LAJMI I FUNDIT:

Roma dhe Valencia fillojnë bisedimet për një shkëmbim të madh, Guedes pritet t’i bashkohet Giallorosëve

Roma dhe Valencia fillojnë bisedimet për një shkëmbim të madh, Guedes pritet t’i bashkohet Giallorosëve

Roma dhe Valencia janë duke diskutuar një shkëmbim shumë të bujshëm në verë.

Reklama

Për momentin dy skuadrat e njohura janë në bisedime për mesfushorin Amadaou Diawara të cilin spanjollët po e kërkojnë si huazim.

Gjatë bisedimeve për Diawaran, drejtuesit e dy skuadrave kanë hapur bisedime të reja, për një shkëmbim të madh i cili pritet të ndodhë në verë.

‘Lakuriqët’ janë interesuar për sulmuesin anësorë të Romës, Carles Perez, derisa kundërpërgjigja e Giallorosëve ka qenë se duan Gonçalo Guedes.

Mediat e ndryshme të afërta me Romën kanë raportuar se gjatë janarit nuk ka gjasa që të ndodhë ky shkëmbim, por gjatë muajve të ardhshme dy skuadrat do t’i vazhdojnë bisedimet që në verë të zyrtarizohet ky shkëmbim.

Natyrisht që nuk do të jetë shkëmbim kokë më kokë, pasi Roma do të jetë ajo skuadër që do të shtojë edhe ca miliona euro.

Besohet se përveç shërbimeve të Carles Perez, Giallorosët do të duhen t’i shtojnë edhe një shumë rreth 20 milionë euro për ta marrë sulmuesin portugez në Olimpico.

Guedes është nën menaxhimin e Jorge Mendes, një agjent shumë i afër me Mourinhon dhe drejtorin sportiv të Romës, Thiago Pinto. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga

"Ma kujton Cristiano Ronaldon, së shpejti do të jetë në nivel me Mbappen" - trajneri portugez e ngrit në qiell sensacionin e Barcelonës

La Liga
Bellingham pyetët nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetët nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Forma e jashtëzakonshme e Bellingham, Ancelotti ka një përgjigje epike: Duhet ta shikojmë pasaportën e tij edhe njëherë

Forma e jashtëzakonshme e Bellingham, Ancelotti ka një përgjigje epike: Duhet ta shikojmë pasaportën e tij edhe njëherë

La Liga
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kalo në kategori