LAJMI I FUNDIT:

Arthur te Arsenal, Loftus-Cheek te Juventusi?

Arthur te Arsenal, Loftus-Cheek te Juventusi?

Mediat në Itali dhe Angli, shkruajnë se Arthur Melo ka rënë dakord për një transferim si huazim te Arsenali, kështu që Juventus po synon Ruben Loftus-Cheek e Chelseat si zëvendësues për brazilianin.

Reklama

Mesfushori mbërriti në Juventus si shkëmbim me Miralem Pjanic në verën e vitit 2020.

Megjithatë, ai nuk arriti të gjejë vend në formacion me Andrea Pirlon dhe Max Allegrin.

Sipas Tuttomercatoëeb, Sky Sport Italia dhe më shumë media tjera, Arthur ka pranuar për një huazim gjashtë mujor në Arsenal, ku do të punonte me trajnerin Mikel Arteta.

Topçinjtë do të mbulojnë plotësisht pagën e tij për këtë periudhë dhe do t’i jepnin Juventusit një tarifë për huazimin.

E vetmja çështje e mbetur është që Bianconerët nuk do ta lënë të shkojë pa një zëvendësim dhe eksperti i Sky Sport Italia, Gianluca Di Marzio, thotë se objektivi është Loftus-Cheek.

Reprezentuesi anglez 26 vjeç ka qenë gjithashtu i lidhur edhe me Romën gjatë verës.

Ai e kaloi sezonin e kaluar në huazim te Fulham, ndërsa ka 20 paraqitje me Chelsean deri më tani këtë sezon. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Kalo në kategori