LAJMI I FUNDIT:

Zbulohet plani i Barcelonës, katalunasit do ta ofrojnë një futbollist për t’i marrë shërbimet e Traores

Zbulohet plani i Barcelonës, katalunasit do ta ofrojnë një futbollist për t’i marrë shërbimet e Traores

Adama Traore do të largohet nga Wolverhampton Wanderers, në afatin kalimtar të janarit ose më së largu në verë.

Reklama

Sulmuesi spanjoll po kërkohet me ngulm nga Tottenham Hotspur, por fuqishëm garës i është futur edhe Barcelona, skuadër nga ka dalë Traore.

25-vjeçari ka kontratë me Wolves deri në verën e vitit 2023 dhe nuk ka pranuar rinovimin, derisa klubi synon të fitojë mbi 20 milionë euro nga shitja e tij.

Barcelona ka një plan konkret për afrimin e lojtarit të cilin po e sheh si zëvendësuesin adekuat të Ousmane Dembele i cili pritet të largohet nga klubi në verë.

Francisco Trincao dhe Adama Traore

Gjiganti katalunas po mendon që t’ia ofrojnë Wolverhamptonit kartonin e portugezit Francisco Trincao në këmbim të Adama Traores.

Trincao është i huazuar te Wolves nga Barcelona, me klubin anglez që ka të drejtën e blerjes për 20 milionë euro.

Kësisoj dy klubet janë duke diskutuar tani për shkëmbimin e lojtarëve, me Trincaon që do të mbetej në Angli dhe Traoren që do të rikthej në Camp Nou.

Francisco Trincao dhe Adama Traore

Adama Traore e ka nisur karrierën te Barcelona, teksa në vitin 2015 ishte larguar për 10 milionë euro në drejtim të Aston Villës.

Lojtari pas Aston Villës bëri karrierë edhe me Middlesbrough para se në vitin 2018 të bashkohej me Wolves. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori