Sulmuesi i Lazios, Vedat Muriqi, po tenton të bind veten që të pranojë ofertën e klubit të madh rus, CSKA Moska.   

CSKA Moska mbetet një opsion serioz për Vedat Muriqin, sulmuesi e Kosovës kosovar.

Sipas il Messaggero, sulmuesi po bind veten që të pranojë klubin rus dhe tani Lazio po pret një pikë kthese në negociata.

Kjo pasi klubi ka pikasur disa alternativa për ta zëvendësuar.

Benjamin Sesko i RB Salzburg dhe Jonathan Burkardt i Mainzit janë alternativat për sulmin, por vetëm në rast Muriqi largohet.

Sulmuesi i ble nga Fenerbahce për 20 milionë euro, ndërsa oferta e klubit rus duket përgjysmë më e ulët se sa është blerë Muriqi. /Telegrafi/

Reklama