Juventusi ka disa ide në mendje për të zëvendësuar Paulo Dybala nëse ai largohet si transferim i lirë këtë verë.

Sulmuesi argjentinas 28-vjeçar duket se do të largohet nga Torino pas shtatë vitesh, duke mos rënë dakord për rinovimin e kontratës me bardhezinjtë.

Shumë klube të mëdha janë të etur për të nënshkruar me lojtarin, ku flitej edhe kalimi te Interi.

Siç shkruan Tuttosport, dy idetë që Juventusi ka në lidhje me zëvendësimet e mundshme të argjentinasi janë Paulo Pogba, i cili është i destinuar të largohet nga Manchester United këtë verë dhe Dusan Vlahovic, i cili po shkëlqen me Fiorentinën këtë sezon.

Largimi i sulmuesit argjentinas do të lironte mjaftueshëm hapësirë ​​në faturën e pagave të klubit për të nënshkruar me një lojtar të mirë.

Një tjetër ide, sipas La Gazzetta dello Sport, është Anthony Martial i Manchester United ose Divock Origi i Liverpool.

Francezi është gati të largohet nga Djajtë e Kuq dhe është më i kapshëm se sulmuesi belg. /Telegrafi/