LAJMI I FUNDIT:

City fiton garën për Julian Alvarez, huazim me detyrim blerje

City fiton garën për Julian Alvarez, huazim me detyrim blerje

Manchester City ka fituar garën për transferimin e super talentit argjentinas, Julian Alvarez.

Reklama

Sulmuesi i talentuar ka shkëlqyer me fanellën e River Plates dhe ishte bërë objektiv i skuadrave më të mëdha evropiane.

Manchester United, Bayern Munich, Inter, Juventus, Napoli, Real Madrid, Atletico Madrid, Barcelona e Borussia Dortmund ishin ekipet e interesuara për të.

Por lajmet e fundit që vijnë nga Anglia raportojnë se Manchester City ka fituar garën për t’i marrë shërbimet e sulmuesit.

City do të paguajë një shumë të vogël për huazimin e Alvarez dhe do ta ketë detyrim blerjen e lojtarit në fund të sezonit për 20 milionë euro të tjera.

21-vjeçari ka shkëlqyer me fanellën e River Plates ku shënoi 24 gola dhe bëri 15 asistime në 46 ndeshje zyrtare. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Kalo në kategori