LAJMI I FUNDIT:

Gosens te Interi, një marrëveshje e përfunduar – zbulohen detajet dhe testet mjekësore

Gosens te Interi, një marrëveshje e përfunduar – zbulohen detajet dhe testet mjekësore

Interi ka finalizuar nënshkrimin e Robin Gosens nga Atalanta dhe gjermani do t’i nënshtrohet nesër (e enjte) testeve mjekësore me kampionët e Serie A.

Reklama

Gosens do t’i bashkohet Interit në formë huazimi me detyrim blerje për 25-27 milionë euro, duke përfshirë bonuset.

27-vjeçari ka refuzuar një ofertë nga Neëcastle United për t’u transferuar në San Siro. Ekipi i Ligës Premier thuhet se kishin ofruar një marrëveshje prej 3.5 milionë eurosh, por Gosens zgjodhi të nënshkruante kontratën e Interit për tre milionë euro në vit.

Negociatat e Interit me Atalantën për Robin Gosens drejt mbylljes, gjermani prite të kalojë te kampionët
Lexo po ashtu Negociatat e Interit me Atalantën për Robin Gosens drejt mbylljes, gjermani prite të kalojë te kampionët

Takimi i djeshëm në Milano mes drejtuesve të Interit dhe të Atalantës, Luca Percassi, zhbllokoi marrëveshjen dhe Gosens tani është gati të bashkohet me Interin.

Reprezentuesi gjerman aktualisht është jashtë fushës për shkak të një dëmtimi në kofshë. Ai luajti ndeshjen e tij të fundit në Serie A më 25 shtator dhe ka mbledhur vetëm tetë paraqitje në të gjitha garat këtë sezon.

Gosens iu bashkua Atalantës nga Heracles Almelo për vetëm një milion euro në vitin 2017 dhe 27-vjeçari ka shënuar 29 gola dhe ka dhënë 21 asistime në 157 ndeshje me ekipin La Dea. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Skuadra e Ferizajt futet në karantinë para ndeshjes së barazhit me Lirinë

Skuadra e Ferizajt futet në karantinë para ndeshjes së barazhit me Lirinë

Superliga
Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ligat tjera
Kalo në kategori