po punon me Atletico Madridin dhe Juventusin për të arritur marrëveshje.

Reklama

Është një operacion kompleks, për shkak të statusit aktual të sulmuesit dhe duhet që të tre klubet të arrijnë marrëveshje.

(Foto: Instagram/alvaromorata)

1 vit

Lampard do të intervistohet edhe një herë nga Evertoni

Everton do të vazhdojë intervistat për trajnerin e tyre të ardhshëm të premten, me Frank Lampard që është në mesin e atyre që do të mund të zëvendësojnë Rafa Benitez – sipas The Athletic .

Reklama

Pronari i Toffees, Farhad Moshiri do të jetë i pranishëm për raundin tjetër të intervistave, ndërsa klubi kërkon të marrë një trajner të ri se të rifillojë Liga Premier pas pushimit.

Lampard tashmë është intervistuar një herë nga Evertoni, por në shqyrtim është edhe trajneri portugez Vitor Pereira.

1 vit

Real Madrid ndjek Tchouameni dhe Gravenberch

Real Madrid po ndjek mesfushorin e Monacos, Aurelien Tchouameni dhe yllin e Ajax, Ryan Gravenberch, sipas ESPN .

Reklama

Los Blancos po shikojnë Tchouameni si një zëvendësues potencial afatgjatë për Casemiro.

Gravenberch është identifikuar gjithashtu si një objektiv pasi Madridi kërkon të forcojë radhët e tyre në mesfushë këtë verë.

1 vit

Vedat Muriqi rrugës për Mallorca, ka marrëveshje mes klubeve tashmë

Sulmuesi Vedat Muriqi, do t’i thotë lamtumirë Lazios për të vazhduar karrierën te Mallorca.

Reklama

Negociatat kanë vazhduar dhe duket se tashmë ka një akord mes klubeve dhe gjithçka mund të mbyllet të premten më 28 janar.

Lexo lajmin e plotë…

1 vit

E kryer, Vlahovic mund të quhet lojtar i Juventusit

Dusan Vlahović te Juventus, tashmë është marrëveshje e mbyllur, shkruan Fabrizio Romano.

Reklama

Tashmë ka akord total të Juventusit me lojtarin, agjentët dhe Fiorentinën.

Lojtari do të kushtojë 75 milionë euro dhe pagë 7 milionë euro.

Sulmuesi do të jetë në Torino në ditët në vijim për testet mjekësore.

1 vit

Arthur Cabral është tashmë në Firence

Sulmuesi brazilian Arthur Cabral ka zbarkuar në Firence për të përfunduar transferimin e tij te Fiorentina nga Basel.

Reklama

14.5 milionë euro plus bonuset është marrëveshja.

Arturi do t’i nënshtrohet testeve mjekësore nesër.

1 vit

Ilaix Moriba mbërrin te Valencia për të mbyllur huazimin e tij

Mesfushori, Ilaix Moriba, mbërriti në Valencia pasditen e sotme për t’iu nënshtruar një kontrolli mjekësor dhe kështu mbylli ardhjen e tij në klubin nga Mestalla, si huazim nga RB Leipzig.

Reklama

Lojtari 19-vjeçar sapo ka përfunduar pjesëmarrjen në Kupën e Afrikës me kombëtaren e tij.

1 vit

Dortmundi dhe PSV në garë për Daniel Quick

Borussia Dortmundi dhe PSV janë ndër klubet e interesuara për talentin e Crystal Palace, Daniel Quick – njofton Goal.

Reklama

Rangers, Leicester City dhe Southampton janë skuadrat tjera që i kërkojnë shërbimet e 19-vjeçarit.

1 vit

E kryer, Adama Traore te Barcelona

Adama Traore kthehet te Barcelona, dhe marrëveshja mes palëve është mbyllur.

Reklama

Ai kalon si huazim me opsion blerje për 300 milionë euro.

Barcelona do ta mbulojë tërë pagën e tij për këta gjashtë muaj.

1 vit

Zyrtare: Man Utd huazon Diallo te Rangers

Rangers kanë njoftuar sot për nënshkrimin me Amad Diallo si huazim nga Manchester United deri në fund të sezonit.

Reklama

Anësori 19-vjeçar do të jetë në fushë në ndeshjen e së shtunës ndaj Ross County, si opsion për Giovanni van Bronckhorst.

Lojtari ishte blerë nga Atalanta janarin e kaluar për 36 milionë euro.

1 vit

Wilfried Bony bëhet me klub të ri pas 505 ditësh pa luajtur futboll

Wilfried Bony bëhet me klub të ri pas 505 ditësh pa luajtur futboll

Reklama

“Historia ime filloi rreth 15 vjet më parë në Bregun e Fildishtë. Që atëherë kam luajtur për shumë ekipe… por historia ime nuk ka përfunduar ende. Tani fillon një kapitull i ri”, ishin fjalët e para të Wilfried Guemiand Bony në ditën që nënshkroi për NEC Nijmegen të Eredivisie.

1 vit

Idriz Voca nënshkruan me Cosenzan në Serie B

Mesfushori Idriz Voca ka nënshkruar kontratë me Cosenzan në Serie B.

Reklama

Ka qenë menaxheri i lojtarit, Gëzim Ibrahimi, ai që ka postuar një foto të Vocës në rrjetet sociale me fanellën e klubit italian.

1 vit

Kush është Dilivio Hofman – holandezi që luante te Twente e po testohet nga Ballkani

Ka kohë që Dilivio Hoffman është bashkuar me Ballkanin dhe mund të jetë transferimi i radhës e kësaj skuadre.

Reklama

Siç ka mësuar Telegrafi, Hoffman është bashkuar me Ballkanin në Turqi, ku skuadra është duke i kryer përgatitjet për stinorin pranveror.

Lexo lajmin e plotë…

1 vit

Newcastle me ofertë të re për Bruno Guimaraes

Newcastle Unitedi ka bërë një ofertë të re për mesfushorin e Lyonit, Bruno Guimaraes.

Reklama

Sipas gazetës L’Equipe, Newcastle ka ofruar një total prej 52 milionë euroh.

42 milionë euro është oferta fikse plus 10 milionë bonuse.

1 vit

Chelsea gati të ‘luftojë’ me Real Madridit dhe Barcelonën për transferimin e Haalandit

Chelsea gati të ‘luftojë’ me Real Madridit dhe Barcelonën për transferimin e Haalandit

Sipas mediumit Fichajes, Chelsea është gati t’i bashkohet Barcelonës dhe Real Madridit në betejën për transferimin e sulmuesit Erling Haaland.

Reklama

Megjithatë, ylli i Borussia Dortmundit do të transferohet në verë vetëm në rast largimit të Romelu Lukakut.

Lajmi i plotë

1 vit

E ardhmja e tij mes Spanjës dhe Anglisë, Juve gati ta shes Matthijs de Ligt

Juventusi ka bërë një goditje të madhe, duke marrë shërbimet e sulmuesit serb Dusan Vlahovic, edhe pse mungon zyrtarizimi.

Reklama

Por 70 milionët që do të shpenzohen për blerjen e sulmuesit duhet të nxirren dhe Zonja e Vjetër po mendon shitjen e një ylli.

Më së shumti rrezikon mbrojtësi holandez Matthijs de Ligt, i cili mund t’i sjell të ardhura të mëdha kampionëve të shumëfishtë të Italisë.

Mediat e ndryshme në Itali kanë raportuar se Zonja e Vjetër është gati ta shes holandezin në mënyrë që të gjenerojë të ardhura.

E ardhmja e qendërmbrojtësit të talentuar është mes kampionatit spanjoll La Liga dhe atij anglez Ligës Premier.

Barcelona dhe Chelsea janë dy skuadrat më të interesuara për t’i marrë shërbimet e lojtarit dhe janë gati të shpenzojnë deri në 60 milionë euro për të.

Lajmi i plotë

1 vit

Newcastle përgatitet të mposht katër klubet e Ligës Premier me “ofertën kolosale” për Armando Brojën

Newcastle përgatitet të mposht katër klubet e Ligës Premier me “ofertën kolosale” për Armando Brojën

Newcastle United po planifikon të mposht në garë katër klube të Ligës Premier me një ‘ofertë kolosale’ për të nënshkruar me  sulmuesin shqiptar nën pronësi të Chelseat, Armando Broja, i cili është i huazuar te Southamptoni.

Reklama

‘Magpies’ kompletuan në afatin e janarit nënshkrimet me Chris Wood nga Burnley, Joe Willock nga Arsenali dhe Kieran Trippier nga Atletico Madridi.

Megjithatë, shpenzimet e Newcastle mund të mos jenë ende të përfunduara, me trajnerin Eddie Howe të prirur për të forcuar skuadrën e tij, sidomos në sulm, për të shmangur rënien nga Liga Premier.

Sipas mediave të shumta, sulmuesi shqiptar Armando Broja ka përfunduar në listën e dëshirave për Newcastle dhe trajnerin e tyre Howe.

Lajmi i plotë

1 vit

Amad Diallo afër huazimit te Rangers

Sipas gazetarit të njohur Fabrizio Romano, Manchester United është i vendosur të lejojë sulmuesin e talentuar nga Bregu i Fildishtë, Amad Diallo, që të shohë sezonin 2021/22 si huazim te kampionët skocezë Rangers.

Reklama

19-vjeçari ka nevojë për më shumë futboll të rregullt për të ndihmuar zhvillimin dhe huazimi te klubi skocez wshtw afër kompletimit.

1 vit

Arsenali i bashkohet garës për holandezin Gakpo

Sipas faqes FootMercato, Arsenali i është bashkuar kërkimit për sulmuesin anësor të PSV Eindhoven, Cody Gakpo.

Reklama

Manchester City dhe Liverpool tashmë janë lidhur me sulmuesin 22-vjeçar nga Holanda.

1 vit

De Jong te Chelsea, Jorginho te Juventusi?

De Jong te Chelsea, Jorginho te Juventusi?

Chelsea i është afruar Barcelonës për yllin e tyre të mesfushës Frenkie De Jong, kështu që Jorginho mund të nënshkruajë me Juventusin në verë.

Reklama

Barcelona po kalon një situatë dramatike financiare dhe mund të ketë nevojë të shesë një nga lojtarët e saj kryesorë në fund të sezonit.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Juventusi po mendon të nënshkruajë me mesfushorin e tyre holandez, De Jong, megjithëse Chelsea duket se po udhëheq garën, pasi tashmë ka bërë të ditur disponueshmërinë e mesfushorit.

Lajmi i plotë..

1 vit

E konfirmon Monchi: Diego Carlos nuk transferohet te Newcastle United

Diego Carlos do të vazhdojë të mbetet pjesë e Sevillës, së paku deri në verën e këtij viti.

Reklama

Mbrojtësi brazilian ishte pajtuar me kushtet personale që të transferohet në Newcastle United, por dy klubet nuk kanë arritur marrëveshje mes vete.

Ka qenë drejtori sportiv i Sevillës, Monchi që ka konfirmuar se transferimi i brazilianit në Ligën Premier nuk do të ndodhë.

Sipas të parit për transferime te Sevilla, klubi anglez ka bërë një ofertë të mirë dhe të respektueshme, por që nuk ishte e mjaftueshme për ta lënë të lirë brazilianin.

Lajmi i plotë

1 vit

Real Madridi po mendon për transferimin e Tchouamenit

Aurelien Tchouameni është njëri nga mesfushorët e rinj më të kërkuar në Evropë.

Reklama

Mesfushori francez është duke u kërkuar nga skuadrat më të mëdha evropiane si Chelsea, Juventus, Manchester United, Liverpool, Bayern Munich e Real Madrid.

Por duket se skuadra favorite për t’i siguruar shërbimet e yllit të Monacos është Real Madridi.

Sipas asaj që ka raportuar Marca, Los Blancos janë duke e përcjellë nga afër situatën e Tchouamenit dhe duan ta transferojnë atë në verë.

Lajmi i plotë

1 vit

 Chelsea është gati të testojë vendosmërinë e Liverpool-it me ofertën e Salah

 Chelsea është gati të testojë vendosmërinë e Liverpool-it me ofertën e Salah

Klubi londinez, Chelsea është gati të testojë vendosmërinë e Liverpoolit për sulmuesin e tyre egjiptian, Mohamed Salah.

Reklama

Me marrëveshjen e tij aktuale tashmë brenda 18 muajve të fundit, bisedimet për kontratën e re me Liverpoolin janë zvarritur.

Sipas Goal.com, nuk ka asnjë garanci që Salah dhe Liverpool të arrijnë një marrëveshje dhe në vend të kësaj situata ka nxitur interesin e rivalëve evropianë.

Lajmi i plotë

1 vit

Zyrtare: NEC Nijmegen nënshkruan me sulmuesin Wilfried Bony

Wilfried Bony ka nënshkruar për skuadrën holandeze të Eredivisie, NEC Nijmegen.

Reklama

Ai ka më shumë se një vit pa klub, por ekipi holandez e ka zyrtarizuar tashmë.

1 vit

Laporta takohet përsëri me agjentin e Dembeles

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta do të takohet përsëri sot me agjentin e sulmuesit Ousmane Dembele.

Reklama

Përfaqësuesit e francezit janë të hapur për vazhdimin e kontratës, por me kushtet e duhura financiare dhe nëse atij i sigurohet një rol kyç në skuadër.

1 vit

Dortmundi vazhdon kontaktet për transferimin e Adeyemit

Borussia Dortmund është ende në kontakt të drejtpërdrejtë me RB Salzburg për të avancuar në bisedimet për sulmuesin Karim Adeyemi.

Reklama

Sulmuesi është njëri nga objektivat kryesore të verës për Dortmundin, pasi shihet si pasues ideal i Erling Haaland, i cili mund të largohet në verë.

1 vit

Lampard afër emërimit si trajner i Evertonit

Frank Lampard është vendosur të bëhet trajner i ri i Evertonit.

Reklama

Trajneri anglez tashmë ka mbajtur intervistën e dytë me klubin Toffes që po kërkon një pasues të Rafael Benitez.

1 vit

Xavi dëshiron që Barcelona të nënshkruajë me një qendërsulmues dhe një sulmues anësor

Xavi dëshiron që Barcelona të nënshkruajë me një qendërsulmues dhe një sulmues anësor

Trajneri Xavi Hernandez dëshiron që Barcelona të sjellë një sulmues qendre dhe një sulmues anësor para përfundimit të afatit kalimtar të janarit.

Reklama

42-vjeçari, i cili do të kënaqej me vetëm një fytyrë të re në secilën prej këtyre pozicioneve – ka komunikuar kërkesën e tij në departamentin teknik të klubit dhe do të shpresojë që drejtuesit të kryejnë punën në pak kohë që ka mbetur nga mbyllja e afatit kalimtar.

Lajmi i plotë

1 vit

Oferta e pabesueshme që ka refuzuar Isco për tu larguar nga Real Madridi

Isco nuk e ka ndërmend të largohet nga kontinenti i vjetër Evropa.

Reklama

Mesfushori spanjoll nuk po ka hapësira te Real Madridi, por edhe në rast largimit nga Santiago Bernabeu synon që të mbetet në Evropë.

29-vjeçari ka refuzuar një ofertë të pabesueshme nga Katari, thënë ndryshe një kontratë të jetës.

Ka qenë babai i lojtarit që në një intervistë për televizionin El Chiringuito ka zbuluar se djaloshi i tij ka refuzuar transferimin në Katar.

Lajmi i plotë

1 vit

Milani forcon interesimin për Aubameyangun

Milani forcon interesimin për Aubameyangun

Sulmuesi i Gabonit, Pierre-Emerick Aubameyang është një i përjashtuar nga Arsenali, pasi ka rënë në konflikt me menaxherin Mikel Arteta për arsye disiplinore.

Reklama

Aubameyangut iu hoq shiriti i kapiteni të klubit në fillim të këtij sezoni dhe largimi i tij nga Emirates duket i pashmangshëm.

Sipas Sky Sports, Aubameyang ka të ngjarë të largohet nga Arsenali para mbylljes së afatit kalimtar të janarit dhe do të preferonte të qëndronte në Evropë.

Lajmi i plotë

1 vit

Man Utd duhet të paguajë 120 milionë euro për Declan Rice

Manchester Unitedi e ka etiketuar mesfushorin e West Ham United, Declan Rice, si objektivin e madh.

Reklama

Megjithatë, Djajtë e Kuq do të duhet të paguajë të paktën 100 milionë funte apo 120 milionë euro për të nënshkruar anglezin këtë verë.

1 vit

Kërkesat e Azpilicuetas të papranueshme për Chesean

Mbrojtësi Cezar Azpilicueta është në muajt e fundit të kontratës së tij me Chelsean dhe largimi i tij duket i pashmangshëm pasi palët nuk po mund të arrijnë marrëveshje.

Reklama

Sipas mediumit The Telegraph, kërkesat e Azpilicuetas për një marrëveshje trevjeçare po dëshmohen të jenë pengesa në bisedimet e tij për kontratën e re me Blutë.

1 vit

Buxheti i Newcastle për transferime kalon shifrën e 120 milionë eurove

Newcastle United tashmë ka transferuar dy lojtarë, Kieran Trippier nga Atletico Madridi dhe Chris Wood nga Burnley, por nuk do të jenë të vetmit.

Reklama

Sipas mediumit britanik Express, Newcastle do t’i kalojë shpenzimet e janarit me mbi 100 milionë funte apo 120 milionë euro përpara se afati i janarit të mbyllet.

1 vit

Haaland: Thashë se ishte koha të them diçka për të ardhmen time, por tani për tani nuk dua të flas

Haaland: Thashë se ishte koha të them diçka për të ardhmen time, por tani për tani nuk dua të flas

Erling Haaland është i prirur të largohet nga kritikat e tij ndaj Borussia Dortmundit pasi ai pretendoi se klubi po i bënte presion që të merrte një vendim për të ardhmen e tij.

Reklama

Edhe pse Haaland ka një kontratë për të qëndruar në Dortmund deri në qershor të vitit 2024, ai ka një klauzolë lirimi e cila hyn në fuqi këtë verë.

Në fillim të këtij muaji Haaland zbuloi se klubi ka filluar ta pyesë se kur do të marrë një vendim nëse dëshiron të qëndrojë në Signal Iduna Park apo të kërkojë sfida të reja.

Lajmi i plotë

1 vit

Manchester City i bashkohet garës për transferimin e Dybalas

Manchester City i bashkohet garës për transferimin e Dybalas

Disa klube të mëdha në Evropë janë lidhur me nënshkrimin e Paulo Dybala si lojtar i lirë në verë dhe Manchester City tani po konsideron t’i ofrojë argjentinasit një kontratë 10 milionë euro në vit.

Reklama

Sipas raportit të fundit të La Gazzetta dello Sport, Pep Guardiola ka kërkuar nënshkrimin e argjentinasit dhe City mund t’i ofrojë atij një marrëveshje prej 10 milionë euro në vit, më shumë se çdo ekip tjetër deri më tani.

Lajmi i plotë

1 vit

Roma po tenton përsëri për Xhakën, transferimi mund të ndodhë në ditën e fundit

Granit Xhaka – Roma, është një dashuri e madhe në distancë që ende nuk janë bashkuar, edhe pse dëshira mes palëve është e madhe.

Reklama

Në fakt më mirë mund të thuhet që kjo dashuri është mes Xhakës dhe trajnerit portugez Jose Mourinho që po e kërkon me ngulm.

Portugezi e kishte bërë prioritet transferimin e prishtinasit në verë, por Arsenali refuzoi çdo ofertë të Romës për të.

Mediat e ndryshme në Itali dhe Angli kanë raportuar se Roma nuk është dorëzuar për transferimin e Xhakës dhe po tenton transferimin e tij edhe në janar.

Lajmi i plotë

1 vit

Gosens arrin për teste mjekësore te Interi

Gosens arrin për teste mjekësore te Interi

Robin Gosens është në prag të bashkimit me Interin dhe sapo ka filluar testet mjekësore me kampionët e Serie A.

Reklama

Mbrojtësi i Atalantës do të transferohet në San Siro në një marrëveshje fillestare huazimi me një detyrim blerje.

Sipas Sky Sport Italia, gjigantët e Serie A do të paguajnë 25 milionë euro plus tre milionë euro tjera bonus në lidhje me performancën.

Lajmi i plotë

1 vit

Zyrtare: Milani ndërprenë huazimin e Pellegrit

Zyrtare: Milani ndërprenë huazimin e Pellegrit

Milani ka ndërprerë zyrtarisht huazimin e Pietro Pellegrit, i cili tani do t’i bashkohet Torinos nga Monaco.

Reklama

Ish-ylli i Genoas ishte bashkuar me kuqezinjtë në një marrëveshje të përkohshme gjatë verës.

“AC Milan njofton se përfundimi i parakohshëm i marrëveshjes së huazimit të Pietro Pellegrit është rënë dakord me AS Monaco”, thuhet në deklaratën e klubit.

1 vit

Plani i Interit për transferimin e Scamaccas

Sulmuesi italian Gianluca Scamacca, ka bërë një sezon të jashtëzakonshëm deri më tani me Sassuolon, duke zgjuar interesimin e skuadrave më të mëdha italiane dhe më gjerë.

Reklama

Juventus, Napoli, Milan, Inter, Roma, Chelsea, Manchester City, Arsenal e Atletico Madrid janë duke u interesuar për shërbimet e reprezentuesit italian.

Por kampioni në fuqi i Italisë, Inter vazhdon të mbetet skuadra favorite për të nënshkruar me lojtarin dhe ata tanimë kanë një plan konkret.

Lajmi i plotë

1 vit

Osimhen, objektiv i Arsenalit dhe Newcastlet

Sipas Gazzetta dello Sport, Victor Osimhen është kthyer në një objektiv për klubet angleze, Arsenalin dhe Newcastle United.

Reklama

Sulmuesi i Napolit vlerësohet 70 milionë euro, por klubi italian vështirë të heq dorë nga ai, pasi ka paguar mbi 80 milionë për transferimin e tij.

1 vit

Roma e blindon Zaniolon, kontratë të re dhe e bën lojtarin e tretë më të paguar në klub

Nicolo Zaniolo është dëshira e madhe e Juventusit për edicionin e ardhshëm, pasi e shohin atë si zëvendësuesin adekuat të Paulo Dybalas.

Reklama

Megjithatë Roma ka intervenuar shpejtë për të vazhduar bisedimet për rinovimin e kontratës me agjentët e lojtarëve.

Drejtori sportiv i Romës, Tiago Pinto ka zhvilluar biseda të reja me agjentët e lojtarit i cili është i vendosur të mbetet në kryeqytetin italian.

Zaniolo gjithmonë ka shprehur dashurinë dhe falënderimin për Romën, klub që edhe pas dy operimeve e mbështeti vazhdimisht.

Reprezentuesi italian do të mbetet deri në vitin 2026 në Olimpico, pasi kontrata e re pritet të nënshkruhet brenda muajit shkurt.

Lajmi i plotë

1 vit

Herrera refuzon shkëmbimin me Ndombelen

Sipas mediumit The Athletic, Ander Herrera nuk ka ndërmend të jetë pjesë e çdo përpjekje nga Paris Saint-Germain për të nënshkruar me Tanguy Ndombele nga Tottenham Hotspur.

Reklama

Mesfushori spanjoll, për respekt ndaj ish-klubit Manchester United, heziton të kthehet në Ligën Premier, tek ndonjë klub tjetër.

1 vit

Arthur Cabral, sot pritet të zyrtarizohet te Fioretina

Arthur Cabral, sot pritet të zyrtarizohet te Fioretina

Arthur Cabral do t’i nënshtrohet sot (e enjte) testeve mjekësore në Firence dhe do të nënshkruajë si lojtar i ri i Fiorentinës pasi marrëveshja e Dusan Vlahovic të përfundojë me Juventusin.

Reklama

Sulmuesi brazilian ka rënë dakord me kushtet personale për t’iu bashkuar Fiorentinës si zëvendësues i Vlahovic.

Basel do të fitojë 14,5 milionë euro plus bonuse nga ky transferim.

1 vit

Dembele dëshiron të qëndrojë te Barcelona

Sipas gazetës Sport, Ousmane Dembele është i vendosur të qëndrojë dhe të dëshmojë veten te Barcelona.

Reklama

Agjentët e francezit u takuan me trajnerin Xavi të martën për të nënvizuar angazhimin e tij ndaj klubit, si dhe dëshirën e tij për të zgjatur kontratën e tij përtej kësaj vere.

1 vit

Atletico Madridi nënshkruan me Daniel Wass nga Valencia

Atletico Madridi e ka kryer blerjen e Daniel Wass nga Valencia.

Reklama

Tashmë ka marrëveshje mes dy klubeve dhe lojtari do të nënshkruajë deri në qershor 2023.

1 vit

Barcelona e bindur për nënshkrimin e Azpilicuetas si transferim i lirë

Barcelona është e bindur se do të nënshkruajë me mbrojtësin e Chelseat, Cesar Azpilicueta si transferim i lirë këtë verë, shkruan GOAL.

Reklama

Azpilicueta ishte transferuar te Blutë për herë të parë në Stamford Bridge në 2012.

1 vit

Yedlin largohet nga Galatasaray

DeAndre Yedlin ka ndërprerë kontratën me Galatasaray pas një viti.

Reklama

Sipas klubit turk vendimi ishte me pëlqim reciprok.

28-vjeçari më parë ka luajtur për Tottenham, Sunderland  dhe Newcastle.

1 vit

Felipe Caicedo te Interi, nesër testet mjekësore

Felipe Caicedo pritet të kalojë nga Genoa te Inter.

Reklama

Robin Gosens nuk është lojtari i vetëm që i bashkohet Interit të enjten, sepse pritet edhe Caicedo për kryej testet mjekësore.

Sky Sport Italia raporton se sulmuesi arrin në huazim nga Genoa deri në fund të sezonit, vetëm gjashtë muaj pasi Lazio e shiti atë për 2 milionë euro.

1 vit

Lazio konfirmon bisedimet me Mallorcan për Muriqin

Lazio është duke vazhduar bisedimet me Real Mallorcan për Vedat Muriqin, i cili mund të huazohet me opsionin e blerjes.

Reklama

(Foto: Football Italia)

1 vit

Zyrtare: Udinese nënshkruan me James Abankwah

Udinese ka zyrtarizuar afrimin e James Abankwah nga St Patrick’s Athletic.

Reklama

Mbrojtësi 28 vjeçar do të bashkohet gjatë verës dhe ka nënshkruar kontratë deri në qershor 2026.

1 vit

Legjenda Del Piero tregon pozitën më efektive të Dybalas

Me njoftimet se Liverpooli planifikon transferimin e Paulo Dybalas si lojtar të lirë nga Juventusi në fund të sezonit, mediat sportive kanë shqyrtuar opsionet e përshtatjes në sistemin e Jurgen Kloppit.

Reklama

“Besoj se roli më i mirë për Dybalan është që të luajë prapa një qendërsulmuesi, sepse ai mund të asistojë, mund të shënojë gola, por ai është edhe një lidhje e përsosur ndërmjet mesfushës dhe sulmit”, ka deklaruar legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero për Sky Sport Italia.

(Foto: Instagram/paulodybala)

1 vit

Zyrtare: Watford nënshkruan me Samuel Kalu

Watford ka arritur marrëveshje për nigerianin Samuel Kalu qw vjen nga Bordeaux.

Reklama

Ai ka nënshkruar marrëveshje deri në qershor 2025.

1 vit

Agjenti i Gosens thotë se kanë mbetur vetëm edhe disa detaje, ai tregon pse lojtari zgjodhi Interin para Newcastle

Agjenti që përfaqëson Robin Gosensin ka konfirmuar se kanë mbetur vetëm edhe disa detaje për transferimin e mbrojtësit të krahut të Atalantas te Interi, ndërsa tregoi se pse gjermani shpërfilli një transferim te Neëcastle United.

Reklama

Në thelb është kryer një marrëveshje midis dy klubeve, për një huazim me detyrim blerje për 22 milionë euro, plus deri në 3 milionë euro bonuse të lidhura me paraqitjet.

“Nuk është kryer ende, ka ende disa detaje për t’u zgjidhur, do të shohim. Nuk e di nëse do të finalizohet deri në mbrëmje”, deklaroi ai.

Deklarata e plotë e agjentit 

1 vit

Julian Alvarez te Manchester City: Detajet dhe numrat pas marrëveshjes

Sulmuesi i River Plate, Julian Alvarez, ka qenë objekt interesimi i klubeve më të mëdha evropiane në muajt e fundit, por Manchester City duket se ka fituar garën për nënshkrimin e 21-vjeçarit.

Reklama

Ndërsa transferimi ende nuk është zyrtarizuar as nga River e as nga Man City, raportimet e mediave me burime të besueshme, shkruajnë se Alvarez do të luajë në stadiumin Etihad në një të ardhme jo shumë të largët.

Manchester City a ka përfunduar blerjen e Alvarez për një shifër prej 18.5 milionë euro (15.5 milionë funte), plus bonuse që mund të shkojnë në koston totale në 27 milionë euro (22.5 milionë funte).

Lexo lajmin e plotë…

1 vit

Barca përgatit planin për Haaland

Barcelona është duke përgatitur një plan për të siguruar 100 milionë euro që të financojë transferimin e yllit të Borussia Dortmund, Erling Haaland, gjatë afatit kalimtar veror.

Reklama

Katalunasit janë në borxhe rekorde dhe në procesit të uljes së pagave të larta. Ndërsa për të siguruar një shumë të dukshme parash për transferime – sipas Goal – klubi planifikon të shesë 49 për qind të aksioneve në kompaninë e tyre të produksionit mediatik, Barca Studios.

(Foto: Twitter/Goal)

1 vit

Zyrtare: Wolves nënshkruan me Hwang Hee-chan

Wolves ka konfirmuar marrëveshjen me Hwang Hee-chan nga RB Leipzig.

Reklama

Klubi anglez ka thyer klauzolën prej 16 milionë euro.

1 vit

E kryer, Gosens te Interi

Robin Gosens te Inter, e kryer! Ka tashmë marrëveshje mes Interit dhe Atalantas.

Reklama

Transferimi do të kryhet si huazim me obligim blerje për 25 milionë euro. Po ashtu është kryer edhe marrëveshja me lojtarin, shkruan gazetari Fabrizio Romano.

Gosens do të nënshkruajë kontratën në orët në vijim. Ai do të bashkohet menjëherë dhe do të jetë gati për ndeshjet e shkurtit.

1 vit

Atletico gjen zëvendësuesin e Luis Suarez te Elche

Atletico Madridi dëshiron të nënshkruajë me sulmuesin e Elches, Lucas Boye në afatin kalimtar të verës – sipas AS .

Reklama

Kampionët e La Liga e shohin 25-vjeçarin si njeriun ideal për të zëvendësuar Luis Suarez, kontrata e të cilit skadon në qershor.

Barca gjithashtu ka qenë e lidhur me Boye, por Atletico shpreson të fitojë garën për një lojtar që ka një klauzolë lirimi prej 25 milionë euro.

1 vit

Chelsea favorit për De Ligt

Chelsea është duke e udhëhequr garën për Matthijs de Ligt, pasi Juventusi mund ta shesë për të grumbulluar fonde.

Reklama

1 vit

Vazhdon interesimi i Chelseat për Alex Sandron

Mbrojtësi i Juventusit, Alex Sandro është objektiv i Chelseat, shkruan Gazzetta dello Sport.

Reklama

Blutë po kërkojnë një mbrojtës për krahun e majtë pasi Ben Chilwell ka një dëmtim që do ta mbajë gjatë jashtë fushave.

Lojtari mund t’i kushtojë Chelseat më pak se sa mendohet, pasi ka kontratë edhe 18 muaj.

1 vit

Kahn konfirmon largimin e Niklas Sule nga Bayerni

Drejtori Oliver Kahn ka konfirmuar se Niklas Sule do të largohet nga Bayern Munichu si lojtar i lirë në fund të sezonit.

Reklama

“Negociatat ishin të gjata. Ne i bëmë atij një ofertë. Sele nuk e pranoi.  Ne e dimë se Niklas dëshiron të largohet nga klubi në fund të sezonit”, ka thënë Kahn.

1 vit

Fiorentina arrin marrëveshje me Baselin për Arthur Cabral

Fiorentina ka arritur marrëveshje të plotë me Baselin për të nënshkruar me sulmuesin brazilian Arthur Cabral për një marrëveshje të përhershme.

Reklama

Marrëveshja mes dy klubeve është 16 milionë euro plus bonuse të përfshira.

Transferimi do të zyrtarizohet posa Dusan Vlahovic t’i bashkohet Juventusit.

1 vit

Lampard i prinë garë për t’u bërë trajner i Evertonit

Legjenda e Chelseat, Frank Lampard është ende në garë për t’u bërë trajneri i ri i Evertonit, raporton talkSPORT.

Reklama

1 vit

Muriqi shumë afër Mallorcas

Vedat Muriqi është duke negociuar arritjen e marrëveshjes me Mallorcan që i ka bërë ofertë Lazios për huazim me të drejtë blerjeje.

Reklama

(Foto: Instagram/vedatmuriqi)

1 vit

Southampton ka gati ofertën rekord të klubit për transferimin e Armando Brojës

Southampton ka gati ofertën rekord të klubit për transferimin e Armando Brojës

Klubi anglez, Southampton është gati të thyejë rekordin e transferimeve të klubit për Armando Brojën, i cili është i huazuar nga Chelsea.

Reklama

Broja është në huazim këtë sezon nga Chelsea te Southampton, por pas paraqitjeve brilante deri tani, klubi nga St’ Marys dëshiron të blejë kartonin e shqiptarit.

Lajmi i plotë

1 vit

Bruno Guimaraes te Newcastle, gjithçka e kryer

Bruno Guimaraes te Newcastle, gjithçka e kryer

Klubi anglez, Newcastle United do të nënshkruajë me mesfushorin e Lyonit, Bruno Guimaraes.

Reklama

Sipas gazetarit Fabrizio Romanos, takimi i ndodhur në orët e fundit me Brunon dhe agjentët ishte vendimtar që lojtari të pranojë ofertën.

Oferta prej 40 milionë euro është pranuar nga Lyoni dhe tani thuhet se ka mbetur vetëm zyrtarizimi.

1 vit

Sule do largohet përfundimisht nga Bayern Munichu

Sule do largohet përfundimisht nga Bayern Munichu

Mediat kanë zbuluar përfundimisht se mbrojtësi gjerman, Niklas Sule, po largohet nga Bayern Munich.

Reklama

Pa kontratë në qershor, mbrojtësi gjerman nuk ka arritur të pajtohet me kushtet e reja me Bayernin dhe është gati të largohet.

Lajmi i plotë

1 vit

Martial u largua – por nga United priten edhe pesë largime të tjera

Sulmuesi i Manchester United, Anthony Martial, iu bashkua Sevillës në formë huazimi për pjesën tjetër të sezonit… dhe ai mund të mos jetë i vetmi lojtar që shkon drejt largimit këtë muaj.

Reklama

Disa yje të United janë lidhur me një largim nga Old Trafford gjatë gjithë janarit dhe besohet se Ralf Rangnick është i lumtur të zvogëlojë madhësinë e skuadrës së tij.

Lajmi i plotë…

1 vit

Tre gjigantët anglezë në garë për Tielemans

Tre gjigantët anglezë në garë për Tielemans

Mesfushori i Leicester Cityt, Youri Tielemans ka futur në ‘luftë’ tre klube të mëdha angleze nga Liga Premier.

Reklama

Tielemans ka treguar nivel të lartë të paraqitjeve me “Dhelprat”, duke qenë njëri nga mesfushorët më të mirë vitet e fundit.

Megjithatë, ylli belg ka kontratë deri në vitin 2023 me Leicesterin dhe nuk ka pranuar rinovimin me ta.

Lajmi i plotë

1 vit

Burnley afër transferimit të Orsic

Sipas Daily Mail, Burnley është afër nënshkrimit të yllit të Dinamo Zagrebit, Mislav Orsic.

Reklama

Transferimi i anësorit sulmues kroat pritet të përfundoj për 7 milionë funte apo mbi 8 milionë euro.

1 vit

Pesë skuadra ndjekin Dele Allin

Pesë skuadra ndjekin Dele Allin

Sipas mediumit Daily Mail, të paktën pesë skuadra po monitorojnë situatën e Dele Allit te Tottenham Hotspur.

Reklama

Thuhet se Newcastle po udhëheq garën për të nënshkruar mesfushorin në formë huazimi, ndërsa rivalizohet nga Brighton, Burnley dhe Everton.

Borussia Dortmund përmendet gjithashtu si palë e interesuar, por një lëvizje në Bundesligë “duket e pamundur”.

1 vit

Gosens te Interi, një marrëveshje e përfunduar – zbulohen detajet dhe testet mjekësore

Gosens te Interi, një marrëveshje e përfunduar – zbulohen detajet dhe testet mjekësore

Interi ka finalizuar nënshkrimin e Robin Gosens nga Atalanta dhe gjermani do t’i nënshtrohet nesër (e enjte) testeve mjekësore me kampionët e Serie A.

Reklama

Gosens do t’i bashkohet Interit në formë huazimi me detyrim blerje për 25-27 milionë euro, duke përfshirë bonuset.

Lajmi i plotë

1 vit

Araujo refuzon ofertën e rinovimit nga Barcelona

Araujo refuzon ofertën e rinovimit nga Barcelona

Sipas gazetës Marca, Ronald Araujo ka refuzuar një ofertë hapëse për vazhdimin e kontratës nga Barcelona.

Reklama

Blaugranët janë të etur për ta lidhur 22-vjeçarin me kushte të reja pasi e panë atë të hyjë në 18 muajt e fundit të marrëveshjes së tij aktuale.

Megjithatë, Araujo po luan fort në negociata mes interesimit të raportuar nga Manchester United dhe Chelsea.

1 vit

Crystal Palace kërkon huazimin e Van de Beek

Sipas Evening Standard, Crystal Palace dëshiron të nënshkruajë me mesfushorin e Manchester United, Donny van de Beek, në huazim para fundit të muajit.

Reklama

United thuhet se është i hapur ndaj idesë, pasi kjo do t’i mundësonte holandezit të provojë veten në Ligën Premier gjatë gjysmës së dytë të sezonit përpara se të rivlerësohet gjatë verës.

1 vit

Interi synon transferimin e Angelinos

Sipas mediumit Fichajes, Interi do të ketë prioritet nënshkrimin e mbrojtësit të krahut Angelino nga RB Leipzig.

Reklama

Pasi ka shtuar tashmë Denzel Dumfries verën e kaluar për të ndihmuar anën e djathtë të mbrojtjes së tyre, klubi i Serie A tani dëshiron të përforcoj anën e majtë, me Angelinon, objektivin e tyre ideal.

1 vit

Barcelona fiton garën, arrin marrëveshje me Kessien

Barcelona fiton garën, arrin marrëveshje me Kessien

Barcelona thuhet se ka rënë dakord për kushtet personale me mesfushorin Franck Kessie, i cili do të largohet nga Milani si lojtar i lirë në qershor, duke mposhtur Tottenham Hotspur, PSG, Manchester United, Liverpool dhe Arsenal.

Reklama

Mediumi Radio Catalunya pretendoi se Blaugranët ishin ‘shumë të interesuar’ për nënshkrimin e mundshëm, por historia e transferimit u zhvillua shpejt.

Eksperti i transferimeve të Sportitalia, Gianluigi Longari, pretendon se ka një marrëveshje verbale mes Barcelonës dhe përfaqësuesve të Kessiet.

Lajmi i plotë

1 vit

Newcastle tërhiqet nga gara për Lingard

Newcastle United nuk është më i interesuar për të transferuar Jesse Lingardin nga Manchester United, raporton Sky Sports.

Reklama

Sulmuesi anglez e kërkon largimin nga Djajtë e Kuq, mirëpo ende nuk ka arritur një ofertë për ta bindur klubin që ta lë të largohet.

Lajmi i plotë…

1 vit

Barcelona dhe Ajaxi në negociata për Tagliaficon

Barcelona dhe Ajaxi janë duke negociuar për Nicolas Tagliaficon.

Reklama

Sot klube kanë pasur takim direkt dhe do të takohen sërish për marrëveshjen.

Lojtari kërkon që të shkoj te Barça, por Ajax ende nuk është bindur për ta liruar.

1 vit

Zyrtare: Martial kalon te Sevilla

Sevilla FC dhe Manchester United kanë arritur marrëveshje për Anthony Martial, i cili do të bashkohet me spanjollët në formë huazimi deri në fund të sezonit aktual.

Reklama

Martial kishte kërkuar largimin nga Anglia, pasi nuk ishte pjesë e formacionit të Manchester United.

Lexo lajmin e plotë…

1 vit

Crystal Palave dhe Valancia pas Van de Beek

Donny van de Beek është objekt i interesimit nga dy klube të njohur si Crystal Palace dhe Valencia.

Reklama

Duket se klubi anglez nuk është dorëzuar dhe po lufton për shërbimet e tij.

1 vit

West Ham i interesuar për Caleta-Car

West Ham po shqyrton një lëvizje për mbrojtësin e Marseille, Duje Caleta-Car, por po shtyhet për çmimi e kërkuar nga francezët.

Reklama

Marseille kërkon  24 milionë euro, shkruan Talksport.

Hammers duan përforcime në mbrojtje përpara mbylljes së afatit kalimtar të janarit dhe mbrojtësi kroat shihet si objektiv.

1 vit

Milani sfidon Liverpoolin për Malick Thiaw

Milani është duke konkurruar me Liverpoolin për shërbimet e mbrojtësit të Schalke 04, Malick Thiaw.

Reklama

(Foto: 90min)

1 vit

Criscito mund të ndjekë Insignen te Toronto FC

Pas Lorenzo Insignes së Napolit, Toronto FC është pranë arritjes së marrëveshjes me kapitenitn e Genoas, Domenico Criscito.

Reklama

1 vit

Manchester City fiton luftën me të tjerat, Julian Alvarez do të bëhet ‘qytetar’

Manchester City ka sjellë një përforcim të mëdha për sezonin e ardhshëm, pasi thuhet se tashmë e kanë afruar sulmuesin e River Plates, Julian Alvarez.

Reklama

Këtë informacion e ka konfirmuar gazetari i njohur Fabrizio Romano, i cili pretendon se transferimi është mbyllur për 18.5 milionë euro dhe se ky futbollist do të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare.

1 vit

Barca shumë e interesuar për Kessie

Franck Kessie është gjithnjë e më larg Milanit që mund ta humbë si lojtar të lirë në verë.

Reklama

Barcelona ka marrë primatin në garën për shërbimet e 25-vjeçarit duke kaluar of Tottenham Hotspur, PSG, Arsenal, Liverpool dhe Manchester United.

(Foto: Instagram/franckkessie)

1 vit

Watford konfirmon emërimin e Hodgson si trajner

Watford ka konfirmuar Roy Hodgson si trajner të tyre të ri, pas shkarkimit të Caludio Ranierit.

Reklama

Trajneri i njohur anglez ka nënshkruar një marrëveshje fillestare gjashtëmujore.

1 vit

Negociatat e Interit me Atalantën për Robin Gosens drejt mbylljes, gjermani prite të kalojë te kampionët

Negociatat e Interit me Atalantën për Robin Gosens po vazhdojnë, ku lojtari pritet të kalojë në huazim me detyrim blerje për 22 milionë euro plus bonuse, pasi gjermani nuk pranoi kalimin te Newcastle.

Reklama

Anësori i majtë ishte shënjestruar nga klubi i Ligës Premier, por ai nuk ishte i entuziazmuar për t’u bashkuar me Newcastle, të cilët po luftojnë për mbijetesë këtë sezon.

1 vit

Totteham futet në garë për Luis Diaz  

Tottenham dhe Porto janë në bisedime për anësorin Luis Diaz.

Reklama

Sky Sports News shkruan se Tottenham janë gati të paguajë 45 milionë euro dhe 10 milionë euro bonuse në lidhje me paraqitjet për lojtarin.

Porto në anën tjetër e vlerëson lojtarin 60 milionë euro.

1 vit

Vazhdon interesimi i West Ham për Armando Brojën

Sulmuesi i Chelseat, Armando Broja, është kthyer në objektiv të West Ham, shkruan goal.

Reklama

Sulmuesi 20 vjeçar është në huazim nga Southampton dhe ka shënuar pesë gola në 18 paraqitje.

West Ham tani pop mendon të bëjë ofertë për Brojën, por Chelsea nuk po ngutet aktualisht për të ardhmen e lojtarit.

1 vit

Muriqi në kontakte me Mallorcan

Eksperti i transferimeve, Alfredo Pedulla, njofton se Vedat Muriqi është në bisedime me Mallorcan.

Reklama

1 vit

Aebischer te Bologna, Van Hooijdonk huazohet te Heerenveen

Bologna e ka zyrtarizuar transferimin e mesfushorit Michel Aebischer nga Young Boys.

Reklama

Në anën tjetër Sydney van Hooijdonk është huazuar te Heerenveen.

1 vit

Zyrtare: Pasquale Mazzocchi i bashkohet Salernitanas nga Venezia

Reklama

1 vit

Milani vazhdon interesimin për Aubameyang

AC Milan dëshiron të nënshkruajë me Pierre-Emerick Aubameyang nga Arsenali gjatë afatit të janarit, raporton Football Italia.

Reklama

Sulmuesi i Gabonit ka kaluar në radarin e skuadrës së Serisë A për shkak të problemeve të vazhdueshme të lëndimeve me Olivier Giroud dhe Zlatan Ibrahimovic.

1 vit

Sevilla ia tregon çmimin Newcastlet për Diego Carlosin

Newcastle  mund të nënshkruajë me Diego Carlos nëse i ofrojnë Sevillas plot 45 milionë euro (37.7 milionë funte) për qendërmbrojtësin brazilian.

Reklama

Klubi anglez aktualisht po refuzon të paguajë më shumë se rreth 30 milionë euro, ndërsa Diego Carlos ka refuzuar ofertën për një kontratë të re te Sevilla.

Lexo lajmin e plotë…

1 vit

Arsenali mbetet i interesuar për Guimaraes

Arsenali nuk ka hequr dorë nga përpjekjet për të nënshkruar me Bruno Guimaraes nga Lyon.

Reklama

Mesfushori brazilian do të kushtonte të paktën 30 milionë euro (25.1 milionë funte).

Lexo lajmin e plotë…

1 vit

Martial arrin te Sevilla, transferimi drejt kompletimit

Anthony Martial ka arritur në zyrat e klubit të Sevillas, ku pritet ta kompletojë transferimin e tij nga Manchester United.

Reklama

1 vit

Araujo refuzon ofertën e Barcelonës për vazhdimin e kontratës: Manchester United dhe Chelsea në gatishmëri

Ronald Araujo, të cilit kontrata me Barcelonën i përfundon në verën e vitit 2023, ka refuzuar ofertën e klubit për vazhdimin e kontratës.

Reklama

Bisedimet mes agjentit të lojtarit dhe klubit katalanas u zhvilluan javën e kaluar, por oferta e bërë nga Blaugrana u refuzua me shpejtësi, megjithëse diskutimet ishin miqësore dhe ata pritet të kthehen në tryezën e bisedimeve në një datë të mëvonshme.

1 vit

Juventusi thuhet se ka arritur marrëveshje me Fiorentinën për Vlahovicin

Juventusi duket se ka arritur ta bind Firoretinën për sulmuesin Dusan Vlahovic.

Reklama

Zonja e Vjetër do të paguajë rreth 75 milionë euro për lojtarin, ndërsa paga e tij do të jetë rreth 7 milionë euro në sezon.

Ai do të nënshkruajë kontratë për 4 vite e gjysmë më Juventusin.

1 vit

Newcastle synon të thyejë rekordin personal të transferimeve në prurjen e re

Newcastle United duket se do të thyejë rekordin e tyre të transferimeve për të nënshkruar një yll të Ligës Premier këtë muaj.

Reklama

Magpies kanë rrëmbyer Kieran Trippier dhe Chris Wood deri më tani pas marrjes së klubit nën pronësi nga Arabia Saudite.

Lajmi i plotë…

1 vit

Leo Messi e kishte dashuruar lojën e tij, por Barcelona është e gatshme t’i ndajë rrugët me Riqui Puig

Barcelona është e gatshme të lërë Riqui Puig të largohet nga klubi në një përpjekje për të ulur faturën e pagave dhe do të jetë një fund i trishtuar i karrierës së tij me klubin.

Reklama

Gjigantët katalanas janë ende në telashe financiare, pavarësisht largimit të Philippe Coutinhos dhe uljes së pagës të Samuel Umtiti në javët e fundit.

Lajmi i plotë…

1 vit

Barcelona synon transferimin e Azpilicuetas dhe Christensenit nga Chelsea

Barcelona po punon për të nënshkruar me Cesar Azpilicuetan si lojtar i lirë në qershor. Bisedimet për kontratën e propozuar deri në vitin 2024, raporton Jose Alvarez. Chelsea është ende duke pritur që Cesar të komunikojë vendimin e tij.

Reklama

Barça është gjithashtu e interesuar për Andreas Christensen.

1 vit

Martial po e kompleton kalimin te Sevilla

Anthony Martial do të jetë në Sevillë në orët në vijim. Monchi po punonte për këtë marrëveshje që prej dy muajsh – marrëveshje e nënshkruar me Manchester United, huazimi direkt dhe pa opsion blerjeje, raporton Fabrizio Romano.

Reklama

Newcastle do të tentojë sërish për Jesse Lingard si formë huazimi deri në qershor.

1 vit

Bayern Munich e do me ngulm transferimin e Christensen

Bayern Munich dëshiron të zëvendësojë Niklas Sulen në largim me mbrojtësin e Chelseat, Andreas Christensen, raporton Goal.com.

Reklama

1 vit

Arsenali shkon ‘all-in’ për Calvert-Lewin

Arsenali do të shkojë për Dominic Calvert-Lewin nëse nuk arrin të nënshkruajë me Dusan Vlahovic. Ata duan një sulmues të ri këtë muaj, raporton Mirror Sport.

Reklama

1 vit

Dele Alli gjithnjë e më afër kalimit te Newcastle

Dele Alli ka të njëjtin agjent si Kieran Trippier dhe Chris Wood, duke nxitur thashethemet se ai mund të kalojë te Newcastle, raporton talkSPORT.

Reklama

1 vit

Roy Hodgson është trajneri i ri i Watfordit

Roy Hodgson do të emërohet trajneri i ri i Watford. Ai tashmë është takuar edhe me lojtarët, raporton The Athletic.

Reklama

Angezli po e zëvendëson Claudio Ranierin që u shkarkuar dje (e hënë) pas vetëm tre muajsh në krye të skuadrës.

1 vit

Interi afër transferimit të Caicedos

Interi është shumë afër që të mbyllë transferimin e Felipe Caicedos nga Genoa.

Reklama

Sipas asaj që raporton Calcimercato, Nerazzurët tashmë janë në bisedime me agjentin e tij dhe gjërat janë në rrugën e duhur.

Lajmi i plotë…

1 vit

Neuer do të nënshkruajë kontratë trevjeçare me Bayernin

Manuel Neuer pritet të nënshkruar kontratë të re, e cila do ta mbajë te Bayern Munichu deri në vitin 2025.

Reklama

1 vit

Boga i bashkohet Atalantas nga Sassuolo

Jeremie Boga është lojtar i ri i Atalantas.

Reklama

1 vit

Dortmundi në bisedime për Adeyemi

Borussia Dortmundi i ka nisur bisedimet me Red Bull Salzburgun për të arritur marrëveshje për Karim Adeyemi.

Reklama

1 vit

Muriqi refuzon ekipin e Saint-Etienne

Klubi nga Ligue 1 ka shprehur interesim për shërbimet e tij, në përpjekje për t’i rritur gjasat për mbijetesë.

Reklama

Mirëpo, Muriqi nuk ka dashur që t’i bashkohet ekipit të Saint-Etienne në afatin kalimtar të janarit.

(Foto: Twitter/vedatmuriqi)

1 vit

Zyrtare: Watfordi shkarkon Ranierin

Claudio Ranieri është shkarkuar nga posti i trajnerit të Watford, vetëm tre muaj pasi ishte angazhuar në këtë post.

Reklama

Ky vendim ka ardhur, pasi që skuadra është e 19-ta në Ligën Premier dhe strategu italian nuk ka mundur t’i ndryshojë gjërat.

1 vit

Juventusi po përgatitet për të ardhmen pa Dybalan?

E ardhmja e Paulo Dybalas vazhdon të jetë pjesë e spekulimeve, ndërsa strategjia transferuese dhe pagat e lojtarëve, sugjerojnë se Juventusit është duke e planifikuar të ardhmen pa të.

Reklama

Dusan Vlahovic, është lidhur shumë me një transferim te Zonja e Vjetër që do të thotë se argjentinasi është rrugës për t’u larguar.

(Foto: Instagram/paulodybala)

1 vit

Kamara vendos për të ardhmen

Me gjithë njoftimet që e lidhin me një kalim te Manchester Unitedi, Boubacar Kamara duket se ka vendosur të qëndrojë të Olympique de Marseille deri në fund të sezonit dhe të zgjedhë një klub të ri gjatë verës.

Reklama

Roma, Milani, Aston Villa dhe Newcastle Unitedi, janë klubet tjera të interesuara për të.

1 vit

Readingu huazon portierin e Arsenalit

Readingu e ka huazuar portierin 19 vjeçar të Arsenalit, Karl Hein, deri në fund të sezonit.

Reklama

1 vit

Liverpooli dhe City të interesuar për Cody Gakpo

Liverpooli dhe Manchester City kanë mbajtur bisedime me PSV  Eindhovenin në lidhje me arritjen e një marrëveshjeje për sulmuesin Cody Gakpo – njofton Voetbal International.

Reklama

(Foto: Goal/Getty)

1 vit

Enrique në garë për postin e trajnerit të Unitedit

Luis Enrique ndodhet në listën e dëshirave të Manchester Unitedit për postin e trajnerit.

Reklama

Spanjolli është përmendur edhe në të kaluarën si një prej opsioneve, ndërsa tani ndodhet lartë në listë.

(Foto: SkySports)

1 vit

Naidem Amiri për testet mjekësore te Genoa

La Gazzetta dello Sport njofton se 24-vjeçari do të arrijë nesër (e martë) para huazimit me opsion blerjeje te Genoa.

Reklama

1 vit

Tre mesfushorët e Serie A që mund t’i bashkohen Tottenhamit

Sofyan Amrabat (Fiorentina)
Jordan Veretout (Roma)
Weston McKennie (Juventus)

Reklama

1 vit

Bayerni dhe Dortmundi kanë bërë oferta zyrtare për Hlozek

Adam Hlozek është njëri nga talentët më të mëdhenj në futbollin evropian.

Reklama

Mesfushori i talentuar çek ka shkëlqyer viteve të fundit me Sparta Pragën duke zgjuar interesimin e skuadrave të mëdha, kryesisht nga Gjermania.

Sport Bild ka raportuar se Bayern Munich dhe Borussia Dortmund tanimë kanë bërë oferta zyrtare në drejtim të Sparta Pragës për të nënshkruar me mesfushorin ofensivë.

Lajmi i plotë

1 vit

Si po i bindë Mourinho lojtarët që t’i bashkohen Romës, a është radha për Xhakën?

Jose Mourinho ka pasur një ndikim domethënës në strategjitë e transferimit të Romës, duke bindur Tammy Abraham dhe lojtarë të tjerë të transferohen në Stadio Olimpico dhe sipas raportimeve në Itali, madje portugezi ende nuk ka hequr dorë nga transferimi i Granit Xhakës.

Reklama

Skuadra italiane ishte shpenzuesja më e lartë në Serie A gjatë verës dhe ka qenë një nga klubet më të ngarkuara në afatin kalimtar të janarit.

Lajmi i plotë…

1 vit

Interi synon transferimin e Angelinos, por problem mbetet çmimi i lartë i lojtarit

Ivan Perisic pritet të largohet nga Interi gjatë afatit kalimtar të janarit.

Reklama

Anësorit kroat i skadon kontrata në verë dhe nuk ka pranuar rinovimin me kampionin në fuqi të Italisë, Interin.

Lajmi i plotë…

1 vit

Guardiolës i ofrohet posti i selektorit të Holandës

Pep Guardiolës do t’i ofrohet shansi për t’u bërë trajner i Holandës kur të vendosë të largohet nga Manchester City, raporton MailSport.

Reklama

1 vit

Suarez ia gjen Gerrardit transferimin e radhës te Aston Villa – vije nga gjiganti i Serie A

Trajnerit të Aston Villas, Steven Gerrard, i është dhënë një referencë e shkëlqyer për Rodrigo Bentancur nga ish- shoku i skuadrës së Liverpoolit, Luis Suarez.

Reklama

Villa ka bërë dy nënshkrime tashmë në janar, me Philippe Coutinhon që ka ardhur në huazim nga Barcelona dhe Lucas Digne nga Everton.

Lajmi i plotë…

1 vit

Behrami pritet të mbetet në futbollin italian, tri skuadra pas tij

Valon Behrami është larguar nga Genoa ditë më parë.

Reklama

Mesfushori nga Kosova kishte ende kontratë me klubin e madh italian, por ai e zgjodhi atë me marrëveshje me klubin.

36-vjeçari do të mbetet edhe më tej pjesë e futbollit italian, pasi për të ka oferta nga Serie B.

Mediat në Itali kanë raportuar se janë tri skuadra që po garojnë për t’i marrë shërbimet e Behramit nga Serie B italiane.

Tri ekipet pretendente për tu futur në elitë, Monza, Brescia dhe Benevento janë duke biseduar me Behramin.

Lajmi i plotë

1 vit

West Ham futet fuqishëm në garë për Armando Brojën

Armando Broja është duke kaluar momentin më të mirë në karrierën e tij sportive.

Reklama

Sulmuesi shqiptar ka shkëlqyer me fanellën e Southampton që pas huazimit nga Chelsea.

Në 21 ndeshje mes kampionatit dhe Kupës së Anglisë, Broja ka shënuar shtatë gola dhe ka asistuar në një tjetër.

Southampton po negocion me Chelsean për transferimin e përhershëm të Brojës, por një gjë e tillë nuk do të jetë aspak e lehtë, pasi edhe West Ham United po kërkon sulmuesin shtatlartë.

Shefi i ‘Çekanëve’ Rob Newman ka parë nga afër Brojën në fitoren e Southampton 4-1 ndaj Brentford, ku ylli shqiptar shënoi një gol të bukur.

Lajmi i plotë

1 vit

Aubameyang refuzon ofertat arabe, dëshiron qëndrimin në Evropë

Pierre-Emerick Aubameyang nuk do të largohet nga kontinenti i vjetër Evropa.

Reklama

Sulmuesi gabonez e ka të qartë se do të largohet nga Arsenali gjatë janarit, por qëllimi i tij është të vazhdojë edhe më tej në Evropë.

The Athletic ka raportuar se ish-kapiteni i Arsenalit ka refuzuar dy oferta nga Arabia Saudite pasi dëshiron të mbetet edhe më tej pjesë e futbollit evropian.

Newcastle United, Juventus, Monaco, Lyon, Sevilla e Atletico Madrid kanë shprehur interesim për të.

1 vit

Gedson Fernandes po rikthehet te Galatasaray

Mesfushori portugez, Gedson Fernandes do të rikthehet në futbollin turk te Galatasaray.

Reklama

Pasi kishte kaluar edicionin e kaluar në Stamboll, Fernandes u rikthye te Benfica por pa pasur shumë hapësira.

Ai këtë gjysmë sezon ka luajtur në total vetëm 107 minuta që është shumë pak.

Dy skuadrat, Benfica dhe Galatasaray kanë arritur marrëveshje për huazimin e mesfushorit portugez për një vit e gjysmë.

1 vit

Transferimet më të këqija të janarit në historinë e Ligës Premier

Afati kalimtar i janarit sjell mundësinë që skuadrat të vazhdojnë me garat për trofe, betejën për pozitat evropiane dhe për të qëndruar në ligë, por transferimet në muajin e parë të vitit nuk kanë shkuar gjithmonë mirë në Ligën Premier.

Reklama

Ndërsa Bruno Fernandes, i votuar si transferimi më i mirë i janarit ndonjëherë, dhe Virgil van Dijk janë shembuj veçanërisht të mirë të asaj që mund të bëhet në janar, trajnerët shpesh shpjegojnë se sa i vështirë është biznesi i transferimeve në këtë kohë të vitit.

Lajmi i plotë…

1 vit

Ten Hag afër kalimi te Manchester United

Rekordi i mbrojtjes së Erik Ten Hag në Ajax mund ta sjellë atë në ‘pole position’ ndaj Mauricio Pochettinos për t’u bërë trajner i Manchester United gjatë verës, raporton Daily Mirror.

Reklama

1 vit

Arsenali po e ‘blindon’ Artetan edhe për dy vite

Arsenali do t’i ofrojë Mikel Artetës një kontratë të re dyvjeçare, e cila do të përfshijë një rritje të madhe të pagës, raporton Mirror.

Reklama

1 vit

Nuk ka përfunduar asgjë, Buffon po synon edhe një aventurë jashtë Italisë

Gianluigi Buffon mund të largohet nga Parma në Serie B në verë pas vetëm një viti për të pasur një përvojë të fundit jashtë vendit.

Reklama

Portieri 43-vjeçar italian, i cili pas pesë ditësh do të mbushë 44 vjeç, iu bashkua Parmës me buzëqeshje verën e kaluar, duke bërë një rikthim madhështor në klubin e tij të parë profesionist.

1 vit

Henry refuzon të bëhet trajner i Bordeaux

Thierry Henry nuk është i interesuar që të bëhet trajner i Bordeaux.

Reklama

Sipas një interviste të lëshuar nga Amazon Prime, legjenda e Arsenalit nuk dëshiron të jetë pjesë e skuadrës franceze.

1 vit

Wijnaldum afër kalimit te Tottenhami si pjesë e marrëveshjes së Ndombeles te PSG

Georginio Wijnaldum është shumë afër që t’i bashkohet Tottenham Hotspurit në këtë afat kalimtar të janarit.

Reklama

Sipas asaj që raporton Mail Sport, mesfushori holandez e kërkon largimin sa më parë nga Parku i Princave.

Lajmi i plotë…

1 vit

Ter Stegen – Donnarumma: Barcelona synon shkëmbimin me PSG-në

Barcelona po shqyrton mundësinë e një marrëveshjeje shkëmbimi Marc Andre Ter Stegen – Gianluigi Donnarumma me Paris Saint-Germain, raporton Diario Sport.

Reklama

1 vit

Kamara vendos të largohet në janar nga Marseille, mes Romës dhe Manchester Unitedit

Boubacar Kamara ka vendosur përfundimisht që të largohet nga Olympique Marseille gjatë afatit kalimtar të janarit.

Reklama

Mesfushori francez është futur në vitin e fundit të kontratës me Marseillen, por nuk do të mbetet deri në fund të sezonit.

Ai ka vendosur që të largohet në janar, në mënyrë që Marseille të fitoj para nga shitja e tij.

Roma dhe Manchester United janë dy skuadrat pretendente për t’i fituar shërbimet e mesfushorit francez.

Kamara ka refuzuar skuadrat si Newcastle United e Everton, derisa Barcelona e Bayern Munich janë tërhequr nga gara pasi nuk duan të shpenzojnë.

E ardhmja e mesfushorit defensivë pritet që të vendoset brenda kësaj jave, ku Roma ose Manchesteri është destinacioni i radhës.

Marseille synon që të fitojë rreth tetë milionë euro nga shitja e 22-vjeçarit.

1 vit

Atletico Madrid rivalizon Arsenalin për sulmuesin Calvert-Lewin

Atletico Madrid rivalizon Arsenalin për sulmuesin Calvert-Lewin

Klubi spanjoll, Atletico Madrid ka shprehur interesim për sulmuesin e Evertonit , Dominic Calvert-Lewin.

Reklama

Sipas mediumit Sky Sports, Atletico i është afruar Evertonit për ta pyetur rreth çmimit për reprezentuesin anglez.

24-vjeçari është nën kontratë me ‘Toffees’ deri në vitin 2025 dhe Atletico do të duhet të gjejë mbi 40 milionë euro për t’i sjellë Evertonit në tavolinë.

Lajmi i plotë

1 vit

Arsenali arrin marrëveshje për huazimin e Arthurit

Sipas faqes 90min, Arsenali ka rënë dakord për kushtet për një marrëveshje huazimi për mesfushorin e Juventusit, Arthur, i cili ka qenë në pritje për disa kohë.

Reklama

Topçinjtë do ta huazojnë brazilianin deri në fund të sezonit me mundësi blerje dhe janë të gatshëm të paguajnë plotësisht kontratën e tij prej 168 mijë euro në javë.

1 vit

Barcelona dhe PSG po projektojnë një shkëmbim të bujshëm

Barcelona dhe PSG po projektojnë një shkëmbim të bujshëm

Barcelona dhe Paris Saint Germain po mendojnë një shkëmbim të bujshëm të lojtarëve.

Reklama

Dy skuadrat e mëdha evropiane janë duke menduar për një shkëmbim të portierëve gjatë afatit kalimtar të verës.

Lajmi i plotë

1 vit

Dele Alli i etur për t’u bashkuar me Newcastle

Dele Alli i etur për t’u bashkuar me Newcastle

Mesfushori i Tottenham Hotspur, Dele Alli është i interesuar për një kalim te Newcastle United.

Reklama

Sipas Football Insider, Alli u ka thënë miqve të ngushtë se ai dëshiron të bashkohet me Newcastle këtë muaj.

Mesfushori i Tottenham shpreson se ai mund të “rindezë karrierën e tij” në St James’ Park dhe bashkimi me mikun e tij, Kieran Trippier, po e tërheq.

1 vit

Zyrtare: Reynold huazohet nga Roma te Kortrijk

Zyrtare: Reynold huazohet nga Roma te Kortrijk

Roma ka huazuar zyrtarisht reprezentuesin amerikan Bryan Reynolds te skuadra belge KV Kortrijk.

Reklama

Mbrojtësi i krahut është në huazim të thjeshtë deri më 30 qershor, ndaj nuk ka mundësi blerje në fund të sezonit.

Reynolds u ble nga FC Dallas në shkurt 2021 për 7.75 milionë euro, por bëri vetëm tetë paraqitje zyrtare në fanellën e Giallorossi.

1 vit

Bayerni po tenton në janar transferimin e Frenkie de Jong

Bayern Munich vazhdon të interesohet për transferimin e Frenkie de Jong.

Reklama

Kampioni në fuqi i Gjermanisë ka shprehur interesim për holandezin i cili me ardhjen e Xavit në krye të Barcelonës nuk e ka më vendin e sigurt në formacionin bazë.

Xavi po preferon treshen Gavi, Busquets dhe Pedri, kështu që De Jong nuk konsiderohet më si i pashitshëm nga Barcelona.

Marca ka raportuar se Bayerni po interesohet për shërbimet e holandezit dhe synon transferimin e tij qysh në janar.

Gjithnjë sipas mediumit në fjalë, Bavarezët janë gati të ofrojnë deri në 50 milionë euro për t’i marrë shërbimet e ish-mesfushorit të Ajaxit.

1 vit

Tagliafico kërkon transferimin te Barcelona

Mbrojtësi argjentinas, Nicolas Tagliafico po kërkon t’i bashkohet Barcelonës javën e ardhshme.

Reklama

Ajaxi ende po kërkon marrëveshje të përhershme, ndërsa Barça mendon vetëm për huazimin.

1 vit

Declan Rice favorizon transferimin te Man Utd

Declan Rice favorizon transferimin te Man Utd

Mesfushori anglez i West Ham United, Declan Rice i ka ‘shkelur syrin’ Manchester Unitedit.

Reklama

Rice është njëri nga mesfushorët më të mirë anglez në vitet e fundit dhe paraqitjet e tij kanë bërë shumë klubeve të vihen pas tij.

Chelsea dhe Manchester United janë dy klubet më të interesuara, por Djajtë e Kuq si duket janë ekipi më i preferuar për Rice.

Lajmi i plotë

1 vit

St Etienne e ka seriozisht për Muriqin, fillon bisedimet me Lazion

Vedat Muriqi vazhdon të mbetet në krye të listës së largimeve nga Lazio.

Reklama

Sulmuesi kosovar nuk ka pasur hapësira tek skuadra italiane dhe e ardhmja e tij duket larg kryeqytetit Romës.

Skuadra franceze Saint Etienne është duke treguar interes të fortë për prizrenasin dhe raportohet se tanimë ka nisur bisedimet me Lazion.

Problemi qëndron se të gjitha skuadrat qëe duan kosovarin e kërkojnë atë vetëm si huazim dhe nuk janë gati të paguajnë në janar.

Lazio nga ana tjetër po kërkon një skuadër që është gati të shpenzojë menjëherë një shumë rreth 12 milionë euro për Muriqin.

Në garë për reprezentuesin kosovar mbetën edhe skuadra si Leeds United, Hull City, WBA e Fenerbahce.

1 vit

PSG dhe Tottenham vazhdojnë bisedimet për Ndombelen

Bisedimet do të vazhdojnë në orët në vijim mes Tottenhamit dhe Paris Saint-Germain për marrëveshjen për mesfushorin Tanguy Ndombele.

Reklama

Spurs do të pranojë vetëm nëse PSG do të mbulojë 100 për qind të pagës së lojtarit deri në fund të sezonit.

Negociatat janë duke vazhduar, teksa PSG tani është në kontakt të drejtpërdrejtë me agjentët e Ndombeles.

1 vit

Liverpooli monitoron nga afër talentin Fabio Carvalho

Liverpooli ka monitoruar Fabio Carvalho si talenti kryesor i së ardhmes për muaj të tërë.

Reklama

Carvalho shkëlqen me Marco Silvan në Fulham dhe Liverpooli po e shikon atë nga afër.

Ende nuk ka asnjë ofertë në tavolinë – asgjë nuk është diskutuar ende për lëvizjen në janar, por Reds e duan lojtarin.

1 vit

Valencia kërkon Bryan Gil nga Tottenhami

Valencia ka kërkuar nga Tottenham Hotspur huazimin e Bryan Gil deri në qershor.

Reklama

Real Sociedad dhe Nice janë gjithashtu të interesuar, por Valencia po shtyn më shumë për këtë transferim. #THFC

Tottenhami nuk ka vendosur ende nëse do ta lejojë Bryan të huazohet apo jo.

1 vit

Bellingham dje Wirtz në listën e ngushtë të transferimeve të Real Madridit

Sipas gazetës Marca, Jude Bellingham i Borussia Dortmund dhe Florian Wirtz i Bayer Leverkusen janë të dy në radarin e transferimeve të Real Madridit.

Reklama

Los Blancos kanë hartuar një listë me shtatë lojtarë që duan, listë që kryesohet nga Erling Haaland dhe ylli i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe.

Talenti i Ajaxit, Ryan Gravenberch, Wesley Fofana i Leicester City dhe talenti i Palmeiras, Endrick, po shikohen gjithashtu nga Real Madridi pasi ata kërkojnë të bëjnë ndryshime të mëdha në skuadër këtë vit.

1 vit

Valencia dhe Hertha Berlin në garë për Oscar Minguezan

Oscar Mingueza mund të largohet nga Barcelona qysh në afatin kalimtar të janarit.

Reklama

Mbrojtësi katalunas me ardhjen e Xavi Hernandez nuk ka luajtur shumë dhe ai po mendon largimin nga kampioni i shumëfishtë i La Ligas.

Barcelona është gati ta huazojë mbrojtësin e saj për gjashtë muaj, në mënyrë që të luaj djaloshi rregullisht.

Për 22-vjeçarin interesim kanë shfaqur dy skuadrat, Hertha Berlin dhe Valencia që janë gati t’i ofrojnë një fanellë titullari.

1 vit

Zakaria mund t’i bashkohet Bayernit në janar

Denis Zakaria mund të transferohet te Bayern Munich qysh në afatin kalimtar të janarit.

Reklama

Kampioni në fuqi i Gjermanisë ka biseduar me Borussia Moenchegladbach duke u interesuar për çmimin e mesfushorit zviceran.

25-vjeçari kërkohet edhe nga Manchester United, Juventus e Roma, por Bayerni është tani favorit për t’i siguruar shërbimet e tij.

1 vit

Bentancur i Juves në radarin e Aston Villas

Bentancur i Juves në radarin e Aston Villas

Sipas Daily Mail, mesfushori i Juventusit, Rodrigo Bentancur, është shfaqur në radarin e transferimeve të Aston Villas.

Reklama

Anglezët kanë hapur tashmë diskutimet fillestare me Bianconerët, të cilët janë të hapur për çdo ofertë për 24-vjeçarin këtë muaj.

Steven Gerrard tashmë ka nënshkruar me Philippe Coutinhon, Robin Olsen dhe Lucas Digne dhe Bentancur mund të jenë të radhës në listën e janarit të menaxherit të Villa.

1 vit

West Hami përgatit ofertë prej 60 milionë funte për Calvert-Lewin

Sipas The Sun, West Ham United po kërkon të ‘thyejë bankën’ me një ofertë për sulmuesin e Evertonit, Dominic Calvert-Lewin.

Reklama

Çekanët do të duhet të paguajnë deri në 60 milionë funte për reprezentuesin anglez, me Evertonin që ka nevojë për fonde të reja pasi ka shpenzuar shumë në vitet e fundit.

1 vit

Tottenhami planifikon transferimin e De Ketelaere

Tottenhami planifikon transferimin e De Ketelaere

Sipas mediumit Fichajes, Tottenham Hotspur po planifikon një transferim të sulmuesit të Club Brugge, Charles De Ketelaere.

Reklama

Spurs do të bëjë një ofertë zyrtare për 20-vjeçarin në afatin kalimtar të verës pasi Antonio Conte kërkon të forcojë radhët e tij sulmuese.

20-vjeçari aktualisht po shijon një sezon të shkëlqyer individual me Brugge, pasi ka regjistruar 13 gola dhe tetë asistime deri më sot.

1 vit

Atletico Madridi synon Alonson e Chelseat

Sipas gazetës Marca, Atletico Madrid ka identifikuar mbrojtësin e Chelseat, Marcos Alonso si një objektiv transferimi.

Reklama

Diego Simeone dëshiron që 31-vjeçari të sigurojë mbrojtje shtesë në krahun e majtë, por një marrëveshje nuk ka gjasa të realizohet këtë muaj.

1 vit

Guardiolës do t’i ofrohet shansi për të drejtuar Kombëtaren e Holandës

Sipas mediumit The Sun, trajnerit të Manchester Cityt, Pep Guardiola, do t’i ofrohet shansi të jetë trajneri i Holandës.

Reklama

Kombëtarja ‘Oranje’ po kërkojnë t’i japin Guardiolës detyrën në vitin 2023, kur kontrata e tij të përfundojë në Etihad Stadium.

1 vit

Newcastle kryeson garën për mbrojtësin Tarkowski

Sipas mediumit The Sun, Newcastle United është në ‘pole-position’ për të nënshkruar me mbrojtësin e Burnleyt, James Tarkowski.

Reklama

Shanset e ‘Magpies’ për të marrë qendërmbrojtësin u përmirësuan pasi West Ham dhe Leicester City ftohën interesin e tyre.

1 vit

Adnan Januzaj do të rinovojë kontratën me Real Sociedadin

Sipas gazetës Mundo Deportivo, ish-talenti i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj është afër vazhdimit të qëndrimit te Real Sociedad.

Reklama

Januzajt i skadon kontrata në fund të sezonit, por dëshiron të qëndrojë me baskët, ku luan që nga viti 2017.

1 vit

Eriksen do të transferohet në Brentford

Sipas The Mirror, Christian Eriksen do të vulosë rikthimin e tij në Ligën Premier, duke u bashkuar me Brentford.

Reklama

Yllit danez i duhet vetëm të kalojë testet mjekësore me ‘Bletët’ për të përfunduar lëvizjen e tij, e cila mund të konfirmohet brenda 72 orëve të ardhshme.

1 vit

Yjet e së ardhmes në radarin e Real Madridit

Real Madridi është një nga klubet më të mëdha të futbollit në botë dhe ata janë në gjendje të tërheqin pothuajse çdo lojtar në “Santiago Bernabeu” si rezultat i kësaj.

Reklama

Kjo do të thotë se, sa herë që një adoleshent i talentuar depërton në lojën profesionale, Los Blancos nuk janë kurrë shumë larg.

Lajmi i plotë….

1 vit

Guardiola: Nuk di asgjë për Julian Alvarezin

Në ditët e fundit është folur shumë për sulmuesin e River Plates, Julian Alvarez.

Reklama

Man City shihej si klub i avantazhuar për të marr lojtarin në huazim me të drejtë blerje.

Por Pep Guardiola ka thënë se nuk di asgjë kur u pyet në lidhje me sulmuesin argjentinas.

1 vit

Fiorentina mendon transferimin e Divock Origit

Fiorentina është duke menduar të transferojë sulmuesin belg të Liverpoolit, Divock Origin.

Reklama

Kjo do të bëhet nëse Dusan Vlahovic largohet në janar.

1 vit

Valencia afër transferimit të Eray Comert

Valencia është e vendosur të nënshkruajë me qendërmbrojtësin e ri të Baselit, Eray Comert.

Reklama

Marrëveshja mes dy klubeve është arritur, testet mjekësore pritet të zhvillohen javën e ardhshme.

Kushtet personale thuhet se gjithashtu kanë përfunduar me sukses dhe Comert do të mbërrijë në Valencia së shpejti.

1 vit

Ibrahimovic: Mbappe e këshillova të transferohet te Real Madridi

Ibrahimovic: Mbappe e këshillova të transferohet te Real Madridi

Zlatan Ibrahimovic ka zbuluar se ai ishte kontaktuar për këshilla për karrierë nga Kylian Mbappe dhe i tha atij të largohej nga Paris Saint-Germain për t’u transferuar te Real Madridi.

Reklama

Mbappes i skadon kontrata në verë dhe ende nuk ka marrë një vendim përfundimtar për të ardhmen e tij.

Sulmuesi është sugjeruar gjerësisht për t’u transferuar në Madrid, por ai ende mund të zgjasë qëndrimin e tij në Parc des Princes.

Lajmi i plotë

1 vit

Zyrtare: Prishtina nënshkruan me sulmuesin Sadam Sulley

Pas Bujar Pllanës, Agim Zekës dhe Drilon Cenajt, futbollisti i radhës që i bashkohet FC Prishtinës në afatin kalimtar të janarit është Sadam Sulley.

Reklama

25-vjeçari nga Gana aktivizohet si sulmues, ka njoftuar faqja zyrtare e klubit kryeqytetas.

Ai vjen nga skuadra sllovake FK Senica derisa më parë ka bërë karrierë edhe në Zemplin Michalovce, Slovakia MFK, Austria SV Ried dhe Legia Warsaw.

1 vit

Chelsea monitoron mbrojtësin Borna Sosa

Chelsea është në kërkim të një mbrojtësi të majtë dhe tashmë ka etiketuar një emër të mundshëm.

Reklama

Sipas faqes Birmingham Live, drejtuesit e Bluve i kanë vënë synimet te Borna Sosa i Stuttgartit.

1 vit

Dortmundi tenton transferimin e Diego Dalot

Klubi gjerman, Borussia Dortmund dëshironte të nënshkruante me mbrojtësin e Manchester United, Diogo Dalot, verën e kaluar.

Reklama

Megjithatë, sipas gazetarit Fabrizio Romano, Dortmundi e po planifikonte të provoj përsëri transferimin e tij në këtë afat kalimtar.

1 vit

Zyrtare: Azmoun kalon te Bayer Leverkusen

Bayer 04 Leverkusen ka nënshkruar me reprezentuesin iranian Sardar Azmoun.

Reklama

Kontrata e qendërsulmuesit 27-vjeçar me kampionin rus Zenit St. Petersburg skadon në verë dhe nuk do të zgjatet.

Ai do t’i bashkohet me Leverkusen për sezonin 2022/23 me një marrëveshje deri më 30 qershor 2027.

1 vit

Aston Villa interesohet për Bentancurin

Aston Villa po shikon të përforcohet në këtë afat kalimtar dhe aktualisht është vënë pas mesfushorit të Juventusit, Rodrigo Bentancur.

Reklama

Mësohet se lojtari pëlqehet nga trajneri Steven Gerrard.

1 vit

E kryer: Bryan Reynolds nga Roma te Kortrijk

Mbrojtësi amerikan, Bryan Reynolds, ka arritur në Belgjikë për të kompletuar huazimin te Kortrijk nga AS Roma.

Reklama

Lojtari është pajtuar me klubin belg para pesë ditësh për kushtet personale.

1 vit

Shearer i kërkon Newcastle të nënshkruajë me Lingard

Legjenda e Newcastle, Alan Shearer, ka kërkuar nga ish-skuadra e tij të nënshkruajë me Jesse Lingard të Manchester United.

Reklama

Magpies thuhet se kanë pasur oferta huazimi për mesfushorin, por Shearer i ka kërkuar klubit të tij të vjetër që të ngulmojë më shumë.

Duke iu përgjigjur një postimi në Twitter nga Statman Dave, duke pyetur nëse Newcastle duhet të nënshkruajë me Lingard, Shearer u përgjigj me shkronja të mëdha: “PO”.

1 vit

Allegri rikonfirmon largimin e Ramsey

Trajneri i Juventusit, Max Allegri ka rikonfirmuar se Aaron Ramsey është i vendosur të largohet nga klubi.

Reklama

Allegri konfirmoi se uellsiani mund të ketë luajtur ndeshjen e tij të fundit.

“Aaron ka rezultuar negativ për Covid-19, por, siç e dini, ai nuk është me ekipin dhe është i vendosur të largohet nga klubi [këtë muaj]”, tha ai.

1 vit

Pellegri do të huazohet nga Torino, pasi Monaco refuzoi ofertën e Milanit

AC Milan ka bërë një ofertë prej 3.5 milionë euro për Pietro Pellegrin, por që është refuzuar nga Monaco, shkruan Calciomercato .

Reklama

Skuadra e Serie A shpreson të mbajë sulmuesin, i cili është i huazuar në San Siro që nga gushti.

Por sulmuesi dëshiron të largohet për një klub që do t’i ofrojë atij më shumë minuta në ekipin e parë dhe duket se do të bëjë një kalim në janar te Torino.

1 vit

Juve dhe Sevilla oferta për Milik

Juventus dhe Sevilla janë ende në garë për të nënshkruar me Arkadiusz Milik nga Marseille, shkruan L’Equipe .

Reklama

Të dyja klubet, së bashku me Mallorca, kanë kontaktuar me klubin francez për një marrëveshje të mundshme për sulmuesin.

Megjithatë, dy klubet e duan në huazim, ndërsa Marseille preferon ta shesë.

1 vit

Torino do ta shes Basellin

Torino është në prag të shitjes së Daniele Baselli te Cagliari, shkruan Sky Sport.

Reklama

Mesfushori do të nënshkruajë një kontratë gjashtëmujore me opsion për ta vazhduar edhe për dy sezone të tjera.

1 vit

Juve synon mbrojtësin e majtë të Genoas

Juventus mund të transferojë mbrojtësin e majtë të Genoas, Andrea Cambiaso, shkuan Calciomercato .

Reklama

21-vjeçari ka qenë një lojtar kyç që nga rikthimi i tij nga një huazim te Empoli dhe ka kontratë me klubin deri në vitin 2023.

1 vit

Ancelotti e konfirmon: Hazard nuk largohet nga Reali, është në planet tona

Eden Hazard nuk do të largohet nga Real Madridi gjatë afatit kalimtar të janarit, por as gjatë verës.

Reklama

Tekniku italian, Carlo Ancelotti ka deklaruar se Hazard është në planet e Los Blancos për këtë sezon dhe tjetrin dhe se nuk do të largohet nga Santiago Bernabeu.

“Hazard është në planet tona për sezonin e ardhshëm, këtë mund t’ua konfirmoj”, ka deklaruar Ancelotti.

1 vit

Bayerni e bën prioritet transferimin e De Ligt

Matthijs De Ligt pritet të largohet nga Juventusi, por jo në afatin kalimtar të janarit.

Reklama

Mbrojtësi holandez pritet të shitet në verë nga Zonja e Vjetër e cila tanimë i ka caktuar edhe çmimin e largimit.

Kampioni i shumëfishtë i Italisë, synon që të fitojë 65 milionë euro nga shitja e holandezit gjatë verës dhe interesimi për të nuk mungon.

Skuadrat e mëdha si Chelsea, Manchester United, Bayern Munich dhe Barcelona janë duke u interesuar për lojtarin.

Rekordmenët gjermanë, Bayern Munich e kanë bërë prioritet nënshkrimin me De Ligt në verë.

Lajmi i plotë

1 vit

Arsenali nuk mund ta transferojë Costan, pasi ish-sulmuesi i Chelseat është ‘në prag’ të nënshkrimit me klubin e ri

Diego Costa duket se nuk ka gjasa të bëjë një rikthim të bujshëm në Ligën Premier me Arsenalin dhe është në prag të nënshkrimit për një klub të ri, sipas raportimeve të fundit.

Reklama

Sulmuesi 33-vjeçar brazilian aktualisht është lojtar i lirë pasi u largua nga Atletico Mineiron në janar, me klubin që nënshkroi vetëm gjashtë muaj më parë, raporton Fabrizio Romano.

Lajmi i plotë…

1 vit

Interi, Chelsea dhe Everton pas mbrojtësit kroat

Interi, Chelsea dhe Everton janë vënë në ndjekje të mbrojtësit kroat Borna Sorsa.

Reklama

Mbrojtësi anësorë  është duke shkëlqyer këtë edicion në Bundesliga me fanellën e Stuttgartit.

24-vjeçari ka zgjuar interesimin e skuadrave të mëdha si Inter, Chelsea dhe Everton që janë duke kërkuar shërbimet e tij.

Mbrojtësi i majtë ka pasur paraqitje fantastike këtë vit, ku në 17 ndeshje ka shënuar dy gola dhe ka asistuar në katër të tjerë.

Lajmi i plotë

1 vit

Aubameyang mund të transferohet në La Liga, Sevilla futet në garë për të

Pierre Emerick Aubameyang do të largohet nga Arsenali gjatë afatit kalimtar të janarit. Largimi i tij nga Londra është mëse i sigurt në janar, por mbetet të shihet se ku do të përfundojë ylli afrikan, pasi shumë skuadra janë vënë pas tij.

Reklama

Sky Sports ka raportuar se përveç PSG, Milan, Juventus, Marseille e Atletico Madrid, garës i është bashkuar edhe Sevilla.

Sevilla ka bërë kërkesë zyrtare te Arsenali për huazimin e gabonezit i cili ka prishur marrëdhëniet me trajnerin Mikel Arteta.

Lajmi i plotë

1 vit

Chelsea insiston në rikthimin e Emersonit, Kurzawa e Perisic nuk janë opsione për janar

Lyoni ka refuzuar tri oferta nga Chelsea për Emerson Palmieri. Ata gjithashtu duan ta mbajnë atë deri në fund të sezonit – duke mos pranuar kompensim prej 4 milionë euro. Tuchel dëshiron Emersonin, por duket e vështirë, tani për tani.

Reklama

Layvin Kurzawa dhe Ivan Perisic nuk janë opsione për Chelsean në janar, raporton eksperti i transferimeve Fabrizio Romano.

1 vit

Arrihet marrëveshja në parim mes Tottenhamit dhe Wolves për Traoren

Tottenham Hotspur po e mbyllë transferimin e Adama Traores nga Wolverhampton Wanderers.

Reklama

Ka disa javë që dy skuadrat janë në bisedime me anësorin dhe duket se marrëveshja po finalizohet.

Lajmi i plotë…

1 vit

Edhe Alli në radarin e Newcastle United

Newcastle United tashmë ka filluar revolucionin në skuadër, pasi shitjes së klubit në verën e vitit të kaluar te Fondi Publik i Investimeve Arabe, raporton Football Inisder.

Reklama

The Magpies tashmë kanë bërë disa transferime, mirëpo duan që skuadra jo vetëm të mbijetojë në këtë sezon, por të plasohet sa më lartë që të jetë e mundur.

Lajmi i plotë…

1 vit

Arsenali i ofron Mikel Artetas kontratë të re

Arsenali duket se po planifikon që të vazhdojë edhe më gjatë me Mikel Artetan.

Reklama

Sipas asaj që raporton MailSport, The Gunners duan që spanjolli të rinovojë kontratën.

Lajmi i plotë…

1 vit

Sanches ndalon bisedimet me Lillen për kontratën e re – synimi është Barcelona

Renato Sanches i ka ndërprerë bisedimet me Lillen për rinovimin e kontratës dhe dëshiron të largohet në fund të edicionit.

Reklama

Kontrata e mesfushorit portugez skadon në verën e vitit 2023, derisa synimi i tij është që të kalojë te Barcelona.

Lajmi i plotë…

1 vit

LA Galaxy vihet pas Douglas Costas

Ish ylli i Bayern Munich dhe Juventus, Douglas Costa, mund të kalojë në MLS te LA Galaxy.

Reklama

1 vit

Ineri mendon për Felipe Caicedo

Interi po kërkon një marrëveshje me kosto të ulët për të përforcuar sulmin e tyre dhe ideja e Felipe Caicedo është shfaqur.

Reklama

Siç raportohet nga La Gazzetta dello Sport, Interi dëshiron të nënshkruajë me një zëvendësues afatshkurtër për të dëmtuarin Joaquin Correa, i cili do të mungojë i dëmtuar për rreth 30-35 ditë dhe ata po mendojnë të blejnë Caicedo.

1 vit

Enis Bardhi mund të kalojë në Serie A, Torino destinacioni i ardhshëm

Mesfushori shqiptar, Enis Bardhi që luante te Levante, mund të largohet nga La Liga në afatin kalimtar të janarit.

Reklama

Levante nuk po kalon një formë të mirë, pasi ka marr vetëm një fitore në 21 ndeshje, duke qenë skuadra e fundit në pesë ligat kryesore evropiane që mori një fitore këtë vit.

Lexo lajmin e plotë…

1 vit

West Ham po përgatit për lëvizjen te Tarkowskit

West Ham po përgatit një lëvizje për James Tarkowski, shkruan 90Min, me mbrojtësin e Burnleyt që i skadon kontrata në verë.

Reklama

Burnley nuk është i gatshëm të bëjë një marrëveshje për mbrojtësin në janar, por West Ham do të presë me kënaqësi deri në verë.

1 vit

Newcastle është i interesuar për portierin Leno

Sky Germany raporton se Newcastle ka treguar interes për Bernd Leno.

Reklama

Lëvizje ka më shumë gjasa të ndodh verës, me një premtim të preferuar të futbollit në Ligën Premier.

1 vit

Roma dhe Kortrijk në bisedime për Bryan Reynolds

AS Roma dhe Kortrijk janë në bisedime për mbrojtësin anësor Bryan Reynolds.

Reklama

Ishte edhe Anderlecht që ishte interesuar, por lojtari tani pret që brenda ditësh të hapen bisedimet.

1 vit

Rudiger kërkon kontratë mbi 55 milionë euro për të rinovuar me Chelsean

Chelsea po vazhdon përpjekjet për të bindur Antonio Rudigerin që të nënshkruajë një zgjatje të kontratës në Stamford Bridge.

Reklama

Megjithatë mbrojtësi gjerman mësohet se kërkon një pagë prej 55 milionë euro në total në kontratën e re.

Lajmi i plotë..

1 vit

Interi dhe Milani futën në ‘luftë’ për Bernardeschin

Interi dhe Milani janë futur në garë për mesfushorin e Juventusit, Federico Bernardeschin, që mbetet lojtar i lirë në fund të sezonit.

Reklama

Nerazzurrët duket se po shikojnë disa mundësi te Juventusi, ku në krye të listës janë Paulo Dybala dhe Juan Cuadrado, ndërsa tani ata i kanë vënë syrin edhe një tjetër lojtar të Juventusit.

Lexo lajmin e plotë…

1 vit

Zyrtare: Prishtina nënshkruan me Drilon Cenaj

Drilon Cenaj është futbollisti më i ri që ka nënshkruar me Prishtinën, duke hedhur firmën për një vit e gjysmë.

Reklama

Ai kur ishte një veç u largua nga Kosova së bashku me familjen e tij për në Sarajevë të Bosnje Hercegovinës, ndërsa kthehet në vendlindje në moshën 24-vjeçare për ta vazhduar karrierën si futbollist  i FC Prishtinës.

Lajmi i plotë…

1 vit

Zyrtare: Enis Fazlagic kalon te Wisla Krakow

Enis Fazlagic që ka dal nga Akademia e FK Shkupit dhe ka luajtur me Shkëndijen e  Tetovës, ka bërë një tjetër hap në karrierë.

Reklama

Futbollisti që së fundmi luajti te Zilina ka kaluar te Wisla Krakow në Poloni.

Ai ka nënshkruar me klubin polak deri në vitin 2026.

1 vit

Viera flet për Ramseyn: Lojtar vërtet i fortë

Trajneri i Crystal Palace, Patrick Vieira, ka hapur sërish derën për mesfushorin e Juventusir, Aaron Ramsey.

Reklama

Ramsey thuhet se ka refuzuar lëvizjet te Burnely dhe Neëcastle United, ndërsa Palace mbetet në garë për të siguruar shërbimet e tij.

“Unë besoj se ai është një lojtar vërtet i fortë. Ai do të ketë shumë opsione”, ka thënë Vieira në një konferencë për shtyp sot.

1 vit

Zyrtare: Kire Markoski futbollist i ri i Shkëndijës

KF Shkëndija njofton se ka arritur marrëveshje me sulmuesin anësor Kire Markoski. 26 vjeçari Markoski me klubin tonë ka nënshkruar kontratë me kohëzgjatje prej 1 viti e gjysmë.

Reklama

Angazhimi i Markoskit njëherit është përforcimi ynë i pestë në këtë afat kalimtar të transferimeve.

Në gjysmë sezonin vjeshtor ishte pjesë e ekipit të Shkupit, ndërsa gjatë karrierës së tij profesionale ka luajtur edhe në Rabotniçki, AEL Limassol, Spartak Trnava dhe Akademija Pandev.

1 vit

Vermaelen pensionohet nga futbolli

Mbrojtësi belg, Thomas Vermaelen, ka njoftuar pensionimin e tij nga futbolli i luajtur.

Reklama

Ai së fundmi kishte luajtur në Japini te klubi Vissel Kobe.

Vermaelen do të jetë pjesë e stafit në Kombëtaren e Belgjikës.

1 vit

Zyrtare: Benedetto kalon te Boca Juniors

Sulmuesi argjentinas, Dario Benedetto ka lënë Marseillen për tu kthyer te Boca Juniors.

Reklama

1 vit

Bailly dhe Martial duan të largohen nga Man Utd

Anthony Martial nuk është i vetmi lojtar i Manchester United që kërkon largimin në janar, shkruan ESPN. Eric Bailly gjithashtu dëshiron dalje nga “Old Trafford”.

Reklama

Mbrojtësi e ka pasur të vështirë të gjejë vend këtë sezon dhe dëshiron të fillojë nga e para diku tjetër pavarësisht hezitimit të Ralf Rangnick për t’u ndarë me lojtarin.

1 vit

Barcelona mendon për transferimin e Alex Sando

Barcelona po mendon për mbrojtësin e Juventusit, Alex Sandro, sipas Fichajes , me bardhezinjtë që janë të gatshëm për të biseduar.

Reklama

Mbrojtësi i majtë brazilian shpesh është përfolur për një lëvizje në Camp Nou dhe mund të përfundojë në Katalunja gjatë afatit kalimtar të verës.

1 vit

Real Madrid favorizon transferimin e Gravenberch, para Pogba dhe Kessie

Sipas Defensa Central, Real Madridi do të preferonte të merrte të riun e Ajaxit, Ryan Gravenberch këtë verë sesa të bënte lëvizje për Paul Pogba dhe Franck Kessie që janë lojtarë të lirë.

Reklama

Dy mesfushorë, mbesin pa kontrata, por Blancos duan të blejnë një lojtarë me potencial shumë të vlerësuar.

1 vit

Juve e sheh Zaniolon si zëvendësuesin adekuat të Dybalas

Juve e sheh Zaniolon si zëvendësuesin adekuat të Dybalas

Paulo Dybala ka vendosur të largohet nga Juventusi në fund të këtij sezoni.

Reklama

Sulmuesi argjentinas nuk po gjen marrëveshje me drejtuesit e klubit për kontratën e re dhe largimi duket i pashmangshëm.

Qysh tani drejtuesit e bardhezinjve kanë filluar të mendojnë për zëvendësuesin e argjentinasit dhe ai është Nicolo Zaniolo i Romës.

Lajmi i plotë

1 vit

Crystal Palace tërhiqet nga gara për transferimin e Ramseyt

Aaron Ramsey është lidhur me një rikthim në Ligën Premier, por kësaj radhe te Crystal Palace.

Reklama

Megjithatë, sipas Daily Mail, Crystal Palace është tërhequr nga gara për të nënshkruar me mesfushorin e Juventusit.

1 vit

Leeds nis bisedimet për rinovimin e kontratës me Raphinha

Sipas mediumi Daily Star, Leeds United ka hapur bisedimet për zgjatjen e kontratës me brazilianin Raphinha.

Reklama

Në një përpjekje për të shmangur interesin e padëshiruar për anësorin brazilian nga lojtarë si Liverpool dhe Chelsea, klubi anglez është i etur për ta lidhur atë me kushte të reja.

1 vit

City fiton garën për Julian Alvarez

City fiton garën për Julian Alvarez

Manchester City ka fituar garën për transferimin e super talentit argjentinas, Julian Alvarez.

Reklama

Sulmuesi i talentuar ka shkëlqyer me fanellën e River Plates dhe ishte bërë objektiv i skuadrave më të mëdha evropiane.

Manchester United, Bayern Munich, Inter, Juventus, Napoli, Real Madrid, Atletico Madrid, Barcelona e Borussia Dortmund ishin ekipet e interesuara për të.

Lajmi i plotë

1 vit

Oscar flet për situatën e tij me Barcelonën

Oscar flet për situatën e tij me Barcelonën

Oscar ishte emri i fundit që u lidh me një transferim te Barcelona, pasi shihet si përforcim ideal për skemat e trajnerit Xavi.

Reklama

Emri i tij u tha se iu ofrua drejtuesve të Barcelonës javën e kaluar dhe situata është ende e paqartë.

Për këtë situatë ka folur vet lojtari brazilian, i cili ka dhënë disa sqarime.

Lajmi i plotë

1 vit

Tre yje të Serie A refuzuan transferimin në janar te Newcastle për të njëjtën arsye

Tre yje të Serie A refuzuan transferimin në janar te Newcastle për të njëjtën arsye

Newcastle United është lidhur me disa lojtarë të Serie A në afatin kalimtar të janarit, por tre prej tyre tashmë kanë refuzuar një transferim në St. James’ Park.

Reklama

Klubi anglez ka pothuajse një buxhet të pakufizuar transferimesh, por po përpiqen të bindin emra të mëdhenj që t’i bashkohen klubit.

Disa lojtarë të Serie A janë lidhur me një lëvizje te Newcastle në afatin kalimtar të janarit, nga Stefan de Vrij te Marcelo Brozovic, nga Andrea Belotti dhe Gleison Bremer te Robin Gosens dhe Duvan Zapata.

Megjithatë, askush nuk ka dhënë ende dritën jeshile për të kaluar në St. James’ Park, përcjell Telegrafi.

Lajmi i plotë

1 vit

Zyrtare: Sergio Rico kalon Mallorca

Portieri i Paris Saint-Germain, Sergio Rico i është bashkuar Real Mallorcas në formë huazimi deri në fund të sezonit.

Reklama

Lajmi është konfirmuar nga vet faqja zyrtare e klubit spanjoll.

1 vit

Sterling ishte i etur për transferimin te Barcelona

Sipas The Athletic, Raheem Sterling ishte i prirur për t’u bashkuar me Barcelonën në formë huazimi kur u shfaqën fillimisht bisedat për interesimin nga gjigantët e La Ligës.

Reklama

Reprezentuesi anglez tani duket i gatshëm të mbet te Manchester City edhe përtej afatit të janarit, me Ferran Torres që është i vetmi sulmues që u largua nga Etihad Stadium për në Camp Nou.

1 vit

Chelsea interesohet për Jonathan David

Sipas mediumit TSN, Chelsea është gati të luftojë me Real Madridin dhe Barcelonën për sulmuesin shumë të vlerësuar të Lille, Jonathan David.

Reklama

Blutë kanë pyetur në lidhje me disponueshmërinë e kanadezit ndërsa ata mendojnë për një qasje zyrtare për shërbimet e tij.

1 vit

Tottenhami duhet të paguajë 30 milionw euro për Adama Traoren

Pasi pa një ofertë prej 15 milionë funtesh apo rreth 18 milionë eurosh të refuzuar, Sky Sports pretendon se Tottenhami do të duhet të paguajë 25 milionë funte apo 30 milionë euro nëse duan të nënshkruajnë me Adama Traoren.

Reklama

Ujqërit nuk do të ndahen aq lehtë me sulmuesin anësor spanjoll dhe i kanë bërë të qarta kërkesat e tyre për të.

1 vit

Newcastle paraqet ofertën e dytë për huazimin e Lingard

Sipas mediumit The Telegraph, Newcastle ka dorëzuar një ofertë të dytë për të marrë Jesse Lingard në huazim nga Manchester United.

Reklama

Djajtë e Kuq do të preferonin huazimin e anglezit te Laraskat në janar, pasi ata ngurrojnë të lejojnë atë të lidhet me rivalët e top-katërshes, West Hamin.

1 vit

Emiliano Martinez rinovon me Aston Villan

Portieri argjentinas, Emiliano Martinez ka nënshkruar një kontratë të re me klubin anglez, Aston Villa.

Reklama

Aston Villa ka njoftuar rinovimin e kontratës të vlefshëm deri në qershor të vitit 2027.

1 vit

‘El Clasico’ për sulmuesin kanadez Jonathan David

‘El Clasico’ për sulmuesin kanadez Jonathan David

Jonathan David është ylli i ri që ka filluar shkëlqimin në elitën e futbollit francez Ligue 1.

Reklama

Sulmuesi kanadez në vitin e tij të dytë te Lille është duke shkëlqyer me gola e asistime.

Reprezentuesi kanadez ka shënuar 16 gola në 29 ndeshje, duke rritur vlerën e tij në 50 milionë euro.

Lajmi i plotë

1 vit

Corinthians afër transferimit të Diego Costas

Corinthians po shtyn të përfundojë nënshkrimin me sulmuesin Diego Costa në orët në vijim.

Reklama

Marrëveshja verbale thuhet se tani është më afër dhe ekipi është në pritje për detajet e fundit dhe përgjigjen përfundimtare nga sulmuesi brazilian i cili tani është lojtar i lirë.

1 vit

Liverpooli synon ta blindojë Firminon

Liverpooli synon ta blindojë Firminon

Drejtuesit e Liverpoolit janë gati të hapin bisedimet për kontratë të re me sulmuesin Roberto Firminon.

Reklama

Firmino ka një kontratë deri në vitin 2023 dhe burimet e Liverpoolit e kanë bërë të qartë se askush brenda klubit nuk dëshiron ta shohë sulmuesin të largohet.

Lajmi i plotë

1 vit

Man Utd tërhiqet nga gara për të nënshkrimin e Haalandit

Sipas mediumit ESPN, Manchester Unitedi është jashtë garës për të nënshkruar me sulmuesin e Borussia Dortmund, Erling Haaland.

Reklama

Djajtë e Kuq thuhet se po eksplorojnë opsione alternative të sulmit për verën e vitit 2022 pasi u informuan se ylli norvegjez po favorizon një kalim te gjiganti i La Ligës, Real Madrid.

1 vit

Zyrtare: Hugo Lloris nënshkruan kontratë të re me Spurs

Tottenham Hotspur ka konfirmuar zyrtarisht rinovimin e kontratës së portierit francez, Hugo Lloris.

Reklama

“Kemi kënaqësinë të njoftojmë se Hugo Lloris ka nënshkruar një kontratë të re dyvjeçare e gjysmë me klubin, e cila do të zgjasë deri në vitin 2024”, thuhet në njoftim.

1 vit

Leno drejt transferimit te Newcaslte United, Arsenali gjen zëvendësuesin e gjermanit në MLS

Leno drejt transferimit te Newcaslte United, Arsenali gjen zëvendësuesin e gjermanit në MLS

Bernd Leno mund të jetë i larguari i radhës nga skuadra londineze, Arsenal.

Reklama

Portieri gjerman ka humbur vendin e titullarit te Arsenali dhe largimi nga klubi duket i pashmangshëm.

Lajmi i plotë

1 vit

PSG në bisedime për Ndombelen

Tottenham Hotspur dhe Paris Saint-Germain do të fillojnë bisedimet brenda disa orëve për huazimin e mesfushorit Tanguy Ndombele.

Reklama

Spurs duan që PSG t’ia paguaj pagën e plotë lojtarit, teksa në kontratë të përfshihet edhe një mundësi blerje.

Mesfushori gjithashtu pëlqen transferimin në Parc des Princes.

1 vit

Valencia e etur për transferimin e Diawaras nga Roma

Sipas gazetarit Nicolo Schira, Valencia është e etur për të sjellë mesfushorin e Romës, Amadou Diawara para përfundimit të afatit kalimtar dimëror.

Reklama

Klubi spanjoll do të zyrtarizojë interesin e tyre për 24-vjeçarin në ditët në vijim, me Giallorossët të lumtur që ta lënë atë të largohet në mënyrë të përhershme ose në huazim.

1 vit

Chelsea monitoron Dembelen

Chelsea monitoron Dembelen

Klubi anglez, Chelsea e ka vënë në radar sulmuesin anësor të Barcelonës, Ousmane Dembele, i cili ka vendosur të mos rinovojë kontratën.

Reklama

Kontrata aktuale e 24-vjeçarit skadon në verë, por Blaugranët kanë vendosur ta largojnë lojtarin përpara mbylljes së afatit kalimtar dimëror.

Lajmi i plotë

1 vit

Tottenham të interesuar për sulmuesin Sesko të RB Salzburg

Sulmuesi i Red Bull Salzburgut, Benjamin Sesko është në radarin e Tottenham – shkruan Sport Italia .

Reklama

18-vjeçari është në treg për rreth 15 milionë euro dhe Spurs po konsiderojnë blerje.

1 vit

Rico ka lënë PSG-në, kalon te Mallorca

Portieri Sergio Rico ka lënë PSG-në dhe do të luajë në huazim te Mallorca deri në qershor.

Reklama

1 vit

Lloris arrin marrëveshje me Tottenham për kontratë të re

Hugo Lloris ka rënë dakord të nënshkruajë një kontratë të re dyvjeçare me Tottenhamin.

Reklama

Ai do të qëndrojë në klub deri në vitin 2024.

1 vit

Zyrtare: Agim Zeka nënshkruan me Prishtinën 

Mesfushori-sulmues, Agim Zeka, rikthehet aty ku e nisi karrierën si futbollist, te FC Prishtina.

Reklama

Zeka ka nënshkruar kontratë për 18 muaj me klubin nga kryeqyteti kosovar pas gjashtë muajve të kaluar te FC Drita.

1 vit

Zyrtare: Mangala te St Etienne

Elaquim Mangala ka nënshkruar me klubin e njohur francez St Etienne.

Reklama

Ai është prezantuar në klub, pas eksperiencave te Man City dhe Valancia.

1 vit

Milani dhe Juventusi mbeten të lidhur me Aubameyangun

Milani dhe Juventusi janë ndër klubet e interesuara për Pierre-Emerick Aubameyang, i cili është përjashtuar nga skuadra e Arsenalit edhe pse ka kontratë.

Reklama

32-vjeçari është nën kontratë me Arsenalin deri në qershor të vitit 2023, por një sërë incidentesh e kanë shtyrë trajnerin Mikel Arteta të pezullojë.

Lexo…

1 vit

Si u përpoq Chelsea të nënshkruante me lojtarin e tyre Emerson Palmieri për 5 milionë euro dhe dështuan ta bënin këtë gjë

Chelsea dëshiron të ofrojë një mbrojtës të krahut në afatin kalimtar të janarit, pasi ka probleme me këtë pozitë.

Reklama

Klubi ka dashur të gjejë një zëvendësues të Ben Chilwell, i cili është dashur të operohet në ligamentin e tij të kryqëzuar dhe është jashtë për sezonin.

Thomas Tuchel shpejt vendosi se kthimi i Emerson Palmierit nga huazimi i tij në Lyon ishte zgjidhja e tij më e mirë, por nuk po ia arrin ta kthejë.

Detajet…

1 vit

Zyrtare: Kortney Hause vazhdon me Aston Villan

Aston Villa ka njoftuar se mbrojtësi Kortney Hause ka nënshkruar një zgjatje të kontratës deri në vitin 2025.

Reklama

Hause iu bashkua klubit në janar 2019 fillimisht si huazim, duke e ndihmuar klubin të fitonte promovimin në Ligën Premier përpara se të nënshkruante në mënyrë të përhershme më vonë atë verë.

1 vit

Zyrtare: Knauff  kalon te Enitracht Frankfurt

Ansgar Knauff do të luajë për Eintracht Frankfurt, pasi anësori është huazuar nga Borussia Dortmund për një vit e gjysmë.

Reklama

Të mërkurën klubi njoftoi nënshkrimin me lojtarin, që ka nënshkruar deri më 30 qershor 2023.

1 vit

Liverpooli lejon Firminon të vendos për të ardhmen

Liverpool do ta lërë Roberto Firminon që të marrë një vendim të madh për të ardhmen e tij këtë verë, shkruan Sky Deutschland .

Reklama

Sulmuesi brazilian është i lidhur me Barcelonën, ndërsa klubi i Liverpooli është i gatshëm që ta lejojë sulmuesin të vendos vet për të ardhmen.

1 vit

PSG në bisedime me Ndombelen

PSG ka filluar bisedimet me Tottenhamin për mesfushorin, Tanguy Ndombele.

Reklama

Ai nuk është në planet e Antonio Contes.

1 vit

Zyrtare: Esosa Priestley Irogue kalon te Ulpiana

Ulpiana ka arritur t’i sigurojë shërbimet e anësorit sulmues, Esosa Priestley Irogue.

Reklama

Ky i fundit ka kaluar nga Drita te Ulpiana si huazim për gjashtë muajt e ardhshëm.

1 vit

Theo Hernandez do të rinovojë kontratën edhe për pesë vite si ‘rossoner’

Theo Hernández konfirmon bisedimet e avancuara për të zgjatur kontratën e tij me Milnain.

Reklama

“Jam shumë i lumtur në Milano , ne po flasim për rinovimin e kontratës sime dhe gjërat po shkojnë shumë mirë”, ka thënë ai për The Athletic.

Negociatat janë duke u zhvilluar për një marrëveshje të re pesëvjeçare.

1 vit

Fabio Cannavaro në bisedime me Evertonin për postin e trajnerit

Legjenda e Italisë, Fabio Cannavaro thuhet se ka zhvilluar bisedime me Evertonit për të marr drejtimin e skuadrës si trajner.

Reklama

Ish-mbrojtësi po kërkon punën e tij të parë si trajner në Evropë, pasi më parë ka punuar në Kinë.

Lexo lajmin e plotë…

1 vit

Drilon Sadiku nënshkruan me FC Ferizaj

FC Ferizaj ka arritur marrëveshje me sulmuesin e ri, Drilon Sadikun.

Reklama

Sadiku është bashkuar me Ferizajn nga skuadra e njohur Belge, Waasland-Beveren, e cila është pjesë e Superligës së Belgjikës.

1 vit

Bajrami po shkëlqen me Empolin, Napoli tani rivalizon Lazion për shqiptarin

Napoli po synon përforcime të mundshme për Luciano Spallettin, por më shumë për afatin kalimtar veror.

Reklama

Sipas Calciomercato.com, Fabiano Parisi, Nedim Bajrami dhe Samuele Ricci po skautohen nga Napoli.

Lexo më shumë…

1 vit

Interi ndryshon strategjinë e transferimeve pas golit të Sensit dhe lëndimit të Correas

Interi ndryshon strategjinë e transferimeve pas golit të Sensit dhe lëndimit të Correas

Stefano Sensi ishte në prag të kalimit në Sampdoria në formë huazimi deri në fund të sezonit, por goli i tij kundër Empolit dhe dëmtimi i Joaquin Correas mund ta bindë Interin të ndryshojë strategjinë e tyre të transferimit.

Reklama

Sensi duhet t’i nënshtrohej testeve mjekësore me klubin Blucerchiati sot (e enjte) përpara një huazimi të thjeshtë deri në fund të sezonit.

Lajmi i plotë

1 vit

Bayern Munichu tentoi transferimin e Pedrit

Sipas Sport1, Bayern Munich u përpoq të joshte Pedrin tw largohej nga Barcelona përpara se ai të nënshkruante një kontratë të re fitimprurëse me Barcelonën.

Reklama

Spanja është mbajtësi aktual i çmimit prestigjioz ‘Golden Boy’ dhe konsiderohet si një nga talentët më të nxehtë në planet.

1 vit

Atletico Madridi rivalizon Barçën dhe PSG-në për Ndombelen

Sipas mediumit Fichajes, Atletico Madrid i është bashkuar Barcelonës dhe Paris Saint-Germain në garën për mesfushorin e Tottenham Hotspur, Tanguy Ndombele.

Reklama

Francezi pritet të largohet nga veriu i Londrës në afatin kalimtar të janarit, pasi luftoi për të provuar vlerën e tij në futbollin anglez.

1 vit

Schick i ofrohet Barcelonës

Sipas gazetës Mundo Deportivo, Patrik Schick i është ofruar Barcelonës si një përforcim i mundshëm i janarit për gjigantët e La Ligës.

Reklama

Klubit nga Camp Nou thuhet se u janë paraqitur mundësitë për të transferuar një numër të madh lojtarësh nga e gjithë Evropa dhe sulmues çeki i Bayer Leverkusen është njëri ndër ta.

1 vit

Rikthimi te Chelsea nuk është ‘opsion’ për Hazard

Sipas gazetës Marca, një rikthim në Chelsea nuk është një ‘opsion’ për Eden Hazard për momentin, me belgun të gatshëm të presë ofertat e përshtatshme përpara se të marrë një vendim për të ardhmen e tij në Real Madrid.

Reklama

Një rikthim në Ligën Premier është spekuluar, por një largim nga Santiago Bernabeu nuk do të kërkohet për hir të tij dhe çdo lëvizje duhet të tërheqë dukshëm një sulmues të talentuar.

1 vit

Bayerni futet në garë për Zakarian, tani është favorit për të nënshkruar me zviceranin

Bayerni futet në garë për Zakarian, tani është favorit për të nënshkruar me zviceranin

Denis Zakaria është njëri nga mesfushorët më të kërkuar në Evropë.

Reklama

Mesfushori zviceran është futur në vitin e fundit të kontratës me Borussia Moenchegladbach dhe ka vendosur që mos ta rinovojë atë.

Lajmi i plotë

1 vit

Newcastle paraqet ofertë për Bakker

Pasi transferuan Kieran Trippier si mbrojtës i djathtë, Newcastle tani duan që një 21-vjeçar i talentuar të plotësojë rolin e mbrojtësit të majtë.

Reklama

Sipas Daily Mail, Newcastle ka paraqitur një ofertë prej 14.5 milionë funtesh apo rreth 17 milionë eurosh për mbrojtësin e Bayer Leverkusen, Mitchel Bakker.

1 vit

Liverpooli interesohet për talentin Carvalho

Sipas Daily Express, Liverpooli po tregon interes për nënshkrimin e yllit të Fulhamit, Fabio Carvalho.

Reklama

Lojtari vlerësohet pesë milionë funte dhe Reds duan transferimin e tij këtë muaj, por mund ta lejojnë 19-vjeçarim në huazim të paktën deri në verë.

1 vit

Pochettino te Man Utd, Zidane te PSG?

Zinedine Zidane është gati të bëhet trajneri i ardhshëm i Paris Saint-Germain.

Reklama

Sipas Sun Sport, emërimi i tij do të vijë pasi Mauricio Pochettino të marrë drejtimin e Manchester United në verë.

1 vit

Mangala drejt St Etienne

Eliaquim Mangala aktualisht është duke kaluar testet mjekësore në Saint-Etienne.

Reklama

Ai pritet të nënshkruajë një kontratë të vlefshme për gjashtë muaj.

1 vit

Tottenhami synon transferimin e Veretout

Sipas gazetës Tuttosport, Tottenham Hotspur po shtyn për mesfushorin e Romës, Jordan Veretout dhe është “serioz” për të bërë një marrëveshje këtë muaj.

Reklama

Francezi 28-vjeçar thuhet se admirohet nga trajneri i Spurs, Antonio Conte dhe drejtori i futbollit Fabio Paratici, me klubin që kërkon të sjellë lojtarë në janar.

1 vit

Juventusi i vendos çmimin e largimit mbrojtësit De Ligt

Juventusi i vendos çmimin e largimit mbrojtësit De Ligt

Matthijs de Ligt nuk është më i paprekshëm te Juventusi, pasi drejtuesit e klubit thuhet se tashmë i kanë vendosur çmimin e largimit.

Reklama

De Ligt është njëri nga mbrojtësit më perspektiv në Evropë, por paraqitjet e tij te Juventusi nuk kanë qenë gjithmonë në nivelin e dëshiruar.

Megjithatë, klubet evropiane, e në veçanti Barcelona, janë të etura për ta transferuar holandezin, i cili gjithashtu është pro një largimi nga Torino.

Lajmi i plotë

1 vit

Zyrtare: Pablo Mari kalon te Udinese

Udinese ka konfirmuar zyrtarisht arritjen e marrëveshjes me Arsenalin për mbrojtësin Pablo Mari.

Reklama

Mbrojtësi spanjoll kalon te klubi nga Serie A si huazim deri në fund të sezonit.

1 vit

Aston Villa ende monitoron sulmuesin Nketiah

Aston Villa ende monitoron sulmuesin Nketiah

Reprezentuesi anglez i U21, Eddie Nketiah ende nuk ka nënshkruar një kontratë të re me Arsenalin, që do të thotë se ai do të jetë i disponueshëm në verë.

Reklama

Por, një marrëveshje me çmim të ulët mund të kërkohet nga një prej shumë klubeve kërkuesve në afatin e janarit.

Sipas The Athletic, Aston Villa është duke vazhduar të monitorojë situatën e Nketiah te Arsenal.

1 vit

Man Utd do ta lejojë Lingardin të largohet në huazim për 3.5 milionë funte

Manchester United është i përgatitur të lërë Jesse Lingard të largohet në formë huazimi përpara se të kalojë afati i ardhshëm, por vetëm nëse një skuadër e interesuar paguan 3.5 milionë funte.

Reklama

Sipas talkSPORT, këto janë kushtet që Djajtë e Kuq kanë vendosur për yllin anglez që ka qenë i lidhur me West Ham dhe Newcastle United.

1 vit

Real Madridi refuzon mundësinë për të nënshkruar me Ginter

Mbrojtësi fitues i Kupës së Botës po i afrohet fundit të kontratës së tij me Borussia Monchengladbach, por liderët në La Liga nuk kanë interes të bëjnë një marrëveshje me çmim të ulët në këtë fazë.

Reklama

Sipas mediumit Defensa Central, Real Madridi ka refuzuar një mundësi për të nënshkruar me Matthias Ginter në afatin kalimtar të dimrit.

1 vit

Chelsea synon ta shfrytëzojë klauzolën e ulët për ta transferuar Gavin

Chelsea synon ta shfrytëzojë klauzolën e ulët për ta transferuar Gavin

Klubi anglez, Chelsea dëshiron të përfitojë nga klauzola e ulët e lirimit të Gavit te Barcelona dhe ta transferojë atë në Stamford Bridge.

Reklama

Gavi padyshim se është talenti më i madh i dalë këtë sezon në ligat kryesore evropiane dhe paraqitjet e tij me Barcelonën e kanë konfirmuar këtë.

Spanjolli i cili debutoi si 16-vjeçar me katalunasit dhe Kombëtaren e Spanjës ka befasuar të gjithë me paraqitjet e tij.

Lajmi i plotë

1 vit

Barcelona dhe Chelsea njoftohen me çmimin e Tagliaficos

Klubi nga Camp Nou, Barcelona dhe ai nga Stamford Bridge, Chelsea thuhet se po mendojnë për transferimin e mbrojtësit të majtë, Nicolas Tagliafico.

Reklama

Sipas TyC Sports, këto dy klube janë informuar nga Ajaxi se çdo marrëveshje për 29-vjeçar argjentinas në afatin e dimrit do t’u kushtojë atyre 7 milionë euro.

1 vit

Henry lidhet me punën e trajnerit te Bordeaux

Henry lidhet me punën e trajnerit te Bordeaux

Sipas mediumit RMC Sport, Thierry Henry mund të gjejë rrugën e tij të rikthehet në menaxhim falë klubit francez Bordeaux.

Reklama

Ish-ylli i Arsenalit dhe Francës po konsiderohet si trajneri i ardhshëm i klubit nëse ata vendosin të ndahen me Vladimir Petkovic.

1 vit

Barcelona po mendon rikthimin e Grimaldos

Barcelona po mendon rikthimin e Grimaldos

Alejandro Grimaldo është duke vazhduar formën e mrekullueshme me gjigantin portugez Benfica.

Reklama

Mbrojtësi i majtë spanjoll që nga viti 2016 është bashkuar me Benfican dhe ka shkëlqyer duke mbajtur formë konstante.

Lajmi i plotë

1 vit

Blessin konfirmohet si trajner i ri i Genoas

Genoa ka blerë zyrtarisht trajnerin e KV Oostende, Alexander Blessin, pasi Bruno Labbadia i refuzoi ata.

Reklama

Vendimi i klubit italian erdhi nga hiçi, pasi Blessin as që ishte përmendur realisht si njëri nga kandidatët në mediat italiane.

1 vit

Pogba dëshiron t’i bashkohet Real Madridit, njofton Manchester Unitedin

Pogba dëshiron t’i bashkohet Real Madridit, njofton Manchester Unitedin

Reprezentuesi i Francës, Paul Pogba, thuhet se i ka treguar klubit të tij aktual Manchester Unitedit se shpreson të përfundojë kontratën e tij deri në fund të sezonit dhe më pas t’i bashkohet Real Madridit.

Reklama

Lajmi i plotë

1 vit

Mourinho e kërkoi me ngulm, por Ancelotti nuk e ka lejoi largimin e tij

Mourinho e kërkoi me ngulm, por  Ancelotti nuk e ka lejoi largimin e tij

Jose Mourinho ka marrë drejtimin e Romës në verën e vitit të kaluar dhe po synon që ngadalë ta ndërtojë një skuadër të fortë.

Reklama

Megjithatë trajneri portugez ka pasur një dëshirë të madhe për transferimin e një futbollisti nga Real Madrid, por që ishte refuzuar.

Special One e kishte kërkuar anësorin spanjoll të Real Madridit, Lucas Vazquez si opsion të parë për krahun e djathtë të mbrojtjes.

Lajmi i plotë

1 vit

Valencia dëshiron Minguezan

Valencia është në bisedime me Barcelonën për mbrojtësin Oscar Mingueza.

Reklama

Sipas gazetarit Fabrzio Romano, Los Che e duan Minguezan në huazim deri në fund të sezonit.

1 vit

Agjenti i Arthur Melos takohet me drejtuesit e Arsenalit në Londër

Federico Pastorello, agjenti i Arthur Melo, është takuar sot me drejtorin e Arsenalit, Edu. Bisedimet në vazhdim mes Topçinjve dhe Juventusit për një huazim të mundshëm, raporton football.london.

Reklama

1 vit

Adnan Januzajn mund të zëvendësohet nga Enis Bardhi te Real Sociedadi

Adnan Januzaj mund të largohet nga Real Sociedadi me të përfunduar ky edicion.

Reklama

Anësori shqiptar me pasaportë belge duket se po kërkon një tjetër aventurë, derisa kontrata i skadon në fund të sezonit.

Andaj, sipas asaj që raporton ElGolDigital, Januzaj mund të zëvendësohet nga një tjetër lojtar shqiptar, Enis Bardhi.

Lajmi i plotë…

1 vit

Ancelotti flet për të ardhmen e Hazard

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti , deklaroi gjatë konferencës për shtyp të së mërkurës se ai nuk ka pasur ndonjë problem me Eden Hazard.

Reklama

“Asgjë nuk ka ndodhur (me Hazard )”,

“E vetmja gjë është se ka konkurrencë në ekip dhe unë duhet të zgjedh [lojtarët] më të mirë në çdo lojë”.

“Kjo prek shumë lojtarë, nuk mund ta mohoj. Asgjë nuk ka ndodhur, [ Hazard ] është duke u stërvitur dhe në pritje të thirrjes së trajnerit”, ka thënë Ancelotti.

1 vit

Sergio Rico do të bashkohet me Real Mallorcan

Portiere Sergio Rico është gati të kthehet në La Liga, konkretisht te Real Mallorca .

Reklama

Rico do të bashkohet në formë huazimi deri në fund të sezonit nga Paris Saint-Germain , ku Keylor Navas dhe Gianluigi Donnarumma janë dy portierët e parë.

1 vit

Atletico Madrid nuk do ta shesë Suarez në janar

Atletico Madrid nuk do të lejojë që Luis Suarez të largohet në afatin kalimtar aktual, pavarësisht raporteve që e lidhin uruguaianin me një rikthim të bujshëm në Ligën Premier te Aston Villa.

Reklama

Suarez thuhet se dëshiron të krijojë një ribashkim me ish-kolegun e Liverpool-it, Steven Gerrard, tani në krye të Villa Park.

Klubi i tij aktual i Suarez nuk ka ndërmend të sanksionojë një shitje në mes të sezonit.

1 vit

Juve dhe Arsenali vazhdojnë bisedimet për Arthurin

Arsenali po shton përpjekjet e tyre për të transferuar Arthurin nga Juventusi, me bisedimet që po zhvillohen të mërkurën me agjentin e mesfushorit.

Reklama

Topçinjtë kanë bërë presion për të përfunduar një marrëveshje për brazilianin dhe duan ta marrin atë në huazim për pjesën e mbetur të sezonit .

Juventusi ende nuk i ka dhënë dritën jeshile marrëveshjes, megjithatë, pasi ata vazhdojnë të kërkojnë për një zëvendësues.

1 vit

Tri opsionet e Barcelonës me Dembelen

Nëse Ousmane Dembele nuk e pranon ofertën e fundit të kontratës në orët e ardhshme, atëherë Barcelona ose do:

Reklama

♦ Ta shesë atë këtë muaj

♦ Pranon reciprokisht të ndërpresë kontratën e tij

♦ Të përfundojë kontratën tij dhe të shkojë në gjykatë, raporton AS.

1 vit

Mbappe siguron Real Madridin se do t’u bashkohet në verë

Kylian Mbappe i ka dhënë garanci Real Madridit se do t’u bashkohet atyre këtë verë. Nëse ai tani rinovon me PSG-në, ëndrra e tij për të luajtur për Los Blancos do të përfundojë. Nuk do të ketë më oferta, raporton gazetari Tomas Gonzalez.

Reklama

Por, sulmuesi francez nuk po pranon asnjë ofertë nga klubi parisien dhe dëshiron të transferohet te skuadra më e trofeshme në histori të futbollit.

1 vit

Zyrtare: Liridon Berisha rinovon me Xamax

Liridon Berisha do të vazhdojë aventurën te Xamax në Superligën e Zvicrës.

Reklama

Qendërmbrojtësi ka firmosur kontratë deri në vitin 2023 me skuadrën zvicerane.

Lajmi i plotë…

1 vit

Zyrtare: Ben Arfa i bashkohet Lilles

Hatem Ben Arfa ishte lojtar i lirë që nga muaji korrik i vitit të kaluar, pasi Bordeaux nuk ia kishte vazhduar kontratën.

Reklama

Në atë verë, asnjë skuadër e madhe nuk shfaqi interesim, por edhe lojtari kishte refuzuar destinacione të ndryshme.

Por, Lille para pak çastesh ka njoftuar se Ben Arfa është prurja e tyre më e re dhe ka nënshkruar kontratë deri në fund të këtij edicioni me mundësi vazhdimi.

Lajmi i plotë…

1 vit

Zyrtare: Bujar Pllana i bashkohet Prishtinës

Prishtina ka konfirmuar se ka transferuar Bujar Pllanën në këtë afat kalimtar të janarit.

Reklama

Lojtari 20-vjeçar luanë si qendërmbrojtës, si dhe mbrojtës i djathtë, derisa është pjesë edhe e Përfaqësueses së Kosovës U-21.

Lajmi i plotë…

1 vit

PSG ka besim se Mbappe do të nënshkruajë vazhdimin e kontratës

Paris Saint-Germain po bëhet gjithnjë e më i bindur se Kylian Mbappe do të nënshkruajë një zgjatje të kontratës – sipas ESPN .

Reklama

23-vjeçari ka vetëm gjashtë muaj të mbetur nga kontrata e tij aktuale dhe vazhdon të jetë i lidhur fort me Real Madridin.

Familja e Mbappe ka qenë në bisedime me PSG-në për një zgjatje afatshkurtër dhe francezi tani është më pozitiv se kurrë për të qëndruar në Parc des Princes për një periudhë më të gjatë.

1 vit

Aubameyang merr ofertën e Al-Nassr

Sulmuesi i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang ka marrë një ofertë nga Al-Nassr, sipas CBS Sports .

Reklama

Klubi i Arabisë Saudite po kërkon të nënshkruajë me 32-vjeçarin në formë huazimi me detyrimin blerje për 8 milionë euro në fund të sezonit.

Arsenali nuk i është përgjigjur ende ofertës, por kuptohet se ata janë gati të heqin Aubameyang nga librat e tyre pas çështjeve të tij disiplinore të fundit.

1 vit

Barça në bisedime të avancuara me Christensen

Barcelona është në bisedime të avancuara me mbrojtësin e Chelseat, Andreas Christensen, shkruan SPORT .

Reklama

25-vjeçari është i hapur për një lëvizje në Camp Nou me kontratën e tij aktuale në Stamford Bridge që skadon më 30 qershor.

Barça është e etur për të nënshkruar me Christensen si transferim i lirë, por do të marrë një vendim përfundimtar nëse do ta lidhë atë me një marrëveshje parakontrate në ditët në vijim.

1 vit

Nuk ka patur asnjë ofertë për Hazard

Nuk ka pasur asnjë ofertë nga Newcastle apo ndonjë klub tjetër për sulmuesin e Real Madridit, Eden Hazard, ka thënë eksperti spanjoll i futbollit, Alvaro Montero .

Reklama

“Me sa di unë, Real Madrid do të pranonte një ofertë, por ka një problem të madh sepse lojtari dëshiron të qëndrojë në Madrid”.

“Është sezoni i tij i tretë, por për shkak të dëmtimeve që ka pasur, ai nuk ka treguar më të mirën e tij siç bëri në Chelsea. Ai dëshiron t’i japë vetes një shans të fundit dhe të shohë se çfarë do të ndodhë në verë”, ka thënë Montero për Sky Sports News.

1 vit

Milan në bisedime me Tottenhamin për Tanganga

Milan është në bisedime me Tottenhamin për të nënshkruar me mbrojtësin Japhet Tanganga.

Reklama

Kuqezinjtë e duan në huazim, ndërsa ende nuk ka ndonjë marrëveshje mes palëve.

1 vit

Zyrtare: Ben Arfa nënshkruan me Lille

Futbollisti i njohjur Hatem Ben Arfa ka nënshkruar me Lille.

Reklama

Mesfushori francez luajti te Bordeaux, ku zhvilloi 15 ndeshje dhe shënoi dy gola, nënshkroi sot një kontratë 6-mujore që e lidh atë me klubin e Lille deri në fund të sezonit 2021-2022.

1 vit

Zyrtare: Marco Giampaolo kthehet te Sampdoria

Sampdoria konfirmon se trajenri Marco Giampaolo është rikthyer në klub, duke nënshkruar një marrëveshje gjashtëmujore me opsion për dy vite të tjera.

Reklama

“Sampdoria mirëpret Marco Giampaolo të kthehet në klub si trajner i ekipit të parë deri më 30 qershor 2022, me një opsion deri më 30 qershor 2024”, thuhet në njoftim.

1 vit

Xavi: Dembele ose duhet të rinovojë, ose do ta shesim në janar

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, ka folur për situatën e Ousmane Dembeles, duke thënë se lojtari ose duhet të rinovojë, ose do të shitet nga klubi në këtë afat.

Reklama

Francezi nuk ka pranuar rinovimin dhe klubi mund të largojë këtë afat për të mos e humbur falas pas gjashtë muajsh.

Lajmi i plotë…

1 vit

Zyrtare: Visar Musliu nënshkruan me FC Ingolstadt 04

FC Ingolstadt 04 nënshkruan me qendërmbrojtësin shqiptar Visar Musliu.

Reklama

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut, i cili ka luajtur 40 ndeshje, ka kaluar në Gjermani nga hungareze e divizionit të parë MOL Fehervar FC.

 Lexoj lajmin e plotë…

1 vit

PSG seriozisht në garë për Kessien dhe Pogban

PSG është në bisedime me Franck Kessié dhe Paul Pogba dhe shpreson të bindë Kylian Mbappé të qëndrojë në klub duke i nënshkruar të dy në verë.

Reklama

Kessie dhe Pogba mbesin pa kontratë në fund të sezonit dhe mund të largohen të lirë.

Lexo lajmin e plotë…

1 vit

Manchester United kërkon largimin e Jesse Lingardin në janar

Manchester United po kërkon me ngulm ta largojë Jesse Lingardin në këtë afat kalimtar.

Reklama

1 vit

Zenit pas Alassane Plea

Zenit St. Petersburg ka kërkuar informata shtesë te Borussia Moenchengladbach për sulmuesin francez Alassane Plea.

Reklama

Po ashtu edhe Newcastle e ka në listë sulmuesin, si opsion nëse nuk arrihet Duvan Zapata.

1 vit

Milani dëshiron ta blejë kartonin e Pietro Pellegrit

Milani dëshiron ta ofrojë Pietro Pellegrin nga Monaco me kontratë të përhershme.

Reklama

Kuqezinjtë po ofrojnë 4 milionë euro edhe pse klauzola në kontratë është 6 milionë euro, shkruan Fabrizio Romano.

Ai mund të huazohet menjëherë te Torino.

1 vit

Genoa dhe Nice pas Kastriot Imerit, klubi italian ka bërë ofertë zyrtare te Servette

Mesfushori i Servette, Kastriot Imeri, vazhdon të bëjë bujë, ku interesimi për të nga kampionatet e mëdha po rritet.

Reklama

Klubi i parë që shprehu interesim ishte Nice nga Ligue 1, ndërsa tani interesim ka shprehur edhe Genoa e Seria A.

Detajet…

1 vit

The Sun: Ronaldo mendon largimin nga Man Utd

Sipas The Sun, Cristiano Ronaldo po mendon një largim të mundshëm nga Man United gjatë verës nëse klubi anglez mbetet jashtë edicionit të ardhshëm të Ligës së Kampionëve.

Reklama

Agjentët e portugezit, i cili së shpejti do të jetë 37 vjeç, kanë biseduar edhe me Richard Arnoldin, i cili së shpejti do të emërohet drejtor ekzekutiv i klubit.

Aktualisht United është i shtati në Ligën Premier.

1 vit

Watford marrëveshje me Bordeaux për Kalu

Watfordi ka marrëveshje me Bordeaux për anësorin Samuel Kalu – shkruan The Athletic.

Reklama

Thuhet se do të paguhen deri në 4 milionë euro për 24 vjeçarin, i cili pritet të nënshkruajë deri në vitin 2026.

Kalu ka 12 ndeshje këtë sezon, ku ka shënuar një gol dhe ka dhuruar një asistim.

1 vit

Interi po punon në afatin kalimtar: Sensi drejt Samdorias, Vecino mund të përfundojë te Lazio, refuzohet Kurzawa

Mesfushori i Interit, Stefano Sensi do t’i nënshtrohet testeve mjekësore të Sampdorias sot, ndërsa Nerazzurrët kanë refuzuar mundësinë për të huazuar Layvin Kurzaëa nga PSG.

Reklama

Detajet…

1 vit

Elneny drejt Turqisë?

Mohamed Elneny përmendet në gazetën e sotme The Sun  si objektiv i skuadrës turke Fenerbahce .

Reklama

Mesfushori i Arsenalit është paraqitur vetëm në shtatë ndeshje të Ligës Premier këtë sezon. Në sezonin 2019/20 luajti si huazim te rivalët e Superligës, Besiktas.

1 vit

Liverpooli pas yllit të ri të Fulham

The Sun raporton se  Liverpool po shqyrton një lëvizje prej 6 milionë euro në janar për mesfushorin e Fulhamit, Fabio Carvalho.

Reklama

Marrëveshja e 19-vjeçarit me klubin nga “Craven Cottage” skadon në qershor.

1 vit

Arsenali po shtyn për Arthurin

Arsenali është ende duke shtyrë për një marrëveshje për të sjellë mesfushorin brazilian Arthur në Londër para përfundimit të afatit kalimtar, shkruan Daily Star.

Reklama

Gazeta pretendon se Juventusi nuk është se dëshiron një huazim, megjithatë, financat mbeten pengesë mes dy palëve.

1 vit

Watzke për ultimatumin ndaj Haaland: Nuk ekziston diçka e tillë

Intervista e fundit e Erling Haaland bëri bujë të madhe, ku lojtari tha se po ndjehet në presion nga Borussia Dortmund në lidhje me kontatën e re.

Reklama

Drejtori i Borussia Dortmund, Hans-Joachim Watzke, foli për situatën duke hedhur poshtë pretendimet e norvegjezit.

Lajmi i plotë…

1 vit

Bayern Munich me strategji të qartë për Robert Lewandowskin: Rinovim me ulje page, ose shitje në verë

Bayern Munich po përballet me një periudhë kyçe që mund të shënojë të ardhmen afatshkurtër dhe afatmesme të skuadrës.

Reklama

Sulmuesi dhe ylli i saj, Robert Lewandowski, përfundon kontratën e tij në verën e vitit 2023 dhe në zyrat e klubit kanë filluar të diskutojnë për vazhdimësinë e sulmuesit polak.

Lajmi i plotë…

1 vit

Diego Carlos ka marrëveshje personale me Newcastlen

Mbrojtësi i Sevillas, Diego Carlos, ka marrëveshje personale me Newcastlen për një kontratë pesë vjeçare.

Reklama

Sevilla mban pozicionin e njëjtë, sikurse me Chelsean për Kounde, duke iu treguar anglezëve se 35 milionë euro nuk mjaftojnë.

1 vit

Newcastle vihet pas Bakker të Bayer Leverkusen

Newcastle është në bisedime me Bayer Leverkusen për mbrojtësin Mitchel Bakker.

Reklama

Holandezi u ble për 10 milionë euro nga gjermanët, por tani Newcastle duket serioz për ta ofruar në këtë afat.

1 vit

Pesë klube pas Erling Haalandit

Gazeta spanjolle Marca shkruan se pesë klubet janë të interesuar për Erling Haaland.

Reklama

Real Madrid dhe Barcelona mbesin në krye, por Man City dhe Chelsea po afrohen me kërkesat e lojtarit.

1 vit

Luis Suarez dëshiron ribashkimin me Gerrardin në Aston Villa  

Luis Suarez ka refuzuar ofertat nga Palmeiras, Corinthians dhe Atletico Mineiro pasi ka mundësi që që bashkohet me trajnerin e Aston Villas, Steven Gerrard, shkruan Gerard Romero.

Reklama

Kontrata e sulmuesit të Atletico Madrid do të përfundojë më vonë këtë vit.

1 vit

Tottenham futet në garë për Stefano Sensin

Tottenham raportohet se është futur në garë për mesfushorin e Interit, Stefano Sensi.

Reklama

Mesfushori kërkohet edhe nga Sampdoria. Conte ka punuar me lojtarin sa ishte te Interi dhe i ka besuar shumë.

1 vit

Barça do të rifillojë bisedimet për kontratën e re të Gavit

Barcelona po planifikon të rifillojë bisedimet me Gavin për vazhdimin e kontratës së tij, sipas Sport.

Reklama

Negociatat fillestare u pezulluan në janar, ndërsa katalanasit finalizuan ardhjen e Ferran Torres, por klubi tani është i prirur ta lidhë talentin me një marrëveshje të re.

1 vit

Gattuso gati të kthehet në Seria A, Genoa e kërkon tani

Pas shkarkimit të Andriy Shevchenko, një tjetër lojtar legjendar i Milanit mund të marrë stolin e Genoas.

Reklama

Mediat italiane raportojnë se Gennaro Gattuso tashmë është në negociata për t’u rikthyer në Serie A.

Do të shohim nëse Rino mund ta shpëtojë Genoan nga rrëzimi në Serie B.

1 vit

Leeds në bisedime me Aaronson të RB Salzburg  

Leeds United është në bisedime me RB Salzburg për të blerë mesfushorin Brenden Aaronson.

Reklama

Leeds dëshiron të nënshkruajë kontratë të me mesfushorin amerikan që është 21 vjeçar.

1 vit

Drejtori i Juventusit flet për rinovimin e Dybalas, por çuditë me deklaratën e tij për Martial

Drejtori i Juventusit, Maurizio Arrivabene, këmbëngul se Paulo Dybala po trajtohet në të njëjtën mënyrë si çdo lojtar tjetër më klub edhe pse kontrata e tij po përfundon, ndërsa shtoi se ata nuk do të marrin Anthony Martial nga Manchester United ‘në ato shifra’ që paguhet francezi.

Reklama

“Kam thënë më parë se do të flasim për këtë në shkurt. Nuk është vetëm Dybala, ka edhe kontrata për t’u diskutuar me Cuadrado, Perin, kampionin evropian Bernardeschi dhe gjithashtu De Sciglion. Ne kemi thënë tashmë se do të ketë kohë për të folur me të gjithë, përfshirë Dybalan”.

Arrivabene u pyet gjithashtu bisedimet me Manchester United për huazimin e Anthony Martial.

“Jo në ato shifra, jo. Ne as nuk do ta diskutojmë me ato shifra ”, deklaroi ai.

1 vit

Rangnick beson se Shaw, Wan-Bissaka dhe Maguire nuk janë për Man Utd

Ralf Rangnick beson se Luke Shaw, Aaron Wan-Bissaka dhe Harry Maguire, nuk janë lojtarë të denjë që të luajnë te Man Utd dhe duhet të zëvendësohen.

Reklama

Gazetari Graeme Bailey shkruan se trajneri ia ka thënë këtë kryesisë së klubit.

1 vit

Jose Mourinho prioritet i Evertonit, por Roma…

Mediat në Angli vazhdojnë të thonë se Evertoni si zgjedhje të parë pas largimit të Rafa Benitez e kanë trajnerin e Romës, Jose Mourinhon.

Reklama

Sipas Sky Sports UK, drejtorët e Evertonit mbeten të bindur se Mourinho është zgjedhja e tyre e parë për të marrë drejtimin e skuadrës.

Lajmi i plotë…

2022

1 vit

PSV në garë për Nat Phillips

PSV është futur në garë për mbrojtësin e Liverpoolit, Nat Phillips.

Reklama

Bisedimet janë ende në fazën fillestare sipas Football Insider.

1 vit

Arteta pëlqen Sergi Roberton, Arsenali mund të tentojë ta ofrojë

Arsenali është vënë pas lojtarit të Barcelonës, Sergi Roberto.

Reklama

Lojtari që mund të luajë në mbrojtje dhe mesfushë pëlqehet shumë nga Mikel Arteta, shkruan Fichajes.

1 vit

Atletico Madridi pas Alvaro Odriozolas

Alvaro Odriozola është kthyer në objektiv të Atletico Madridit, shkruan Fichajes.

Reklama

Gjasat që ai të kthehet në Spanjë nga Fiorentina janë më shumë në verë, por kartoni i tij ende zotërohet nga Real Madridi.

1 vit

Liverpooli pas Renato Sanches

Liverpool është vënë pas mesfushorit të Lille, Renato Sanches, i cili mund të kushtojë rreth 30 milionë euro.

Reklama

Sipas El Nacional, Liverpooli po kërkon të përforcohet në mesfushë.

1 vit

Diego Carlos kërkon transferimin te Newcastle

Sipas Sky Sports, qendërmbrojtësi i Sevillas , Diego Carlos tashmë ka dorëzuar një kërkesë për transferim në klub.

Reklama

Ai dëshiron të largohet dhe të nënshkruajë me Newcastle.

Çmimi duhet të jetë i lartë që Sevilla të bindej që të shite lojtarin.

1 vit

Zyrtare: Robin Olsen prezantohet te Aston Villa

Portieri suedez, Robin Olsen ka nënshkruar me Aston Villan nga Sheffield United.

Reklama

1 vit

Chelsea lidhet me Perisicin, por Interi nuk e largon tani

Anësori i Interit, Ivan Perisic, ka qenë i lidhur me një kalim te Chelsea.

Reklama

Por duket se lojtari nuk do të lëviz në këtë afat kalimtar.

1 vit

Zyrtare: Sead Kolasinac kalon te Marseille

Lojtari i Kombëtares së Bosnjë-Hercegovinës, Sead Kolasinac, është futbollisti i ri i Marseille.

Reklama

Ai me francezët bashkohet nga Arsenali.

Pas gati pesë vitesh, Sead Kolasinac dhe Arsenal kanë mbyllur marrëveshjen me pajtim të të dyja palëve.

1 vit

Drejtori i Lazios, Igli Tare: Muriqi te CSKA nuk është e vërtetë

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka thënë se Vedat Muriqi nuk afër bashkimit me CSKA Moskën dhe se lajmet për lidhjen me këtë klub nuk janë të vërteta.

Reklama

Para fillimit të ndeshjes në Stadio Olimpico, Tare foli për Sport Mediaset dhe u pyet në lidhje me sulmuesin shqiptar Muriqi që dukej në prag të një lëvizjeje te CSKA Moska.

Lajmi i plotë…

1 vit

Arsenali largon Kolasinacin dhe Marin

Sead Kolasinac ka shkëputur kontratën me Arsenalin dhe ai pritet të bashkohet me Marseillen.

Reklama

Në anën tjetër edhe Pablo Mari do të bashkohet me Udinesen nga Arsenali.

1 vit

Visar Musliu mund të kalojë te Ingolstadt

Mbrojtësi shqiptar i MOL Fehérvár FC, Visar Musliu mund të kalojë në Bundesliga 2 te Ingolstadt.

Reklama

Sipas sportmedia.mk, mbrojtësi që ka luajtur 40 herë në kombëtaren e Maqedonisë së Veriut, së shpejti mund të ndryshojë ekip.

Vlera e Musliut në treg është 1.1 milionë euro. Ai ka luajtur 77 ndeshje, duke shënuar 3 gola dhe duke asistuar 2 asistime.

1 vit

Fenerbahce futet në bisedime për Xherdan Shaqirin

Fenerbahçe ka nisur punën për transferimin e Xherdan Shaqirit.

Reklama

Tifozët e klubit po e presin me padurim ardhjen e një lojtari si Shaqiri, i cili dhe më herët ka qenë i lidhur me Fenerbahcen.

Lojtari ka kontratën me Lyonin deri në vitin 2024, por duket se klubi francez është i gatshëm ta lirojë shqiptarin.

Lajmi i plotë…

1 vit

Tri klube në luftë për shërbimet e Martial

Barcelona, ​​Sevilla dhe Juventus po luftojnë për sulmuesin e Manchester United, Anthony Martial, shkruan Fichajes.

Reklama

Francezi ka shprehur dëshirën për t’u larguar nga “Old Trafford” gjatë afatit të dimrit, me skuadrat kryesore në Spanjë dhe Itali që po përgatiten për t’i ofruar atij më shumë minuta lojë.

1 vit

Liverpool do të ofrojë 40 milionë euro për Tielemans  

Sipas El Nacional, Liverpooli po përgatitet të paraqesë një ofertë prej 40 milionë eurosh (33 milionë funte/46 milionë dollarë) për mesfushorin e Leicesterit, Youri Tielemans.

Reklama

Reds po mendojnë për verës sa i përket lojtarit belg, ndërsa në garë mbetet edhe Real Madridi.

1 vit

Barcelona mendon për sulmuesin Isak të Real Sociadad

Barcelona po shikon mundësinë për të afruar sulmuesin e Real Sociedad, Alexander Isak – sipas SPORT .

Reklama

Blaugranët e kanë identifikuar 22-vjeçarin si një objektiv alternativ ndaj Erling Haaland të Borussia Dortmund, i cili po ndiqet edhe nga një numër klubesh të mëdha evropiane.

Isak ka shënuar tetë gola në 24 paraqitje në të gjitha garat për Sociedad këtë sezon dhe ka kontratë me klubin deri në vitin 2026.

1 vit

Muriqi po bind veten që të pranojë ofertën e CSKA Moskës

Sulmuesi i Lazios, Vedat Muriqi, po tenton të bind veten që të pranojë ofertën e klubit të madh rus, CSKA Moska.

Reklama

Sipas il Messaggero, sulmuesi po bind veten që të pranojë klubin rus dhe tani Lazio po pret një pikë kthese në negociata.

Lexo lajmin e plotë…

1 vit

PSG mendon për verën, Pogba opsion

Sipas ESPN, PSG kanë nisur bisedimet për të transferuar yllin e Manchester United, Paul Pogba. Francezit i skadon kontrata me ‘Djajtë e Kuq’ në verë

Reklama

1 vit

Ku mendoni se do të transferohet Dybala nëse largohet nga Juventus?

Na tregoni duke komntuar në postimin tonë në Intagram.

Reklama

1 vit

Shumë ekipe pas Attila Szalai

West Ham, Newcastle dhe Milani janë klubet e interesuara për të nënshkruar me mbrojtësin e Fenerbahçes, Attila Szalai. Sipas Sky Sports, kartoni i lojtarit kushton rreth 20 milionë euro.

Reklama

1 vit

Steven Gerrard me portier të ri

Sipas Fabrizio Romanos, Aston Villa ka kompletuar transferimin e Robin Olsen nga Roma. Portieri do ti bashkohet klubit anglez në formë të huazimit.

Reklama

1 vit

PSV i bashkohet garës për Nat Phillips

PSV është bërë klubi i fundit që ka shfaqur interesim për nënshkrimin e Nat Phillips. Liverpooli dëshiron të paktën 15 milionë euro për mbrojtësin, por do të ishte i hapur për ta lejuar atë të largohej në huazim, raporton Football Insider.

Reklama

1 vit

Solskjaer nuk e kishte kërkuar transferimin e Van de Beek te United

Ole Gunnar Solskjaer kurrë nuk donte që Manchester United të nënshkruante me Donny van de Beek nga Ajaxi, ishte bordi i klubit që e realizoi transferimin, raporton ESPN.

Reklama

1 vit

Guimaraes te Juventusi, Melo te Arsenali

Juventusi është në bisedime me Lyonin për transferimin e Bruno Guimaraes. Klubi italian po kërkon të zëvendësojë Arthur Melon, i cili mund të jetë në rrugën e tij drejt Arsenalit, raporton gazetari Ignazio Genuardi.

Reklama

1 vit

Newcastle tenton transferimin e Zapatas

Newcastle United ka ofruar një tarifë mbi 30 milionë euro për sulmuesin e Atalantës dhe Kolumbisë, Duvan Zapata, raporton Daily Record.

Reklama

1 vit

Vazhdojnë kontaktet mes Juventusit dhe agjentëve të Martial

Agjentët e Anthony Martial mbeten në kontakt me Juventusin për një lëvizje të mundshme huazimi këtë muaj, raporton Gianluca Di Marzio.

Reklama

1 vit

Sensi po i bashkohet Sampdorias

Stefano Sensi ka rënë dakord t’i bashkohet Sampdorias për pjesën tjetër të sezonit në formë huazimi, nën urdhrat e trajnerit në ardhje te Sampdoria, Marco Giampaolo, raporton Gianluca di Marzio.

Reklama

1 vit

Rooney i gatshëm të bëhet trajner i Evertonit

Wayne Rooney do të ishte i interesuar për postin e trajnerit të Evertonit, nëse klubi do ta kontaktonte atë, raporton SkySports.

Reklama

1 vit

Dembelen e ndajnë vetëm 48 orë nga Barcelona

Ousmane Dembele ka vetëm 48 orë për të vendosur të ardhmen e tij në Barcelonë pasi klubi do të preferonte ta shesë sulmuesin në vend që të rrezikojë ta humbasë atë falas gjatë verës, raporton MailSport.

Reklama

1 vit

Dybala i gatshëm të largohet si lojtar i lirë nga Juventusi

Paulo Dybala mund të largohet si lojtar i lirë nga Juventusi këtë verë, pasi dalin raportimet se klubi e tërhoqi plotësisht ofertën e kontratës pas kërkesave të argjentinasit për pagë.

Reklama

Sipas asaj që raporton Daily Mirror, La Joya është i nervozuar me kryesinë e klubit dhe synon largimin pa u lënë asnjë cent nga kartoni i tij në arkat e klubit.

1 vit

Komplikohet marrëveshja mes Monacos e Newcastle për Badiashile

Oferta prej 40 milionë euro e Newcastle United për Benoit Badiashile është refuzuar. Monaco u ka thënë Magpies se duhet të paguajnë më shumë nëse duan ta nënshkruajnë atë këtë muaj.

Reklama

Marrëveshja është bërë më e komplikuar pasi mbrojtësi pësoi një dëmtim në fillim të këtij muaji, raporton L’Equipe.

1 vit

Real Madridi ia cakton çmimin final Hazardit

Real Madrid refuzoi një ofertë prej 35 milionë euro nga Newcastle United për Eden Hazard në fillim të janarit.

Reklama

Los Blancos do të shesë yllin belg vetëm për një shumë rreth 45 milionë euro, raporton El Nacional.

1 vit

Evertoni vazhdon me Fergusonin, bisedimet me Martinezin kanë pushuar

Duncan Ferguson do të emërohet sërish trajner i përkohshëm i Evertonit pasi një lëvizje për Roberto Martinez ngeci për shkak të klauzolës së lirimit prej tre milionë eurosh në kontratën e tij me Belgjikën, raporton MailSport.

Reklama

1 vit

Ngecin bisedimet mes Bruno Fernandes dhe Manchester Unitedit për kontratën e re

Bisedimet e Bruno Fernandes për rinovimin e kontratës me Manchester United kanë ngecur. Lojtari dëshiron të marrë një pagë të ngjashme me fituesit më të mëdhenj të klubit, e cila është shumë larg nga niveli i tij aktual i pagës.

Reklama

Ish-ylli i Sporting Lisbonës u bë i preferuari në Old Trafford menjëherë pas transferimit nga Portugalia dhe ai dha paraqitjen e tij të fundit të shkëlqyer në barazimin 2-2 të United në Aston Villa gjatë fundjavës, duke shënuar dy herë.

Por, Athletic ka zbuluar se bisedimet për rinovimin e kontratës së Fernandes dhe përmirësimin e pagës së tij kanë ngecur në vjeshtë dhe pritet të rifillojnë në maj.

Lajmi i plotë…

1 vit

Barcelona e vendosur që të transferojë një sulmues

Barcelona është në kërkim të një sulmuesi dhe dëshiron ta transferojë qysh në këtë janar.

Reklama

Pensionimi i Sergio Agueros e ka lënë Barcelonën me vetëm një sulmues klasik si Luuk de Jong.

Andaj sipas asaj që raporton Marca, Blaugranasit po insistojnë në transferimin e Alvaro Moratas nga Juventusi.

Lajmi i plotë…

1 vit

McGinn i impresionon Fergusonin dhe Fletcher – tentojnë transferimin e tij te United

Manchester United po shqyrton një lëvizje për mesfushorin e Aston Villa, John McGinn këtë verë. Darren Fletcher dhe Sir Alex Ferguson janë të dy të impresionuar nga bashkëkombësi i tyre, raporton The Telegraph.

Reklama

1 vit

Zyrtare: Ismet Lushtaku i bashkohet Varbergs BoIS

Varbergs BoIS ka konfirmuar se ka transferuar zyrtarisht Ismet Lushtakun.

Reklama

Mesfushori i talentuar i është bashkuar skuadrës nga Suedia, duke nënshkruar kontratë katërvjeçare.

Lajmi i plotë…

1 vit

Eden Hazard në bisedime me PSG-në

Eden Hazard te PSG këtë verë është një mundësi. Ylli i Real Madridit tashmë ka qenë në kontakt me Nasser Al-Khelaifi për një transferim të mundshëm, raporton Sacha Tavolieri.

Reklama

1 vit

Juventusi e ka të pamundur transferimin e Dembele dhe Martialit

Juventusi e ka të pamundur transferimin e Ousmane Dembeles dhe Anthony Martialit.

Reklama

Sport.es raportoi në dhjetor se Juventusi kishte arritur një marrëveshje në parim për të nënshkruar me Dembelen si lojtar i lirë, por sipas Calciomercato.com, kalimi i francezit në Torino është i pamundur pasi ish-anësori i Borussia Dortmund ka kërkuar një pagë rreth 12 milionë euro në vit.

Lexoni lajmin e plotë…

1 vit

Besiktasi pas talentit të Prishtinës, Naxhi Berisha

Naxhi Berisha e ka mundësi që të depërtojë shumë shpejtë në arenën ndërkombëtare.

Reklama

Talenti që luan te Prishtina është duke u kërkuar me ngulm nga Besiktasi.

Berisha po tregon formë të lartë te grupmoshat e reja të klubit nga kryeqyteti dhe kjo ka bërë që klubi nga Superliga e Turqisë të tentoi transferimin e tij, raporton Fanatik.

Lajmi i plotë…

1 vit

Juventusi po monitoron situatën e Azmoun, gati t’i fillojë bisedimet me agjentët e lojtarit

Juventusi po monitoron situatën e Azmoun, gati t’i fillojë bisedimet me agjentët e lojtarit

Juventusi është duke kërkuar të ndërtojë një skuadër të fuqishme për edicionin e ardhshëm.

Reklama

Kampioni i shumëfishtë i Italisë ka mbetur mbrapa garës për titull, por qysh tani po mendojnë për edicionin e ri.

Sulmuesi iranian, Sardar Azmoun është bërë objektiv i Zonjës së Vjetër për repartin ofensivë.

Lajmi i plotë

1 vit

Van de Beek refuzon kalimin te Newcastle United

Donny Van de Beek është kërkuar nga Newcastle United, por që ofertën e ‘Laraskave’ e ka refuzuar holandezi.

Reklama

Manchester United ishte gati ta lejonte largimin e Van  de Beek në huazim për gjashtë muaj, por ka qenë vet mesfushori që ka refuzuar këtë ofertë.

Arsyeja që Van de Beek ka refuzuar Newcastlen është pozita jo e mirë në tabelë e klubit anglez.

1 vit

Zyrtare: Qlirim Avdulli transferohet te Ulpiana

Zyrtare: Qlirim Avdulli transferohet te Ulpiana

Vetëm gjashtë muaj ka zgjatur qëndrimi i Qlirim Avdullit te Drenica.

Reklama

Mbrojtësi i majtë është larguar nga Skenderaj dhe tani karrierën do ta vazhdoj përsëri në Lipjan.

Pas largimit nga Drenica, Avdulli ka gjetur marrëveshjen me Ulpianën, që bën pjesë në BKT Superligën e Kosovës.

Për mbrojtësin anësorë është një rikthim tek klubi bardhekaltër, pasi edhe më parë kishte veshur fanellën e kësaj skuadre.

1 vit

Brentford ofertë Eriksenit, danezi pritet këtë javë të vendosë për të ardhmen

Brentford ofertë Eriksenit, danezi pritet këtë javë të vendosë për të ardhmen

Christian Eriksen është shumë pranë rikthimit në elitën e futbollit anglez Ligën Premier.

Reklama

Mesfushori ka mbetur lojtar i lirë pas shkëputjes së kontratës me Interin dhe dëshiron të rikthehet në Ishull.

Brentford është skuadra më e interesuar për të, teksa i kanë bërë gati një kontratë për gjashtë muaj.

Në rast se paraqitet mirë danezi, atëherë palët mund ta vazhdojnë bashkëpunimin edhe për një vit tjetër.

Eriksen vshtë duke e shqyrtuar këtë ofertë dhe brenda javës do t’i kthejë përgjigje klubit anglez.

1 vit

Newcastle arrin marrëveshje personale me Diego Carlos

Newcastle arrin marrëveshje personale me Diego Carlos

Diego Carlos pritet të jetë goditja e tretë e Newcastle United në afatin kalimtar të janarit.

Reklama

Mbrojtësi brazilian ka shkëlqyer viteve të fundit në La Liga me fanellën e Sevillës, duke u bërë njëri nga mbrojtësit më të vlerësuar.

Newcastle e ka bërë prioritet nënshkrimin me mbrojtësin brazilian dhe përkundër se i janë refuzuar dy oferta nga Sevilla, ata do të tentojnë prapë ta bindin klubin andaluzian.

Mediat e ndryshime në Angli dhe Spanjë kanë raportuar se ‘Laraskat’ tanimë kanë arritur marrëveshje personale me lojtarin i cili është pajtuar me kushtet e klubit anglez.

28-vjeçari është pajtuar për një kontratë pesë vjeçare me Newcastlen, por që detajet financiare nuk janë bërë publike.

Nga ana tjetër pasi i janë refuzuar dy ofertat e para, Newcastle tani po shpreson se do të bëjë ofertën e duhur në drejtim të Sevillës për ta kompletuar transferimin e brazilianit në St James Park.

1 vit

Trajneri i ri i Galatasarayt kërkon transferimin e Aro Muric

Trajneri i ri i Galatasarayt kërkon transferimin e Aro Muric

Arijanet Muric është duke kaluar nëpër një moment të shkëlqyer këtë edicion në Superligën e Turqisë.

Reklama

Portieri kosovar është lojtari kryesor i Adanas këtë edicion, teksa shpesh herë e ka parë vetën në mesin e 11 më të mirëve të javës në elitën e futbollit turk.

Paraqitjet jashtëzakonisht të mira dhe spektakolare kanë bërë që Aro të zgjojë interesimin e gjigantit turk Galatasaray.

Trajneri i ri i Galatasaray, Domenec Torrent e pëlqen shumë Aron dhe synon që ta transferojë atë në Stamboll për edicionin e ardhshëm.

59-vjeçari spanjoll e njeh mjaftë mirë reprezentuesin kosovar, pasi ka qenë ndihmës i Pep Guardiolës te Manchester City dhe i ka parë nga afër aftësitë e gardianit shtatlartë.

Lajmi i plotë

1 vit

Zbulohet paga e ulët e Araujos te Barcelona, Real Madrid, Chelsea dhe United interesohen për uruguaianin

Barcelona nuk po kalon nëpër një formë të mirë dy vitet e fundit, por futbollistë të rinj kanë dalë në pah te katalunasit.

Reklama

Njëri nga lojtarët që ka shkëlqyer më së shumti dhe është rritur me hapa gjigant është mbrojtësi uruguaian Ronald Araujo.

22-vjeçari është padyshim mbrojtësi më në formë te Barcelona dhe ka shkëlqyer me paraqitjet e tij.

Por katalunasit mund ta humbasin yllin e tyre të ri, pasi skuadrat e mëdha kanë shprehur interesim.

Real Madrid u interesua ditë më parë për uruguaianin, por së fundmi garës i janë bashkuar edhe dy gjigantët anglez, Chelsea dhe Manchester United.

E përditshmja spanjolle AS ka zbuluar pagën e lojtarit, e cila është vetëm 900 mijë euro në stinor, një shifër e ulët në krahasim me paraqitjet e Araujos në fushë.

Lajmi i plotë

1 vit

Christensen refuzon skuadrat angleze, Barça dhe Bayern kryesojnë garën për danezin

Andreas Christensen nuk do t’i bashkohet asnjë skuadra angleze.

Reklama

Mbrojtësi danez pritet të largohet nga Chelsea, por ka refuzuar skuadrat angleze pasi dëshiron t’i respektojë londinezët.

Fabrizio Romano ka njoftuar se ka pasur disa skuadra angleze që kanë tentuar transferimin e tij, por ka qenë vet danezi që ka refuzuar klubet nga Liga Premier.

Christensen dëshiron ta respektojë Chelsean dhe nuk do të luaj për ndonjë skuadër tjetër angleze.

Gjithnjë sipas Fabrizio Romanos dy gjigantët evropianë, Bayern Munich dhe Barcelona kryesojnë garë për të nënshkruar me reprezentuesin danez.

1 vit

Gosens arrin marrëveshje personale me Newcastle United

Robin Gosens i ka thënë ‘PO’ transferimit te Newcastle United.

Reklama

Mbrojtësi i majtë gjerman është pajtuar me kushtet personale që i ka ofruar skuadra angleze dhe tani po pret që të arrihet marrëveshja mes klubeve.

Gjermani në Angli do të fitojë pagë prej 3,5 milionë eurove në stinor, që është tri herë më shumë se sa fiton aktualisht në Bergamo.

Transfeirmi i Gosens pritet t’i kushtojë Newcastles rreth 35 milionë euro.

1 vit

Ekskluzive: CSKA e Moskës me ofertë zyrtare për Fidan Alitin

CSKA e Moskës është njëra nga skuadrat më të mëdha në Rusi me shumë trofe të fituar.

Reklama

Por skuadra nga kryeqyteti rus këtë edicion ka mbetur tetë pikë mbrapa liderit Zenit St Petersburg dhe po kërkon të përforcohet.

Vedat Muriqi mbetet objektivi kryesor i rusëve për repartin e sulmit,p por jo vetëm ai, pasi edhe një tjetër kosovar është në listën e dëshirave të moskovitëve.

Telegrafi ka marrë vesh ekskluzivisht se CSKA Moska ka bërë ofertë zyrtare në drejtim të Zurichut për qendërmbrojtësin Fidan Aliti.

Lajmi i plotë

1 vit

Liverpooli po përgatitë ofertë për transferimin e Kalvin Phillips

Kalvin Phillips është dëshira e madhe e Liverpoolit për repartin e mesfushës.

Reklama

Mesfushori anglez pëlqehet jashtëzakonisht shumë nga trajneri Jurgen Klopp i cili i ka kërkuar drejtuesve të klubit ta transferojnë anglezin në Anfield.

Sipas asaj që ka raportuar El Nacional, Liverpooli është gati t’i ofrojë 40 milionë euro për transferimin e Phillips.

Lajmi i plotë

1 vit

Zbulohet plani i Barcelonës, katalunasit do ta ofrojnë një futbollist për t’i marrë shërbimet e Traores

Barcelona ka një plan konkret për afrimin e Adama Traores të cilin po e sheh si zëvendësuesin adekuat të Ousmane Dembele i cili pritet të largohet nga klubi në verë.

Reklama

Gjiganti katalunas po mendon që t’ia ofrojnë Wolverhamptonit kartonin e portugezit Francisco Trincao në këmbim të Adama Traores.

Lajmi i plotë

1 vit

Roberto Martinez, opsioni i parë i Evertonit për trajner

Ish-trajneri i Evertonit, Roberto Martinez, është zgjedhja e tyre nr.1 për të zëvendësuar Rafa Benitez si trajner, raporton MailSport.

Reklama

Martinez është aktualisht selektor i Belgjikës, por mund të rikthehet te Toffes.

1 vit

Manchester City insiston në transferimin e Vinicius

Manchester City ka bërë një qasje fillestare për sulmuesin e Real Madridit, Vinicius Jr, raporton El Nacional.

Reklama

Pep Guardiola ka kontaktuar personalisht me përfaqësuesit e brazilianit për një transferim të mundshëm këtë verë.

1 vit

Adama Trarore e dëshiron rikthimin te Barcelona

Adama Traore dëshiron të jetë zëvendësuesi i Ousmane Dembeles te Barcelona. Anësori dëshiron të kthehet dhe agjenti i tij Jorge Mendes po flet me klubin prej javësh. Operacioni mund të kushtojë rreth 20 milionë euro, raporton Diario Sport.

Reklama

1 vit

Burnley tenton transferimin e Bentekes dhe Origit

Burnley po planifikon një transferim të dyfishtë prej 30 milionë euro për sulmuesin e Crystal Palaces, Christian Benteke dhe Divock Origi të Liverpoolit, raporton SunSport.

Reklama

1 vit

Barcelona dhe Liverpooli në bisedime për Firminon

Roberto Firmino është në radarin e Barcelonë dhe Liverpool do të ishte i gatshëm të shesë sulmuesin 30-vjeçar nëse ata marrin një ofertë prej rreth 20 milionë euro, raporton El Nacional.

Reklama

1 vit

Malisheva prezanton Behar Maliqin

Malisheva ka njoftuar se ka kompletuar zyrtarisht transferimin e Behar Maliqit.

Reklama

Para disa ditësh, Telegrafi ka raportuar se klubi që debutoi në Superligën e Kosovës kishte arritur marrëveshje me ish-lojtarin e Feronikelit.

Lajmi i plotë…

1 vit

Chelsea tenton transferimin e Kurzawas

Chelsea ka filluar bisedimet me PSG-në për të nënshkruar me mbrojtësin e majtë Layvin Kurzawa, raporton RMC Sport.

Reklama

Mbrojtësi është i gatshëm të largohet nga skuadra franceze dhe t’u bashkohet bluve.

1 vit

Zyrtare: Everton shkarkon Benitezin

Evertoni ka konfirmuar shkarkimin e trajnerit spanjoll, Rafael Benitez, pas rezultateve të dobëta këtë sezon.

Reklama

“Klubi i futbollit Everton mund të konfirmojë largimin e Rafael Benitez si trajner i ekipit të parë”, thuhet në njoftim.

1 vit

Southampton fillon bisedimet me Chelsean për një transferim të përhershëm të shqiptarit Armando Broja

Southampton fillon bisedimet me Chelsean për një transferim të përhershëm të shqiptarit Armando Broja

Southampton po zhvillon bisedime me Chelsean për transferimin e mundshëm të sulmuesit shqiptar, Armando Broja, i cili ka bërë përshtypje që kur u transferua në St Mary’s në huazim gjatë verës.

Reklama

20-vjeçari shqiptar ka shënuar pesë gola në ligë që kur iu bashkua skuadrës së Ralph Hasenhuttl në fillim të sezonit dhe Southampton do të dëshironte ta nënshkruante sulmuesin në baza të përhershme.

Lajmi i plotë

1 vit

Man Utd dhe Milani afër marrëveshjes pwr Baillyn

Man Utd dhe Milani afër marrëveshjes pwr Baillyn

Manchester United është i hapur të lejojë mbrojtësin Eric Bailly t’i bashkohet Milanit në formë huazimi.

Reklama

Mbrojtësi ka dhënë gjithashtu pëlqimin e tij për një kalim në skuadrën e Serie A.

Megjithatë, marrëveshja e propozuar mund të dështojë pasi Unitedi dhe Milani nuk po mund të bien dakord për detajet më të imta të lëvizjes.

Dy çështjet që thuhet se pengojnë një marrëveshje mes palëve janë tarifa e huazimit dhe klauzola e mundshme e blerjes.

1 vit

Real Madridi identifikon Tielemansin si zëvendësues të Toni Kroos

Toni Kroos është ende duke luajtur në një nivel shumë të lartë te Real Madrid, por Los e kanë identifikuar tashmë zëvendësuesin ideal për 32-vjeçarin gjerman.

Reklama

Sipas mediumit Fichajes.net, mesfushorin e Leicester Cityt, Youri Tielemans shihet si pasues i Kroosit në Santiago Bernabeu.

Marrëveshja e Tielemans me Leicesterin përfundon në vitin 2023, kështu që klubi mund ta shesë atë verën e ardhshme nëse ai nuk e rinovon.

1 vit

Chelsea i bashkohet garës për Adama Traore

Wolverhampton Wanderers është gati të shesë Adama Traore përpara se ai të hyjë në vitin e fundit të kontratës së tij në Molineux Stadium, me çmimin e tij prej 24 milionë eurosh që ka tërhequr interes nga klubet tjera.

Reklama

Tottenham Hotspur dhe Liverpool janë lidhur me reprezentuesin spanjoll, por Chelsea tani thuhet se i është bashkuar garës për nënshkrimin e tij.

1 vit

Zyrtare: Mentor Zhdrella, lojtar i ri i Dukagjinit

Klubi nga Klina, Dukagjini ka njoftuar zyrtarisht arritjen e marrëveshjen me mesfushorin e njohur, Mentor Zhdrella.

Reklama

“Klubi jonë ka arritur marrëveshje edhe zyrtarisht me katër herë futbollistin më të mirë në futbollin e Kosovës”, thuhet në njoftimin e Dukagjinit.

1 vit

Drejtori i Dortmundit, Zorc i befasuar me komentet e Haalandit

Drejtori i Dortmundit, Zorc i befasuar me komentet e Haalandit

Erling Haaland befasoi të gjithë kur foli për një presion të klubit gjerman për të ardhmen e tij.

Reklama

Megjithatë, këto komente nuk iu kanë pëlqyer aspak drejtuesve të Dortmundit, të cilët kanë folur me anë të drejtorit të tyre, Michael Zorc.

Lajmi i plotë

1 vit

Interi synon ta rrëmbej Thorsbyn para Napolit

Interi e ka ndjekur për disa kohë mesfushorin e Sampdorias, Morten Thorsby dhe ata mund të kërkojnë të sigurojnë nënshkrimin e tij këtë muaj.

Reklama

Sipas mediumit Calciomercato, Nerazzurrët janë të interesuar ta fitojnë garën ndaj Napolit për shërbimet e 25-vjeçarit norvegjez.

1 vit

Newcastle tenton transferimin e Robin Gosens, i ofron pagë tri herë më të lartë se sa fiton në Atalanta

Newcastle tenton transferimin e Robin Gosens, i ofron pagë tri herë më të lartë se sa fiton në Atalanta

Robin Gosens është jashtë fushave që nga muaji tetor, por ai vazhdon të ketë skuadra që e pëlqejnë.

Reklama

Newcastle United është duke kërkuar me çdo kusht transferimin e mbrojtësit të majtë gjerman.

Lajmi i plotë

1 vit

Wolves i afrohen nënshkrimit të Chiquinho

Sipas mediumit The Athletic, Wolverhampton Wanderers janë afër nënshkrimit të anësorit të Estorilit, Chiquinho.

Reklama

21-vjeçari do të transferohet te Mo